6. srpen 2020

Obsah dílu

Zhoršený výhled české ekonomiky — Zakázky pro firmy v průmyslu — Průmysl a stavebnictví v ČR — Andrzej Duda složil prezidentskou přísahu — Tresty pro exmanažery Key Investments — Šéf americké diplomacie bude v Česku — Bejrút po výbuchu — Záchranné práce v Bejrútu — Koronavirus v ČR — Ohniska nákazy v Česku — Norsko zpřísňuje vstup pro Čechy — Sporné Trumpovy výroky o koronaviru — Dražba chátrající vily Radovana Krejčíře — Rusalka v podání mladých umělců — Pohřeb Miloše Nesvadby — Pes jako pomocník proti kůrovci — Nová místa pro testování na koronavirus — Výročí ničivých povodní na severu Čech — 10 let od ničivých povodní — Okamžiky po výbuchu v Bejrútu — Pátrání po přeživších — Velitel týmu českých specialistů — Spor o dopravce českých hasičů — Pře o pozemek pardubického podnikatele — Evakuace kvůli ledovci — 75 let od výbuchu atomové bomby v Hirošimě — Přehrážky v Krkonoších — Vrácené pozemky v kauze Bečvářova statku — Kontroly hygieny na dětských táborech — Trest za krádež v době nouzového stavu — Domácí komposty do třídicích kvót? — Nákaza od klíšťat — Proměna bývalého areálu Zbrojovky — Policejní loď pro Novomlýnské nádrže — Návštěva u olympionika Miloše Kolejky — Mezinárodní varhanní festival v Praze

Části dílu

00:37
Zhoršený výhled české ekonomiky
  Česká ekonomika na tom bude hůř, než se čekalo, a zotavení nebude tak rychlé. Vyplývá to z nové prognózy České národní banky.
  01:24
  Zakázky pro firmy v průmyslu
   Výši úrokových sazeb dnes centrální banka neměnila. Propad zažívá i český průmysl – v červnu meziročně klesl skoro o dvanáct procent.
   03:47
   Průmysl a stavebnictví v ČR
    Kondice průmyslu se odráží také na vývozu českých firem. Export zboží v červnu přesáhl 300 miliard korun. A to je podobná hodnota jako před rokem.
    05:22
    Andrzej Duda složil prezidentskou přísahu
     Staronový prezident Polska Andrzej Duda složil přísahu a ujal se svého druhého mandátu. V parlamentu na protest chyběla většina opozice, která volby napadala jako nespravedlivé.
     05:45
     Tresty pro exmanažery Key Investments
      Padly tresty za stamilionové nákupy rizikových cenných papírů, na kterých prodělaly pražské městské části i další radnice. Bývalí manažeři společnosti Key Investments mají jít do vězení na 4, respektive 5 let.
      07:57
      Šéf americké diplomacie bude v Česku
       Česko v příštím týdnu navštíví americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Mluvit by měl se všemi nejvyššími ústavními činiteli, jednat by s nimi mohl o armádních i dalších zakázkách.
       10:22
       Bejrút po výbuchu
        Obyvatelé Bejrútu žádají potrestání těch, kteří jsou zodpovědní za úterní výbuch v tamním přístavu. Počet obětí stoupl už na 137, zraněných je na pět tisíc a desítky lidí se dál pohřešují.
        11:17
        Záchranné práce v Bejrútu
         Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
         13:51
         Koronavirus v ČR
          V Česku včera přibylo 244 nových případů nemoci covid-19. Třetím dnem za sebou číslo přesahuje hranici dvou set.
          14:30
          Ohniska nákazy v Česku
           Živé vstupy redaktorů Lucie Křížkové a Martina Donáta.
           16:50
           Norsko zpřísňuje vstup pro Čechy
            Norsko od soboty nařizuje povinnou desetidenní karanténu pro občany České republiky, Francie a Švýcarska. Podle tamní vlády je to kvůli stoupajícím případům nakažení koronavirem v posledních týdnech.
            17:08
            Sporné Trumpovy výroky o koronaviru
             Sociální sítě v ostrém střetu s Donaldem Trumpem. Facebook smazal prezidentův příspěvek s odůvodněním, že obsahoval zavádějící informace o koronaviru. Šlo o Trumpovo vystoupení v televizi Fox, kde prohlásil, že děti jsou vůči koronaviru téměř imunní.
             19:38
             Dražba chátrající vily Radovana Krejčíře
              Černošická vila Radovana Krejčíře nemá ani po dnešku nového majitele. Do dražby se opět nikdo nepřihlásil. Vyvolávací cena domu s dvěma bazény, kurty a akváriem pro žraloka klesla na 21 milionů korun. Dům je ale v havarijním stavu, poničený požárem.
              20:04
              Rusalka v podání mladých umělců
               Rusalka jinak. Pod metronomem na pražské Letné zazní v devět večer v premiéře moderní úprava díla Antonína Dvořáka. Spolek Run OpeRun tak chce představovat žánr opery mimo velké divadelní sály a ukázat, že může být pro všechny.
               22:08
               Pohřeb Miloše Nesvadby
                V pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně se lidé rozloučili s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou, který zemřel 22. července ve věku 95 let. Celý svůj profesní život, tedy více než 60 let, prožil v Národním divadle.
                22:35
                Pes jako pomocník proti kůrovci
                 V boji s kůrovcem by v budoucnu mohli pomoct speciálně vycvičení psi. Dokážou totiž vystopovat napadený strom mnohem dřív než zkušený lesník. Neobvyklou metodu, která pochází ze Švédska, teď zkouší na České zemědělské univerzitě.
                 24:36
                 Nová místa pro testování na koronavirus
                  Pět nových odběrových míst v Praze pro testování na koronavirus – první se otevře na Václavském náměstí 14. srpna, výsledek zájemcům dodá do dvou hodin. Sloužit má hlavně turistům. Další 4 místa přibudou v nadcházejících týdnech, po dohodě s radnicemi.
                  25:03
                  Výročí ničivých povodní na severu Čech
                   10 let od ničivých povodní na severu Čech. Po vytrvalých deštích voda zaplavila především Frýdlantsko. Jednou z nejponičenějších obcí byla Raspenava. Rozvodněná řeka Smědá ji úplně odřízla od okolí.
                   27:00
                   10 let od ničivých povodní
                    Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                    29:23
                    Okamžiky po výbuchu v Bejrútu
                     Dva dny po obrovském výbuchu v bejrútském přístavu není rozsah katastrofy stále kompletní – záchranáři dál pátrají po pohřešovaných, škody se pořád jen odhadují.
                     32:39
                     Pátrání po přeživších
                      Pomoc s likvidací následků katastrofy nabídla Libanonu řada zemí, včetně Česka. Některé záchranné týmy už jsou na místě a prohledávají trosky ve snaze najít ještě nějaké přeživší. Šance ale každou hodinou klesají.
                      35:06
                      Velitel týmu českých specialistů
                       Velitelem týmu USAR, jehož hlas zazněl v předchozí reportáži, je Jiří Čmakal. K pražským hasičům nastoupil v roce 1996.
                       36:32
                       Spor o dopravce českých hasičů
                        Hasiče do Bejrútu dopravila soukromá společnost. Ministerstvo vnitra ji upřednostnilo před armádním speciálem. Kritiku za to ministr vnitra odmítá.
                        37:35
                        Pře o pozemek pardubického podnikatele
                         Pardubický podnikatel Miloš Holeček postavil část svého plotu na pozemku města. Úředníci to zjistili při zaměřování nemovitosti.
                         39:11
                         Evakuace kvůli ledovci
                          Úřady nařídily evakuaci alpského údolí Val Ferret. Kvůli horku totiž hrozí odtržení části ledovce. Oblast tak narychlo opustilo asi 70 lidí, včetně padesáti turistů.
                          39:33
                          75 let od výbuchu atomové bomby v Hirošimě
                           Japonsko si připomnělo 75 let od chvíle, kdy americký letoun Enola Gay svrhl jadernou bombu na Hirošimu. Zemřelo 140 tisíc lidí. O tři dny později použili Američané další v Nagasaki.
                           41:41
                           Přehrážky v Krkonoších
                            Správci Krkonošského národního parku stavějí v horách nové přehrážky – tedy zábrany v lesních příkopech. Ty se před desítkami let budovaly s cílem vytěžit z rychle odvodněných lokalit co nejvíc dřeva.
                            42:27
                            Vrácené pozemky v kauze Bečvářova statku
                             Pozemky ve Strašnicích z případu takzvaného Bečvářova statku se vracejí státu. Nepravomocně o tom rozhodl pražský městský soud. Jde o půdu, kterou pozemkový úřad neoprávněně vydal restituentům.
                             42:44
                             Kontroly hygieny na dětských táborech
                              S přísnými opatřeními kvůli šíření koronaviru se potýkají pořadatelé dětských táborů. Mnozí rodiče navíc kvůli neustále se měnící situaci na poslední chvíli ruší pobyty.
                              44:49
                              Trest za krádež v době nouzového stavu
                               Dva roky vězení za šest kusů dvojitého balení zubních past. Trest Městského soudu v Brně za krádež v době nouzového stavu dnes potvrdil odvolací senát Krajského soudu.
                               45:06
                               Domácí komposty do třídicích kvót?
                                Nechť se do tříděného odpadu počítá i domácí kompostování – navrhuje opozice. Pomohlo by to menším obcím, které by tak splnily povinnou míru třídění a nemusely by platit vyšší sazbu za skládkování.
                                47:27
                                Nákaza od klíšťat
                                 Klíšťata letos zatím nakazila více lidí než před rokem. Případů encefalitidy bylo do konce července 366 – o čtvrtinu více než za loňských 7 měsíců.
                                 47:51
                                 Proměna bývalého areálu Zbrojovky
                                  Jeden z největších brownfieldů v Brně – areál bývalé Zbrojovky – má ode dneška prvního nájemce. V nově dokončené budově se usídlila firma specializující se na informační a komunikační technologie.
                                  49:54
                                  Policejní loď pro Novomlýnské nádrže
                                   Nové plavidlo dostali policisté z Obvodního oddělení v Pohořelicích na Brněnsku. Uveze osm lidí a pomáhat jim bude při kontrolách na vodní hladině i přilehlých plážích.
                                   50:29
                                   Návštěva u olympionika Miloše Kolejky
                                    Některé domovy pro seniory dál kvůli koronaviru omezují návštěvy. Tam, kde to už není potřeba, je ale naopak doporučují. Osobní kontakt zlepšuje psychiku starších lidí, kteří byli letos v izolaci více než kdy jindy.
                                    52:32
                                    Mezinárodní varhanní festival v Praze
                                     25. ročník mezinárodního varhanního festivalu začal v bazilice sv. Jakuba na pražském Starém Městě. Přehlídku zahájil francouzský umělec David Cassan.
                                     Přehrát celé video
                                     Stopáž54 minut
                                     Další díl
                                     7. srpen 2020

                                     Přehled dílů

                                     Stopáž54 minut

                                     24. březen

                                     Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                                     24. 3. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     24. březen

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     24. 3. 2023 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     23. březen

                                     Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                                     23. 3. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     23. březen

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     23. 3. 2023 na ČT24
                                     Stopáž54 minut

                                     22. březen

                                     Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                                     22. 3. 2023 na ČT1
                                     Stopáž54 minut

                                     22. březen

                                     Znakový jazyk a skryté titulky

                                     22. 3. 2023 na ČT24

                                     Události na sociálních sítích

                                     Napište nám