55 minut

7. prosince 2020

Obsah dílu

Žádost o nouzový stav — Nová omezení — Index rizika — Otevřené školy — Nová omezení? — Objednaná vakcína — Kompenzace mezd — Jednání o brexitu — Nervozita před brexitem — Nakažený Giuliani — Menší tržby — Případ Zdeňka Sováka — Výročí Bohuslava Martinů — Vyšetřování Čapího hnízda — Opatření u sousedů — Protesty za klima — Výpadky dodávky proudu — Kontroly — Nenošení roušek — Důvody nárůstu — Zimní sezona — Potíže podnikatelů i umělců — Vyšší přídavky — Strčení pod metro — Sankce kvůli Hongkongu — Přívaly deště i sněhu — Jednání Pirátů se STAN — Zatěžkávací zkouška — Zemřel Vadim Petrov — Koronavirus v psychiatrických léčebnách — Zažímalová obhájila post — Lockdown v Kalifornii — Český lev — Sledovaný vlk

Části dílu

00:37
Žádost o nouzový stav
  Nouzový stav skoro do poloviny ledna. Požadavek, se kterým zamíří vláda do Poslanecké sněmovny. Prodloužení o dalších 30 dnů – tedy do 11. ledna kabinet schválil v reakci na situaci kolem epidemie.
  01:16
  Nová omezení
   Pozítří začnou platit nová dílčí omezení. Bary a restaurace budou muset zavřít do 20:00 hodin místo současných 22:00. Týká se to i výdejních okének. Znovu taky začne platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.
   04:34
   Index rizika
    Momentálně splňují podmínky třetího stupně rizika systému PES jen tři kraje, vyznačené oranžově: Plzeňský, Jihomoravský a hlavní město. Všechny zbývající regiony nevykazují hodnoty pro aktuálně uvolněné zákazy.
    05:39
    Otevřené školy
     Ve školství začal naplno platit mírnější třetí stupeň protiepidemického systému až dnes – do lavic se vrátili další žáci.
     08:21
     Nová omezení?
      Rozhovor s Karlem Havlíčkem
      11:08
      Objednaná vakcína
       Česko má díky Evropské unii objednanou vakcínu proti covidu pro bezmála 7 milionů lidí.
       11:38
       Kompenzace mezd
        Vláda dnes nerozhodla o možnosti stoprocentní náhrady mzdy u lidí nakažených covidem-19.
        14:57
        Jednání o brexitu
         Pobrexitová jednání o bezpečnostních a obchodních vztazích zatím nepřinesla průlom. Britský premiér Boris Johnson jednal s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou telefonicky a večer bude pokračovat.
         17:07
         Nervozita před brexitem
          Živý vstup Jana Šmída.
          19:10
          Nakažený Giuliani
           Rudy Giuliani – osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa se nakazil koronavirem. Šéf Bílého domu to potvrdil na svém twitterovém účtu.
           19:34
           Menší tržby
            V ekonomicky nejisté době klesají i útraty domácností. Podle čerstvých dat statistiků se tržby maloobchodů v říjnu po očištění meziročně snížily o dvě desetiny procenta. V září stagnovaly.
            21:33
            Případ Zdeňka Sováka
             Rozhodování o vazbě pro soudce Zdeňka Sováka a další tři obviněné. Vazbu pro ně navrhl státní zástupce.
             22:03
             Výročí Bohuslava Martinů
              Za několik hodin uběhne sto třicet let od narození Bohuslava Martinů. Skladatele, který je světově jedním z nejproslulejších českých komponistů. Institut, jenž u nás nese jeho jméno, nedávno získal dosud neznámou umělcovu skladbu.
              24:32
              Vyšetřování Čapího hnízda
               Policie chce delší čas na vyšetřování kauzy dotace pro farmu Čapí hnízdo. Serveru Seznam Zprávy to řekla pražská policejní mluvčí.
               25:14
               Opatření u sousedů
                Změny koronavirových opatření u sousedů České republiky.
                27:30
                Protesty za klima
                 Demonstrace za snižování emisí. Ráno policie zabránila aktivistům v maskách čertů vyvěsit transparent na balkon ministerstva průmyslu. Členové hnutí Greenpeace a dalších organizací se pak přesunuli k Úřadu vlády. Požadují ambicióznější cíle v ochraně klimatu.
                 27:55
                 Výpadky dodávky proudu
                  Tisíce lidí byly dnes ráno bez elektrického proudu. Na vině byl silný vítr.
                  29:32
                  Kontroly
                   Přeplněné bary a restaurace, v několika případech i porušení zavírací doby. Ministři odsouhlasili, že porušování nařízení vlády bude možné trestat sankcí až 50 tisíc korun pro fyzické a tři miliony pro právnické osoby.
                   32:18
                   Nenošení roušek
                    Pražská hygienická stanice už uzavřela několik mediálně známých případů porušení vládních nařízení.
                    33:19
                    Důvody nárůstu
                     Co může za nárůst počtu nově nakažených lidí v Česku? Určitě se ještě neprojevilo rozvolnění z minulého čtvrtka. Průměrná inkubační doba nemoci je totiž 5 až 6 dnů.
                     34:41
                     Zimní sezona
                      Lyžařské areály v Česku dokončují přípravy na zimní sezonu. Kvůli pandemii koronaviru připravily řadu opatření, jak snížit riziko nákazy.
                      35:19
                      Potíže podnikatelů i umělců
                       Přechody mezi jednotlivými stupni protiepidemického systému komplikují život podnikatelům. Komplikovanou situaci má i umělecký sektor. Do divadel či na koncerty mohou diváci podle vládního systému až po přechodu do druhého stupně.
                       37:50
                       Vyšší přídavky
                        Přídavky na děti se pravděpodobně od ledna nezvýší. Stále totiž není dohoda mezi ministerstvem práce a sociálních věcí a resortem financí na celkových parametrech.
                        40:23
                        Strčení pod metro
                         Za smrt způsobenou úmyslným strčením cestujícího pod přijíždějící metro ve stanici Anděl uložil soud sedmnáctiletému mladíkovi tři a půl roku vězení.
                         40:43
                         Sankce kvůli Hongkongu
                          Spojené státy uvalily sankce na 14 členů Všečínského shromáždění lidových zástupců. Washington tak reagoval na odvolání čtyř opozičních politiků z hongkongského parlamentu.
                          41:02
                          Přívaly deště i sněhu
                           Itálie se potýká s následky přívalů srážek – deště i sněhu. Vyšší alpské oblasti ohrožují laviny, podhůří i části blíže středu země zase povodně.
                           43:35
                           Jednání Pirátů se STAN
                            Piráti a STAN se dohodli na programových vizích. Formulovali osm základních priorit společné koalice pro příští sněmovní volby.
                            44:16
                            Zatěžkávací zkouška
                             Most přes vodní nádrž Nové Mlýny na jihu Moravy se otevře nejpozději 13. prosince. Dnes se tam uskutečnila zátěžová zkouška.
                             45:53
                             Zemřel Vadim Petrov
                              Po dlouhé nemoci zemřel Vadim Petrov, bylo mu 88 let. Hudební skladatel a pedagog založil na konci padesátých let školu pro taneční hudbu a jazz, která dnes nese název Konzervatoř Jaroslava Ježka.
                              46:28
                              Koronavirus v psychiatrických léčebnách
                               Na covidové jednotky se změnila i některá oddělení v psychiatrických léčebnách. Péče o nakažené a zároveň duševně nemocné je v mnohém jiná.
                               48:54
                               Zažímalová obhájila post
                                Akademie věd dnes vybírala nové vedení. Předsedkyní se opět stala Eva Zažímalová, která byla jedinou kandidátkou.
                                49:17
                                Lockdown v Kalifornii
                                 Ve Spojených státech v neděli přibyl rekordní počet nakažených koronavirem – za den 175 tisíc. Úřady vyhlásily pro většinu území státu Kalifornie tvrdý lockdown.
                                 51:14
                                 Český lev
                                  Předávání filmových cen Český lev se uskuteční 6. března v pražském Rudolfinu. Česká filmová a televizní akademie posunutí večera nebo jeho on-line verzi zatím neplánuje.
                                  51:33
                                  Sledovaný vlk
                                   Šumava má jako první v Česku ve volné přírodě vlka s telemetrickým obojkem. Díky tomu teď bude mít správa parku kompletní informace o pohybu zvířete.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   8. prosince 2020

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž49 minut

                                   23. června

                                   Headlines — Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Bojev Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                                   23. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   23. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   23. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   22. června

                                   Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                                   22. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   22. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   21. června

                                   Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                   21. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   21. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   20. června

                                   Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                   20. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   20. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   19. června

                                   Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                                   19. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   19. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 6. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám