48 minut

6. února 2022

Obsah dílu

Mimořádný růst penzí — Podmínky červnového růstu penzí — Růst penzí — Neprůjezdné silnice kvůli sněhu — Spadlý strom zastavil provoz na železnici na Domažlicku — Předpověď počasí na další dny — Záchrana lidí z porouchané lanovky — Miloš Zeman o Ukrajině — Konflikt o Ukrajinu — 70 let vlády Alžběty II. — Prezident podepíše pandemický zákon — Vývoj počtu nakažených — Stížnosti na karantény olympioniků — Marocký chlapec uvázlý ve studni zemřel — Divadelní detektivka Mléčné sklo — Komepnzace firmám za drahé energie — Spor o korespondenční volbu — Požár bytu v Chodově na Sokolovsku — Zavření restaurací kvůli špatné hygieně — Únor bez alkoholu — Náklady pojišťoven na léčbu závislostí v ČR — Klesá spotřeba alko i nealko piva — Reakce na dohodu o Turówu — Odstřel mostu v Německu — Tlak na očkování mladistvých ve Francii — 30 let ústavního soudnictví — Olympijský festival v Brně — Osud Mezinárodní vesmírné stanice

Části dílu

00:37
Mimořádný růst penzí
  Průměrný měsíční důchod od června vzroste o 800 až 1000 korun. O přesné částce rozhodne tempo lednového zdražování. České televizi to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.
  01:09
  Podmínky červnového růstu penzí
   Při mimořádném zvýšení důchodů platí rovnice: čím vyšší důchod, tím vyšší přidání. A to kritizuje opozice. Podle ní by měl každý penzista dostat stejnou částku navíc. Vláda argumentuje tím, že lidé s vyššími důchody víc přispívali do systému.
   04:05
   Růst penzí
    V reportáži zazněla střední varianta letního zvýšení důchodů. Stát je ale připravený i na jiný vývoj. Minimální varianta počítá s nižším růstem cen. Pokud bude lednová meziroční inflace 8 procent, vzrostou penze v létě o sedm set korun těm, kdo teď pobírají 15 tisíc korun měsíčně.
    04:48
    Neprůjezdné silnice kvůli sněhu
     Sněžení a vítr komplikují dopravu na některých místech Česka - hlavně na horách. Meteorologové varovali, že tam může napadnout až 30 a ojediněle i 50 centimetrů sněhu.
     07:19
     Spadlý strom zastavil provoz na železnici na Domažlicku
      07:42
      Předpověď počasí na další dny
       Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
       10:16
       Záchrana lidí z porouchané lanovky
        Zhruba 40 lidí dnes museli hasiči na Šumpersku evakuovat z porouchané lanovky. Závada měla podle provozovatele areálu souviset s brzdami. Na místě byla také horská služba a záchranáři.
        11:50
        Miloš Zeman o Ukrajině
         Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba kritizoval výroky českého prezidenta na adresu Kyjeva. Miloš Zeman v televizi Prima řekl, že nesdílí obavy z případné ruské agrese vůči Ukrajině, a že není důvod přesouvat kvůli Ukrajině vojáky k východním hranicím Severoatlantické aliance.
         12:24
         Konflikt o Ukrajinu
          Rusko podle amerických tajných služeb shromáždilo 70 procent vojenských zdrojů potřebných k plnému útoku na Ukrajinu. U společných hranic koncentrovalo 115 tisíc vojáků včetně obrněné techniky, letadel, dělostřelectva a protivzdušných baterií.
          12:53
          70 let vlády Alžběty II.
           Alžběta II. jako první monarcha v dějinách vstoupila do 70. roku svého panování. Vyslovila přání, aby v budoucnu po nástupu prince Charlese na trůn měla vévodkyně Camilla titul královna choť. Oslavy platinového jubilea vyvrcholí čtyřdenním volnem v červnu.
           15:23
           Prezident podepíše pandemický zákon
            Prezident Zeman podepíše upravenou novelu pandemického zákona, která má řídit většinu protiepidemických opatření. I to řekl v televizi Prima. Přesvědčily ho změny, které v minulých dnech schválila sněmovna.
            16:16
            Vývoj počtu nakažených
             Tento týden potvrdil, že koronavirová epidemie vrcholí. Včera laboratoře odhalily skoro 24 tisíc nově nakažených covidem.
             16:46
             Stížnosti na karantény olympioniků
              V Číně se množí stížnosti olympioniků na podmínky karantén kvůli covidu. Sportovci, kteří mají po příjezdu pozitivní test, musí do izolace mimo olympijskou vesnici. Řada z nich kritizuje ubytování nebo stravu.
              18:51
              Marocký chlapec uvázlý ve studni zemřel
               Tragédií skončila několikadenní operace na záchranu pětiletého chlapce v Maroku. Ten uvázl ve studni třicet metrů pod povrchem. Záchranáři se k němu přes veškerou snahu nedostali včas.
               19:14
               Divadelní detektivka Mléčné sklo
                Hledání pravdy bývá někdy obtížné. Přesvědčí se o tom bývalý detektiv v podání Martina Dejdara v nové divadelní hře Mléčné sklo. Napsal ji filmový scenárista Marek Epstein. Uvádí pražské Divadlo Mana.
                21:46
                Komepnzace firmám za drahé energie
                 Ministerstvo průmyslu a obchodu chce pomoci firmám, které byly zasažené vysokým růstem cen energií. Návrh by měl ministr Jozef Síkela předložit do několika týdnů.
                 22:38
                 Spor o korespondenční volbu
                  Pokračující spor o korespondenční volbu mezi vládou a opozicí. Se zákonem počítá i návrh únorové schůze sněmovny. Hnutí SPD chce ale normu blokovat. Podle koalice je právo volit pro české občany v cizině zásadní, zvažuje i svolání mimořádné schůze.
                  25:41
                  Požár bytu v Chodově na Sokolovsku
                   Při nočním požáru bytu ve výškovém domě v Chodově na Sokolovsku se jeho obyvatelka nadýchala zplodin a musela do nemocnice. Hasiči dostali plameny pod kontrolu už pár minut po příjezdu, potíž ale byla s odvětráním zakouřeného domu.
                   25:58
                   Zavření restaurací kvůli špatné hygieně
                    Potravinářská inspekce uzavřela rekordní množství provozoven. Za leden jich bylo 21 - nejvíc za posledních pět let. Nejčastějším důvodem byl výskyt myší nebo jejich trusu. Podmínkou pro opětovné otevření je zaplacená pokuta a odstranění závad.
                    28:12
                    Únor bez alkoholu
                     Rizikovému pití alkoholu se v Česku vystavuje zhruba 1,5 milionu lidí. Vyplývá to z analýz Ministerstva zdravotnictví. A v covidové krizi sahají Češi po lahvi častěji než obvykle. Na tom se zase shodují adiktologické ambulance, odvykací kliniky i protialkoholní záchytné stanice.
                     30:48
                     Náklady pojišťoven na léčbu závislostí v ČR
                      Vysoká spotřeba alkoholu ale nemá dopad jen na peněženky konzumentů. Stovky milionů na léčbu následků vydávají také zdravotní pojišťovny.
                      33:12
                      Klesá spotřeba alko i nealko piva
                       Za nižší spotřebou alkoholu stojí také omezení provozu restaurací vládními restrikcemi. Propad návštěvnosti ale způsobil i pokles spotřeby nealkoholických nápojů.
                       35:59
                       Reakce na dohodu o Turówu
                        Finanční kompenzace za činnost polského Dolu Turów sice dorazily, voda se ale v českém pohraničí ztrácí. Část obyvatel i ekologické organizace nevěří, že speciální podzemní stěna problém vyřeší.
                        38:32
                        Odstřel mostu v Německu
                         Pyrotechnici v Německu odstřelili sedmdesát metrů vysoký most nedaleko Wilnsdorfu. Dosud nejvyšší, který se v zemi demoloval výbušninami. Vedle něj už vyrostla první část jeho nástupce.
                         38:54
                         Tlak na očkování mladistvých ve Francii
                          Také Francie uvolňuje proticovidová opatření. Tento týden třeba zrušila povinnost nošení roušek venku. Povinnost očkovacího pasu ale dál platí. Vláda tlačí hlavně na vakcinaci dětí mladistvých, jejich proočkovanost patří k nejnižším v Evropě.
                          41:26
                          30 let ústavního soudnictví
                           Před 30 lety jmenoval prezident Václav Havel soudce Federálního ústavního soudu. Instituce fungovala necelý rok. Po rozpadu Československa ji nahradil dnešní Ústavní soud. Za 30 let vyřešil přes 80 tisíc případů: spory o zákony i křivdy jednotlivců.
                           43:37
                           Olympijský festival v Brně
                            V areálu Nové Zbrojovky v Brně pokračuje Olympijský festival. O víkendu do něj mířily hlavně rodiny s dětmi, které si mohly vyzkoušet různé druhy zimních sportů. Pořadatelům se dařilo zachovat vhodné podmínky i přes to, že se teplota držela nad nulou.
                            44:12
                            Osud Mezinárodní vesmírné stanice
                             Zřejmě ještě devět let bude v provozu Mezinárodní vesmírná stanice. Z pohledu Američanů ji má nahradit soukromá orbitální laboratoř. Záměr nechat ISS spadnout do oceánu v lednu 2031 upřesnila v nové zprávě NASA. Ne se vším ale souhlasí Rusko.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž52 minut
                             Další díl
                             7. února 2022

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                             20. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                             19. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                             18. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. června

                             Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                             17. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                             16. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám