50 minut

5. září 2020

Obsah dílu

Strmý nárůst počtu nemocných — Rekordní přírůstek nemocných — Bilance koronaviru v ČR — Šíření koronaviru v hlavním městě — Stopy k otravě Alexeje Navalného — Zsuzsová znovu do vazby — EET bez dalšího odkladu — Fáze elektronické evidence tržeb — Zprůjezdnění uzavírek na D1 — Rekordní přírůstky nakažených v zahraničí — Koronavirus na Slovensku — Covid-19 v Izraeli — Muklovská pouť v Hostýně — Pochod za legalizaci konopí — Festival Open House Praha — Předvolební kampaň KSČM — Anticovidová opatření při volbách — Výbuch a požár bytu v Ústí nad Labem — Nováčci v kokpitech gripenů — Nákupy Čechů během prázdnin — Motorová vozidla a ubytování a stravování — Návrat české mise z Tchaj-wanu — Poslední splutí Vltavy v hlavní sezoně — Nový protest ekologických aktivistů — Premiéra nové sezony Horáckého divadla — Naučná stezka kolem mokřadu — Reakce na výroky Donalda Trumpa — Začátek školního roku v Polsku — Vodní hamr v Dobřívi — Umělá inteligence při vyšetřování

Části dílu

00:37
Strmý nárůst počtu nemocných
  Další rekordní počet nově nakažených koronavirem v Česku. Laboratoře za včerejšek zaznamenaly celkem 798 případů. To je nejvíc od začátku pandemie. Rekordní čísla nově evidují hygienici už čtvrtý den v řadě.
  01:25
  Rekordní přírůstek nemocných
   Vzhledem k situaci v hlavním městě patří teď právě pražská hygienická stanice mezi ty nejvytíženější. Nové případy ale registrují všechny regiony. Navíc se zcela nedaří uchránit lidi v domovech důchodců a podobných zařízeních.
   04:33
   Bilance koronaviru v ČR
    Teď přehled přírůstků za poslední týden, počty rostou od úterý a jsou rekordní.
    05:19
    Šíření koronaviru v hlavním městě
     Hostem Událostí je primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib /Piráti/.
     08:11
     Stopy k otravě Alexeje Navalného
      Rusko se brání výzvám k vyšetření otravy opozičního předáka Alexeje Navalného. S novičokem – jehož stopy němečtí lékaři našli na jeho kůži, v krvi a moči – podle Kremlu pracovalo i mnoho západních zemí.
      10:17
      Zsuzsová znovu do vazby
       Alena Zsuzsová míří znovu do vazby. Je obviněná z podílu na přípravě tří nevykonaných vražd. Ve čtvrtek ji soud pro nedostatek důkazů osvobodil v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
       10:54
       EET bez dalšího odkladu
        Statisíce podnikatelů a živnostníků budou muset od 1. ledna používat elektronickou evidenci tržeb. Řemeslníci, kadeřnice nebo lékaři začnou povinně zmíněným způsobem účtovat vůbec poprvé.
        13:40
        Fáze elektronické evidence tržeb
         Restaurace a hotely začaly v Česku elektronicky účtovat v prosinci 2016, majitelé obchodů pak o tři měsíce později. Poslanci pozastavili kvůli dopadům koronaviru 1. a 2. vlnu EET letos v březnu.
         14:30
         Zprůjezdnění uzavírek na D1
          Živý vstup redaktorky Moniky Novákové.
          15:32
          Rekordní přírůstky nakažených v zahraničí
           Česko má ve srovnání se svými sousedy největší týdenní nárůst počtu nakažených koronavirem. Od minulé soboty se přírůstek zvedl na 33 infikovaných na 100 obyvatel.
           16:01
           Koronavirus na Slovensku
            Živý vstup redaktora Petra Obrovského.
            17:35
            Covid-19 v Izraeli
             Nejvyšší přírůstek počtu nakažených ze všech zemí měl v minulém týdnu Izrael. Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse je v zemi denně 200 nově infikovaných na milion obyvatel.
             19:58
             Muklovská pouť v Hostýně
              Bývalí političtí vězni se sešli v Hostýně na Kroměřížsku na 28. muklovské pouti. Ta připomíná oběti politických procesů hlavně z padesátých let.
              22:07
              Pochod za legalizaci konopí
               Podpořit legalizaci konopí přišlo do centra Prahy několik stovek lidí. Odhadli to policisté, kteří na 23. ročník mezinárodního pochodu Million Marihuana March dohlíželi.
               22:22
               Festival Open House Praha
                Více než sedmdesát pražských architektonických pokladů, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné, dnes otevřelo své brány.
                24:43
                Předvolební kampaň KSČM
                 KSČM dnes zahájila závěrečnou část volební kampaně. Setkání narušila skupina protestujících – mimo jiné s fotografií Milady Horákové. Kandidátky do krajů komunisté postavily ve všech regionech.
                 25:31
                 Anticovidová opatření při volbách
                  Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se uskuteční v pátek 2. října a sobotu 3. října. Už ve středu před tím budou moci z auta volit lidé v karanténě.
                  27:31
                  Výbuch a požár bytu v Ústí nad Labem
                   Požár v panelovém domě v Ústí nad Labem – jeden člověk kvůli tomu vyskočil z okna pátého patra, na místě zemřel. Z domu se napřed ozval výbuch a pak začalo v jednom z bytů hořet. Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek.
                   27:50
                   Nováčci v kokpitech gripenů
                    Armádě se daří doplňovat stavy vojenských pilotů nadzvukového letectva, kterých byl v minulých letech nedostatek. Se stíhačkami gripen teď létá na čáslavské základně přesně 21 pilotů včetně čtyř nováčků.
                    30:01
                    Nákupy Čechů během prázdnin
                     Lidé během prázdnin víc utráceli – naznačují to tržby obchodníků sečtené zatím za červenec.
                     32:33
                     Motorová vozidla a ubytování a stravování
                      Záporná čísla ale dál hlásí prodejci aut. Ve srovnání s loňským červencem jsou teď jejich tržby zhruba o desetinu nižší.
                      35:38
                      Návrat české mise z Tchaj-wanu
                       Čeká delegace v čele s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem se vrátila z Tchaj-wanu. U pražského kbelského letiště ji po příjezdu vítala zhruba stovka lidí. Podle Vystrčila byla cesta úspěšná jak po obchodní, tak i politické stránce.
                       36:33
                       Poslední splutí Vltavy v hlavní sezoně
                        Na Vltavě končí hlavní vodácká sezona. Na začátku ji poznamenalo deštivé počasí, pak ale lidé jezdit začali. Podnikatelé podél břehů často říkají, že sezona je srovnatelná s těmi předchozími.
                        38:38
                        Nový protest ekologických aktivistů
                         Do uhelného lomu Vršany na Mostecku dnes vnikla více než stovka aktivistů. Policisté je zajistili. V lomu stále zůstávají 4 aktivistky, které ráno obsadily rypadlo. Tento týden je to už druhá podobná akce ve stejném lomu.
                         40:47
                         Premiéra nové sezony Horáckého divadla
                          První premiéru nové sezony právě hraje Horácké divadlo v Jihlavě. Jediný profesionální soubor na Vysočině zahajuje hrou „Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova". Na motivy života a díla hudebního skladatele ji pro Horácké divadlo napsal dramatik Dodo Dombár
                          41:20
                          Naučná stezka kolem mokřadu
                           V obraně před suchem je klíčové zachytávání vody v krajině. To zvládnou třeba mokřady – těch ale v Česku v minulosti ubývalo. Jeden se teď podařilo obnovit České zemědělské univerzitě nedaleko Kostelce nad Černými lesy.
                           43:16
                           Reakce na výroky Donalda Trumpa
                            Nejsou to břídilové – nové heslo na sociálních sítích, které Američané připojují k fotografiím svých blízkých v uniformě. Jde o reakci na údajné výroky Donalda Trumpa, který se měl bez respektu vyjadřovat o padlých Američanech.
                            44:06
                            Začátek školního roku v Polsku
                             První týden nového školního roku má za sebou i Polsko. Do lavic se poprvé od března vrátilo na 4,5 milionu žáků a studentů.
                             46:10
                             Vodní hamr v Dobřívi
                              Vodní hamr v Dobřívi na Rokycansku se po třech letech znovu otevřel veřejnosti. Unikátní technická památka prošla rozsáhlou opravou za víc než 15 milionů korun.
                              46:43
                              Umělá inteligence při vyšetřování
                               Českým kriminalistům bude pomáhat umělá inteligence. Konkrétně technologie, která dokáže rychle rozeznávat tváře nebo ukazovat souvislosti, které by člověk mohl lehce přehlédnout.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž50 minut
                               Další díl
                               6. září 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                               29. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                               28. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                               27. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                               26. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               25. září

                               Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                               25. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               25. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 9. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám