7. srpen 2020

Obsah dílu

Drastický propad cestovního ruchu — Praha bez turistů — Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR — Podpora českého cestovního ruchu — Opatření pro vstup do Slovinska — Doporučení při cestách do zahraničí — Havárie letounu v Indii — Pátrání po přeživších exploze — Spekulace o příčinách výbuchu — Harmonogram návštěvy Mikea Pompea v ČR — Opatření na Letní filmové škole — Výhrada rozpočtové rady — Rozvolněná pravidla na koupalištích — Vysočina ruší opatření — Koronavirus v ČR — Obavy ze druhé vlny infekce v Evropě — Pátrání po mladících v Sázavě — Nová podpora srdeční funkce — Českem tam a zpět: Ústecký kraj — Procházky Českým Švýcarskem — Obnova vyhořelých chat na Tokáni — Počet hostů v Ústeckém kraji — Havárie letounu v Indii — Výběrové řízení na budování 5G sítí — Tropické teploty v Evropě — Trump vs. Čína — Armádní zakázky za miliardy — Voda z nového vrtu v Zábřehu na Šumpersku — Velká cena Brna bez diváků — Výročí předání K. H. Franka justici — Zemřel Bushův poradce Scowcroft — Kontroly na přehradě Pastviny — Zvony pro Haštala — Záchrana ohroženého tesaříka alpského — Josefoff místo Brutal Assault

Části dílu

00:38
Drastický propad cestovního ruchu
  Turistický ruch utrpěl kvůli koronaviru ztráty, jaké nemají v historii Česka obdoby. Ve druhém čtvrtletí se v hotelech a penzionech ubytovalo o 83 procent hostů míň než před rokem.
  01:21
  Praha bez turistů
   S příchodem prázdnin se situace v některých regionech zlepšila a turisti se vrátili – hlavně ti domácí. Naopak hotely ve velkých městech – závislé na cizincích – jsou v potížích pořád.
   04:07
   Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR
    Propad o 83 procent znamená, že se v Česku od dubna do června oproti loňsku ubytovala jen šestina hostů. Místo skoro šesti milionů jen necelý jeden milion.
    05:09
    Podpora českého cestovního ruchu
     Hostem Událostí je šéf CzechTourism Jan Herget.
     06:49
     Opatření pro vstup do Slovinska
      Pro Čechy není možné od půlnoci volně vycestovat do Slovinska. Po vstupu do země je až na výjimky povinná dvoutýdenní karanténa.
      09:08
      Doporučení při cestách do zahraničí
       Od začátku července se pravděpodobně v zahraničí nakazilo zhruba 140 lidí. Za stejnou dobu bylo v Česku diagnostikováno asi 5 tisíc nových případů.
       09:57
       Havárie letounu v Indii
        Stroj letící z Dubaje za hustého deště při přistání minul ranvej, sjel z ní a rozlomil se na dva kusy. Práce záchranářů na místě komplikuje špatné počasí.
        11:13
        Pátrání po přeživších exploze
         Nedbalost, nehoda, ale i zásah zvenčí – možné příčiny úterní exploze v bejrútském přístavu. To, že mohlo jít o útok, dnes připustil libanonský prezident Michel Aún. Vyšetřovatelé pracují se všemi verzemi.
         13:59
         Spekulace o příčinách výbuchu
          Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
          17:43
          Harmonogram návštěvy Mikea Pompea v ČR
           Přesný harmonogram české třídenní návštěvy ministra zahraničí USA Mika Pompea dnes řešili zástupci Úřadu vlády s americkým přípravným týmem. Probírali hlavně témata rozhovorů. Konkrétně kyberbezpečnost nebo i koronavirus.
           18:32
           Opatření na Letní filmové škole
            Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
            21:49
            Výhrada rozpočtové rady
             Národní rozpočtová rada kritizuje další plánované kroky vlády. Podle poradního orgánu by nadstandardní zvýšení důchodů a zrušení superhrubé mzdy bez úprav dalších parametrů ohrozilo udržitelnost veřejných financí.
             22:19
             Rozvolněná pravidla na koupalištích
              Živý vstup redaktora Marka Slavíka.
              23:49
              Vysočina ruší opatření
               Rozvolňuje taky Vysočina. Na Jihlavsku budou moci lidi zase nakupovat bez roušek. Povinnost chránit si nos a ústa se tam vrátila 14. července.
               24:21
               Koronavirus v ČR
                V Česku včera přibylo 215 nových případů covidu-19. Hranice 200 padla čtvrtý den po sobě.
                25:40
                Obavy ze druhé vlny infekce v Evropě
                 Nového ataku infekce se obává celá Evropa. Nahrává tomu hlavně teplé počasí a čilejší pohyb turistů. Mnohá letoviska proto zpřísňují pravidla a jednotlivé země varují před cestami do ohnisek nákazy.
                 27:56
                 Pátrání po mladících v Sázavě
                  Policie druhým dnem hledala dvojici mladíků, kteří se nevrátili do letního tábora u Soběšína na Kutnohorsku. Zároveň po nich vyhlásila celostátní pátrání. Policisté během dne pročesávali břehy Sázavy.
                  28:18
                  Nová podpora srdeční funkce
                   Jako první pacientka v Evropě dostala v červnu nový typ bezdrátového kardiostimulátoru. Pár týdnů po zákroku se 23letá Nikola Klocová vrací k běžnému životu. Kapsle uvnitř jejího srdce dokáže rozpoznat pohyby síní a tomu přizpůsobit stimulaci komor.
                   30:56
                   Českem tam a zpět: Ústecký kraj
                    Tentokrát jsme s projektem „Českem tam a zpět“ na severu Čech, konkrétně v Krásné Lípě, tedy na hranici národního parku České Švýcarsko. Ústecký kraj má ale i další místa, kam se snaží nalákat turisty.
                    31:42
                    Procházky Českým Švýcarskem
                     Velká část turistů ale míří do národního parku České Švýcarsko a je jich víc, než správci čekali. Poprvé návštěvníky spočítali podle mobilů, které se hlásily do sítě.
                     34:19
                     Obnova vyhořelých chat na Tokáni
                      Turisté chybí i u loveckých chat na Tokání poblíž Jetřichovic. Meziročně je jich o polovinu méně. Zřejmě je odradil požár, který dvě z chat zničil. Hořelo pravděpodobně kvůli technické závadě. Majitel ale chce postavit jejich kopie.
                      35:47
                      Počet hostů v Ústeckém kraji
                       I Ústecký kraj hlásí velký propad počtu hostů ve druhém čtvrtletí – o 80 procent. Od dubna do června se tady ubytovalo jen necelých 37 tisíc lidí – loni ve stejném období to bylo 177 tisíc. Klesl i celkový počet přenocování.
                       38:38
                       Havárie letounu v Indii
                        39:06
                        Výběrové řízení na budování 5G sítí
                         Český telekomunikační úřad zahájil výběrové řízení pro zájemce o rádiové kmitočty pro rychlé mobilní sítě 5G. Rozdělí je formou aukce na podzim.
                         39:39
                         Tropické teploty v Evropě
                          Evropa zažívá tohle léto první citelná vedra. Varuje před nimi několik států, třeba Velká Británie nebo Španělsko. Kvůli horku se musely evakuovat desítky lidí taky v italských Alpách – hrozí tam kolaps tajícího ledovce.
                          41:39
                          Trump vs. Čína
                           Donald Trump hrotí obchodní souboj s Čínou. Od poloviny září zakáže americkým společnostem obchodovat s vlastníky čínských aplikací TikTok a WeChat. Prezident je považuje za bezpečnostní hrozby.
                           42:07
                           Armádní zakázky za miliardy
                            Smlouvy na nákup vojenské techniky za víc než 17 miliard korun chce do konce roku podepsat ministerstvo obrany. Navzdory koronavirové krizi. Pořídí protiletadlové komplety Shorad a samohybná děla společně se systémem řízení palby dělostřelectva.
                            43:14
                            Voda z nového vrtu v Zábřehu na Šumpersku
                             Vlastního zdroje pitné vody by se mohli dočkat obyvatelé Zábřehu na Šumpersku. Vodohospodáři tam vyhloubili stotřicetimetrový vrt.
                             43:55
                             Velká cena Brna bez diváků
                              V Brně začal závodní víkend Velké ceny silničních motocyklů. Letos poprvé v historii bez diváků. Na Masarykův okruh se dostanou jen organizátoři a závodní týmy.
                              46:10
                              Výročí předání K. H. Franka justici
                               Před sedmdesáti pěti lety přistálo v Praze americké letadlo s nacistickým zločincem Karlem Hermannem Frankem. Spojenci ho předali československé justici tři měsíce poté, co se pokusil uprchnout na západ.
                               48:27
                               Zemřel Bushův poradce Scowcroft
                                Zemřel Brent Scowcroft, bývalý poradce pro národní bezpečnost prezidentů George Bushe staršího a Geralda Forda. Bylo mu 95 let.
                                48:45
                                Kontroly na přehradě Pastviny
                                 Vůdce malých plavidel a bezpečnost jejich posádek kontrolovali policisti na přehradě Pastviny nedaleko Žamberku. Tu – stejně jako jiné vodní plochy – oblehli lidi, kteří letos tráví dovolenou v tuzemsku.
                                 50:38
                                 Zvony pro Haštala
                                  Čtyři nové zvony pro pražské kostely přicestovaly z dílny v rakouském Innsbrucku. Stály půldruhého milionu, na část se složila veřejnost ve sbírce.
                                  51:10
                                  Záchrana ohroženého tesaříka alpského
                                   Dlouho se vyvíjí, žije ale jen několik dní. Vědci z Biologického centra Akademie věd zjišťují, kolik tesaříků alpských žije v Česku a jak moc migrují mezi jednotlivými lokalitami.
                                   52:58
                                   Josefoff místo Brutal Assault
                                    Festival Brutal Assault letos organizátoři kvůli pandemii zrušili. V pevnostni města Josefov aspoň uspořádali jeho komornější formu – dvoudenní metalový happening Josefoff.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž50 minut
                                    Další díl
                                    8. srpen 2020

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    28. březen

                                    Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                                    28. 3. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    28. březen

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    28. 3. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    27. březen

                                    Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                                    27. 3. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    27. březen

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    27. 3. 2023 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    26. březen

                                    Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                                    26. 3. 2023 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    26. březen

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    26. 3. 2023 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám