50 minut

10. leden 2021

Obsah dílu

Kapacity nemocnic — Převozy nemocných — Počty hospitalizovaných — Očkovací plán — Havárie letadla — Návrh na impeachment — Odhad růstu — Česká ekonomika — Prognózy — Odpuštění daně — Protest proti restrikcím — Očkování v Izraeli — Nejvyšší stavební úřad — Lukašenko o reformách — Televizní krize — Přídavky na děti — Prodej elektromobilů — Doprava na horách — Návštěvníci Jeseníků — Odkládání zákroků — Opatření v době pandemie — Neodkladné operace — Nelegální party — Kyrgyzské volby — Cesty s podnikateli — Turisté v Calais — Zemřel David Stypka — Otevírání lázní — Létajcí auto — Tříkrálový koncert — Pomníky obětem 1. světové války

Části dílu

00:36
Kapacity nemocnic
  Premiér Andrej Babiš zatím nebude žádat sousední státy o pomoc s přijímáním covidových pacientů. Situaci je, jak premiér řekl, nutné řešit přes Národní dispečink lůžkové péče.
  01:22
  Převozy nemocných
   Pokračují také převozy mezi jednotlivými nemocnicemi. Třeba v té chebské chystají převoz osmi pacientů. Už v pátek odsud přemístili další dva.
   04:04
   Počty hospitalizovaných
    Počet hospitalizovaných včera klesl pod 7 tisíc. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jich bylo přes 6700. V těžkém stavu bylo téměř 1100 lidí.
    04:55
    Očkovací plán
     Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat proti covidu-19 zhruba za týden. Oznámil to v rozhovoru pro Blesk Zprávy.
     06:35
     Havárie letadla
      Indonéské úřady potvrdily zřícení letadla severně od Jakarty. Stroj včera spadl do moře krátce po startu, příčina ale není jasná. Odpovědi mohou přinést černé skříňky – jejich signál už hlídka zachytila.
      08:59
      Návrh na impeachment
       Americká vláda potvrdila, že viceprezident Mike Pence přijde 20. ledna na inauguraci nového prezidenta. Demokraté chtějí už zítra ve Sněmovně reprezentantů předložit návrh na takzvaný impeachment.
       10:03
       Odhad růstu
        Návrat české ekonomiky k růstu. Její oživení ale letos analytici čekají jenom pomalé, předkrizové úrovně by mohla dosáhnout až ke konci příštího roku. I tak by ale mělo být rychlejší, než se dosud předpokládalo.
        10:56
        Česká ekonomika
         Výrazným tahounem domácí ekonomiky by pro letošek měl být průmysl. Služby se budou vzpamatovávat z velkého útlumu způsobeného dlouhodobým uzavřením.
         13:48
         Prognózy
          Podle prosincového odhadu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj bude loňský propad pod sedmi procenty a letošní růst pouze jedno a půl procenta.
          14:31
          Odpuštění daně
           Ministerstvo financí odpustí studentům, kteří měli v době nouzového stavu pracovní povinnost třeba v nemocnicích, daň z příjmu.
           15:04
           Protest proti restrikcím
            Lidé na Staroměstském náměstí v Praze protestovali proti opatřením proti koronaviru. V projevech zaznívaly výzvy k okamžitému zrušení restrikcí a k otevření ekonomiky.
            16:44
            Očkování v Izraeli
             Izrael znovu zrychluje tempo očkování. Zajistil si další dodávky vakcíny a do konce března chce být první zemí na světě, která podá vakcínu proti koronaviru všem dospělým.
             19:00
             Nejvyšší stavební úřad
              Do nového stavebního zákona by se mohl vrátit původně zamýšlený model čistě státní stavební správy. Předpokládá to pozměňovací návrh skupiny vesměs vládních poslanců.
              20:21
              Lukašenko o reformách
               Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko, který už měsíce čelí masivním protestům veřejnosti, slíbil, že do konce roku předloží ústavní reformy a nechá je schválit v národním referendu.
               20:49
               Televizní krize
                Galerie jsou zavřené, umělecká díla se ale objevují ve veřejném prostoru. Jedna z nich bude v centru Prahy od zítřejšího odpoledne – odkazuje k televizní krizi před dvaceti lety.
                23:23
                Přídavky na děti
                 Kabinet zatím ve sněmovně nemá zajištěnou podporu pro svůj návrh na zvýšení přídavků na děti. Stranám vadí hlavně záměr rozšířit přídavky na další desítky tisíc rodin.
                 26:05
                 Prodej elektromobilů
                  Vyšší zájem o vozy s alternativním pohonem. Hybridních automobilů se vloni v Česku prodalo skoro 13 tisíc. O půlku víc než rok předtím. Elektromobilů si lidé koupili 3262.
                  26:27
                  Doprava na horách
                   I dnes lidé zaplnili horská střediska uzavřená pro veřejnost. Kvůli kolabující dopravě a zaplněným parkovištím policie opět na některých místech řídila dopravu.
                   26:48
                   Návštěvníci Jeseníků
                    Živý vstup Natálie Flajžíkové.
                    29:23
                    Odkládání zákroků
                     Delší čekací lhůty na neakutní operace. Fakt, se kterým musejí podle nemocnic pacienti počítat i po odeznění koronavirové epidemie. Na zákroky, na které dřív dostali termín do několika týdnů, budou nově čekat měsíce.
                     32:22
                     Opatření v době pandemie
                      Za dobu pandemie ministerstvo zdravotnictví vydalo opatření omezující anebo úplně zakazující plánované zákroky celkem čtyřikrát.
                      32:56
                      Neodkladné operace
                       Zákaz zákroků neplatí pro případy, kdy by jeho odložení mohlo způsobit zhoršení zdravotního stavu pacienta. Různá oddělení nemocnic tak dál operují několik akutních případů denně.
                       35:45
                       Nelegální party
                        Policie ukončila další nepovolený večírek v centru Prahy. Vládní nařízení proti shlukování nedodržela šedesátka cizinců. Pět z nich dostalo ještě pokutu kvůli držení marihuany.
                        36:01
                        Kyrgyzské volby
                         Prezidentské volby v Kyrgyzstánu vyhrál nacionalistický politik Sadyr Žaparov. Až do říjnového pádu vlády byl ve vězení za protesty proti kanadským vlastníkům zlatého dolu.
                         36:26
                         Cesty s podnikateli
                          Podnikatelé požadují obnovení misí do zahraničí v doprovodu ústavních činitelů. Podle nich to výrazně pomůže navýšení exportu nebo navázání nových kontaktů.
                          39:07
                          Turisté v Calais
                           Britové se první týden po odchodu země z Evropské unie téměř vytratili z francouzského Calais. Mohou za to také opatření proti šíření koronaviru, která omezují cestování.
                           41:29
                           Zemřel David Stypka
                            Zemřel zpěvák a skladatel David Stypka. Bylo mu 41 let. Rodina uvedla, že podlehl dlouhé nemoci, ke které se přidaly komplikace kvůli covidu-19.
                            42:06
                            Otevírání lázní
                             Do největších moravských lázní se po pauze na přelomu roku vracejí pacienti. Několik hotelů a léčeben opět začalo přijímat hosty. Zatím jen ty dospělé, od středy se otevře i dětský areál.
                             42:46
                             Létajcí auto
                              Prototypem létajícího auta se Slovensko před lety proslavilo ve světě. Dvojice zakladatelů Aeromobilu se rozdělila a designér Štefan Klein chce prorazit s novým strojem AirCar.
                              44:50
                              Tříkrálový koncert
                               I letos poděkovala Charita České republiky všem koledníkům a dárcům přímým přenosem Tříkrálového koncertu, který v podvečer odvysílala Česká televize z brněnského studia.
                               45:29
                               Pomníky obětem 1. světové války
                                Skoro 1200 pomníků obětem 1. světové války už je na interaktivní mapě, která vzniká v Národním pedagogickém muzeu a knihovně Jana Amose Komenského.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž53 minut
                                Další díl
                                11. leden 2021

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                2. březen

                                Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                                2. 3. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                2. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 3. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                1. březen

                                Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                                1. 3. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                1. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 3. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                29. únor

                                Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                                29. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                29. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 2. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                28. únor

                                Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                                28. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                28. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 2. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                27. únor

                                Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                                27. 2. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. únor

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 2. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám