50 minut

5. září 2020

Obsah dílu

Strmý nárůst počtu nemocných — Rekordní přírůstek nemocných — Bilance koronaviru v ČR — Šíření koronaviru v hlavním městě — Stopy k otravě Alexeje Navalného — Zsuzsová znovu do vazby — EET bez dalšího odkladu — Fáze elektronické evidence tržeb — Zprůjezdnění uzavírek na D1 — Rekordní přírůstky nakažených v zahraničí — Koronavirus na Slovensku — Covid-19 v Izraeli — Muklovská pouť v Hostýně — Pochod za legalizaci konopí — Festival Open House Praha — Předvolební kampaň KSČM — Anticovidová opatření při volbách — Výbuch a požár bytu v Ústí nad Labem — Nováčci v kokpitech gripenů — Nákupy Čechů během prázdnin — Motorová vozidla a ubytování a stravování — Návrat české mise z Tchaj-wanu — Poslední splutí Vltavy v hlavní sezoně — Nový protest ekologických aktivistů — Premiéra nové sezony Horáckého divadla — Naučná stezka kolem mokřadu — Reakce na výroky Donalda Trumpa — Začátek školního roku v Polsku — Vodní hamr v Dobřívi — Umělá inteligence při vyšetřování

Části dílu

00:37
Strmý nárůst počtu nemocných
  Další rekordní počet nově nakažených koronavirem v Česku. Laboratoře za včerejšek zaznamenaly celkem 798 případů. To je nejvíc od začátku pandemie. Rekordní čísla nově evidují hygienici už čtvrtý den v řadě.
  01:25
  Rekordní přírůstek nemocných
   Vzhledem k situaci v hlavním městě patří teď právě pražská hygienická stanice mezi ty nejvytíženější. Nové případy ale registrují všechny regiony. Navíc se zcela nedaří uchránit lidi v domovech důchodců a podobných zařízeních.
   04:33
   Bilance koronaviru v ČR
    Teď přehled přírůstků za poslední týden, počty rostou od úterý a jsou rekordní.
    05:19
    Šíření koronaviru v hlavním městě
     Hostem Událostí je primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib /Piráti/.
     08:11
     Stopy k otravě Alexeje Navalného
      Rusko se brání výzvám k vyšetření otravy opozičního předáka Alexeje Navalného. S novičokem – jehož stopy němečtí lékaři našli na jeho kůži, v krvi a moči – podle Kremlu pracovalo i mnoho západních zemí.
      10:17
      Zsuzsová znovu do vazby
       Alena Zsuzsová míří znovu do vazby. Je obviněná z podílu na přípravě tří nevykonaných vražd. Ve čtvrtek ji soud pro nedostatek důkazů osvobodil v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
       10:54
       EET bez dalšího odkladu
        Statisíce podnikatelů a živnostníků budou muset od 1. ledna používat elektronickou evidenci tržeb. Řemeslníci, kadeřnice nebo lékaři začnou povinně zmíněným způsobem účtovat vůbec poprvé.
        13:40
        Fáze elektronické evidence tržeb
         Restaurace a hotely začaly v Česku elektronicky účtovat v prosinci 2016, majitelé obchodů pak o tři měsíce později. Poslanci pozastavili kvůli dopadům koronaviru 1. a 2. vlnu EET letos v březnu.
         14:30
         Zprůjezdnění uzavírek na D1
          Živý vstup redaktorky Moniky Novákové.
          15:32
          Rekordní přírůstky nakažených v zahraničí
           Česko má ve srovnání se svými sousedy největší týdenní nárůst počtu nakažených koronavirem. Od minulé soboty se přírůstek zvedl na 33 infikovaných na 100 obyvatel.
           16:01
           Koronavirus na Slovensku
            Živý vstup redaktora Petra Obrovského.
            17:35
            Covid-19 v Izraeli
             Nejvyšší přírůstek počtu nakažených ze všech zemí měl v minulém týdnu Izrael. Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse je v zemi denně 200 nově infikovaných na milion obyvatel.
             19:58
             Muklovská pouť v Hostýně
              Bývalí političtí vězni se sešli v Hostýně na Kroměřížsku na 28. muklovské pouti. Ta připomíná oběti politických procesů hlavně z padesátých let.
              22:07
              Pochod za legalizaci konopí
               Podpořit legalizaci konopí přišlo do centra Prahy několik stovek lidí. Odhadli to policisté, kteří na 23. ročník mezinárodního pochodu Million Marihuana March dohlíželi.
               22:22
               Festival Open House Praha
                Více než sedmdesát pražských architektonických pokladů, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné, dnes otevřelo své brány.
                24:43
                Předvolební kampaň KSČM
                 KSČM dnes zahájila závěrečnou část volební kampaně. Setkání narušila skupina protestujících – mimo jiné s fotografií Milady Horákové. Kandidátky do krajů komunisté postavily ve všech regionech.
                 25:31
                 Anticovidová opatření při volbách
                  Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se uskuteční v pátek 2. října a sobotu 3. října. Už ve středu před tím budou moci z auta volit lidé v karanténě.
                  27:31
                  Výbuch a požár bytu v Ústí nad Labem
                   Požár v panelovém domě v Ústí nad Labem – jeden člověk kvůli tomu vyskočil z okna pátého patra, na místě zemřel. Z domu se napřed ozval výbuch a pak začalo v jednom z bytů hořet. Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek.
                   27:50
                   Nováčci v kokpitech gripenů
                    Armádě se daří doplňovat stavy vojenských pilotů nadzvukového letectva, kterých byl v minulých letech nedostatek. Se stíhačkami gripen teď létá na čáslavské základně přesně 21 pilotů včetně čtyř nováčků.
                    30:01
                    Nákupy Čechů během prázdnin
                     Lidé během prázdnin víc utráceli – naznačují to tržby obchodníků sečtené zatím za červenec.
                     32:33
                     Motorová vozidla a ubytování a stravování
                      Záporná čísla ale dál hlásí prodejci aut. Ve srovnání s loňským červencem jsou teď jejich tržby zhruba o desetinu nižší.
                      35:38
                      Návrat české mise z Tchaj-wanu
                       Čeká delegace v čele s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem se vrátila z Tchaj-wanu. U pražského kbelského letiště ji po příjezdu vítala zhruba stovka lidí. Podle Vystrčila byla cesta úspěšná jak po obchodní, tak i politické stránce.
                       36:33
                       Poslední splutí Vltavy v hlavní sezoně
                        Na Vltavě končí hlavní vodácká sezona. Na začátku ji poznamenalo deštivé počasí, pak ale lidé jezdit začali. Podnikatelé podél břehů často říkají, že sezona je srovnatelná s těmi předchozími.
                        38:38
                        Nový protest ekologických aktivistů
                         Do uhelného lomu Vršany na Mostecku dnes vnikla více než stovka aktivistů. Policisté je zajistili. V lomu stále zůstávají 4 aktivistky, které ráno obsadily rypadlo. Tento týden je to už druhá podobná akce ve stejném lomu.
                         40:47
                         Premiéra nové sezony Horáckého divadla
                          První premiéru nové sezony právě hraje Horácké divadlo v Jihlavě. Jediný profesionální soubor na Vysočině zahajuje hrou „Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova". Na motivy života a díla hudebního skladatele ji pro Horácké divadlo napsal dramatik Dodo Dombár
                          41:20
                          Naučná stezka kolem mokřadu
                           V obraně před suchem je klíčové zachytávání vody v krajině. To zvládnou třeba mokřady – těch ale v Česku v minulosti ubývalo. Jeden se teď podařilo obnovit České zemědělské univerzitě nedaleko Kostelce nad Černými lesy.
                           43:16
                           Reakce na výroky Donalda Trumpa
                            Nejsou to břídilové – nové heslo na sociálních sítích, které Američané připojují k fotografiím svých blízkých v uniformě. Jde o reakci na údajné výroky Donalda Trumpa, který se měl bez respektu vyjadřovat o padlých Američanech.
                            44:06
                            Začátek školního roku v Polsku
                             První týden nového školního roku má za sebou i Polsko. Do lavic se poprvé od března vrátilo na 4,5 milionu žáků a studentů.
                             46:10
                             Vodní hamr v Dobřívi
                              Vodní hamr v Dobřívi na Rokycansku se po třech letech znovu otevřel veřejnosti. Unikátní technická památka prošla rozsáhlou opravou za víc než 15 milionů korun.
                              46:43
                              Umělá inteligence při vyšetřování
                               Českým kriminalistům bude pomáhat umělá inteligence. Konkrétně technologie, která dokáže rychle rozeznávat tváře nebo ukazovat souvislosti, které by člověk mohl lehce přehlédnout.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž51 minut
                               Další díl
                               6. září 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž49 minut

                               23. června

                               Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                               23. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               23. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               22. června

                               Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                               22. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               22. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                               21. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                               20. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                               19. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám