50 minut

5. září 2020

Obsah dílu

Strmý nárůst počtu nemocných — Rekordní přírůstek nemocných — Bilance koronaviru v ČR — Šíření koronaviru v hlavním městě — Stopy k otravě Alexeje Navalného — Zsuzsová znovu do vazby — EET bez dalšího odkladu — Fáze elektronické evidence tržeb — Zprůjezdnění uzavírek na D1 — Rekordní přírůstky nakažených v zahraničí — Koronavirus na Slovensku — Covid-19 v Izraeli — Muklovská pouť v Hostýně — Pochod za legalizaci konopí — Festival Open House Praha — Předvolební kampaň KSČM — Anticovidová opatření při volbách — Výbuch a požár bytu v Ústí nad Labem — Nováčci v kokpitech gripenů — Nákupy Čechů během prázdnin — Motorová vozidla a ubytování a stravování — Návrat české mise z Tchaj-wanu — Poslední splutí Vltavy v hlavní sezoně — Nový protest ekologických aktivistů — Premiéra nové sezony Horáckého divadla — Naučná stezka kolem mokřadu — Reakce na výroky Donalda Trumpa — Začátek školního roku v Polsku — Vodní hamr v Dobřívi — Umělá inteligence při vyšetřování

Části dílu

00:37
Strmý nárůst počtu nemocných
  Další rekordní počet nově nakažených koronavirem v Česku. Laboratoře za včerejšek zaznamenaly celkem 798 případů. To je nejvíc od začátku pandemie. Rekordní čísla nově evidují hygienici už čtvrtý den v řadě.
  01:25
  Rekordní přírůstek nemocných
   Vzhledem k situaci v hlavním městě patří teď právě pražská hygienická stanice mezi ty nejvytíženější. Nové případy ale registrují všechny regiony. Navíc se zcela nedaří uchránit lidi v domovech důchodců a podobných zařízeních.
   04:33
   Bilance koronaviru v ČR
    Teď přehled přírůstků za poslední týden, počty rostou od úterý a jsou rekordní.
    05:19
    Šíření koronaviru v hlavním městě
     Hostem Událostí je primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib /Piráti/.
     08:11
     Stopy k otravě Alexeje Navalného
      Rusko se brání výzvám k vyšetření otravy opozičního předáka Alexeje Navalného. S novičokem – jehož stopy němečtí lékaři našli na jeho kůži, v krvi a moči – podle Kremlu pracovalo i mnoho západních zemí.
      10:17
      Zsuzsová znovu do vazby
       Alena Zsuzsová míří znovu do vazby. Je obviněná z podílu na přípravě tří nevykonaných vražd. Ve čtvrtek ji soud pro nedostatek důkazů osvobodil v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
       10:54
       EET bez dalšího odkladu
        Statisíce podnikatelů a živnostníků budou muset od 1. ledna používat elektronickou evidenci tržeb. Řemeslníci, kadeřnice nebo lékaři začnou povinně zmíněným způsobem účtovat vůbec poprvé.
        13:40
        Fáze elektronické evidence tržeb
         Restaurace a hotely začaly v Česku elektronicky účtovat v prosinci 2016, majitelé obchodů pak o tři měsíce později. Poslanci pozastavili kvůli dopadům koronaviru 1. a 2. vlnu EET letos v březnu.
         14:30
         Zprůjezdnění uzavírek na D1
          Živý vstup redaktorky Moniky Novákové.
          15:32
          Rekordní přírůstky nakažených v zahraničí
           Česko má ve srovnání se svými sousedy největší týdenní nárůst počtu nakažených koronavirem. Od minulé soboty se přírůstek zvedl na 33 infikovaných na 100 obyvatel.
           16:01
           Koronavirus na Slovensku
            Živý vstup redaktora Petra Obrovského.
            17:35
            Covid-19 v Izraeli
             Nejvyšší přírůstek počtu nakažených ze všech zemí měl v minulém týdnu Izrael. Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse je v zemi denně 200 nově infikovaných na milion obyvatel.
             19:58
             Muklovská pouť v Hostýně
              Bývalí političtí vězni se sešli v Hostýně na Kroměřížsku na 28. muklovské pouti. Ta připomíná oběti politických procesů hlavně z padesátých let.
              22:07
              Pochod za legalizaci konopí
               Podpořit legalizaci konopí přišlo do centra Prahy několik stovek lidí. Odhadli to policisté, kteří na 23. ročník mezinárodního pochodu Million Marihuana March dohlíželi.
               22:22
               Festival Open House Praha
                Více než sedmdesát pražských architektonických pokladů, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné, dnes otevřelo své brány.
                24:43
                Předvolební kampaň KSČM
                 KSČM dnes zahájila závěrečnou část volební kampaně. Setkání narušila skupina protestujících – mimo jiné s fotografií Milady Horákové. Kandidátky do krajů komunisté postavily ve všech regionech.
                 25:31
                 Anticovidová opatření při volbách
                  Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se uskuteční v pátek 2. října a sobotu 3. října. Už ve středu před tím budou moci z auta volit lidé v karanténě.
                  27:31
                  Výbuch a požár bytu v Ústí nad Labem
                   Požár v panelovém domě v Ústí nad Labem – jeden člověk kvůli tomu vyskočil z okna pátého patra, na místě zemřel. Z domu se napřed ozval výbuch a pak začalo v jednom z bytů hořet. Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek.
                   27:50
                   Nováčci v kokpitech gripenů
                    Armádě se daří doplňovat stavy vojenských pilotů nadzvukového letectva, kterých byl v minulých letech nedostatek. Se stíhačkami gripen teď létá na čáslavské základně přesně 21 pilotů včetně čtyř nováčků.
                    30:01
                    Nákupy Čechů během prázdnin
                     Lidé během prázdnin víc utráceli – naznačují to tržby obchodníků sečtené zatím za červenec.
                     32:33
                     Motorová vozidla a ubytování a stravování
                      Záporná čísla ale dál hlásí prodejci aut. Ve srovnání s loňským červencem jsou teď jejich tržby zhruba o desetinu nižší.
                      35:38
                      Návrat české mise z Tchaj-wanu
                       Čeká delegace v čele s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem se vrátila z Tchaj-wanu. U pražského kbelského letiště ji po příjezdu vítala zhruba stovka lidí. Podle Vystrčila byla cesta úspěšná jak po obchodní, tak i politické stránce.
                       36:33
                       Poslední splutí Vltavy v hlavní sezoně
                        Na Vltavě končí hlavní vodácká sezona. Na začátku ji poznamenalo deštivé počasí, pak ale lidé jezdit začali. Podnikatelé podél břehů často říkají, že sezona je srovnatelná s těmi předchozími.
                        38:38
                        Nový protest ekologických aktivistů
                         Do uhelného lomu Vršany na Mostecku dnes vnikla více než stovka aktivistů. Policisté je zajistili. V lomu stále zůstávají 4 aktivistky, které ráno obsadily rypadlo. Tento týden je to už druhá podobná akce ve stejném lomu.
                         40:47
                         Premiéra nové sezony Horáckého divadla
                          První premiéru nové sezony právě hraje Horácké divadlo v Jihlavě. Jediný profesionální soubor na Vysočině zahajuje hrou „Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova". Na motivy života a díla hudebního skladatele ji pro Horácké divadlo napsal dramatik Dodo Dombár
                          41:20
                          Naučná stezka kolem mokřadu
                           V obraně před suchem je klíčové zachytávání vody v krajině. To zvládnou třeba mokřady – těch ale v Česku v minulosti ubývalo. Jeden se teď podařilo obnovit České zemědělské univerzitě nedaleko Kostelce nad Černými lesy.
                           43:16
                           Reakce na výroky Donalda Trumpa
                            Nejsou to břídilové – nové heslo na sociálních sítích, které Američané připojují k fotografiím svých blízkých v uniformě. Jde o reakci na údajné výroky Donalda Trumpa, který se měl bez respektu vyjadřovat o padlých Američanech.
                            44:06
                            Začátek školního roku v Polsku
                             První týden nového školního roku má za sebou i Polsko. Do lavic se poprvé od března vrátilo na 4,5 milionu žáků a studentů.
                             46:10
                             Vodní hamr v Dobřívi
                              Vodní hamr v Dobřívi na Rokycansku se po třech letech znovu otevřel veřejnosti. Unikátní technická památka prošla rozsáhlou opravou za víc než 15 milionů korun.
                              46:43
                              Umělá inteligence při vyšetřování
                               Českým kriminalistům bude pomáhat umělá inteligence. Konkrétně technologie, která dokáže rychle rozeznávat tváře nebo ukazovat souvislosti, které by člověk mohl lehce přehlédnout.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž50 minut
                               Další díl
                               6. září 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               30. červen

                               Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                               30. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               30. 6. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               29. červen

                               Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                               29. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               29. 6. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               28. červen

                               Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                               28. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               28. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               28. 6. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám