Nahrávám video

16. srpen 2021

Část: Cestování do Rakouska

Obsah dílu

Dobytý Afghánistán — Chaos v Kábulu — Průběh evakuace — Kritika Joea Bidena — Evakuace pokračuje — Návrat druhého letadla — Opatření ve školách — Počty nakažených — Slovenská očkovací loterie — Oběti zemětřesení na Haiti — Bouřky na východě země — NSS a lázeňská péče — Buko Alice Nellis — Koudelka dál v čele BIS — Češi a elektromobilita — Požár v Albrechticích — Cestování do Rakouska — Rekordní úspory — Jak Češi spoří — Investice do nemovitostí — Kolik stojí kampaň — Kauza těžby v Lánské oboře — Oběti nehody vrtulníku — Pobyty na Šumavě — Pieta za letce — Následky záplav v Německu — Modernizace železnice — Nový most — Záchrana karasů — Odčerpávání nafty — Český film v Izraeli — Letní žurnalistická škola

Části dílu

00:43
Dobytý Afghánistán
  Afghánistán je po dvaceti letech opět v rukách Talibanu. Islamisti obsadili 90 procent všech vládních budov, začali vybírat zbraně od obyvatel Kábulu a prohlásili válku za skončenou.
  01:49
  Chaos v Kábulu
   Tisíce Afghánců chtějí prchnout ze země. Zaplavily kábulské letiště, odkud cizí země řídí evakuace. Spojené státy je kvůli chaosu dokonce musely přerušit. Během živelní snahy dostat se na palubu zemřelo nejmíň pět lidí.
   04:46
   Průběh evakuace
    Do Česka dorazilo z Kábulu už jedno letadlo s 46 lidmi na palubě. Jsou mezi nimi čeští občané i afghánští spolupracovníci. Američané jen dnes do bezpečí odvezli 400 zaměstnanců velvyslanectví, během dvou týdnů odvezli zhruba 2000 spolupracovníků.
    05:44
    Kritika Joea Bidena
     Živý vstup Davida Miřejovského.
     08:34
     Evakuace pokračuje
      Z Prahy odletělo do Afghánistánu dnes před polednem našeho času už druhé letadlo pro české občany i afghánské spolupracovníky. Prvním spojem předtím přicestovalo zmíněných 46 lidí.
      12:07
      Návrat druhého letadla
       Živý vstup Martina Šnajdra.
       13:34
       Opatření ve školách
        Živý vstup Kateřiny Trnkové.
        17:37
        Počty nakažených
         Včera laboratoře v Česku potvrdily 77 nových případů koronaviru. O čtvrtinu míň než předchozí neděli. Podle Státního zdravotního ústavu z pětadevadesáti procent dominuje varianta delta.
         18:11
         Slovenská očkovací loterie
          Slovenská očkovací loterie má za sebou první kolo. Z pěti vylosovaných splnila podmínky jediná výherkyně, získala sto tisíc eur.
          20:39
          Oběti zemětřesení na Haiti
           Počet obětí sobotního zemětřesení na Haiti stoupl na 1300. Zraněných je přes 5700. Mnoho lidí se ale stále pohřešuje, a počty mrtvých tak ještě mohou růst.
           21:05
           Bouřky na východě země
            Živý vstup Marka Slavíka.
            22:24
            NSS a lázeňská péče
             Nejvyšší správní soud zpětně označil za nezákonné další protiepidemické opatření. Konkrétně jde o regulaci lázeňské péče z poloviny května.
             22:49
             Buko Alice Nellis
              Alice Nellis začala zatáčet nový celovečerní film. Temnou komedii s názvem Buko. Do jedné z titulních rolí obsadila herečku Marthu Issovou.
              25:45
              Koudelka dál v čele BIS
               Dneškem končí mandát řediteli Bezpečnostní informační služby Michalu Koudelkovi. Od zítřka sice tajnou službu povede dál, ovšem ne s dalším pětiletým mandátem, ale pověřením vlády.
               28:00
               Češi a elektromobilita
                Česko zaostává v zavádění elektromobilů nebo aut s hybridním pohonem. Zpráva společnosti PwC uvádí, že podíl takových vozů na počtu nových registrací je v tuzemsku jen 11 procent.
                28:25
                Požár v Albrechticích
                 Požár rodinného domu s hospodářským stavením. V Albrechticích u Rozsoch na Ždársku v noci zasahovalo devět profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů. Nikdo se nezranil, oheň ale způsobil škodu za čtyři a půl milionu korun.
                 28:43
                 Cestování do Rakouska
                  Rakousko, které bylo na cestovatelské mapě zelené, je ode dneška oranžové. Podmínky pro vstup ale zpřísňuje i alpská země.
                  30:43
                  Rekordní úspory
                   Úspory českých domácností jsou rekordní. Podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun. Skoro polovinu peněz mají domácnosti uloženou na běžných účtech. Kvůli inflaci ale lidé o část peněz mnohdy nevědomky přicházejí.
                   33:19
                   Jak Češi spoří
                    České domácnosti drží víc než polovinu všech naspořených peněz na nejméně výhodných – tedy běžných bankovních účtech. V investičních fondech mají přes jedenáct procent úspor, podobná suma je i v penzijních fondech.
                    34:15
                    Investice do nemovitostí
                     Lidé ve velkém ukládají peníze i do nemovitostí. Největší zájem je o malé byty, které lze nadále pronajímat. Tento způsob využívá zhruba třicet procent aktivních investorů.
                     36:35
                     Kolik stojí kampaň
                      Skoro dvě stě milionů korun zatím utratily sněmovní strany a hnutí v kampani pro říjnové volby. Částka by se do podzimu měla ještě zdvojnásobit. Nejvíce prostředků plánují investovat obě opoziční koalice a hnutí ANO.
                      39:03
                      Kauza těžby v Lánské oboře
                       Případ zčásti nevykázané těžby kamene v Lánské oboře míří před soud. Státní zástupkyně obžalovala jednoho člověka za porušení povinností při správě cizího majetku. Podle serveru Aktuálně.cz jde o šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka.
                       39:30
                       Oběti nehody vrtulníku
                        Ruští záchranáři našli těla všech osmi obětí nehody vrtulníku, který se ve čtvrtek zřítil na Kamčatce. Dalších 8 lidí se podařilo z ledového jezera zachránit.
                        39:52
                        Pobyty na Šumavě
                         Centrální část Šumavy je o prázdninách klidnější a méně zaplněná než jiné roky. Vidí ji tak majitelé penzionů i samotní turisté. Podnikatelé mají pořád volné pokoje na zimní část sezony.
                         41:42
                         Pieta za letce
                          Lidé si v Praze na Klárově připomněli Čechoslováky, kteří za druhé světové války sloužili v britském Královském letectvu. Uplynulo 76 let od jejich oficiálního návratu do vlasti.
                          42:14
                          Následky záplav v Německu
                           Přesně měsíc uplynul od nejhoršího dne ničivých záplav v Německu. V některých místech se stále ještě odstraňují následky pohromy, která si vyžádala 180 obětí. Rekonstrukce postižených oblastí bude trvat léta.
                           44:47
                           Modernizace železnice
                            Obavy kolem plánované modernizace trati na Domažlicku. Právě té, na které 4. srpna u Milavčí došlo k tragické srážce vlaků. Plzeňský kraj i starostové tamních obcí požadují, aby ministerstvo dopravy změnilo projekt a celá trať byla dvojkolejná.
                            45:45
                            Nový most
                             Téměř pětisettunový jeřáb, jeden z největších v Česku, začal pokládat základy mostu přes Radbuzu v Horšovském Týně. Nová konstrukce nahradí most z počátku dvacátého století.
                             47:05
                             Záchrana karasů
                              Dřív patřil mezi ty nejběžnější ryby u nás, teď je karas obecný na pokraji vyhynutí. Lokalit, kde se mu dobře žije, rychle ubývá a navíc mu konkurují jiné druhy karasů.
                              49:06
                              Odčerpávání nafty
                               Krádeže nafty z nákladních aut na odpočívadlech. Policie na Vysočině obvinila dva cizince z jihovýchodní Evropy. Ze čtyř kamionů u dálnice D1 na Žďársku a Jihlavsku měli odčerpat skoro tři tisíce litrů paliva.
                               49:29
                               Český film v Izraeli
                                V Izraeli začal týden českého filmu. V Jeruzalémě, Tel Avivu nebo Haifě se promítají nové snímky a díla z 60. let.
                                51:37
                                Letní žurnalistická škola
                                 17. ročník Letní žurnalistické školy začal v Havlíčkově Brodě. 3 desítky středoškoláků a vysokoškoláků se tam v následujícím týdnu seznámí s prací v klasických i nových médiích, PR i základy fotografování.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 17. srpen 2021

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 29. září

                                 Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                                 29. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 29. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 29. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 28. září

                                 Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                                 28. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 28. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 28. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 27. září

                                 Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                                 27. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 27. 9. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám