Nahrávám video

9. leden 2021

Obsah dílu

Uvolňování s negativním testem — Změny PES — Další úpravy — Očkování v Česku — Stav PES — Nákaza v nemocnicích — Trump off-line — Sněhová bouře — Lidé na horách — Očkovaná královna — Havárie letadla — Češi v karanténě — Dopady balíčku — Zemřel František Filip — Připomínka ve vysílání — Volební finance — Méně transplantací — Britsko-evropský obchod — Nehody na ledu — Sčítání ptáků — Nápor na sjezdovkách — Shlukování na horách — Stávající povinnosti — Lyžování v Rakousku — Lavina v Rusku — Kotlíkové dotace — Výluky v Brně — Očkování v Polsku — Kontroly na hranicích — Šperk pro Beyoncé — Požár ve Vyškově — Historie lyžování

Části dílu

00:36
Uvolňování s negativním testem
  Nová pravidla protiepidemického systému. Podle návrhu, který je teď v připomínkách, by se mohly některé oblasti – jako je například kultura nebo sport – začít otevírat už ve 4. stupni – s podmínkou negativního testu.
  01:21
  Změny PES
   Částečné kompenzace mají zůstat zachované i pro ty podnikatele, kteří naopak i s omezujícími pravidly otevřou.
   04:15
   Další úpravy
    A další možné změny – třeba u zákazu vycházení. Ve 4. stupni je teď od jedenácti večer do pěti ráno. Podle návrhu by mohl začínat o hodinu dřív.
    05:07
    Očkování v Česku
     Živý vstup Natálie Flajžíkové.
     06:44
     Stav PES
      Index protiepidemického systému po třech dnech na úrovni 86 stoupl o bod. Důvodem je zvýšení reprodukčního čísla na páteční hodnotu 1,2.
      07:39
      Nákaza v nemocnicích
       Od začátku pandemie se v Česku nakazilo víc než 49 tisíc zdravotníků. Kde se infikovali, statistiky neuvádějí. Stejně tak nejsou k dispozici údaje o počtu pacientů, kteří se nakazili v nemocnicích.
       10:24
       Trump off-line
        Sociální síť Twitter natrvalo zablokovala účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Odůvodnila to rizikem dalšího podněcování k násilí. Američtí zákonodárci zkoumají možnosti, jak v 11 dnech, které zbývají do předání moci, prezidenta odvolat.
        13:08
        Sněhová bouře
         Španělsko paralyzoval sníh. Bouře Filomena uvěznila na silnicích stovky aut a autobusů a uzavřela i letiště v Madridu. Nejmíň dva lidé přišli o život.
         13:25
         Lidé na horách
          Živý vstup Jiřího Šímy.
          14:55
          Očkovaná královna
           Britská královna Alžběta II. a její manžel princ Filip dostali vakcínu proti koronaviru. Oznámil to Buckinghamský palác.
           15:13
           Havárie letadla
            V Indonésii havarovalo letadlo společnosti Sriwijaya Air na lince z Jakarty do města Pontianak v západní části ostrova Borneo. Na palubě bylo podle místních médií přes 60 lidí.
            17:17
            Češi v karanténě
             Skoro 350 tisíc lidí skončilo loni v Česku kvůli koronaviru v karanténě. Víc než třetina z nich – asi 120 tisíc – připadá jen na říjen. Vyplývá to z údajů ministerstva práce.
             17:35
             Dopady balíčku
              Začátkem roku začal platit daňový balíček. Zrušení superhrubé mzdy a další změny pocítí obecní a krajské rozpočty.
              19:59
              Zemřel František Filip
               Ve věku 90 let zemřel režisér František Filip, který svou profesní dráhu spojil zejména s Českou televizí. Vytvořil na šest stovek pořadů.
               22:36
               Připomínka ve vysílání
                Františka Filipa připomene Česká televize programovými změnami.
                23:31
                Volební finance
                 600 milionů korun mají stát říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Zákonodárce budou lidé vybírat přesně za 9 měsíců – 8. a 9. října. Strany už ladí kampaně i jejich financování.
                 26:30
                 Méně transplantací
                  Nejmíň transplantací za posledních sedm let – operací bylo loni v Česku 765, meziročně o sto míň. Za úbytkem stál i koronavirus.
                  26:45
                  Britsko-evropský obchod
                   V Británii podle přepravních společností narůstá počet kamionů, které nemají vyřízený dostatečný počet povolení pro vjezd do Evropské unie. Spojené království opustilo jednotný evropský trh a celní unii s novým rokem.
                   29:18
                   Nehody na ledu
                    Ke zvýšenému počtu dopravních nehod teď vyjíždějí hasiči. Rychlá a neopatrná jízda na zledovatělém povrchu totiž často končí haváriemi, při kterých se musí cestující nebo vozidlo vyprošťovat.
                    29:35
                    Sčítání ptáků
                     Druhým dnem v Česku pokračuje sčítání opeřenců. Do akce, která má pomoci ornitologům, se zapojily tisíce dobrovolníků.
                     31:34
                     Nápor na sjezdovkách
                      Řada horských středisek dnes čelila náporu lidí. A to přesto, že sjezdovky skiareálů nejsou kvůli koronavirové epidemii v provozu. Pro velké množství návštěvníků policie dokonce musela uzavřít některé příjezdové cesty.
                      32:20
                      Shlukování na horách
                       Podle vicepremiéra Havlíčka není situace taková, aby vláda přijímala pro horské oblasti další zvláštní opatření. Běžkaři a horští turisté podle něj problém nejsou. Shlukování na sjezdovkách by se podle něj mělo omezit.
                       35:16
                       Stávající povinnosti
                        Stávající zákazy vláda v týdnu prodloužila do 22. ledna. Tam, kde je víc lidí, je rouška povinná i venku. Nosit ji musejí třeba i lidé v autě, pokud nejsou z jedné domácnosti.
                        36:27
                        Lyžování v Rakousku
                         Zatímco na české straně Šumavy vleky stojí, na rakouské se lyžuje. Skiareál Hochficht je v provozu už dva týdny.
                         38:30
                         Lavina v Rusku
                          Tři mrtvé si vyžádal pád laviny v lyžařském středisku u Norilska na Sibiři. Masa sněhu zavalila celkem 6 domů, záchranářům se podařilo zachránit jen čtrnáctiletého chlapce.
                          38:49
                          Kotlíkové dotace
                           600 milionů korun navíc na kotlíkové dotace. Získají je všichni, kdo požádali do konce roku, ale kvůli velkému zájmu se na ně nedostalo.
                           40:39
                           Výluky v Brně
                            V Brně dnes začaly dvě velké výluky městské hromadné dopravy. Dotkly se hned několika linek a obyvatelům některých městských částí výrazně zkomplikuji cestování.
                            41:16
                            Očkování v Polsku
                             V Polsku dostalo vakcínu proti covidu už bezmála 200 tisíc lidí. První přišli na řadu zdravotníci a zaměstnanci nemocnic, následovat mají senioři.
                             43:29
                             Kontroly na hranicích
                              Rakousko ode dneška zavedlo kontroly na hranicích s Českem a Slovenskem. Důvodem je zhoršující se epidemická situace v okolních zemích. Policejní hlídky proto stály na mnoha přechodech.
                              44:06
                              Šperk pro Beyoncé
                               V rodinném ateliéru na severu Čech vzniká šperk pro americkou zpěvačku známou pod jménem Beyoncé. Ta přitom není jedinou americkou celebritou, kterou práce manželů Škardových z Frýdlantu zaujala.
                               45:43
                               Požár ve Vyškově
                                Oheň v nevyužívaném kulturním domě ve Vyškově. Ráno začal v budově hořet odpad včetně plastů. Přestože měl být objekt opuštěný, hasiči ze silně zakouřených místností nakonec vyvedli tři přidušené lidi.
                                46:05
                                Historie lyžování
                                 Naše hory, lyžování a sníh. Nová fotografická kniha Herberta Slavíka. V archivech místních muzeí hledal i své předchůdce – narazil třeba na Viléma Heckela nebo průkopníka českého lyžování Emericha Ratha.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž50 minut
                                 Další díl
                                 10. leden 2021

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 25. září

                                 Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                 25. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 25. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 24. září

                                 Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                 24. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 24. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 24. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 23. září

                                 Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                 23. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 23. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 23. 9. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám