54 minut

13. duben 2021

Obsah dílu

Výměna ministrů — Zaorálkovo rozhodování — ČSSD o změnách ve vládě — Vládní změny — Tolerance vlády — Napětí na Ukrajině — Američtí vojáci v SRN — Akce jen po dvou — Počty nakažených — Očkování u praktiků — Slovenské rozvolnění — Zákon o učitelích — Zrušené kontroly — Vypuštění vody z Fukušimy — Covidové testy před zkouškami — Obvinění za útok psa — Jarní sněžení — Odmítnuté kvóty — Novela o prodeji potravin — Soběstačnost — Ceny potravin — Vývoz zbraní — Soud s neonacisty — Policie v ČT a GIBS — Obchvat Olbramovic — Náborové příspěvky — Testy a roušky do škol — Nebezpečný parkour — Požár v Petrohradě — Rostoucí cena květin — Návrh do rady ÚSTR — Odstřel skály — Komiks o autismu

Části dílu

00:31
Výměna ministrů
  Komplikace pro plánované změny ve vládě. Lubomír Zaorálek zatím nechce opustit resort kultury a vést ministerstvo zahraničí. Právě takový postup přitom navrhl předseda ČSSD Jan Hamáček po včerejším odvolání Tomáše Petříčka.
  01:14
  Zaorálkovo rozhodování
   O současném stavu resortu zahraničí a jeho kompetencích chce Lubomír Zaorálek jednat s premiérem. Andrej Babiš zase požaduje, aby ČSSD personální změny dokončila co nejdříve.
   04:16
   ČSSD o změnách ve vládě
    Rozhovor s Lubomírem Zaorálkem.
    06:56
    Vládní změny
     Z Babišovy vlády muselo odejít už jedenáct ministrů. Zatím naposledy ministr zahraničí Tomáš Petříček.
     08:00
     Tolerance vlády
      Komunisté oznámili, že vypověděli dohodu o toleranci Babišovy menšinové vlády.
      11:13
      Napětí na Ukrajině
       Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi společnou schůzku. Podle Bílého domu by se summit mohl uskutečnit v příštích měsících na území třetího státu.
       14:08
       Američtí vojáci v SRN
        Spojené státy navýší počet jednotek v Německu. Americký ministr obrany v Berlíně slíbil posílení o 500 vojáků. Teď jich je tam zhruba 35 tisíc.
        14:36
        Akce jen po dvou
         Ministr zdravotnictví nehodlá měnit nařízení, které kvůli koronaviru omezuje setkávání lidí na veřejnosti i uvnitř budov. Aktuálně platí, že pokud nejde o rodinu, sejít se mohou jen dva.
         17:12
         Počty nakažených
          Včera testy prokázaly 3843 nově nakažených, jde o nejnižší číslo za pracovní den od konce listopadu. Naproti tomu reprodukční číslo roste a vrátilo se nad hodnotu jedna – zřejmě jde ale o výkyv daný malým počtem testů během Velikonoc.
          18:11
          Očkování u praktiků
           Přestože měly, vakcíny od společnosti Johnson and Johnson zítra do Česka nakonec nepřijdou. Důvodem jsou případy krevních sraženin po aplikaci této látky, které teď vyšetřují úřady v USA.
           20:53
           Slovenské rozvolnění
            Uvolnění protiepidemických opatření na Slovensku. Od pondělí se otevřou obchody a služby, kostely nebo hotely a penziony. Ty budou v provozu bez restaurací.
            22:02
            Zákon o učitelích
             Platy učitelů by měly vzrůst v průměru až na 130 procent průměrné mzdy – sněmovna definitivně schválila novelu zákona o pedagogických pracovních, kterou jí vrátil Senát.
             24:41
             Zrušené kontroly
              Německo ruší stále probíhající kontroly na hranicích s Českem. Opatření skončí zítra, tedy po dvou měsících trvání.
              24:54
              Vypuštění vody z Fukušimy
               Japonsko vypustí do oceánu kontaminovanou vodu z jaderné elektrárny Fukušima. Přes protesty sousedních zemí to schválila vláda.
               27:05
               Covidové testy před zkouškami
                Testy na covid-19 budou povinné ve školách také při zkouškách. Negativním výsledkem mladším než sedm dní se budou muset prokázat žáci před přijímacími zkouškami na střední školy.
                27:23
                Obvinění za útok psa
                 Obvinění v případu pokousání dítěte na pražském Petříně. Osmapadesátiletý muž, který tam prvního dubna venčil psa, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu až čtyřletý trest. Čtyřletý chlapec skončil po útoku v umělém spánku, obviněný z místa utekl.
                 27:48
                 Jarní sněžení
                  V Česku se opět ochladilo – Moravskoslezský kraj ráno dokonce pokryla souvislá vrstva sněhu. V Beskydech nasněžilo 15 centimetrů.
                  29:48
                  Odmítnuté kvóty
                   Poslanci dnes definitivně odmítli kvóty na potraviny, které by povinně musely prodávat české supermarkety a hypermarkety.
                   30:50
                   Novela o prodeji potravin
                    Povinný podíl prodaných českých potravin se nelíbil ani samotným obchodním řetězcům. Podle nich by to v praxi znamenalo omezení výběru a třeba i zdražení některých potravin.
                    33:20
                    Soběstačnost
                     Česká republika není soběstačná v řadě potravin. Třeba loni u vepřového masa pokryla produkce zhruba polovinu potřebného množství. O něco lepší byla situace u drůbežího masa.
                     34:02
                     Ceny potravin
                      Ceny některých potravin v Česku klesají. Oproti minulému roku, kdy se část z nich dostala na maxima, se teď podle analytiků vrací do normálu.
                      36:08
                      Vývoz zbraní
                       Vývoz českých zbraní a dalšího vojenského materiálu do zahraničí má usnadnit nová agentura pro mezivládní obrannou spolupráci AMOS.
                       37:08
                       Soud s neonacisty
                        Takzvaná Skupina S před soudem. 11 mužů viní obžaloba z pokusu uspořádat v Německu sérii teroristických útoků, mimo jiné na několik mešit a Spolkový sněm.
                        39:30
                        Policie v ČT a GIBS
                         Ministr vnitra Jan Hamáček chce, aby Generální inspekce bezpečnostních sborů prošetřila postup policie v souvislosti s ochranou členky Rady ČT Hany Lipovské.
                         42:59
                         Obchvat Olbramovic
                          Ve středočeských Olbramovicích začaly práce na novém obchvatu. Desítky let ho chtějí hlavně místní obyvatelé. Přes obec totiž projíždějí auta směřující z Prahy na jih republiky, popřípadě až do sousedního Rakouska.
                          43:34
                          Náborové příspěvky
                           Víc než půl milionu korun pro primáře za to, že nastoupí do nemocnice. Nabídka, která je v českých zdravotnických zařízeních ojedinělá. Karlovarský kraj tím chce předejít personální krizi.
                           45:06
                           Testy a roušky do škol
                            Zakázku na dalších víc než pět a půl milionu antigenních testů do škol vypsala Správa státních hmotných rezerv. Zájem už projevilo 32 firem. Vítěz tendru by měl materiál dodat do 3. května.
                            45:29
                            Nebezpečný parkour
                             Banální situace, ze kterých vznikají úrazy s fatálními následky. Právě před nimi se snaží už sedm let varovat Česká asociace paraplegiků v rámci projektu BanalFatal. Teď spustili kampaň zaměřenou na parkour.
                             48:03
                             Požár v Petrohradě
                              Od včerejšího poledne hoří bývalá továrna v Petrohradě. Požár postihl kancelářské prostory, navíc se rozšířil i na blízké byty, které úřady evakuovaly.
                              48:24
                              Rostoucí cena květin
                               Pěstitelům květin se během letošního jara mimořádně daří. Největší světová květinová burza, která sídlí v Nizozemsku nedaleko Amsterdamu, hlásí nárůst cen až o dvacet procent.
                               50:39
                               Návrh do rady ÚSTR
                                Prezident navrhl Senátu na post člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů historika Vojtěcha Šustka. Pracuje v Archivu hlavního města Prahy.
                                51:25
                                Odstřel skály
                                 Víc než 200 let se v Krkonoších těží krystalický vápenec. V kamenolomu Černý Důl dnes provedli clonový odstřel stěny, která vážila 10 tisíc tun. Kvůli bezpečnosti museli pracovníci dolu omezit vstup na turistickou stezku Svaté Barbory.
                                 51:48
                                 Komiks o autismu
                                  Komiks nejen jako zábava, ale i jako osvěta. Teprve 18letá kreslířka s Aspergerovým syndromem otevírá skrze své kresby dveře do světa autismu.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  14. duben 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  9. prosinec

                                  Headlines — Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

                                  9. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  9. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  9. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  8. prosinec

                                  Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                                  8. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  8. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  8. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  7. prosinec

                                  Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                                  7. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  7. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  7. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  6. prosinec

                                  Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                                  6. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  6. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  6. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  5. prosinec

                                  Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                                  5. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  5. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  5. 12. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám