49 minut

12. prosince 2020

Obsah dílu

Rychlé šíření — Mobilita lidí — PES — Ubytování na horách — Očkování v USA — Genetická vakcína — Americké volby — Mimořádné volby — Ledovka — Omezení ve Francii — Popravený novinář — Umělci umělcům — Poslanci a daně — Nejdeštivější rok — Potravinové sbírky — Energetické podvody — Nalezený skaut — Doručování balíků — Jízdní řády — Rušení spojů — Zájem o lokální linky — Dohoda o rybolovu — Koronavirus v Japonsku — Poprava v USA — Pomoc seniorům — Příprava sjezdovek — Saské školy — Charita — Zodiakova šifra — Výročí Pařížské dohody — Skutečný dárek

Části dílu

00:37
Rychlé šíření
  Šíření covidu-19 v Česku dál zrychluje. Skóre protiepidemického systému se oproti včerejšku zvýšilo o pět bodů. Index rizika je dnes už na hodnotě 69, což dál odpovídá čtvrtému stupni systému PES.
  01:24
  Mobilita lidí
   Ministerstvo zdravotnictví už včera apelovalo na omezení sociálních kontaktů. Podle ministra Blatného je Česko v situaci, kdy běžná opatření nestačí a pomoci by mělo právě omezení setkávání lidí.
   04:40
   PES
    Index protiepidemického systému tedy dnes vzrostl na 69 bodů. Také šest dní předtím se držel nad hranicí čtvrtého stupně. V mírnějším třetím pásmu rizika byl naposledy minulou sobotu. Důvodem nepříznivého trendu je i rostoucí reprodukční číslo R – dostalo se už na hodnotu 1,22.
    05:59
    Ubytování na horách
     S napětím očekávají nová epidemiologická opatření hlavně provozovatelé hotelů a lanovek. Ale i hosté, kteří tam mají rezervované pobyty na Vánoce a konec roku.
     07:54
     Očkování v USA
      Úřad pro kontrolu léčiv ve Spojených státech schválil k mimořádnému použití vakcínu proti koronaviru společností Pfizer a BioNTech.
      08:18
      Genetická vakcína
       Je to vůbec první schválená genetická vakcína proti covidu-19. Její vývoj byl mimořádně rychlý, trval jen 9 měsíců.
       10:24
       Americké volby
        Živý vstup Davida Miřejovského.
        11:49
        Mimořádné volby
         Živý vstup Josefa Slabého.
         13:02
         Ledovka
          Varování před ledovkou. Mrznoucí mrholení dnes hlavně na jihovýchodě Českomoravské a jihu Drahanské vrchoviny vytvořilo nebezpečnou vrstvu ledu.
          13:23
          Omezení ve Francii
           Francie zpřísňuje protikovidová opatření. Denní počet nakažených je stále vysoký, hospitalizovaných je pětadvacet tisíc lidí. Uvolňování proto nebude pokračovat podle původního plánu.
           15:27
           Popravený novinář
            Írán popravil novináře Rúholláha Zama, který žil dříve několik let ve francouzském exilu a provozoval web kritický k íránské vládě.
            15:49
            Umělci umělcům
             Ojedinělá charitativní aukce českých výtvarných děl. Nově vzniklý nadační fond se rozhodl podpořit výtvarníky, kteří se v koronavirové době ocitli v nouzi.
             18:06
             Poslanci a daně
              Při sněmovním hlasování o daňovém balíčku zřejmě uspěje upravená, senátní verze. Vyplývá to ze stanovisek politických stran v dolní komoře.
              21:11
              Nejdeštivější rok
               Letošek bude v Česku nejdeštivější za posledních deset let. A nic už na tom nezmění ani poslední prosincové dny.
               21:41
               Potravinové sbírky
                Potravinové banky sečetly všechny dary. V podzimní sbírce vybraly rekordních 700 tun jídla. K potřebným míří pětkrát více zboží než loni.
                23:41
                Energetické podvody
                 Česká obchodní inspekce přiostřila v boji s nekalými obchodníky s energiemi. Rozdala už několik milionových pokut a další chystá.
                 25:42
                 Nalezený skaut
                  Poděkování za pomoc při pátrání. Policie ocenila veřejnost a novináře za sdílení informací o sedmiletém chlapci, který byl od rána pohřešován. Mladý skaut ráno nenastoupil v Praze na hlavním nádraží do vlaku, který jel s dětmi na výlet do Čerčan.
                  26:10
                  Doručování balíků
                   Většina Čechů plánuje letos koupit vánoční dárky na internetu. Ukázal to výzkum Asociace pro elektronickou komerci. I proto jsou teď doručovací služby maximálně vytížené.
                   28:20
                   Jízdní řády
                    Dnes o půlnoci se v Česku mění jízdní řády: hlavně vlaků, ale i části návazných autobusů nebo městské dopravy.
                    31:12
                    Rušení spojů
                     Nový jízdní řád přináší i rušení některých málo vytížených spojů.
                     32:14
                     Zájem o lokální linky
                      Skoro o tři desítky spojů na železnici přijdou cestující v jižních Čechách. Národní dopravce ruší po dohodě s krajem nejméně vytížené linky.
                      34:20
                      Dohoda o rybolovu
                       Pravidla pro rybolov po brexitu blokují uzavření obchodní dohody mezi Británií a Evropskou unií. Pokud se kompromis nepodaří vyjednat, je Spojené království připravené své vody střežit loděmi námořnictva.
                       34:48
                       Koronavirus v Japonsku
                        Japonsko na rozdíl od jiných částí světa nezažilo explozi koronaviru, ale i tam probíhá třetí vlna. Druhý den po sobě hlásí rekordní denní přírůstek nakažených – skoro tři tisíce.
                        36:56
                        Poprava v USA
                         Americké úřady provedly během 48 hodin už druhou popravu. Od letošního července jde o desátý výkon rozsudku smrti. Federální vláda je obnovila poté, co dostala souhlas od Nejvyššího soudu.
                         37:18
                         Pomoc seniorům
                          Pomoc dobrovolníků zůstává pro domovy seniorů nenahraditelná. Zvlášť tam, kde se rozšířila nákaza koronavirem.
                          39:31
                          Příprava sjezdovek
                           Areály v Krušných horách pokračují v zasněžování sjezdovek. Majitelé lyžařských středisek doufají, že brzy spustí provoz.
                           40:04
                           Saské školy
                            Sasko od pondělí zavírá všechny školy. Třeba jen v Pirně studuje téměř stovka českých žáků a někteří se do školy vrátili teprve před pár dny.
                            41:59
                            Charita
                             I v době pandemie pokračuje práce dobročinných spolků nebo charitativních organizací.
                             42:51
                             Zodiakova šifra
                              Průlom v jedné z největších záhad novodobé světové kriminalistiky. Tým amatérských kryptologů rozluštil šifru, kterou před víc než padesáti lety zaslal novinám masový vrah s přezdívkou Zodiac.
                              44:54
                              Výročí Pařížské dohody
                               Známé budovy se dnes večer zbarvily do zelené a modré. V přímém přenosu se teď díváme na Petřínskou rozhlednu v Praze. Do akce se zapojila i sídla ministerstev a ambasád.
                               45:24
                               Skutečný dárek
                                Charitativní e-shop Člověka v tísni s názvem Skutečný dárek letos pomáhá těm, které zasáhla koronavirová epidemie. Lidé přes něj mohou zaplatit třeba doučování dětem znevýhodněným při distanční výuce v Česku i v Africe.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                13. prosince 2020

                                Přehled dílů

                                8271 dostupných
                                Stopáž55 minut

                                24. června

                                Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru, odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                                24. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                24. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                23. června

                                Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                                23. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                23. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                22. června

                                Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                                22. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                22. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                21. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                20. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám