50 minut

9. ledna 2021

Obsah dílu

Uvolňování s negativním testem — Změny PES — Další úpravy — Očkování v Česku — Stav PES — Nákaza v nemocnicích — Trump off-line — Sněhová bouře — Lidé na horách — Očkovaná královna — Havárie letadla — Češi v karanténě — Dopady balíčku — Zemřel František Filip — Připomínka ve vysílání — Volební finance — Méně transplantací — Britsko-evropský obchod — Nehody na ledu — Sčítání ptáků — Nápor na sjezdovkách — Shlukování na horách — Stávající povinnosti — Lyžování v Rakousku — Lavina v Rusku — Kotlíkové dotace — Výluky v Brně — Očkování v Polsku — Kontroly na hranicích — Šperk pro Beyoncé — Požár ve Vyškově — Historie lyžování

Části dílu

00:36
Uvolňování s negativním testem
  Nová pravidla protiepidemického systému. Podle návrhu, který je teď v připomínkách, by se mohly některé oblasti – jako je například kultura nebo sport – začít otevírat už ve 4. stupni – s podmínkou negativního testu.
  01:21
  Změny PES
   Částečné kompenzace mají zůstat zachované i pro ty podnikatele, kteří naopak i s omezujícími pravidly otevřou.
   04:15
   Další úpravy
    A další možné změny – třeba u zákazu vycházení. Ve 4. stupni je teď od jedenácti večer do pěti ráno. Podle návrhu by mohl začínat o hodinu dřív.
    05:07
    Očkování v Česku
     Živý vstup Natálie Flajžíkové.
     06:44
     Stav PES
      Index protiepidemického systému po třech dnech na úrovni 86 stoupl o bod. Důvodem je zvýšení reprodukčního čísla na páteční hodnotu 1,2.
      07:39
      Nákaza v nemocnicích
       Od začátku pandemie se v Česku nakazilo víc než 49 tisíc zdravotníků. Kde se infikovali, statistiky neuvádějí. Stejně tak nejsou k dispozici údaje o počtu pacientů, kteří se nakazili v nemocnicích.
       10:24
       Trump off-line
        Sociální síť Twitter natrvalo zablokovala účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Odůvodnila to rizikem dalšího podněcování k násilí. Američtí zákonodárci zkoumají možnosti, jak v 11 dnech, které zbývají do předání moci, prezidenta odvolat.
        13:08
        Sněhová bouře
         Španělsko paralyzoval sníh. Bouře Filomena uvěznila na silnicích stovky aut a autobusů a uzavřela i letiště v Madridu. Nejmíň dva lidé přišli o život.
         13:25
         Lidé na horách
          Živý vstup Jiřího Šímy.
          14:55
          Očkovaná královna
           Britská královna Alžběta II. a její manžel princ Filip dostali vakcínu proti koronaviru. Oznámil to Buckinghamský palác.
           15:13
           Havárie letadla
            V Indonésii havarovalo letadlo společnosti Sriwijaya Air na lince z Jakarty do města Pontianak v západní části ostrova Borneo. Na palubě bylo podle místních médií přes 60 lidí.
            17:17
            Češi v karanténě
             Skoro 350 tisíc lidí skončilo loni v Česku kvůli koronaviru v karanténě. Víc než třetina z nich – asi 120 tisíc – připadá jen na říjen. Vyplývá to z údajů ministerstva práce.
             17:35
             Dopady balíčku
              Začátkem roku začal platit daňový balíček. Zrušení superhrubé mzdy a další změny pocítí obecní a krajské rozpočty.
              19:59
              Zemřel František Filip
               Ve věku 90 let zemřel režisér František Filip, který svou profesní dráhu spojil zejména s Českou televizí. Vytvořil na šest stovek pořadů.
               22:36
               Připomínka ve vysílání
                Františka Filipa připomene Česká televize programovými změnami.
                23:31
                Volební finance
                 600 milionů korun mají stát říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Zákonodárce budou lidé vybírat přesně za 9 měsíců – 8. a 9. října. Strany už ladí kampaně i jejich financování.
                 26:30
                 Méně transplantací
                  Nejmíň transplantací za posledních sedm let – operací bylo loni v Česku 765, meziročně o sto míň. Za úbytkem stál i koronavirus.
                  26:45
                  Britsko-evropský obchod
                   V Británii podle přepravních společností narůstá počet kamionů, které nemají vyřízený dostatečný počet povolení pro vjezd do Evropské unie. Spojené království opustilo jednotný evropský trh a celní unii s novým rokem.
                   29:18
                   Nehody na ledu
                    Ke zvýšenému počtu dopravních nehod teď vyjíždějí hasiči. Rychlá a neopatrná jízda na zledovatělém povrchu totiž často končí haváriemi, při kterých se musí cestující nebo vozidlo vyprošťovat.
                    29:35
                    Sčítání ptáků
                     Druhým dnem v Česku pokračuje sčítání opeřenců. Do akce, která má pomoci ornitologům, se zapojily tisíce dobrovolníků.
                     31:34
                     Nápor na sjezdovkách
                      Řada horských středisek dnes čelila náporu lidí. A to přesto, že sjezdovky skiareálů nejsou kvůli koronavirové epidemii v provozu. Pro velké množství návštěvníků policie dokonce musela uzavřít některé příjezdové cesty.
                      32:20
                      Shlukování na horách
                       Podle vicepremiéra Havlíčka není situace taková, aby vláda přijímala pro horské oblasti další zvláštní opatření. Běžkaři a horští turisté podle něj problém nejsou. Shlukování na sjezdovkách by se podle něj mělo omezit.
                       35:16
                       Stávající povinnosti
                        Stávající zákazy vláda v týdnu prodloužila do 22. ledna. Tam, kde je víc lidí, je rouška povinná i venku. Nosit ji musejí třeba i lidé v autě, pokud nejsou z jedné domácnosti.
                        36:27
                        Lyžování v Rakousku
                         Zatímco na české straně Šumavy vleky stojí, na rakouské se lyžuje. Skiareál Hochficht je v provozu už dva týdny.
                         38:30
                         Lavina v Rusku
                          Tři mrtvé si vyžádal pád laviny v lyžařském středisku u Norilska na Sibiři. Masa sněhu zavalila celkem 6 domů, záchranářům se podařilo zachránit jen čtrnáctiletého chlapce.
                          38:49
                          Kotlíkové dotace
                           600 milionů korun navíc na kotlíkové dotace. Získají je všichni, kdo požádali do konce roku, ale kvůli velkému zájmu se na ně nedostalo.
                           40:39
                           Výluky v Brně
                            V Brně dnes začaly dvě velké výluky městské hromadné dopravy. Dotkly se hned několika linek a obyvatelům některých městských částí výrazně zkomplikuji cestování.
                            41:16
                            Očkování v Polsku
                             V Polsku dostalo vakcínu proti covidu už bezmála 200 tisíc lidí. První přišli na řadu zdravotníci a zaměstnanci nemocnic, následovat mají senioři.
                             43:29
                             Kontroly na hranicích
                              Rakousko ode dneška zavedlo kontroly na hranicích s Českem a Slovenskem. Důvodem je zhoršující se epidemická situace v okolních zemích. Policejní hlídky proto stály na mnoha přechodech.
                              44:06
                              Šperk pro Beyoncé
                               V rodinném ateliéru na severu Čech vzniká šperk pro americkou zpěvačku známou pod jménem Beyoncé. Ta přitom není jedinou americkou celebritou, kterou práce manželů Škardových z Frýdlantu zaujala.
                               45:43
                               Požár ve Vyškově
                                Oheň v nevyužívaném kulturním domě ve Vyškově. Ráno začal v budově hořet odpad včetně plastů. Přestože měl být objekt opuštěný, hasiči ze silně zakouřených místností nakonec vyvedli tři přidušené lidi.
                                46:05
                                Historie lyžování
                                 Naše hory, lyžování a sníh. Nová fotografická kniha Herberta Slavíka. V archivech místních muzeí hledal i své předchůdce – narazil třeba na Viléma Heckela nebo průkopníka českého lyžování Emericha Ratha.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž50 minut
                                 Další díl
                                 10. ledna 2021

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 15. června

                                 Headlines — Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                 15. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 15. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 15. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 14. června

                                 Headlines — Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Tima Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                 14. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 14. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 14. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 13. června

                                 Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                                 13. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 13. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 13. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 12. června

                                 Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                 12. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 12. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 12. 6. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 11. června

                                 Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                 11. 6. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 11. června

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 11. 6. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám