20. únor 2021

Obsah dílu

Nejistý návrat do škol — Testování na školách — Průzkum veřejného mínění — Náhrady pro podnikatele — Platba za karanténu — Vyprodané respirátory — Noví nakažení — Kapacity nemocnic — Situace v Polsku — Přenos ptačí chřipky — Nedostatek soudců — Objednávka protilátek — Odvolání Navalného — Energetická krize v Texasu — Koncert studentů — Vedení zubařské komory — Novela o zdravotním pojištění — Turisté na horách — Nasazení armády — Modernizace D1 — Britská mutace — Ochrana proti nákaze — Rozšíření mutace — Riziko mutací — Mrtví v Myanmaru — Přípravy na cvičení — Nebezpečí na horách — Uzavřený koridor — Ptačí chřipka na Pelhřimovsku — Krize v Champagne — Uhynulí ptáci — Dohra účasti veřejně činných osobností na fotbalovém utkání — Zkrácené vlaky — Výuka dětí i seniorů

Části dílu

00:40
Nejistý návrat do škol
  Další žáci a studenti se možná od března nakonec nevrátí do škol. Uvedl to premiér Andrej Babiš. Zdůvodnil to špatnou epidemickou situací v tuzemsku.
  01:26
  Testování na školách
   Kvůli antigenním testům do škol se do sporu dostali premiér Babiš s vicepremiérem Hamáčkem, jehož resort tendr vypsal. Podle serveru Seznam zprávy získala zakázku firma, která nesplnila podmínky soutěže.
   04:43
   Průzkum veřejného mínění
    První výsledky exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou televizi z tohoto týdne. 9 z 10 lidí je pro návrat žáků a studentů do škol. Proti je míň než desetina, přičemž jde často o lidi mezi 18 a 29 lety.
    05:38
    Náhrady pro podnikatele
     Ministerstvo průmyslu a obchodu v pondělí na jednání vlády nepředloží chystané podpůrné programy pro podnikatele. Po výtkách podnikatelských svazů ještě dopracovává další program.
     06:27
     Platba za karanténu
      Stát zároveň chystá speciální platbu pro živnostníky, kteří se ocitnou v karanténě. Dostat by měli pět set korun na den, a to od prvního dne. Má to ale háček – podmínkou bude účast na nemocenském pojištění.
      09:23
      Vyprodané respirátory
       Živý vstup Pavla Habrama.
       10:43
       Noví nakažení
        Zdravotníci včera odhalili skoro 11 200 nakažených koronavirem – téměř o 2500 víc než před týdnem. Od úterý se údaj drží nad deseti tisíci.
        11:39
        Kapacity nemocnic
         Živý vstup Daniely Tunklové.
         13:39
         Situace v Polsku
          Polsko nevylučuje omezení na hranicích s Českem a Slovenskem kvůli vysokým počtům nakažených v těchto dvou zemích. V zemi začala třetí vlna epidemie.
          15:51
          Přenos ptačí chřipky
           Rusko hlásí první přenosy ptačí chřipky H5N8 na člověka. Nakazilo se sedm pracovníků farmy na jihu Ruska, podle úřadů se cítí dobře.
           16:13
           Nedostatek soudců
            Ministerstvo spravedlnosti částečně ustoupilo vedení soudů a v odůvodněných případech navrhne jmenovat nové soudce. Funkcionáři ale i tak varují před kolapsem některých úseků.
            18:24
            Objednávka protilátek
             Česko objednalo dvanáct tisíc dávek zatím neregistrované látky k léčbě covidu-19 od firmy Regeneron. Premiér Babiš to potvrdil na Twitteru s tím, že první čtyři tisíce dorazí v březnu.
             18:46
             Odvolání Navalného
              Kritik Kremlu Alexej Navalnyj prohrál odvolací soud proti svému uvěznění na necelé tři roky, které označuje za politicky motivované. Soud mu trest pouze zkrátil na zhruba dva a půl roku.
              20:44
              Energetická krize v Texasu
               Bílý dům prohlásí energetickou krizi v Texasu oficiálně za katastrofu. Pomůže tak uvolnit další peníze na pomoc. Po silných mrazech má 13 milionů lidí problémy s dodávkami vody.
               21:07
               Koncert studentů
                Už za pár okamžiků usednou na pódium pražského Rudolfina desítky studentů hudebních škol. Ve čtvrt na devět odvysílá ČT art živě koncert "A přece se učí" věnovaný pedagogům, žákům a rodičům.
                23:50
                Vedení zubařské komory
                 Prezidentem České stomatologické komory bude i další čtyři roky Roman Šmucler.
                 24:31
                 Novela o zdravotním pojištění
                  Dospělým nad 22 let by podle připravované novely o veřejném zdravotním pojištění na srovnání zubů už neměly přispívat pojišťovny. Víc peněz by naopak mělo jít na léčbu vážných vad a lepší protézy.
                  26:49
                  Turisté na horách
                   Slunečné počasí opět nalákalo velké množství turistů do hor. Na řadě míst tak musela příjezd návštěvníků řídit policie. Parkoviště se brzy ráno zaplnila třeba na Šerlichu u Deštného v Orlických horách. Stovky běžkařů se také vydaly na oblíbené horské trasy v Ústeckém a Libereckém kraji.
                   27:12
                   Nasazení armády
                    Do boje s koronavirem se zapojila mimo jiné armáda. V uplynulých měsících nasadila asi 17,5 tisíce vojáků. Někteří ale sloužili opakovaně, takže jmenný seznam by byl kratší.
                    27:34
                    Modernizace D1
                     Zhruba po dva a půl měsíce trvající pauze začala znovu oprava dálnice D1. Letos dřív i kvůli tomu, aby se vše stihlo dodělat do další zimy. Letos zbývá zmodernizovat přibližně 50 kilometrů.
                     29:34
                     Britská mutace
                      V Česku už v pozitivních vzorcích převládla britská varianta koronaviru. Ukazují to výsledky z laboratoří, které disponují metodou pro odhalování různých mutací.
                      30:22
                      Ochrana proti nákaze
                       Dobře nasazené respirátory považují epidemiologové za spolehlivou ochranu i proti nakažlivější variantě. Pro nařízení karantény jim stačí už i velmi krátký rizikový kontakt.
                       33:06
                       Rozšíření mutace
                        Jak je to s rozšířením mutace v jednotlivých regionech? Česká televize se ptala všech krajských hygienických stanic.
                        34:15
                        Riziko mutací
                         Důvod k obavám podle ministerstva zdravotnictví i námi oslovených expertů je. Takzvaná britská mutace je nakažlivější. Variant existuje ale víc a některé taky zhoršují průběh nemoci.
                         36:38
                         Mrtví v Myanmaru
                          Protesty v Myanmaru mají už tři oběti. Po střelbě policie ostrými náboji zemřeli dva lidé.
                          36:57
                          Přípravy na cvičení
                           V Česku letos proběhne 71 velkých vojenských cvičení s účastí zemí NATO. Hlavní sezona začne pro české vojáky tradičně v březnu. Už teď ale některé jednotky zahájily svoji přípravu.
                           38:58
                           Nebezpečí na horách
                            Mrazy střídá na českých horách teplé počasí. A to způsobuje nestabilitu některých svahů. V Krkonoších je řada míst pro skialpinisty jak z české, tak i z polské strany nebezpečná.
                            40:45
                            Uzavřený koridor
                             Na dvě a půl hodiny byl ráno přerušen provoz na hlavním železničním koridoru, a to v úseku mezi Hoštejněm a Zábřehem na Moravě. Vlaky tak nabíraly zpoždění v desítkách minut.
                             41:07
                             Ptačí chřipka na Pelhřimovsku
                              V Horní Cerekvi na Pelhřimovsku dnes nechali veterináři kvůli ptačí chřipce utratit přes 300 kachen, hus, krůt a slepic, 60 jich náhle uhynulo už ve čtvrtek.
                              41:40
                              Krize v Champagne
                               Koronavirus decimuje francouzskou oblast Champagne. Restaurace jsou a ještě nějaký čas budou zavřené a vývoz se téměř zastavil.
                               43:49
                               Uhynulí ptáci
                                Uhynulá chráněná zvířata v Brdech. U obce Sedlice našli ekologové pravděpodobně otráveného orla mořského. Přírodní park pak uvedl, že v okolí je zahubených zvířat víc, a to včetně ohroženého krkavce velkého.
                                44:10
                                Dohra účasti veřejně činných osobností na fotbalovém utkání
                                 44:32
                                 Zkrácené vlaky
                                  Nedostatečné rozestupy lidí v hromadné dopravě. Na železnici tomu vyšel stát sám vstříc – umožnil dopravcům zkrátit soupravy, aby ušetřil.
                                  46:48
                                  Výuka dětí i seniorů
                                   Společná výuka školáků a seniorů – to je nový projekt v Ústí nad Labem. Starším lidem má pomoci lépe snášet izolaci. Budou se moci na dálku připojit hlavně na hodiny výtvarné nebo hudební výchovy.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž50 minut
                                   Další díl
                                   21. únor 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   2. únor

                                   Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                                   2. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   2. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   2. 2. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   1. únor

                                   Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                                   1. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   1. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   1. 2. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   31. leden

                                   Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                                   31. 1. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   31. leden

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   31. 1. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám