54 minut

13. červen 2022

Část: Projekt o radikalizaci a extremismu u dětí

Obsah dílu

Dodávky zbraní na Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Dodávky zbraní na Ukrajinu — Počet obyvatel ČR díky migraci stoupl — Uprchlíci v Česku — Pokuta za chyby v zemědělských dotacích — Ruské majetky v Česku — Regulace zbraní v USA — Netradiční turné Anety Langerové — Zmrazením platů soudců se bude zabývat Ústavní soud — Zemřel místopředseda STAN Věslav Michalik — Kontrola starých stromů v Krkonoších — Bouřky způsobily zpoždění vlaků — Průměrná úroková sazba — Omezený odběr pitné vody na Břeclavsku — Středočeský kraj chystá omezení lokálek — Silné sněhové bouře v Austrálii — Dohoda s Polskem o Turówu — Ceny ojetých aut výrazně rostou — Pokuty za pozdě zpracované kůrovcové dřevo — Izraelci by se měli vrátit z Turecka — První kolo voleb ve Francii — Policie navrhla obžalovat Savova a dalších deset lidí z krácení daní a praní špinavých peněz — Na přejezdu ve Studénce opět uvázlo auto — Návrh zákona ke změně severoirského protokolu — Vládní krize v Izraeli — BusLine nezvládá start v Pardubickém kraji — Nejrychlejší superpočítač v Evropě — Rekonstrukce synagog v Benátkách — Projekt o radikalizaci a extremismu u dětí

Části dílu

00:42
Dodávky zbraní na Ukrajinu
  Ukrajina volá po urgentních dodávkách zbraní ze západu. Prezidentská kancelář požadavky vyčíslila na 1000 houfnic a 500 tanků.
  01:29
  Boje na Ukrajině
   Ruská armáda tvrdí, že se jí za uplynulý den podařilo zničit další už dodané zbraně. Útočila na ně i mimo oblasti pozemních bojů. Při útocích podle Kyjeva umírali také civilisté.
   04:15
   Dodávky zbraní na Ukrajinu
    Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
    09:24
    Počet obyvatel ČR díky migraci stoupl
     Počet obyvatel České republiky v letošním prvním čtvrtletí stoupl o 3200 na 10 520 000 - údaje zveřejnil Český statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že lidí v tuzemsku přibylo jen kvůli zahraniční migraci.
     11:52
     Uprchlíci v Česku
      Podle údajů Ministerstva vnitra získalo v Česku dočasnou ochranu víc než 370 tisíc uprchlíků. Aktuální počet běženců v zemi je ale podle úřadů zhruba 300 tisíc; část lidí pokračovala do jiné země, nebo se už vrátila zpátky.
      14:20
      Pokuta za chyby v zemědělských dotacích
       Evropská komise uložila Česku pokutu přes osmdesát pět milionů korun za chyby v zemědělských dotacích. Zahrnuje i sankci za střet zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše.
       14:59
       Ruské majetky v Česku
        Ministerstvo zahraničí už nepovažuje většinu budov Ruské federace za místa pod diplomatickou ochranou. Jde i o vily, které Rusko dál pronajímá - třeba firmám bývalého komunistického armádního velitele Zdeňka Zbytka.
        17:51
        Regulace zbraní v USA
         Skupina amerických senátorů oznámila dohodu nad částečným zpřísněním zákonů o zbraních. Jde o reakci na nedávné případy střelby a protesty napříč zemí.
         18:53
         Netradiční turné Anety Langerové
          Zpěvačka Aneta Langerová zahájila turné ke svému poslednímu vydanému albu Dvě slunce. Místo velkých sálů a hal koncertuje na netradičních komorních místech.
          21:25
          Zmrazením platů soudců se bude zabývat Ústavní soud
           Průměrně o necelých čtrnáct set měsíčně vzrostly do jara platy v justici. Zaměstnanci soudů a státních zastupitelství jsou ale stále jedni z nejhůř placených pracovníků ve veřejném sektoru.
           23:33
           Zemřel místopředseda STAN Věslav Michalik
            Zemřel místopředseda STAN Věslav Michalik, bylo mu 59 let.
            24:23
            Kontrola starých stromů v Krkonoších
             V Krkonoších kontrolují stabilitu a bezpečnost starých stromů. Sucho z minulých let je mohlo oslabit. Obavu mají zejména majitelé přilehlých domů.
             25:05
             Bouřky způsobily zpoždění vlaků
              Živý vstup redaktora Iva Brániše.
              25:35
              Průměrná úroková sazba
               Zdražování hypoték dokládají nová data České bankovní asociace.
               26:40
               Omezený odběr pitné vody na Břeclavsku
                Lidé v 21 obcích na Břeclavsku budou mít omezený odběr pitné vody. A to po dobu tří měsíců kvůli přetrvávajícímu problému s dusičnany v jednom ze svých vodních zdrojů.
                28:34
                Středočeský kraj chystá omezení lokálek
                 Dva a čtvrt roku po začátku covidové pandemie se počty cestujících ve vlacích konečně přibližují původním počtům. Ani jedna vláda přitom nedala železničním dopravcům žádné kompenzace.
                 34:14
                 Silné sněhové bouře v Austrálii
                  Zatímco část Evropy trápí letní vedra, jihovýchod Austrálie zasáhly silné sněhové bouře. V Tasmánii úřady zachraňovaly z vánice osm lidí.
                  34:39
                  Dohoda s Polskem o Turówu
                   Zástupci česko-polské komise k dolu Turów se sešli v polské Jelení Hoře. Vzájemně se informovali o plnění bodů společné dohody, kterou Česko a Polsko ukončily spor kvůli těžbě v hnědouhelném dole Turów.
                   35:34
                   Ceny ojetých aut výrazně rostou
                    Výpadky v produkci nových aut ale i stoupající ceny ovlivňují v posledních měsících i trh s ojetými auty. Jejich cena se totiž už v některých případech blíží těm novým.
                    37:35
                    Pokuty za pozdě zpracované kůrovcové dřevo
                     Ve smrkových lesích okolo Žďáru nad Sázavou jsou tisíce stromů napadených kůrovcem, vlastníci by je měli zpracovat do půlky června.
                     39:44
                     Izraelci by se měli vrátit z Turecka
                      Izrael vyzval své občany v Turecku, aby co nejdřív zemi opustili. Podle Jeruzaléma jim hrozí útok ze strany Íránu - a to hlavně v Istanbulu.
                      40:08
                      První kolo voleb ve Francii
                       Těsné první kolo parlamentních voleb ve Francii - Macronova koalice vyhrála o desetinu procentního bodu.
                       42:14
                       Policie navrhla obžalovat Savova a dalších deset lidí z krácení daní a praní špinavých peněz
                        Policie navrhuje obžalovat jedenáct lidí v rozsáhlé kauze krácení daní a praní špinavých peněz. Škoda je podle detektivů zhruba 700 milionů korun. V případu podle dřívějších zpráv figuruje i František Savov.
                        42:55
                        Na přejezdu ve Studénce opět uvázlo auto
                         I sedm let po železničním neštěstí řidičům přejezd ve Studénce způsobuje dopravní problémy. Novojičínští policisté momentálně pátrají po řidiči dodávky, který přejezd projel na červenou a zůstal stát mezi závorami.
                         44:06
                         Návrh zákona ke změně severoirského protokolu
                          Britská vláda v parlamentu předložila návrh zákona, který by umožnil jednostrannou změnu takzvaného severoirského protokolu, součásti dohody o vystoupení Británie z Evropské unie.
                          44:48
                          Vládní krize v Izraeli
                           Přesně před rokem se moci ujala nová izraelská koaliční vláda Naftaliho Beneta. Místo oslav jí ale hrozí rozpad.
                           47:06
                           BusLine nezvládá start v Pardubickém kraji
                            Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
                            48:39
                            Nejrychlejší superpočítač v Evropě
                             Evropa má nový nejrychlejší superpočítač. Stroj s názvem LUMI spustili ve Finsku, zatím na třetinový výkon - i tak je třetím nejsilnějším počítačem světa.
                             48:59
                             Rekonstrukce synagog v Benátkách
                              Italské Benátky zahájily díky dárcům rozsáhlou rekonstrukci synagog v židovské čtvrti. Ta se jako první na světě začala nazývat ghettem.
                              50:34
                              Projekt o radikalizaci a extremismu u dětí
                               Radikalizace dětí i dospělých na sociálních sítích - téma představení Commander od souboru Farma v jeskyni.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               14. červen 2022

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               3. říjen

                               Headlines — Úspory ve výdajích státu — Škrtání ve státních dotacích — Další úspory — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Kontroly zavádí i Polsko — Smrtelná nehoda na trati — Spory uvnitř Republikánské strany v USA — Přestřelka v obchodním centru v Bangkoku — Platy učitelů — Povolební jednání na Slovensku — Nobelova cena za fyziku — Nehoda na D2 — Premiéra filmu Úsvit — Zelenskyj navštívil vojáky na frontě — Nevyužité uranové doly na Ukrajině — Konec tiskové mluvčí prezidenta — Lepší dostupnost záchranné služby na jižní Moravě — Vytažení výletní lodě Máj z vody — Kurz koruny — Očkování proti chřipce a covidu — Abnormálně teplé počasí — Letní počasí — Srovnání teplot — Vliv na přířodní cykly — Předpověď na další dny — Rozšiřování letiště Václava Havla — Prezident Pavel v Bruggách — Končí Oktoberfest — Únik látky v kroměřížském gymnáziu — Trénink na požár v dálničním tunelu — Loutkařský festival v Ostravě — Studenti z Ruska a Běloruska v Česku — Zemřel Richard Salzmann — Ochrana přírodních památek — Provoz úzkokolejky v jižnéch Čechách — Nehoda sanitky v Brně — 104letá žena skočila padákem

                               3. 10. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               3. říjen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               3. 10. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               2. říjen

                               Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                               2. 10. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               2. říjen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               2. 10. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               1. říjen

                               Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                               1. 10. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               1. říjen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 10. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               30. září

                               Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                               30. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               30. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               30. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                               29. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 9. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám