9. prosinec 2020

Obsah dílu

Nouzový stav — Hlasování o nouzovém stavu — PES — Prodloužení nouzového stavu — Očkování — Německá opatření — Zákaz cest do Bavorska — Výbor o daních — Koalice na Karlovarsku — Dohoda o brexitu — EU proti terorismu — Veřejné stavební zakázky — Art Prague — Rozpočet EU — Pře o epopej — Opatření na Slovensku — Zablokovaná D46 — Nákaza v domově pro seniory — Zavírání restaurací — Obcházení opatření — Otevřená hospoda — Pokles ekonomiky — Dodržování omezení — Odložený tendr — Trest pro sprejera — Očkování v Izraeli — Ruské očkování — Trest pro ředitelku muzea — Konec služeb mediků — Pensylvánské výsledky — Anticovidový papír — Brněnské roráty — Zátah celníků — Medvídci v ohrožení — Tání ledovců — Terapeutické slepice

Části dílu

00:38
Nouzový stav
  Vláda znovu předstoupila před Poslaneckou sněmovnu s žádostí o prodloužení nouzového stavu. Končí 12. prosince s tím, že kabinet požaduje, aby trval o 30 dní déle, aby mohl i nadále zavádět protiepidemická opatření.
  01:30
  Hlasování o nouzovém stavu
   Vláda o prodloužení nouzového stavu žádá už potřetí. Opozice pravidelně tento krok kritizuje s tím, že kabinet neplní úkoly, které od sněmovny dostává.
   04:50
   PES
    Index protiepidemického systému PES dnes zůstal na 64 bodech. Čtvrtý den se tak drží nad hranicí čtvrtého stupně opatření.
    05:54
    Prodloužení nouzového stavu
     Živý vstup Nikoly Reindlové.
     07:15
     Očkování
      Dlouhodobým řešením má být očkování. Vakcínu, která by se měla dostat i k nám, začali aplikovat Britové. U dvou zdravotníků se objevila alergická reakce. Oba jsou silní alergici.
      10:10
      Německá opatření
       Tvrdý lockdown požaduje pro Německo kancléřka Angela Merkelová. Obchody by se podle ní měly zavřít po vánočních svátcích. Navrhuje taky prodloužení vánočních prázdnin.
       12:20
       Zákaz cest do Bavorska
        Živý vstup Marcely Durasové.
        13:32
        Výbor o daních
         Den před klíčovým projednáváním daňových změn v Senátu se balíčku věnovaly další výbory. Shodně podpořily zvýšení slevy na poplatníka o tři tisíce oproti současnosti.
         15:00
         Koalice na Karlovarsku
          Živý vstup Daniely Tunklové.
          16:29
          Dohoda o brexitu
           Budoucnost pobrexitové dohody mezi Velkou Británií a Evropskou unií proberou na společné večeři Boris Johnson a Ursula von der Leyenová. Prostor pro dosažení kompromisu se krátí.
           17:09
           EU proti terorismu
            Na větší policejní spolupráci a snazším přístupu k internetové komunikaci teroristů chce Evropská unie stavět svůj boj proti nim.
            19:35
            Veřejné stavební zakázky
             Objem veřejných stavebních zakázek stagnuje. Firmám stát do konce listopadu nabídl projekty za 191 miliard korun – to je zhruba stejně jako před rokem.
             19:53
             Art Prague
              V Praze se otevřel největší obchodní dům se současným uměním – začal totiž veletrh Art Prague. Ve dvou patrech neorenesančního paláce v historickém centru metropole se představuje více než 250 autorů a 30 galerií.
              22:25
              Rozpočet EU
               Evropská unie má podle polského prezidenta opět blíž k vyřešení sporu o rozpočet. Kompromisní návrh Andrzej Duda představil na Pražském hradě.
               23:46
               Pře o epopej
                Praze podle soudu nepatří Slovanská epopej. Nepravomocný verdikt přisoudil cyklus Alfonse Muchy malířovým potomkům. Praha totiž nesplnila autorovu podmínku, že městu plátna daruje, když pro ně metropole postaví výstavní prostory.
                26:03
                Opatření na Slovensku
                 Kvůli zhoršující se epidemické situaci Slovensko zpřísňuje koronavirová opatření. Od 21. prosince na tři týdny uzavře obchody kromě těch, které nabízejí základní sortiment.
                 26:27
                 Zablokovaná D46
                  Nehoda cisterny s asfaltem. Dálnici D46 za Prostějovem ve směru na Olomouc dopoledne zablokovala havárie, při které na vozovku vyteklo 10 tun horkého asfaltu.
                  26:49
                  Nákaza v domově pro seniory
                   V zařízení pro seniory v Horním Slavkově na Sokolovsku se nakazila koronavirem více než polovina klientů a všechen personál včetně vedení.
                   28:48
                   Zavírání restaurací
                    Už zhruba za půl hodiny musí zavřít všechny restaurace. Vláda jim ode dneška nařídila zkrátit provozní dobu o další dvě hodiny.
                    29:23
                    Obcházení opatření
                     K rozhodnutí omezit právě restaurace vedly podle vlády i případy, kdy se provozovatelé snažili některá opatření obcházet.
                     32:36
                     Otevřená hospoda
                      Živý vstup Moniky Novákové.
                      33:30
                      Pokles ekonomiky
                       Opatření proti koronaviru táhnou letos českou ekonomiku dolů. Podle odhadů jednotlivých bank se pokles bude pohybovat zhruba od šesti a půl do osmi procent.
                       34:09
                       Dodržování omezení
                        Žádné jídlo ani balený alkohol. Tak to mělo podle vládního nařízení od dnešního rána vypadat i na všech vánočních trzích v Česku. Jak se zákazy dodržovaly, přibližuje následující reportáž.
                        36:02
                        Odložený tendr
                         Tendr na dostavbu jaderného bloku v Dukovanech vypsán do konce roku nebude. Původní plán ale počítal s tím, že výběrové řízení ČEZ spustí ještě v prosinci.
                         38:38
                         Trest pro sprejera
                          Pražský městský soud potvrdil roční podmínku pro německého turistu Benjamina Wittiga, který loni v létě posprejoval jeden z pilířů Karlova mostu.
                          39:40
                          Očkování v Izraeli
                           Do Izraele dorazily první dávky vakcíny proti koronaviru. 20. prosince má začít hromadné očkování. V zemi přitom znovu přibývá nakažených a před svátky chanuka se zase uvažuje o zpřísnění omezení.
                           41:56
                           Ruské očkování
                            Ruské úřady postupně rozšiřují očkování proti covidu-19 i do nejodlehlejších oblastí. V první skupině jsou důležité a rizikové profese, které se nevyhnou častému kontaktu, tedy zdravotníci, učitelé a pracovníci v sociální oblasti.
                            42:35
                            Trest pro ředitelku muzea
                             Za rozkradené muzejní sbírky tříletý podmíněný trest. Dostala ho bývalá ředitelka litoměřického muzea Eva Štíbrová.
                             43:08
                             Konec služeb mediků
                              Většině mediků o půlnoci skončí pracovní povinnost v nemocnicích. V polovině října jim ji kvůli koronavirové epidemii uložila vláda. Univerzity i opozice ale volaly po ukončení výpomoci.
                              45:00
                              Pensylvánské výsledky
                               Americký Nejvyšší soud odmítl žádost republikánů, kteří se snažili zablokovat certifikaci výsledků prezidentských voleb v Pensylvánii.
                               45:20
                               Anticovidový papír
                                47:17
                                Brněnské roráty
                                 Součástí adventu jsou pro křesťany i takzvané roráty – ranní mše. V brněnském kostele svatého Augustina je dnes navštívilo asi 50 lidí.
                                 47:48
                                 Zátah celníků
                                  V rámci akce Rouška zabavili celníci 75 tisíc kusů padělků renomovaných značek. Škoda dosahuje 35 milionů korun. Jde převážně o roušky, ale i boty a elektroniku.
                                  48:31
                                  Medvídci v ohrožení
                                   Koalové na pokraji katastrofy – podle nejnovější bilance Světového fondu na ochranu přírody loňské požáry v Austrálii zabily, zranily nebo vyhnaly z útočišť 60 tisíc těchto vačnatců.
                                   50:48
                                   Tání ledovců
                                    Tání ledovců v Alpách. Podle nové studie v časopise Climate Dynamics hrozí, že do konce století ztratí nejvyšší evropské pohoří až 92 procent svých ledovců.
                                    51:12
                                    Terapeutické slepice
                                     Přispět k lepší psychické pohodě svých klientů se rozhodl Domov Clemenatas v Mlékovicích. V rámci animoterapie se teď budou starat o drůběž.
                                     Přehrát celé video
                                     Stopáž54 minut
                                     Další díl
                                     10. prosinec 2020

                                     Přehled dílů

                                     Stopáž54 minut

                                     1. únor

                                     Headlines — Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                                     1. 2. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     1. únor

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     1. 2. 2023 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     31. leden

                                     Headlines — Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                                     31. 1. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     31. leden

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     31. 1. 2023 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     30. leden

                                     Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                                     30. 1. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     30. leden

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     30. 1. 2023 na ČT24

                                     Události na sociálních sítích

                                     Napište nám