50 minut

10. leden 2021

Obsah dílu

Kapacity nemocnic — Převozy nemocných — Počty hospitalizovaných — Očkovací plán — Havárie letadla — Návrh na impeachment — Odhad růstu — Česká ekonomika — Prognózy — Odpuštění daně — Protest proti restrikcím — Očkování v Izraeli — Nejvyšší stavební úřad — Lukašenko o reformách — Televizní krize — Přídavky na děti — Prodej elektromobilů — Doprava na horách — Návštěvníci Jeseníků — Odkládání zákroků — Opatření v době pandemie — Neodkladné operace — Nelegální party — Kyrgyzské volby — Cesty s podnikateli — Turisté v Calais — Zemřel David Stypka — Otevírání lázní — Létajcí auto — Tříkrálový koncert — Pomníky obětem 1. světové války

Části dílu

00:36
Kapacity nemocnic
  Premiér Andrej Babiš zatím nebude žádat sousední státy o pomoc s přijímáním covidových pacientů. Situaci je, jak premiér řekl, nutné řešit přes Národní dispečink lůžkové péče.
  01:22
  Převozy nemocných
   Pokračují také převozy mezi jednotlivými nemocnicemi. Třeba v té chebské chystají převoz osmi pacientů. Už v pátek odsud přemístili další dva.
   04:04
   Počty hospitalizovaných
    Počet hospitalizovaných včera klesl pod 7 tisíc. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jich bylo přes 6700. V těžkém stavu bylo téměř 1100 lidí.
    04:55
    Očkovací plán
     Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat proti covidu-19 zhruba za týden. Oznámil to v rozhovoru pro Blesk Zprávy.
     06:35
     Havárie letadla
      Indonéské úřady potvrdily zřícení letadla severně od Jakarty. Stroj včera spadl do moře krátce po startu, příčina ale není jasná. Odpovědi mohou přinést černé skříňky – jejich signál už hlídka zachytila.
      08:59
      Návrh na impeachment
       Americká vláda potvrdila, že viceprezident Mike Pence přijde 20. ledna na inauguraci nového prezidenta. Demokraté chtějí už zítra ve Sněmovně reprezentantů předložit návrh na takzvaný impeachment.
       10:03
       Odhad růstu
        Návrat české ekonomiky k růstu. Její oživení ale letos analytici čekají jenom pomalé, předkrizové úrovně by mohla dosáhnout až ke konci příštího roku. I tak by ale mělo být rychlejší, než se dosud předpokládalo.
        10:56
        Česká ekonomika
         Výrazným tahounem domácí ekonomiky by pro letošek měl být průmysl. Služby se budou vzpamatovávat z velkého útlumu způsobeného dlouhodobým uzavřením.
         13:48
         Prognózy
          Podle prosincového odhadu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj bude loňský propad pod sedmi procenty a letošní růst pouze jedno a půl procenta.
          14:31
          Odpuštění daně
           Ministerstvo financí odpustí studentům, kteří měli v době nouzového stavu pracovní povinnost třeba v nemocnicích, daň z příjmu.
           15:04
           Protest proti restrikcím
            Lidé na Staroměstském náměstí v Praze protestovali proti opatřením proti koronaviru. V projevech zaznívaly výzvy k okamžitému zrušení restrikcí a k otevření ekonomiky.
            16:44
            Očkování v Izraeli
             Izrael znovu zrychluje tempo očkování. Zajistil si další dodávky vakcíny a do konce března chce být první zemí na světě, která podá vakcínu proti koronaviru všem dospělým.
             19:00
             Nejvyšší stavební úřad
              Do nového stavebního zákona by se mohl vrátit původně zamýšlený model čistě státní stavební správy. Předpokládá to pozměňovací návrh skupiny vesměs vládních poslanců.
              20:21
              Lukašenko o reformách
               Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko, který už měsíce čelí masivním protestům veřejnosti, slíbil, že do konce roku předloží ústavní reformy a nechá je schválit v národním referendu.
               20:49
               Televizní krize
                Galerie jsou zavřené, umělecká díla se ale objevují ve veřejném prostoru. Jedna z nich bude v centru Prahy od zítřejšího odpoledne – odkazuje k televizní krizi před dvaceti lety.
                23:23
                Přídavky na děti
                 Kabinet zatím ve sněmovně nemá zajištěnou podporu pro svůj návrh na zvýšení přídavků na děti. Stranám vadí hlavně záměr rozšířit přídavky na další desítky tisíc rodin.
                 26:05
                 Prodej elektromobilů
                  Vyšší zájem o vozy s alternativním pohonem. Hybridních automobilů se vloni v Česku prodalo skoro 13 tisíc. O půlku víc než rok předtím. Elektromobilů si lidé koupili 3262.
                  26:27
                  Doprava na horách
                   I dnes lidé zaplnili horská střediska uzavřená pro veřejnost. Kvůli kolabující dopravě a zaplněným parkovištím policie opět na některých místech řídila dopravu.
                   26:48
                   Návštěvníci Jeseníků
                    Živý vstup Natálie Flajžíkové.
                    29:23
                    Odkládání zákroků
                     Delší čekací lhůty na neakutní operace. Fakt, se kterým musejí podle nemocnic pacienti počítat i po odeznění koronavirové epidemie. Na zákroky, na které dřív dostali termín do několika týdnů, budou nově čekat měsíce.
                     32:22
                     Opatření v době pandemie
                      Za dobu pandemie ministerstvo zdravotnictví vydalo opatření omezující anebo úplně zakazující plánované zákroky celkem čtyřikrát.
                      32:56
                      Neodkladné operace
                       Zákaz zákroků neplatí pro případy, kdy by jeho odložení mohlo způsobit zhoršení zdravotního stavu pacienta. Různá oddělení nemocnic tak dál operují několik akutních případů denně.
                       35:45
                       Nelegální party
                        Policie ukončila další nepovolený večírek v centru Prahy. Vládní nařízení proti shlukování nedodržela šedesátka cizinců. Pět z nich dostalo ještě pokutu kvůli držení marihuany.
                        36:01
                        Kyrgyzské volby
                         Prezidentské volby v Kyrgyzstánu vyhrál nacionalistický politik Sadyr Žaparov. Až do říjnového pádu vlády byl ve vězení za protesty proti kanadským vlastníkům zlatého dolu.
                         36:26
                         Cesty s podnikateli
                          Podnikatelé požadují obnovení misí do zahraničí v doprovodu ústavních činitelů. Podle nich to výrazně pomůže navýšení exportu nebo navázání nových kontaktů.
                          39:07
                          Turisté v Calais
                           Britové se první týden po odchodu země z Evropské unie téměř vytratili z francouzského Calais. Mohou za to také opatření proti šíření koronaviru, která omezují cestování.
                           41:29
                           Zemřel David Stypka
                            Zemřel zpěvák a skladatel David Stypka. Bylo mu 41 let. Rodina uvedla, že podlehl dlouhé nemoci, ke které se přidaly komplikace kvůli covidu-19.
                            42:06
                            Otevírání lázní
                             Do největších moravských lázní se po pauze na přelomu roku vracejí pacienti. Několik hotelů a léčeben opět začalo přijímat hosty. Zatím jen ty dospělé, od středy se otevře i dětský areál.
                             42:46
                             Létajcí auto
                              Prototypem létajícího auta se Slovensko před lety proslavilo ve světě. Dvojice zakladatelů Aeromobilu se rozdělila a designér Štefan Klein chce prorazit s novým strojem AirCar.
                              44:50
                              Tříkrálový koncert
                               I letos poděkovala Charita České republiky všem koledníkům a dárcům přímým přenosem Tříkrálového koncertu, který v podvečer odvysílala Česká televize z brněnského studia.
                               45:29
                               Pomníky obětem 1. světové války
                                Skoro 1200 pomníků obětem 1. světové války už je na interaktivní mapě, která vzniká v Národním pedagogickém muzeu a knihovně Jana Amose Komenského.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                11. leden 2021

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                2. červenec

                                Headlines — Válka na Ukrajině — Dobývání měst v Luhanské oblasti — Pře v České pravoslavné církvi — Sektorová daň pro energetické firmy — Škody po krupobití a vichru — Nápor vodáků na Vltavě — Předsednickou štafetu odstartoval Zátopkův běh — Otevření cesty k přechodu Modrý sloup — Žert na festivalu ve Varech — Jan Graubner arcibiskupem pražským — Konec obtěžujících telefonátů — Žralok napadl turistku v Egyptě — Růst nákladů za energie u pacientů — Policejní kontroly prázdninového provozu — Nehody moto(cyklistů) — Průjezdnost hlavních tahů — Dopravní nehody zblízka — Uzavírky a opravy na českých dálnicích — Noční požár v Zápech u Prahy — Šíření koronaviru — Povolební uspořádání parlamentu ve Francii — Prohlídka sídla českých premiérů — Tragické úmrtí migrantů v USA — Požáry u letovisek v Katalánsku — Rekonstrukce butvy u Chlumu — 120 let Zubačky

                                2. 7. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                2. červenec

                                Ve znakovém jazyce

                                2. 7. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                1. červenec

                                Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                                1. 7. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. červenec

                                Ve znakovém jazyce

                                1. 7. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. červen

                                Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                                30. 6. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. červen

                                Ve znakovém jazyce

                                30. 6. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám