7. prosinec 2020

Obsah dílu

Žádost o nouzový stav — Nová omezení — Index rizika — Otevřené školy — Nová omezení? — Objednaná vakcína — Kompenzace mezd — Jednání o brexitu — Nervozita před brexitem — Nakažený Giuliani — Menší tržby — Případ Zdeňka Sováka — Výročí Bohuslava Martinů — Vyšetřování Čapího hnízda — Opatření u sousedů — Protesty za klima — Výpadky dodávky proudu — Kontroly — Nenošení roušek — Důvody nárůstu — Zimní sezona — Potíže podnikatelů i umělců — Vyšší přídavky — Strčení pod metro — Sankce kvůli Hongkongu — Přívaly deště i sněhu — Jednání Pirátů se STAN — Zatěžkávací zkouška — Zemřel Vadim Petrov — Koronavirus v psychiatrických léčebnách — Zažímalová obhájila post — Lockdown v Kalifornii — Český lev — Sledovaný vlk

Části dílu

00:37
Žádost o nouzový stav
  Nouzový stav skoro do poloviny ledna. Požadavek, se kterým zamíří vláda do Poslanecké sněmovny. Prodloužení o dalších 30 dnů – tedy do 11. ledna kabinet schválil v reakci na situaci kolem epidemie.
  01:16
  Nová omezení
   Pozítří začnou platit nová dílčí omezení. Bary a restaurace budou muset zavřít do 20:00 hodin místo současných 22:00. Týká se to i výdejních okének. Znovu taky začne platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.
   04:34
   Index rizika
    Momentálně splňují podmínky třetího stupně rizika systému PES jen tři kraje, vyznačené oranžově: Plzeňský, Jihomoravský a hlavní město. Všechny zbývající regiony nevykazují hodnoty pro aktuálně uvolněné zákazy.
    05:39
    Otevřené školy
     Ve školství začal naplno platit mírnější třetí stupeň protiepidemického systému až dnes – do lavic se vrátili další žáci.
     08:21
     Nová omezení?
      Rozhovor s Karlem Havlíčkem
      11:08
      Objednaná vakcína
       Česko má díky Evropské unii objednanou vakcínu proti covidu pro bezmála 7 milionů lidí.
       11:38
       Kompenzace mezd
        Vláda dnes nerozhodla o možnosti stoprocentní náhrady mzdy u lidí nakažených covidem-19.
        14:57
        Jednání o brexitu
         Pobrexitová jednání o bezpečnostních a obchodních vztazích zatím nepřinesla průlom. Britský premiér Boris Johnson jednal s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou telefonicky a večer bude pokračovat.
         17:07
         Nervozita před brexitem
          Živý vstup Jana Šmída.
          19:10
          Nakažený Giuliani
           Rudy Giuliani – osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa se nakazil koronavirem. Šéf Bílého domu to potvrdil na svém twitterovém účtu.
           19:34
           Menší tržby
            V ekonomicky nejisté době klesají i útraty domácností. Podle čerstvých dat statistiků se tržby maloobchodů v říjnu po očištění meziročně snížily o dvě desetiny procenta. V září stagnovaly.
            21:33
            Případ Zdeňka Sováka
             Rozhodování o vazbě pro soudce Zdeňka Sováka a další tři obviněné. Vazbu pro ně navrhl státní zástupce.
             22:03
             Výročí Bohuslava Martinů
              Za několik hodin uběhne sto třicet let od narození Bohuslava Martinů. Skladatele, který je světově jedním z nejproslulejších českých komponistů. Institut, jenž u nás nese jeho jméno, nedávno získal dosud neznámou umělcovu skladbu.
              24:32
              Vyšetřování Čapího hnízda
               Policie chce delší čas na vyšetřování kauzy dotace pro farmu Čapí hnízdo. Serveru Seznam Zprávy to řekla pražská policejní mluvčí.
               25:14
               Opatření u sousedů
                Změny koronavirových opatření u sousedů České republiky.
                27:30
                Protesty za klima
                 Demonstrace za snižování emisí. Ráno policie zabránila aktivistům v maskách čertů vyvěsit transparent na balkon ministerstva průmyslu. Členové hnutí Greenpeace a dalších organizací se pak přesunuli k Úřadu vlády. Požadují ambicióznější cíle v ochraně klimatu.
                 27:55
                 Výpadky dodávky proudu
                  Tisíce lidí byly dnes ráno bez elektrického proudu. Na vině byl silný vítr.
                  29:32
                  Kontroly
                   Přeplněné bary a restaurace, v několika případech i porušení zavírací doby. Ministři odsouhlasili, že porušování nařízení vlády bude možné trestat sankcí až 50 tisíc korun pro fyzické a tři miliony pro právnické osoby.
                   32:18
                   Nenošení roušek
                    Pražská hygienická stanice už uzavřela několik mediálně známých případů porušení vládních nařízení.
                    33:19
                    Důvody nárůstu
                     Co může za nárůst počtu nově nakažených lidí v Česku? Určitě se ještě neprojevilo rozvolnění z minulého čtvrtka. Průměrná inkubační doba nemoci je totiž 5 až 6 dnů.
                     34:41
                     Zimní sezona
                      Lyžařské areály v Česku dokončují přípravy na zimní sezonu. Kvůli pandemii koronaviru připravily řadu opatření, jak snížit riziko nákazy.
                      35:19
                      Potíže podnikatelů i umělců
                       Přechody mezi jednotlivými stupni protiepidemického systému komplikují život podnikatelům. Komplikovanou situaci má i umělecký sektor. Do divadel či na koncerty mohou diváci podle vládního systému až po přechodu do druhého stupně.
                       37:50
                       Vyšší přídavky
                        Přídavky na děti se pravděpodobně od ledna nezvýší. Stále totiž není dohoda mezi ministerstvem práce a sociálních věcí a resortem financí na celkových parametrech.
                        40:23
                        Strčení pod metro
                         Za smrt způsobenou úmyslným strčením cestujícího pod přijíždějící metro ve stanici Anděl uložil soud sedmnáctiletému mladíkovi tři a půl roku vězení.
                         40:43
                         Sankce kvůli Hongkongu
                          Spojené státy uvalily sankce na 14 členů Všečínského shromáždění lidových zástupců. Washington tak reagoval na odvolání čtyř opozičních politiků z hongkongského parlamentu.
                          41:02
                          Přívaly deště i sněhu
                           Itálie se potýká s následky přívalů srážek – deště i sněhu. Vyšší alpské oblasti ohrožují laviny, podhůří i části blíže středu země zase povodně.
                           43:35
                           Jednání Pirátů se STAN
                            Piráti a STAN se dohodli na programových vizích. Formulovali osm základních priorit společné koalice pro příští sněmovní volby.
                            44:16
                            Zatěžkávací zkouška
                             Most přes vodní nádrž Nové Mlýny na jihu Moravy se otevře nejpozději 13. prosince. Dnes se tam uskutečnila zátěžová zkouška.
                             45:53
                             Zemřel Vadim Petrov
                              Po dlouhé nemoci zemřel Vadim Petrov, bylo mu 88 let. Hudební skladatel a pedagog založil na konci padesátých let školu pro taneční hudbu a jazz, která dnes nese název Konzervatoř Jaroslava Ježka.
                              46:28
                              Koronavirus v psychiatrických léčebnách
                               Na covidové jednotky se změnila i některá oddělení v psychiatrických léčebnách. Péče o nakažené a zároveň duševně nemocné je v mnohém jiná.
                               48:54
                               Zažímalová obhájila post
                                Akademie věd dnes vybírala nové vedení. Předsedkyní se opět stala Eva Zažímalová, která byla jedinou kandidátkou.
                                49:17
                                Lockdown v Kalifornii
                                 Ve Spojených státech v neděli přibyl rekordní počet nakažených koronavirem – za den 175 tisíc. Úřady vyhlásily pro většinu území státu Kalifornie tvrdý lockdown.
                                 51:14
                                 Český lev
                                  Předávání filmových cen Český lev se uskuteční 6. března v pražském Rudolfinu. Česká filmová a televizní akademie posunutí večera nebo jeho on-line verzi zatím neplánuje.
                                  51:33
                                  Sledovaný vlk
                                   Šumava má jako první v Česku ve volné přírodě vlka s telemetrickým obojkem. Díky tomu teď bude mít správa parku kompletní informace o pohybu zvířete.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   8. prosinec 2020

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   31. březen

                                   Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                                   31. 3. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   31. březen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   31. 3. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   30. březen

                                   Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                                   30. 3. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   30. březen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   30. 3. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   29. březen

                                   Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                                   29. 3. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   29. březen

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   29. 3. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám