8. prosinec 2020

Obsah dílu

Babiš v Senátu — Před hlasováním o daních — Daňový baliček v Senátu — Hlasy pro rozpočet — Nová pravidla u restaurací — Kritika od opozice — PES — Znovuotevřená Šumava — Rozpočet EU — Ministr obrany — Květná zahrada — Dotace z EU — Rozloučení se skladatelem — Čínská odpověď — Protesty v Arménii — Hospodářské výsledky — Terorista z vězení — Sanace skal — Testování na covid-19 — Příprady testování i očkování — Očkování v Británii — Postoj k očkování — Odebrání dítěte — Obviněný soudce — Spor o poklad nacistů — Kyberbezpečnost — Veterán vs. Hrad — Výbor o Radě ČT — Pomoc zdravotníkům — Vyšší Everest — Srovnávací testy — Il Boemo — Lennonova zeď

Části dílu

00:41
Babiš v Senátu
  Projednávání daňového balíčku, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu, bude v Senátu obhajovat vedle ministryně financí také premiér Andrej Babiš. Jeho účast si vyžádali zákonodárci.
  01:32
  Před hlasováním o daních
   Horní komora se bude muset vypořádat s řadou pozměňovacích návrhů. Ještě zítra totiž zasedají další výbory.
   04:07
   Daňový baliček v Senátu
    Rozhovor s Milošem Vystrčilem.
    06:36
    Hlasy pro rozpočet
     Nejasno je kolem podpory státního rozpočtu pro příští rok. Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD pro jeho finální schvalování ve sněmovně potřebuje hlasy opozice. Komunisté, kteří je dosud dodávali, ale stále váhají.
     09:21
     Nová pravidla u restaurací
      Majitelé hospod nebo barů a trhovci – právě je čeká od zítřka po šesti dnech volnějšího režimu další zpřísnění pravidel.
      12:18
      Kritika od opozice
       Nová opatření kritizuje taky opozice. Podle ní jde o dílčí kroky, které neodpovídají žádnému ze stupňů protiepidemického systému.
       13:50
       PES
        Momentálně splňuje podmínky 3. stupně systému PES jen hlavní město. Všechny zbylé regiony jsou ve 4., a nevykazují tedy hodnoty pro aktuálně uvolněné zákazy. Ústecko pak zůstává v nejhorším pásmu.
        14:43
        Znovuotevřená Šumava
         Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra. Mohla být v provozu už od minulého čtvrtka, kdy se změnila vládní nařízení. Vedení parku si ale nechalo pár dní na přípravu.
         15:40
         Rozpočet EU
          Živý vstup Lukáše Dolanského.
          17:31
          Ministr obrany
           Zvolený prezident Joe Biden už si podle amerických médií vybral svého budoucího ministra obrany – má se jím stát 67. generál ve výslužbě Lloyd Austin.
           17:56
           Květná zahrada
            Živý vstup Luboše Dostála.
            19:19
            Dotace z EU
             Česko by mohlo v příštím sedmiletém období získat z Evropské unie víc peněz. Podle ministryně pro místní rozvoj se dotace postupně navýšily až na 960 miliard korun.
             19:39
             Rozloučení se skladatelem
              Poslední rozloučení s Vadimem Petrovem se bude konat v pátek v krematoriu v pražských Strašnicích.
              22:20
              Čínská odpověď
               Peking hrozí odvetou za nejnovější americké sankce kvůli porušování svobod v Hongkongu.
               24:37
               Protesty v Arménii
                V Arménii pokračují protesty, které mají přimět k rezignaci premiéra Nikolu Pašinjana. Lidé vyšli do ulic potom, co ignoroval ultimátum opozice, aby funkci opustil. Vypršelo dnes.
                25:21
                Hospodářské výsledky
                 Průmysl se v říjnu po víc než roce vrátil k růstu. Meziročně stoupl o 1,3 procenta. Ještě v září klesal. Pomohla především posilující výroba aut.
                 27:20
                 Terorista z vězení
                  První člověk odsouzený v Česku za teroristický útok je na svobodě. Podmínečně ho propustil okresní soud v Nymburce. Důchodce Jaromír Balda odpykal dvě třetiny ze 4letého trestu.
                  27:44
                  Sanace skal
                   Horolezci začali v Hřensku rozebírat pískovcový masiv, který hrozil zřícením. Nachází se přímo nad hlavní přístupovou cestou do soutěsek.
                   29:32
                   Testování na covid-19
                    Očkování proti covidu-19 v Česku bude provázet kampaň. Vláda taky hledá cestu, jak lidi motivovat k dobrovolnému testování.
                    30:12
                    Příprady testování i očkování
                     Na dobrovolném testování se budou podílet i praktičtí lékaři - převážně u svých pacientů. Podobné to zřejmě bude i s očkováním – to má být rovněž dobrovolné a hrazené pojišťovnou.
                     33:14
                     Očkování v Británii
                      Britové dnes jako první národ zahájili očkování proti koronaviru německo-americkou vakcínou Pfizer/BioNTech. Nejdřív putuje mezi ohrožené skupiny obyvatel starších 80 let a zdravotníky.
                      35:44
                      Postoj k očkování
                       Zájem o očkování proti nemoci covid-19 by podle nového průzkumu agentury STEM zpracovaného pro ministerstvo zdravotnictví mělo 39 procent dospělých. 16 procent zatím váhá.
                       36:41
                       Odebrání dítěte
                        Jihočeský krajský soud potvrdil dočasné odebrání desetileté dívky, jejíž matka ji po zranění koněm odmítla nechat očkovat proti tetanu.
                        39:41
                        Obviněný soudce
                         Obviněný soudce Zdeněk Sovák nabízel podle serveru Seznam Zprávy stavební firmě Metrostav ovlivnění rozsudku – ten se týkal údajné korupce kvůli zakázkám ve středočeských nemocnicích.
                         40:37
                         Spor o poklad nacistů
                          Spor o umělecké předměty údajně ukradené nacisty před americkým Nejvyšším soudem. Potomci židovských rodin bojují o restituci tzv. pokladu Welfů – středověkých děl v hodnotě víc než pěti a půl miliardy korun.
                          43:00
                          Kyberbezpečnost
                           Obyvatelé Česka se zhoršili v zabezpečování svých osobních údajů na internetu. Vyplývá to z indexu, který dnes představila Česká bankovní asociace se společnostmi ESET a SC&C.
                           43:40
                           Veterán vs. Hrad
                            Válečný veterán vrátil pamětní list prezidentu Miloši Zemanovi. Tomáš Lom sloužil za druhé světové války jako pilot britského letectva. Teď poslal zpět na Pražský hrad diplom k výročí osvobození Československa.
                            44:05
                            Výbor o Radě ČT
                             Sněmovní volební výbor doporučil poslancům, aby se na plénu neprodleně zabývali situací v Radě České televize. Usnesení schválili členové výboru na dnešním jednání.
                             45:37
                             Pomoc zdravotníkům
                              Psychologická pomoc pro zdravotníky na covidových odděleních – nemocnice se u zaměstnanců snaží předejít syndromu vyhoření.
                              47:42
                              Vyšší Everest
                               Mount Everest je o 86 centimetrů vyšší, než se dosud uvádělo. Oznámily to společně Čína a Nepál. Nejvyšší hora světa tak nově oficiálně měří 8848 metrů a 86 centimetrů.
                               48:13
                               Srovnávací testy
                                Nadprůměrných výsledků dosáhli čeští čtvrťáci v matematice a přírodovědě při loňském mezinárodním srovnání. Z 58 zemí byli v matematice šestnáctí, v přírodovědě ještě o tři místa výš.
                                50:28
                                Il Boemo
                                 Režisér a scenárista Petr Václav se vrátil z Itálie do Prahy, kde natáčí poslední scény filmu Il Boemo o Josefu Myslivečkovi.
                                 51:16
                                 Lennonova zeď
                                  Dnes je to přesně 40 let od smrti Johna Lennona. Jen několik dní poté vznikla na pražské Kampě takzvaná Lennonova zeď. Historii pietního místa rekapituluje kniha historiků Lennonova zeď v Praze.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  9. prosinec 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  27. květen

                                  Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                                  27. 5. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  27. květen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 5. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  26. květen

                                  Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                                  26. 5. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  26. květen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  26. 5. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  25. květen

                                  Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                                  25. 5. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  25. květen

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  25. 5. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám