Nahrávám video

16. srpen 2021

Část: Návrat druhého letadla

Obsah dílu

Dobytý Afghánistán — Chaos v Kábulu — Průběh evakuace — Kritika Joea Bidena — Evakuace pokračuje — Návrat druhého letadla — Opatření ve školách — Počty nakažených — Slovenská očkovací loterie — Oběti zemětřesení na Haiti — Bouřky na východě země — NSS a lázeňská péče — Buko Alice Nellis — Koudelka dál v čele BIS — Češi a elektromobilita — Požár v Albrechticích — Cestování do Rakouska — Rekordní úspory — Jak Češi spoří — Investice do nemovitostí — Kolik stojí kampaň — Kauza těžby v Lánské oboře — Oběti nehody vrtulníku — Pobyty na Šumavě — Pieta za letce — Následky záplav v Německu — Modernizace železnice — Nový most — Záchrana karasů — Odčerpávání nafty — Český film v Izraeli — Letní žurnalistická škola

Části dílu

00:43
Dobytý Afghánistán
  Afghánistán je po dvaceti letech opět v rukách Talibanu. Islamisti obsadili 90 procent všech vládních budov, začali vybírat zbraně od obyvatel Kábulu a prohlásili válku za skončenou.
  01:49
  Chaos v Kábulu
   Tisíce Afghánců chtějí prchnout ze země. Zaplavily kábulské letiště, odkud cizí země řídí evakuace. Spojené státy je kvůli chaosu dokonce musely přerušit. Během živelní snahy dostat se na palubu zemřelo nejmíň pět lidí.
   04:46
   Průběh evakuace
    Do Česka dorazilo z Kábulu už jedno letadlo s 46 lidmi na palubě. Jsou mezi nimi čeští občané i afghánští spolupracovníci. Američané jen dnes do bezpečí odvezli 400 zaměstnanců velvyslanectví, během dvou týdnů odvezli zhruba 2000 spolupracovníků.
    05:44
    Kritika Joea Bidena
     Živý vstup Davida Miřejovského.
     08:34
     Evakuace pokračuje
      Z Prahy odletělo do Afghánistánu dnes před polednem našeho času už druhé letadlo pro české občany i afghánské spolupracovníky. Prvním spojem předtím přicestovalo zmíněných 46 lidí.
      12:07
      Návrat druhého letadla
       Živý vstup Martina Šnajdra.
       13:34
       Opatření ve školách
        Živý vstup Kateřiny Trnkové.
        17:37
        Počty nakažených
         Včera laboratoře v Česku potvrdily 77 nových případů koronaviru. O čtvrtinu míň než předchozí neděli. Podle Státního zdravotního ústavu z pětadevadesáti procent dominuje varianta delta.
         18:11
         Slovenská očkovací loterie
          Slovenská očkovací loterie má za sebou první kolo. Z pěti vylosovaných splnila podmínky jediná výherkyně, získala sto tisíc eur.
          20:39
          Oběti zemětřesení na Haiti
           Počet obětí sobotního zemětřesení na Haiti stoupl na 1300. Zraněných je přes 5700. Mnoho lidí se ale stále pohřešuje, a počty mrtvých tak ještě mohou růst.
           21:05
           Bouřky na východě země
            Živý vstup Marka Slavíka.
            22:24
            NSS a lázeňská péče
             Nejvyšší správní soud zpětně označil za nezákonné další protiepidemické opatření. Konkrétně jde o regulaci lázeňské péče z poloviny května.
             22:49
             Buko Alice Nellis
              Alice Nellis začala zatáčet nový celovečerní film. Temnou komedii s názvem Buko. Do jedné z titulních rolí obsadila herečku Marthu Issovou.
              25:45
              Koudelka dál v čele BIS
               Dneškem končí mandát řediteli Bezpečnostní informační služby Michalu Koudelkovi. Od zítřka sice tajnou službu povede dál, ovšem ne s dalším pětiletým mandátem, ale pověřením vlády.
               28:00
               Češi a elektromobilita
                Česko zaostává v zavádění elektromobilů nebo aut s hybridním pohonem. Zpráva společnosti PwC uvádí, že podíl takových vozů na počtu nových registrací je v tuzemsku jen 11 procent.
                28:25
                Požár v Albrechticích
                 Požár rodinného domu s hospodářským stavením. V Albrechticích u Rozsoch na Ždársku v noci zasahovalo devět profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů. Nikdo se nezranil, oheň ale způsobil škodu za čtyři a půl milionu korun.
                 28:43
                 Cestování do Rakouska
                  Rakousko, které bylo na cestovatelské mapě zelené, je ode dneška oranžové. Podmínky pro vstup ale zpřísňuje i alpská země.
                  30:43
                  Rekordní úspory
                   Úspory českých domácností jsou rekordní. Podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun. Skoro polovinu peněz mají domácnosti uloženou na běžných účtech. Kvůli inflaci ale lidé o část peněz mnohdy nevědomky přicházejí.
                   33:19
                   Jak Češi spoří
                    České domácnosti drží víc než polovinu všech naspořených peněz na nejméně výhodných – tedy běžných bankovních účtech. V investičních fondech mají přes jedenáct procent úspor, podobná suma je i v penzijních fondech.
                    34:15
                    Investice do nemovitostí
                     Lidé ve velkém ukládají peníze i do nemovitostí. Největší zájem je o malé byty, které lze nadále pronajímat. Tento způsob využívá zhruba třicet procent aktivních investorů.
                     36:35
                     Kolik stojí kampaň
                      Skoro dvě stě milionů korun zatím utratily sněmovní strany a hnutí v kampani pro říjnové volby. Částka by se do podzimu měla ještě zdvojnásobit. Nejvíce prostředků plánují investovat obě opoziční koalice a hnutí ANO.
                      39:03
                      Kauza těžby v Lánské oboře
                       Případ zčásti nevykázané těžby kamene v Lánské oboře míří před soud. Státní zástupkyně obžalovala jednoho člověka za porušení povinností při správě cizího majetku. Podle serveru Aktuálně.cz jde o šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka.
                       39:30
                       Oběti nehody vrtulníku
                        Ruští záchranáři našli těla všech osmi obětí nehody vrtulníku, který se ve čtvrtek zřítil na Kamčatce. Dalších 8 lidí se podařilo z ledového jezera zachránit.
                        39:52
                        Pobyty na Šumavě
                         Centrální část Šumavy je o prázdninách klidnější a méně zaplněná než jiné roky. Vidí ji tak majitelé penzionů i samotní turisté. Podnikatelé mají pořád volné pokoje na zimní část sezony.
                         41:42
                         Pieta za letce
                          Lidé si v Praze na Klárově připomněli Čechoslováky, kteří za druhé světové války sloužili v britském Královském letectvu. Uplynulo 76 let od jejich oficiálního návratu do vlasti.
                          42:14
                          Následky záplav v Německu
                           Přesně měsíc uplynul od nejhoršího dne ničivých záplav v Německu. V některých místech se stále ještě odstraňují následky pohromy, která si vyžádala 180 obětí. Rekonstrukce postižených oblastí bude trvat léta.
                           44:47
                           Modernizace železnice
                            Obavy kolem plánované modernizace trati na Domažlicku. Právě té, na které 4. srpna u Milavčí došlo k tragické srážce vlaků. Plzeňský kraj i starostové tamních obcí požadují, aby ministerstvo dopravy změnilo projekt a celá trať byla dvojkolejná.
                            45:45
                            Nový most
                             Téměř pětisettunový jeřáb, jeden z největších v Česku, začal pokládat základy mostu přes Radbuzu v Horšovském Týně. Nová konstrukce nahradí most z počátku dvacátého století.
                             47:05
                             Záchrana karasů
                              Dřív patřil mezi ty nejběžnější ryby u nás, teď je karas obecný na pokraji vyhynutí. Lokalit, kde se mu dobře žije, rychle ubývá a navíc mu konkurují jiné druhy karasů.
                              49:06
                              Odčerpávání nafty
                               Krádeže nafty z nákladních aut na odpočívadlech. Policie na Vysočině obvinila dva cizince z jihovýchodní Evropy. Ze čtyř kamionů u dálnice D1 na Žďársku a Jihlavsku měli odčerpat skoro tři tisíce litrů paliva.
                               49:29
                               Český film v Izraeli
                                V Izraeli začal týden českého filmu. V Jeruzalémě, Tel Avivu nebo Haifě se promítají nové snímky a díla z 60. let.
                                51:37
                                Letní žurnalistická škola
                                 17. ročník Letní žurnalistické školy začal v Havlíčkově Brodě. 3 desítky středoškoláků a vysokoškoláků se tam v následujícím týdnu seznámí s prací v klasických i nových médiích, PR i základy fotografování.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 17. srpen 2021

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                                 2. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 2. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 1. říjen

                                 Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                                 1. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 1. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 1. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 30. září

                                 Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                                 30. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 30. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 30. 9. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám