13. prosinec 2020

Obsah dílu

Vyšší stupeň PES — Náhrady za nová omezení — Připravovaná opatření — Hotely v nejistotě — PES — Antigenní testování — Opatření v Německu — Brexitová lhůta — Jednání o brexitu — Změny na železnici — Nový jízdní řád — Krize v koalici — Volební model — Nebezpečná ledovka — Spoření na důchod — Drahá léčba — Stříbrná neděle — Adventní nakupování — Adventní turistika — Betlémské světlo — Bohoslužby on-line — Očkování v USA — Demonstrace v Polsku — Sociální péče — Zimování zoo — Kompenzace — Geminidy — Staří mistři — Vítězný Chlast — Speciální Všechnopárty

Části dílu

00:38
Vyšší stupeň PES
  Už zítra vláda rozhodne o zpřísnění protiepidemických opatření v Česku. Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Českou televizi potvrdil, že země přejde do vyššího stupně systému PES.
  01:23
  Náhrady za nová omezení
   Vláda by s opatřeními měla také říct, jak bude podnikatelům zavřených provozů kompenzovat náklady a ušlé zisky. O kompenzačních balíčcích dnes jednal ministr Havlíček se zástupci hotelů a restaurací.
   05:03
   Připravovaná opatření
    Vedle zmíněných restaurací by měly ve čtvrtém stupni zůstat zavřené taky hotely a penziony pro všechny, kdo se v nich chtějí ubytovat za účelem rekreace.
    06:10
    Hotely v nejistotě
     Provozovatelé hotelů a penzionů mají z možného uzavření obavy. S nízkou návštěvností bojují celý letošní rok a zítřejší rozhodnutí je může připravit o zásadní část zimní sezony, kterou tvoří silvestrovské a lyžařské pobyty.
     08:57
     PES
      Index protiepidemického systému stoupl na 71 bodů. Už přes týden se tak drží nad hranicí čtvrtého stupně. Mírnější třetí stupeň splňují už jen dva kraje –⁠ Karlovarský a hlavní město.
      10:10
      Antigenní testování
       Na některých odběrových místech se zaplňují termíny na antigenní testování. Začne příští týden –⁠ v pátek 18. prosince –⁠ a bude pro každého zájemce zdarma.
       10:54
       Opatření v Německu
        Živý vstup Martina Jonáše.
        13:16
        Brexitová lhůta
         Londýn a Brusel zatím nedokázaly najít shodu o podobě vzájemné obchodní dohody –⁠ jako termín si stanovily právě dnešní den. Podle politiků ale budou rozhovory pokračovat, dokud existuje vůle domluvit se.
         14:00
         Jednání o brexitu
          Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
          18:42
          Změny na železnici
           Ode dneška platí nový jízdní řád, jedna jízdenka pro vlaky 13 společností a rychlíky Pardubice –⁠ Liberec –⁠ Ústí n. L. začala provozovat Arriva vlaky.
           19:22
           Nový jízdní řád
            Živý vstup Daniela Zacha.
            21:18
            Krize v koalici
             Premiér neočekává, že by ČSSD po skončení nouzového stavu odešla z vlády. Andrej Babiš to řekl České televizi. Debatu uvnitř sociální demokracie o opuštění koalice zmínil předseda strany Jan Hamáček v Otázkách Václava Moravce.
             23:11
             Volební model
              Kdyby se volilo do sněmovny na přelomu listopadu a prosince, vyhrálo by podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO. Získalo by 25 procent hlasů.
              23:53
              Nebezpečná ledovka
               Mrznoucí mlhy budou od pondělního večera tvořit nebezpečnou ledovku. Výstraha meteorologů se týká hlavně jihovýchodu Českomoravské a jihu Drahanské vrchoviny. A také Jeseníků a Oderských vrchů.
               24:18
               Spoření na důchod
                Ubývá lidí, kteří si šetří na důchod ve třetím pilíři. Se státním příspěvkem jich na konci třetího čtvrtletí spořily čtyři miliony a 423 tisíc –⁠ o 32 tisíc méně než na přelomu roku.
                24:44
                Drahá léčba
                 Už pět pacientů v Česku dostalo nový genový lék na spinální svalovou atrofii. Jenže dalších deset jich stále čeká na vyjádření pojišťoven a obávají se dalších průtahů.
                 27:16
                 Stříbrná neděle
                  Tradiční předvánoční shon, nákupy i návštěvy trhů ovlivnila protikoronavirová opatření. Vláda dál nabádá, aby se lidé vyhýbali větším davům.
                  28:08
                  Adventní nakupování
                   Česko má za sebou i třetí adventní víkend v těžko předvídatelném režimu koronavirových restrikcí. Hlavní vlna náporu se tentokrát prohnala obchody a tržišti v pátek a v sobotu.
                   30:52
                   Adventní turistika
                    Vánoční trhy bývají cílem turistů, kterých letos v tuzemsku i jinde ubude.
                    31:51
                    Betlémské světlo
                     Do Česka dnes dorazilo Betlémské světlo. Víc než třicetiletá tradice pokračuje i letos, v době pandemie koronaviru. Skauti si ho ale museli převzít na hranicích.
                     33:51
                     Bohoslužby on-line
                      Mnohé farnosti pokračují v přenosu bohoslužeb na dálku. Ani o třetí adventní neděli nemohly kvůli vládním opatřením pustit všechny zájemce do kostelů.
                      35:41
                      Očkování v USA
                       Ve Spojených státech už probíhá distribuce vakcíny proti koronaviru. Jako první očkování v pondělí dostanou zdravotníci, zaměstnanci domovů pro seniory a jejich klienti.
                       38:04
                       Demonstrace v Polsku
                        Další protivládní demonstrace v Polsku. Aktivistky z hnutí Stávka žen je svolaly v den 39. výročí vyhlášení výjimečného stavu komunistickým režimem.
                        38:45
                        Sociální péče
                         Domácí péče o nemocné je na hraně svých možností. Společnostem, které službu poskytují, dramaticky ubyly zdravotní sestry.
                         40:45
                         Zimování zoo
                          Tuzemské zoologické zahrady připravují zimování zvířat. Některé druhy, především ty exotické, nejsou zvyklé na středoevropské podmínky.
                          41:17
                          Kompenzace
                           Ministerstvo pro místní rozvoj začalo přijímat žádosti o kompenzace za zrušené školy v přírodě. Jejich provozovatelům rozdělí 65 milionů korun.
                           43:27
                           Geminidy
                            Noční obloha dnes nabídne neobvyklou podívanou. Bude totiž vrcholit meteorický roj ze souhvězdí Blíženců. Ideální podmínky pro pozorování zářícího vesmírného prachu nastanou mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.
                            43:53
                            Staří mistři
                             Národní galerie se vrací ke Starým mistrům –⁠ první sbírkovou expozici otevřela před rokem ve Schwarzenberském a druhou teď ve Šternberském paláci na Hradčanech.
                             45:53
                             Vítězný Chlast
                              Nejlepším snímkem roku je podle Evropské filmové akademie dánské drama Chlast –⁠ na on-line ceremoniálu získali jeho tvůrci celkem čtyři sošky.
                              46:13
                              Speciální Všechnopárty
                               Silvestrovská Všechnopárty bude letos jiná než obvykle. Karel Šíp nemohl kvůli protiepidemickým opatřením natáčet v plně obsazeném divadle, a tak vybral to nejlepší z archivu oblíbeného pořadu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               14. prosinec 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               1. červen

                               Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                               1. 6. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               1. červen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 6. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               31. květen

                               Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                               31. 5. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               31. květen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               31. 5. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               30. květen

                               Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                               30. 5. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. květen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               30. 5. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám