54 minut

7. července 2020

Obsah dílu

Vlakové neštěstí u Perninku — Tragická srážka vlaků u Perninku — Stav raněných a vyšetřování nehody — Vlakové nehody v minulosti — Výsledky šetření vykolejení nákladního vlaku — Příčiny čelního střetu a nová opatření — Nárůst počtu lidí bez práce — Krize na trhu práce — Nezaměstnanost v číslech — Zhoršená prognóza vývoje české ekonomiky — Naděje na oživení průmyslu? — Šíření nákazy na Karvinsku — Denní nárůst počtu nakažených — Kritika opatření na Karvinsku — Zpřísněná opatření v Horních Rakousech — Sněmovna pro daňový balíček — Koronavirus v Americe — Znovuzavedení karantény v Melbourne — Potopení plachetnice na Slapech — Šumava v obležení turistů — Povinné i dobrovolné nošení roušek — Roušky v nemocnicích — Povinnost nosit roušku — Pohrdání kvůli roušce — Stav raněných a vyšetřování nehody — Polsko bez prezidentských TV duelů — Další neštěstí v Íránu — Zaplavená úroda i pastviny — Počet zahájených staveb bytů — Obavy z cenzury a zneužívání informací v Hongkongu — Uklidnění na čínsko-indickém pomezí — Hromadný přelet stíhaček — Odměny pro zdravotníky — Největší zajištěná zásilka drog na Slovensku — Potíže záchranných stanic pro zvířata — Trest za premiérovy výroky o zbrojní firmě — Spor o ferraty v Českém středohoří — Stěhování historických svazků

Části dílu

00:38
Vlakové neštěstí u Perninku
  Minimálně 2 mrtví a až tři desítky zraněných. Bilance tragické železniční nehody u Perninku na Karlovarsku.
  01:35
  Tragická srážka vlaků u Perninku
   Provoz na trati je přerušený. Drážní inspekce na místě vyšetřuje příčiny neštěstí i okolnosti, za nichž se stalo. Policie zadržela jednoho člověka – podezřívá ho ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.
   03:51
   Stav raněných a vyšetřování nehody
    Živý vstup redaktorky Kamily Medové.
    05:30
    Vlakové nehody v minulosti
     Nejtragičtější nehoda v historii Česka se stala v červnu 1995. Kvůli nepozornosti skupiny železničářů se na lokální trati samovolně rozjelo několik nákladních vagonů.
     06:34
     Výsledky šetření vykolejení nákladního vlaku
      Vykolejení nákladního vlaku u Mariánských Lázní loni podle Drážní inspekce zavinil strojvůdce, který trojnásobně překročil povolenou rychlost. Vyšetřovací zpráva ale upozornila na mezery v předávání pokynů.
      08:40
      Příčiny čelního střetu a nová opatření
       Hostem Událostí je vicepremiér Karel Havlíček /nestr. za ANO/.
       11:30
       Nárůst počtu lidí bez práce
        Nezaměstnanost v Česku opět mírně stoupla. Úřady uvádějí za červen tři celá a sedm desetin procenta - to je nejvíc od února 2018. Ministryně práce Jana Maláčová chce prodloužit do konce roku kurzarbeitový program Antivirus, který přispívá firmám na mzdy.
        12:06
        Krize na trhu práce
         Česko má v mezinárodním srovnání zatím jednu z nejnižších nezaměstnaností ze všech zemí Evropské unie. Podle ekonomů se ale koronavirová krize na trhu práce naplno projeví až na podzim.
         14:43
         Nezaměstnanost v číslech
          Čerstvá data Úřadu práce ještě podrobněji. Minulý měsíc bylo bez místa přesně 269 637 lidí. Nezaměstnanost se tak vrátila na hodnoty z předloňského února. Zároveň je teď křivka na hodnotách o 70 tisíc vyšších než vloni na podzim.
          15:43
          Zhoršená prognóza vývoje české ekonomiky
           Ekonomika by měla zažít ještě větší otřes, než se původně počítalo. V dnes zveřejněné prognóze to oznámila Evropská komise. Ta odhaduje, že české hospodářství se nakonec propadne o 7,8 procenta, místo původně odhadovaných 6,2.
           16:21
           Naděje na oživení průmyslu?
            Hostem Událostí je Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.
            18:06
            Šíření nákazy na Karvinsku
             Na Karvinsku nedochází k masovému komunitnímu šíření koronaviru a hygienikům se daří dohledávat kontakty nemocných. Uvedl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Nemocní jsou tady podle něj převážně horníci OKD a jejich rodinní příslušníci.
             18:54
             Denní nárůst počtu nakažených
              Včera přibylo v Česku 51 nových případů koronaviru – to je nejnižší denní přírůstek za víc než dva týdny.
              21:52
              Kritika opatření na Karvinsku
               Živý vstup redaktorky Natálie Flajžíkové.
               22:51
               Zpřísněná opatření v Horních Rakousech
                Problémy s novými ohnisky musí na druhé straně republiky řešit lidé, kteří pravidelně cestují do rakouské spolkové země Horní Rakousy.
                23:14
                Sněmovna pro daňový balíček
                 Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové.
                 24:58
                 Koronavirus v Americe
                  Brazilský prezident Bolsonaro se nakazil koronavirem. Politik pandemii dlouho zlehčoval a odmítal zavést povinné nošení roušek v zemi. Teď si ji sám nasadil, bere léky a podle svých slov se cítí líp.
                  27:18
                  Znovuzavedení karantény v Melbourne
                   V australském Melbourne znovu zavedli karanténu kvůli stoupajícím případům koronaviru. Stát Victoria jich za dnešek hlásí 191, což je největší nárůst od dubna.
                   27:43
                   Potopení plachetnice na Slapech
                    Vrak plachetnice, která se včera večer převrátila a následně potopila na Slapech, možná zůstane na dně přehrady. Rozhodne se ve středu na základě schůzky zástupců poříční policie s experty.
                    28:03
                    Šumava v obležení turistů
                     Šumavu oblehli turisti. Kempy hlavně v centrální části hor jsou obsazené – Vimperk posílil linky zelených autobusů, které vozí návštěvníky i do míst, kam smějí běžně jen pěšky nebo na kole.
                     29:44
                     Povinné i dobrovolné nošení roušek
                      Už týden dýchá většina Čechů volně bez zahalených dýchacích cest nejen venku, ale i uvnitř. Výjimky platí v hlavním městě a v dalších místech s lokální nákazou.
                      30:33
                      Roušky v nemocnicích
                       Poslední uvolňování rouškových restrikcí se v závěru minulého týdne dotklo i zdravotnických zařízení. Do nemocnic a sociálních zařízení s lůžkovou péčí či pobytovou službou tak lidé mohou stále jedině s rouškami.
                       33:14
                       Povinnost nosit roušku
                        Roušky jsou celorepublikově povinné pouze ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče a vybraných zařízeních sociálních služeb. Na území hlavního města pak lidé musí ústa a nos zakrývat v metru.
                        34:27
                        Pohrdání kvůli roušce
                         Někteří ale odložit roušky nemohou. Jsou to třeba nemocní lidé nebo ti se sníženou imunitou. Mnozí se taky chrání, aby nenakazili své blízké. Někdy se ale na veřejnosti setkávají s nepochopením.
                         36:27
                         Stav raněných a vyšetřování nehody
                          Živý vstup redaktorky Kamily Medové.
                          37:24
                          Polsko bez prezidentských TV duelů
                           Poláci se nedočkali debaty dvojice finalistů prezidentského klání. Opoziční kandidát Rafal Trzaskowski účast v diskusi, kterou pořádala veřejnoprávní televize, kvůli obavám z manipulací odmítl.
                           39:31
                           Další neštěstí v Íránu
                            Za jediný týden zažil Írán už pátou katastrofu. Výbuch v továrně jižně od metropole má dvě oběti a několik zraněných. Minulé úterý zahynulo 19 lidí při explozi na teheránské klinice.
                            39:56
                            Zaplavená úroda i pastviny
                             Část zemědělců po suchých jarních měsících trápí opačný stav – příliš mnoho vody. To se týká třeba Poodří. Tamní podnikatelé si stěžují, že se na loukách nemůže pást dobytek a není možné sušit seno.
                             41:32
                             Počet zahájených staveb bytů
                              V Česku letos vzniká méně bytů. Do konce května jich firmy začaly stavět zhruba 5 tisíc. O 8 procent méně než před rokem. Zhruba každý druhý nový bytový dům se buduje v Praze.
                              41:50
                              Obavy z cenzury a zneužívání informací v Hongkongu
                               Kontroverzní zákon o národní bezpečnosti umožňuje policii, aby žádala osobní údaje uživatelů internetu. Technologické firmy a sociální sítě s ní prozatím pozastavily spolupráci, než dojde k mezinárodnímu konsenzu.
                               43:58
                               Uklidnění na čínsko-indickém pomezí
                                Čína začala stahovat své jednotky ze sporného hraničního území s Indií v Himálaji. V polovině června tam po vzájemném střetu zemřelo 20 indických vojáků, čínská strana oběti zatím nepotvrdila.
                                44:20
                                Hromadný přelet stíhaček
                                 Z 21. základny taktického letectva v Čáslavi přelétly do Pardubic stíhací letouny české armády. Na záložním vojenském letišti zůstanou kvůli aktualizaci komunikačních systémů čáslavské řídící věže do 27. července.
                                 45:05
                                 Odměny pro zdravotníky
                                  Až deset miliard by měli dostat zaměstnanci nemocnic. A to nejen ti pečující o nakažené covidem, ale všichni, kteří byli v kritické době v práci. Peníze chce vláda poskytnout dotací ze státního rozpočtu.
                                  47:28
                                  Největší zajištěná zásilka drog na Slovensku
                                   Slováci zajistili největší zásilku drog ve své historii – jeden a půl tuny pervitinu v přepočtu nejmíň za osm miliard korun. Látku objevili celníci už v květnu – ve spodní části kovové nádrže na kapaliny mířící přes Chorvatsko z Mexika.
                                   47:55
                                   Potíže záchranných stanic pro zvířata
                                    Záchranným stanicím pro zvířata chybí peníze na výplaty i nutné opravy. Kvůli koronavirové krizi dostaly nižší dotace. Nejhůř jsou na tom zařízení v Karlovarském, Ústeckém a Jihočeském kraji.
                                    49:45
                                    Trest za premiérovy výroky o zbrojní firmě
                                     15 milionů korun za nepřesné výroky premiéra bude stát nejspíš platit zbrojařské firmě Imex Group. Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu. Společnost měla v pronájmu muniční sklady ve Vrběticích, které před 6 lety vybuchly.
                                     50:15
                                     Spor o ferraty v Českém středohoří
                                      Spor v Českém středohoří kvůli ferratám. Podle ochránců přírody vznikly na Kozím vrchu a Vrabinci načerno bez jakýchkoli povolení, ruší hnízdění ohrožených sokolů stěhovavých a musí se odstranit.
                                      50:45
                                      Stěhování historických svazků
                                       Pražské arcibiskupství začalo stěhovat knihovnu – 10 a půl tisíce historických svazků převeze z paláce na Hradčanském náměstí do nedalekého Strahovského kláštera. Nejstarší tituly jsou z druhé poloviny 16. století.
                                       Přehrát celé video
                                       Stopáž54 minut
                                       Další díl
                                       8. července 2020

                                       Přehled dílů

                                       Stopáž55 minut

                                       23. dubna

                                       Headlines — Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                                       23. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       23. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       23. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž55 minut

                                       22. dubna

                                       Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                                       22. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       22. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       22. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž50 minut

                                       21. dubna

                                       Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                                       21. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž50 minut

                                       21. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       21. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž50 minut

                                       20. dubna

                                       Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                       20. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž50 minut

                                       20. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       20. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž55 minut

                                       19. dubna

                                       Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                                       19. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       19. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       19. 4. 2024 na ČT24

                                       Události na sociálních sítích

                                       Napište nám