54 minut

19. únor 2021

Obsah dílu

Povinné respirátory — Respirátory a testování na školách — Respirátory v zahraničí — Dopady na ekonomiku — Návštěva fotbalu — Nově nakažení — Perseverance na Marsu — Slovensko a Sputnik V — Nouzový stav u Ústavního soudu — Bezpečnostní konference v Mnichově — Zákon o dostavbě Dukovan — USA a klimatická dohoda — Národní fond obnovy — Jednání o kurzarbeitu — Situace ve francouzských nemocnicích — Jaderná dohoda s Íránem — Stíhání Berbra — Textilní průmysl — Lavinové nebezpečí — Vytížené nemocnice — Pomoc pro uzavřené okresy — Omezení v uzavřených okresech — Policejní kontroly — Oběť demonstrací — Delší čas na zkoušky — Modernizace D1 — Rekordní výtluky — Na Vysočině byl potvrzen první případ ptačí chřipky v letošním roce — Rychlejší rekvalifikace — Obce bez poplatků — Požár Musea Kampa — Turecko a Ujguři — Zlepšení situace v uzavřených okresech — Domácí porody — Policejní vyjednávání — Ptačí zimoviště

Části dílu

00:40
Povinné respirátory
  Obchody se od pondělí nakonec neotevřou. Kabinet bude naopak rozhodovat o zpřísnění opatření. V místech s větší koncentrací lidí nařídí od úterý nošení respirátorů typu FFP2, nanoroušek, případně dvou chirurgických roušek na sobě.
  01:40
  Respirátory a testování na školách
   Ministerstvo vnitra oznámilo, že k testování žáků ve školách stát nakoupí stejné antigenní testy z Číny, jaké se používají v Rakousku.
   05:10
   Respirátory v zahraničí
    Povinné nošení respirátorů v obchodech, hromadné dopravě nebo v nemocnicích zavedlo zhruba před měsícem i Rakousko. Tamní vláda o tom rozhodla 22. ledna. Opatření začalo platit stejně jako u nás o tři dny později.
    05:55
    Dopady na ekonomiku
     Rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
     10:13
     Návštěva fotbalu
      Andrej Babiš ukončil spolupráci se svým poradcem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou. Vadí mu jeho účast na fotbalovém zápase mezi Slavií Praha a britským Leicesterem.
      13:25
      Nově nakažení
       Laboratoře v Česku včera odhalily 11 553 nakažených koronavirem, asi o 2500 víc než před týdnem. Údaj už třetí den po sobě přesáhl hranici 10 tisíc.
       14:54
       Perseverance na Marsu
        Na cestě strávila sedm měsíců a včera zvládla i těch nejtěžších sedm minut. Vozítko Perseverance americké NASA úspěšně přistálo na Marsu.
        17:12
        Slovensko a Sputnik V
         Slovenská vláda neschválila nákup ruské vakcíny Sputnik V proti covidu-19. Rozhodnutí zablokovala nejmenší koaliční strana Za lidi. Látka zatím nemá kladný posudek od slovenské lékové agentury ani registraci od té evropské.
         17:35
         Nouzový stav u Ústavního soudu
          Pětatřicet senátorů podepsalo návrh na zrušení usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu. Ústavní soud má podle nich rozhodnout o tom, jestli kabinet postupoval v souladu s ústavou, když tak učinil proti vůli sněmovny.
          18:56
          Bezpečnostní konference v Mnichově
           Živý vstup Martina Jonáše.
           21:01
           Zákon o dostavbě Dukovan
            Ani dnes sněmovna nedokončila schvalování zákona o stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Vláda se už měsíce s částí opozice nedokáže dohodnout na uzákonění bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele.
            21:21
            USA a klimatická dohoda
             Spojené státy se dneškem oficiálně vrátily k Pařížské klimatické dohodě. Krok nařídil prezident Joe Biden krátce poté, co se v lednu ujal úřadu.
             22:06
             Národní fond obnovy
              Zástupci krajů, měst, univerzit a různých organizací nesouhlasí se snížením objemu evropských peněz pro sektor kultury. V takzvaném Národním fondu obnovy má být 182 miliard z Unie.
              24:46
              Jednání o kurzarbeitu
               Poslanci budou dál projednávat nová pravidla kurzarbeitu. Dnes je vrátili znovu do druhého čtení. Příští týden se kvůli tomu sejdou zástupci sněmovních stran, zaměstanců a Hospodářské komory ČR.
               25:32
               Situace ve francouzských nemocnicích
                Francouzské nemocnice začaly pracovat v krizovém režimu. Navyšují počet lůžek, odkládají operace a povolávají další zdravotníky. Úřady zvažují izolaci nejvíc postižených oblastí.
                27:39
                Jaderná dohoda s Íránem
                 Spojené státy chtějí jednat o jaderné dohodě s Íránem. Administrativa prezidenta Joea Bidena hodlá oživit smlouvu z roku 2015, od které odstoupil jeho předchůdce Donald Trump.
                 28:05
                 Stíhání Berbra
                  Trestní stíhání bývalého místopředsedy fotbalové asociace Romana Berbra pokračuje. Jeho stížnost v korupční kauze údajného ovlivňování zápasů druhé a třetí ligy státní zástupci zamítli. Stejně jako dalším čtrnácti z celkem dvaceti obviněných.
                  28:29
                  Textilní průmysl
                   Tržby tuzemských firem v textilním a oděvním průmyslu loni klesly –⁠ meziročně o 7,2 procenta zhruba na 50 miliard.
                   28:51
                   Lavinové nebezpečí
                    I přes oblevu zůstává na horách v Česku stále sníh. V Jeseníkách je v průměru přes metr a horská služba tam pravidelně měří míru lavinového nebezpečí.
                    30:34
                    Vytížené nemocnice
                     Nelepší se situace v nemocnicích v uzavřených okresech. Přetíženým lékařům v Sokolovské nemocnici teď uleví kolegové v Humpolci –⁠ právě tam se dnes ze západu Čech vypravil speciální lékařský vůz s deseti pacienty.
                     31:52
                     Pomoc pro uzavřené okresy
                      Starostové ze zasažených okresů volají po větší pomoci od státu. Stěžují si na nedostatek zdravotnického personálu, vakcín i ochranných pomůcek.
                      34:24
                      Omezení v uzavřených okresech
                       Opatření, která musí lidé v uzavřených regionech už týden dodržovat. Stejně jako v dalších částech republiky tam platí třeba zákaz nočního vycházení. Vláda pro ně ale stanovila přísnější podmínky.
                       35:07
                       Policejní kontroly
                        Už týden jsou na hranicích tří okresů Trutnov, Sokolov a Cheb policejní kontroly. Během týdne policisté odmítli vjezd nebo výjezd z okresů víc než 4500 lidí.
                        37:30
                        Oběť demonstrací
                         Protesty proti nedávnému vojenskému převratu v Myanmaru mají první oběť. Zemřela mladá žena, kterou minulý týden při demonstraci postřelila policie.
                         37:52
                         Delší čas na zkoušky
                          Čas u jednotných přijímacích zkoušek na střední školy se letos opět prodlouží –⁠ uchazeči o studium budou mít na vypracování testů z českého jazyka o deset minut víc, tedy 70 minut. Na matematiku pak o 15 –⁠ doba se prodlouží na 85 minut.
                          38:09
                          Modernizace D1
                           Živý vstup Veroniky Gecové.
                           39:28
                           Rekordní výtluky
                            Končící zima zanechala na českých silnicích největší škody za posledních deset let, hodnotí silničáři. Vyčíslit je zatím neumějí, protože teď teprve začíná látání prvních děr.
                            41:20
                            Na Vysočině byl potvrzen první případ ptačí chřipky v letošním roce
                             Na soukromé farmě s třemi sty kusy drůbeže v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku během 24 hodin uhynulo 60 slepic a hus.
                             41:51
                             Rychlejší rekvalifikace
                              Lidé, kterým hrozí, že přijdou o práci, se můžou hned zaregistrovat na Úřadu práce. A to ještě před tím, než se skutečně stanou nezaměstnanými. Mohou tak s předstihem začít s rekvalifikací.
                              43:36
                              Obce bez poplatků
                               Chybějící poplatky za ubytování turistů dělají potíže některým horským obcím. Hlavně těm, které nemají další podnikatelské aktivity. Třeba v Harrachově odvedli v lednu ubytovatelé na poplatcích jen dvacet tisíc korun.
                               44:16
                               Požár Musea Kampa
                                Policisté vyloučili, že by se při požáru pražského Musea Kampa stal trestný čin. Mají ale podezření na zanedbání požární ochrany. O pokutě teď rozhodnou pražští hasiči.
                                44:33
                                Turecko a Ujguři
                                 Turecká opozice viní vládu prezidenta Erdogana z tajné dohody s Čínou –⁠ Ankara podle ní měla vyměnit kritiku tvrdého postupu vůči Ujgurům za dodávky čínské vakcíny proti koronaviru. Obě země to popírají.
                                 46:41
                                 Zlepšení situace v uzavřených okresech
                                  46:59
                                  Domácí porody
                                   Proč se ženy k domácímu porodu, který někteří lékaři považují za rizikový, rozhodnou, zjišťovali výzkumníci z Univerzity Karlovy.
                                   49:46
                                   Policejní vyjednávání
                                    Policejní vyjednávání s ozbrojeným mužem. V domě na pražském Břevnově odpoledne pobíhal muž s nožem v ruce. Před policií se následně zabarikádoval v bytě.
                                    50:06
                                    Ptačí zimoviště
                                     Ptáci za letošní mrazivé zimy hojně využívají k přezimování jezero Most. Tato rekultivovaná plocha totiž na rozdíl od menších jezer nezamrzla celá. I proto se řadí mezi deset nejvýznamnějších zimovišť v Česku.
                                     Přehrát celé video
                                     Stopáž50 minut
                                     Další díl
                                     20. únor 2021

                                     Přehled dílů

                                     Stopáž54 minut

                                     6. červen

                                     Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                                     6. 6. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     6. červen

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     6. 6. 2023 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     5. červen

                                     Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                                     5. 6. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     5. červen

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     5. 6. 2023 na ČT24
                                     Stopáž50 minut

                                     4. červen

                                     Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                                     4. 6. 2023 na ČT1
                                     Stopáž50 minut

                                     4. červen

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     4. 6. 2023 na ČT24

                                     Události na sociálních sítích

                                     Napište nám