49 minut

13. prosince 2020

Obsah dílu

Vyšší stupeň PES — Náhrady za nová omezení — Připravovaná opatření — Hotely v nejistotě — PES — Antigenní testování — Opatření v Německu — Brexitová lhůta — Jednání o brexitu — Změny na železnici — Nový jízdní řád — Krize v koalici — Volební model — Nebezpečná ledovka — Spoření na důchod — Drahá léčba — Stříbrná neděle — Adventní nakupování — Adventní turistika — Betlémské světlo — Bohoslužby on-line — Očkování v USA — Demonstrace v Polsku — Sociální péče — Zimování zoo — Kompenzace — Geminidy — Staří mistři — Vítězný Chlast — Speciální Všechnopárty

Části dílu

00:38
Vyšší stupeň PES
  Už zítra vláda rozhodne o zpřísnění protiepidemických opatření v Česku. Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Českou televizi potvrdil, že země přejde do vyššího stupně systému PES.
  01:23
  Náhrady za nová omezení
   Vláda by s opatřeními měla také říct, jak bude podnikatelům zavřených provozů kompenzovat náklady a ušlé zisky. O kompenzačních balíčcích dnes jednal ministr Havlíček se zástupci hotelů a restaurací.
   05:03
   Připravovaná opatření
    Vedle zmíněných restaurací by měly ve čtvrtém stupni zůstat zavřené taky hotely a penziony pro všechny, kdo se v nich chtějí ubytovat za účelem rekreace.
    06:10
    Hotely v nejistotě
     Provozovatelé hotelů a penzionů mají z možného uzavření obavy. S nízkou návštěvností bojují celý letošní rok a zítřejší rozhodnutí je může připravit o zásadní část zimní sezony, kterou tvoří silvestrovské a lyžařské pobyty.
     08:57
     PES
      Index protiepidemického systému stoupl na 71 bodů. Už přes týden se tak drží nad hranicí čtvrtého stupně. Mírnější třetí stupeň splňují už jen dva kraje –⁠ Karlovarský a hlavní město.
      10:10
      Antigenní testování
       Na některých odběrových místech se zaplňují termíny na antigenní testování. Začne příští týden –⁠ v pátek 18. prosince –⁠ a bude pro každého zájemce zdarma.
       10:54
       Opatření v Německu
        Živý vstup Martina Jonáše.
        13:16
        Brexitová lhůta
         Londýn a Brusel zatím nedokázaly najít shodu o podobě vzájemné obchodní dohody –⁠ jako termín si stanovily právě dnešní den. Podle politiků ale budou rozhovory pokračovat, dokud existuje vůle domluvit se.
         14:00
         Jednání o brexitu
          Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
          18:42
          Změny na železnici
           Ode dneška platí nový jízdní řád, jedna jízdenka pro vlaky 13 společností a rychlíky Pardubice –⁠ Liberec –⁠ Ústí n. L. začala provozovat Arriva vlaky.
           19:22
           Nový jízdní řád
            Živý vstup Daniela Zacha.
            21:18
            Krize v koalici
             Premiér neočekává, že by ČSSD po skončení nouzového stavu odešla z vlády. Andrej Babiš to řekl České televizi. Debatu uvnitř sociální demokracie o opuštění koalice zmínil předseda strany Jan Hamáček v Otázkách Václava Moravce.
             23:11
             Volební model
              Kdyby se volilo do sněmovny na přelomu listopadu a prosince, vyhrálo by podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO. Získalo by 25 procent hlasů.
              23:53
              Nebezpečná ledovka
               Mrznoucí mlhy budou od pondělního večera tvořit nebezpečnou ledovku. Výstraha meteorologů se týká hlavně jihovýchodu Českomoravské a jihu Drahanské vrchoviny. A také Jeseníků a Oderských vrchů.
               24:18
               Spoření na důchod
                Ubývá lidí, kteří si šetří na důchod ve třetím pilíři. Se státním příspěvkem jich na konci třetího čtvrtletí spořily čtyři miliony a 423 tisíc –⁠ o 32 tisíc méně než na přelomu roku.
                24:44
                Drahá léčba
                 Už pět pacientů v Česku dostalo nový genový lék na spinální svalovou atrofii. Jenže dalších deset jich stále čeká na vyjádření pojišťoven a obávají se dalších průtahů.
                 27:16
                 Stříbrná neděle
                  Tradiční předvánoční shon, nákupy i návštěvy trhů ovlivnila protikoronavirová opatření. Vláda dál nabádá, aby se lidé vyhýbali větším davům.
                  28:08
                  Adventní nakupování
                   Česko má za sebou i třetí adventní víkend v těžko předvídatelném režimu koronavirových restrikcí. Hlavní vlna náporu se tentokrát prohnala obchody a tržišti v pátek a v sobotu.
                   30:52
                   Adventní turistika
                    Vánoční trhy bývají cílem turistů, kterých letos v tuzemsku i jinde ubude.
                    31:51
                    Betlémské světlo
                     Do Česka dnes dorazilo Betlémské světlo. Víc než třicetiletá tradice pokračuje i letos, v době pandemie koronaviru. Skauti si ho ale museli převzít na hranicích.
                     33:51
                     Bohoslužby on-line
                      Mnohé farnosti pokračují v přenosu bohoslužeb na dálku. Ani o třetí adventní neděli nemohly kvůli vládním opatřením pustit všechny zájemce do kostelů.
                      35:41
                      Očkování v USA
                       Ve Spojených státech už probíhá distribuce vakcíny proti koronaviru. Jako první očkování v pondělí dostanou zdravotníci, zaměstnanci domovů pro seniory a jejich klienti.
                       38:04
                       Demonstrace v Polsku
                        Další protivládní demonstrace v Polsku. Aktivistky z hnutí Stávka žen je svolaly v den 39. výročí vyhlášení výjimečného stavu komunistickým režimem.
                        38:45
                        Sociální péče
                         Domácí péče o nemocné je na hraně svých možností. Společnostem, které službu poskytují, dramaticky ubyly zdravotní sestry.
                         40:45
                         Zimování zoo
                          Tuzemské zoologické zahrady připravují zimování zvířat. Některé druhy, především ty exotické, nejsou zvyklé na středoevropské podmínky.
                          41:17
                          Kompenzace
                           Ministerstvo pro místní rozvoj začalo přijímat žádosti o kompenzace za zrušené školy v přírodě. Jejich provozovatelům rozdělí 65 milionů korun.
                           43:27
                           Geminidy
                            Noční obloha dnes nabídne neobvyklou podívanou. Bude totiž vrcholit meteorický roj ze souhvězdí Blíženců. Ideální podmínky pro pozorování zářícího vesmírného prachu nastanou mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.
                            43:53
                            Staří mistři
                             Národní galerie se vrací ke Starým mistrům –⁠ první sbírkovou expozici otevřela před rokem ve Schwarzenberském a druhou teď ve Šternberském paláci na Hradčanech.
                             45:53
                             Vítězný Chlast
                              Nejlepším snímkem roku je podle Evropské filmové akademie dánské drama Chlast –⁠ na on-line ceremoniálu získali jeho tvůrci celkem čtyři sošky.
                              46:13
                              Speciální Všechnopárty
                               Silvestrovská Všechnopárty bude letos jiná než obvykle. Karel Šíp nemohl kvůli protiepidemickým opatřením natáčet v plně obsazeném divadle, a tak vybral to nejlepší z archivu oblíbeného pořadu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               14. prosince 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                               20. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                               19. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                               18. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                               17. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               16. června

                               Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                               16. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               16. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám