55 minut

6. srpna 2020

Obsah dílu

Zhoršený výhled české ekonomiky — Zakázky pro firmy v průmyslu — Průmysl a stavebnictví v ČR — Andrzej Duda složil prezidentskou přísahu — Tresty pro exmanažery Key Investments — Šéf americké diplomacie bude v Česku — Bejrút po výbuchu — Záchranné práce v Bejrútu — Koronavirus v ČR — Ohniska nákazy v Česku — Norsko zpřísňuje vstup pro Čechy — Sporné Trumpovy výroky o koronaviru — Dražba chátrající vily Radovana Krejčíře — Rusalka v podání mladých umělců — Pohřeb Miloše Nesvadby — Pes jako pomocník proti kůrovci — Nová místa pro testování na koronavirus — Výročí ničivých povodní na severu Čech — 10 let od ničivých povodní — Okamžiky po výbuchu v Bejrútu — Pátrání po přeživších — Velitel týmu českých specialistů — Spor o dopravce českých hasičů — Pře o pozemek pardubického podnikatele — Evakuace kvůli ledovci — 75 let od výbuchu atomové bomby v Hirošimě — Přehrážky v Krkonoších — Vrácené pozemky v kauze Bečvářova statku — Kontroly hygieny na dětských táborech — Trest za krádež v době nouzového stavu — Domácí komposty do třídicích kvót? — Nákaza od klíšťat — Proměna bývalého areálu Zbrojovky — Policejní loď pro Novomlýnské nádrže — Návštěva u olympionika Miloše Kolejky — Mezinárodní varhanní festival v Praze

Části dílu

00:37
Zhoršený výhled české ekonomiky
  Česká ekonomika na tom bude hůř, než se čekalo, a zotavení nebude tak rychlé. Vyplývá to z nové prognózy České národní banky.
  01:24
  Zakázky pro firmy v průmyslu
   Výši úrokových sazeb dnes centrální banka neměnila. Propad zažívá i český průmysl – v červnu meziročně klesl skoro o dvanáct procent.
   03:47
   Průmysl a stavebnictví v ČR
    Kondice průmyslu se odráží také na vývozu českých firem. Export zboží v červnu přesáhl 300 miliard korun. A to je podobná hodnota jako před rokem.
    05:22
    Andrzej Duda složil prezidentskou přísahu
     Staronový prezident Polska Andrzej Duda složil přísahu a ujal se svého druhého mandátu. V parlamentu na protest chyběla většina opozice, která volby napadala jako nespravedlivé.
     05:45
     Tresty pro exmanažery Key Investments
      Padly tresty za stamilionové nákupy rizikových cenných papírů, na kterých prodělaly pražské městské části i další radnice. Bývalí manažeři společnosti Key Investments mají jít do vězení na 4, respektive 5 let.
      07:57
      Šéf americké diplomacie bude v Česku
       Česko v příštím týdnu navštíví americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Mluvit by měl se všemi nejvyššími ústavními činiteli, jednat by s nimi mohl o armádních i dalších zakázkách.
       10:22
       Bejrút po výbuchu
        Obyvatelé Bejrútu žádají potrestání těch, kteří jsou zodpovědní za úterní výbuch v tamním přístavu. Počet obětí stoupl už na 137, zraněných je na pět tisíc a desítky lidí se dál pohřešují.
        11:17
        Záchranné práce v Bejrútu
         Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
         13:51
         Koronavirus v ČR
          V Česku včera přibylo 244 nových případů nemoci covid-19. Třetím dnem za sebou číslo přesahuje hranici dvou set.
          14:30
          Ohniska nákazy v Česku
           Živé vstupy redaktorů Lucie Křížkové a Martina Donáta.
           16:50
           Norsko zpřísňuje vstup pro Čechy
            Norsko od soboty nařizuje povinnou desetidenní karanténu pro občany České republiky, Francie a Švýcarska. Podle tamní vlády je to kvůli stoupajícím případům nakažení koronavirem v posledních týdnech.
            17:08
            Sporné Trumpovy výroky o koronaviru
             Sociální sítě v ostrém střetu s Donaldem Trumpem. Facebook smazal prezidentův příspěvek s odůvodněním, že obsahoval zavádějící informace o koronaviru. Šlo o Trumpovo vystoupení v televizi Fox, kde prohlásil, že děti jsou vůči koronaviru téměř imunní.
             19:38
             Dražba chátrající vily Radovana Krejčíře
              Černošická vila Radovana Krejčíře nemá ani po dnešku nového majitele. Do dražby se opět nikdo nepřihlásil. Vyvolávací cena domu s dvěma bazény, kurty a akváriem pro žraloka klesla na 21 milionů korun. Dům je ale v havarijním stavu, poničený požárem.
              20:04
              Rusalka v podání mladých umělců
               Rusalka jinak. Pod metronomem na pražské Letné zazní v devět večer v premiéře moderní úprava díla Antonína Dvořáka. Spolek Run OpeRun tak chce představovat žánr opery mimo velké divadelní sály a ukázat, že může být pro všechny.
               22:08
               Pohřeb Miloše Nesvadby
                V pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně se lidé rozloučili s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou, který zemřel 22. července ve věku 95 let. Celý svůj profesní život, tedy více než 60 let, prožil v Národním divadle.
                22:35
                Pes jako pomocník proti kůrovci
                 V boji s kůrovcem by v budoucnu mohli pomoct speciálně vycvičení psi. Dokážou totiž vystopovat napadený strom mnohem dřív než zkušený lesník. Neobvyklou metodu, která pochází ze Švédska, teď zkouší na České zemědělské univerzitě.
                 24:36
                 Nová místa pro testování na koronavirus
                  Pět nových odběrových míst v Praze pro testování na koronavirus – první se otevře na Václavském náměstí 14. srpna, výsledek zájemcům dodá do dvou hodin. Sloužit má hlavně turistům. Další 4 místa přibudou v nadcházejících týdnech, po dohodě s radnicemi.
                  25:03
                  Výročí ničivých povodní na severu Čech
                   10 let od ničivých povodní na severu Čech. Po vytrvalých deštích voda zaplavila především Frýdlantsko. Jednou z nejponičenějších obcí byla Raspenava. Rozvodněná řeka Smědá ji úplně odřízla od okolí.
                   27:00
                   10 let od ničivých povodní
                    Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                    29:23
                    Okamžiky po výbuchu v Bejrútu
                     Dva dny po obrovském výbuchu v bejrútském přístavu není rozsah katastrofy stále kompletní – záchranáři dál pátrají po pohřešovaných, škody se pořád jen odhadují.
                     32:39
                     Pátrání po přeživších
                      Pomoc s likvidací následků katastrofy nabídla Libanonu řada zemí, včetně Česka. Některé záchranné týmy už jsou na místě a prohledávají trosky ve snaze najít ještě nějaké přeživší. Šance ale každou hodinou klesají.
                      35:06
                      Velitel týmu českých specialistů
                       Velitelem týmu USAR, jehož hlas zazněl v předchozí reportáži, je Jiří Čmakal. K pražským hasičům nastoupil v roce 1996.
                       36:32
                       Spor o dopravce českých hasičů
                        Hasiče do Bejrútu dopravila soukromá společnost. Ministerstvo vnitra ji upřednostnilo před armádním speciálem. Kritiku za to ministr vnitra odmítá.
                        37:35
                        Pře o pozemek pardubického podnikatele
                         Pardubický podnikatel Miloš Holeček postavil část svého plotu na pozemku města. Úředníci to zjistili při zaměřování nemovitosti.
                         39:11
                         Evakuace kvůli ledovci
                          Úřady nařídily evakuaci alpského údolí Val Ferret. Kvůli horku totiž hrozí odtržení části ledovce. Oblast tak narychlo opustilo asi 70 lidí, včetně padesáti turistů.
                          39:33
                          75 let od výbuchu atomové bomby v Hirošimě
                           Japonsko si připomnělo 75 let od chvíle, kdy americký letoun Enola Gay svrhl jadernou bombu na Hirošimu. Zemřelo 140 tisíc lidí. O tři dny později použili Američané další v Nagasaki.
                           41:41
                           Přehrážky v Krkonoších
                            Správci Krkonošského národního parku stavějí v horách nové přehrážky – tedy zábrany v lesních příkopech. Ty se před desítkami let budovaly s cílem vytěžit z rychle odvodněných lokalit co nejvíc dřeva.
                            42:27
                            Vrácené pozemky v kauze Bečvářova statku
                             Pozemky ve Strašnicích z případu takzvaného Bečvářova statku se vracejí státu. Nepravomocně o tom rozhodl pražský městský soud. Jde o půdu, kterou pozemkový úřad neoprávněně vydal restituentům.
                             42:44
                             Kontroly hygieny na dětských táborech
                              S přísnými opatřeními kvůli šíření koronaviru se potýkají pořadatelé dětských táborů. Mnozí rodiče navíc kvůli neustále se měnící situaci na poslední chvíli ruší pobyty.
                              44:49
                              Trest za krádež v době nouzového stavu
                               Dva roky vězení za šest kusů dvojitého balení zubních past. Trest Městského soudu v Brně za krádež v době nouzového stavu dnes potvrdil odvolací senát Krajského soudu.
                               45:06
                               Domácí komposty do třídicích kvót?
                                Nechť se do tříděného odpadu počítá i domácí kompostování – navrhuje opozice. Pomohlo by to menším obcím, které by tak splnily povinnou míru třídění a nemusely by platit vyšší sazbu za skládkování.
                                47:27
                                Nákaza od klíšťat
                                 Klíšťata letos zatím nakazila více lidí než před rokem. Případů encefalitidy bylo do konce července 366 – o čtvrtinu více než za loňských 7 měsíců.
                                 47:51
                                 Proměna bývalého areálu Zbrojovky
                                  Jeden z největších brownfieldů v Brně – areál bývalé Zbrojovky – má ode dneška prvního nájemce. V nově dokončené budově se usídlila firma specializující se na informační a komunikační technologie.
                                  49:54
                                  Policejní loď pro Novomlýnské nádrže
                                   Nové plavidlo dostali policisté z Obvodního oddělení v Pohořelicích na Brněnsku. Uveze osm lidí a pomáhat jim bude při kontrolách na vodní hladině i přilehlých plážích.
                                   50:29
                                   Návštěva u olympionika Miloše Kolejky
                                    Některé domovy pro seniory dál kvůli koronaviru omezují návštěvy. Tam, kde to už není potřeba, je ale naopak doporučují. Osobní kontakt zlepšuje psychiku starších lidí, kteří byli letos v izolaci více než kdy jindy.
                                    52:32
                                    Mezinárodní varhanní festival v Praze
                                     25. ročník mezinárodního varhanního festivalu začal v bazilice sv. Jakuba na pražském Starém Městě. Přehlídku zahájil francouzský umělec David Cassan.
                                     Přehrát celé video
                                     Stopáž55 minut
                                     Další díl
                                     7. srpna 2020

                                     Přehled dílů

                                     Stopáž50 minut

                                     26. května

                                     26. 5. 2024 na ČT1
                                     Stopáž50 minut

                                     26. května

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     26. 5. 2024 na ČT24
                                     Stopáž49 minut

                                     25. května

                                     Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                                     25. 5. 2024 na ČT1
                                     Stopáž49 minut

                                     25. května

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     25. 5. 2024 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     24. května

                                     Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                                     24. 5. 2024 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     24. května

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     24. 5. 2024 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     23. května

                                     Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                                     23. 5. 2024 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     23. května

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     23. 5. 2024 na ČT24
                                     Stopáž55 minut

                                     22. května

                                     Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                                     22. 5. 2024 na ČT1
                                     Stopáž55 minut

                                     22. května

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     22. 5. 2024 na ČT24

                                     Události na sociálních sítích

                                     Napište nám