55 minut

8. prosince 2020

Obsah dílu

Babiš v Senátu — Před hlasováním o daních — Daňový baliček v Senátu — Hlasy pro rozpočet — Nová pravidla u restaurací — Kritika od opozice — PES — Znovuotevřená Šumava — Rozpočet EU — Ministr obrany — Květná zahrada — Dotace z EU — Rozloučení se skladatelem — Čínská odpověď — Protesty v Arménii — Hospodářské výsledky — Terorista z vězení — Sanace skal — Testování na covid-19 — Příprady testování i očkování — Očkování v Británii — Postoj k očkování — Odebrání dítěte — Obviněný soudce — Spor o poklad nacistů — Kyberbezpečnost — Veterán vs. Hrad — Výbor o Radě ČT — Pomoc zdravotníkům — Vyšší Everest — Srovnávací testy — Il Boemo — Lennonova zeď

Části dílu

00:41
Babiš v Senátu
  Projednávání daňového balíčku, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu, bude v Senátu obhajovat vedle ministryně financí také premiér Andrej Babiš. Jeho účast si vyžádali zákonodárci.
  01:32
  Před hlasováním o daních
   Horní komora se bude muset vypořádat s řadou pozměňovacích návrhů. Ještě zítra totiž zasedají další výbory.
   04:07
   Daňový baliček v Senátu
    Rozhovor s Milošem Vystrčilem.
    06:36
    Hlasy pro rozpočet
     Nejasno je kolem podpory státního rozpočtu pro příští rok. Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD pro jeho finální schvalování ve sněmovně potřebuje hlasy opozice. Komunisté, kteří je dosud dodávali, ale stále váhají.
     09:21
     Nová pravidla u restaurací
      Majitelé hospod nebo barů a trhovci – právě je čeká od zítřka po šesti dnech volnějšího režimu další zpřísnění pravidel.
      12:18
      Kritika od opozice
       Nová opatření kritizuje taky opozice. Podle ní jde o dílčí kroky, které neodpovídají žádnému ze stupňů protiepidemického systému.
       13:50
       PES
        Momentálně splňuje podmínky 3. stupně systému PES jen hlavní město. Všechny zbylé regiony jsou ve 4., a nevykazují tedy hodnoty pro aktuálně uvolněné zákazy. Ústecko pak zůstává v nejhorším pásmu.
        14:43
        Znovuotevřená Šumava
         Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra. Mohla být v provozu už od minulého čtvrtka, kdy se změnila vládní nařízení. Vedení parku si ale nechalo pár dní na přípravu.
         15:40
         Rozpočet EU
          Živý vstup Lukáše Dolanského.
          17:31
          Ministr obrany
           Zvolený prezident Joe Biden už si podle amerických médií vybral svého budoucího ministra obrany – má se jím stát 67. generál ve výslužbě Lloyd Austin.
           17:56
           Květná zahrada
            Živý vstup Luboše Dostála.
            19:19
            Dotace z EU
             Česko by mohlo v příštím sedmiletém období získat z Evropské unie víc peněz. Podle ministryně pro místní rozvoj se dotace postupně navýšily až na 960 miliard korun.
             19:39
             Rozloučení se skladatelem
              Poslední rozloučení s Vadimem Petrovem se bude konat v pátek v krematoriu v pražských Strašnicích.
              22:20
              Čínská odpověď
               Peking hrozí odvetou za nejnovější americké sankce kvůli porušování svobod v Hongkongu.
               24:37
               Protesty v Arménii
                V Arménii pokračují protesty, které mají přimět k rezignaci premiéra Nikolu Pašinjana. Lidé vyšli do ulic potom, co ignoroval ultimátum opozice, aby funkci opustil. Vypršelo dnes.
                25:21
                Hospodářské výsledky
                 Průmysl se v říjnu po víc než roce vrátil k růstu. Meziročně stoupl o 1,3 procenta. Ještě v září klesal. Pomohla především posilující výroba aut.
                 27:20
                 Terorista z vězení
                  První člověk odsouzený v Česku za teroristický útok je na svobodě. Podmínečně ho propustil okresní soud v Nymburce. Důchodce Jaromír Balda odpykal dvě třetiny ze 4letého trestu.
                  27:44
                  Sanace skal
                   Horolezci začali v Hřensku rozebírat pískovcový masiv, který hrozil zřícením. Nachází se přímo nad hlavní přístupovou cestou do soutěsek.
                   29:32
                   Testování na covid-19
                    Očkování proti covidu-19 v Česku bude provázet kampaň. Vláda taky hledá cestu, jak lidi motivovat k dobrovolnému testování.
                    30:12
                    Příprady testování i očkování
                     Na dobrovolném testování se budou podílet i praktičtí lékaři - převážně u svých pacientů. Podobné to zřejmě bude i s očkováním – to má být rovněž dobrovolné a hrazené pojišťovnou.
                     33:14
                     Očkování v Británii
                      Britové dnes jako první národ zahájili očkování proti koronaviru německo-americkou vakcínou Pfizer/BioNTech. Nejdřív putuje mezi ohrožené skupiny obyvatel starších 80 let a zdravotníky.
                      35:44
                      Postoj k očkování
                       Zájem o očkování proti nemoci covid-19 by podle nového průzkumu agentury STEM zpracovaného pro ministerstvo zdravotnictví mělo 39 procent dospělých. 16 procent zatím váhá.
                       36:41
                       Odebrání dítěte
                        Jihočeský krajský soud potvrdil dočasné odebrání desetileté dívky, jejíž matka ji po zranění koněm odmítla nechat očkovat proti tetanu.
                        39:41
                        Obviněný soudce
                         Obviněný soudce Zdeněk Sovák nabízel podle serveru Seznam Zprávy stavební firmě Metrostav ovlivnění rozsudku – ten se týkal údajné korupce kvůli zakázkám ve středočeských nemocnicích.
                         40:37
                         Spor o poklad nacistů
                          Spor o umělecké předměty údajně ukradené nacisty před americkým Nejvyšším soudem. Potomci židovských rodin bojují o restituci tzv. pokladu Welfů – středověkých děl v hodnotě víc než pěti a půl miliardy korun.
                          43:00
                          Kyberbezpečnost
                           Obyvatelé Česka se zhoršili v zabezpečování svých osobních údajů na internetu. Vyplývá to z indexu, který dnes představila Česká bankovní asociace se společnostmi ESET a SC&C.
                           43:40
                           Veterán vs. Hrad
                            Válečný veterán vrátil pamětní list prezidentu Miloši Zemanovi. Tomáš Lom sloužil za druhé světové války jako pilot britského letectva. Teď poslal zpět na Pražský hrad diplom k výročí osvobození Československa.
                            44:05
                            Výbor o Radě ČT
                             Sněmovní volební výbor doporučil poslancům, aby se na plénu neprodleně zabývali situací v Radě České televize. Usnesení schválili členové výboru na dnešním jednání.
                             45:37
                             Pomoc zdravotníkům
                              Psychologická pomoc pro zdravotníky na covidových odděleních – nemocnice se u zaměstnanců snaží předejít syndromu vyhoření.
                              47:42
                              Vyšší Everest
                               Mount Everest je o 86 centimetrů vyšší, než se dosud uvádělo. Oznámily to společně Čína a Nepál. Nejvyšší hora světa tak nově oficiálně měří 8848 metrů a 86 centimetrů.
                               48:13
                               Srovnávací testy
                                Nadprůměrných výsledků dosáhli čeští čtvrťáci v matematice a přírodovědě při loňském mezinárodním srovnání. Z 58 zemí byli v matematice šestnáctí, v přírodovědě ještě o tři místa výš.
                                50:28
                                Il Boemo
                                 Režisér a scenárista Petr Václav se vrátil z Itálie do Prahy, kde natáčí poslední scény filmu Il Boemo o Josefu Myslivečkovi.
                                 51:16
                                 Lennonova zeď
                                  Dnes je to přesně 40 let od smrti Johna Lennona. Jen několik dní poté vznikla na pražské Kampě takzvaná Lennonova zeď. Historii pietního místa rekapituluje kniha historiků Lennonova zeď v Praze.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  9. prosince 2020

                                  Přehled dílů

                                  8331 dostupných
                                  Stopáž54 minut

                                  24. července

                                  Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                                  24. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  24. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  24. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž53 minut

                                  23. července

                                  Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                  23. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž53 minut

                                  23. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  23. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  22. července

                                  Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                  22. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  21. července

                                  Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                  21. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  21. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  20. července

                                  Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                  20. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  20. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 7. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám