50 minut

16. květen 2020

Obsah dílu

Společnost Smartwings před krachem — Společnost Smartwings před krachem — Schůzka ministryně financí s prezidentem — Státní rozpočet — Změny v živnostech — Hromadné propouštění — Víkend ve volnějším režimu — Návštěvy vězňů — Postupné uvolňování v Itálii — Chytrá karanténa na Slovensku — Koronavirus v okolních zemích — Demonstrace polských podnikatelů — Postupné otevírání hranic — Režim na hranicích — Poukázky na dovolenou — Hrady a zámky v omezeném režimu — Otevírání památek — První jízda expresu Pálava Podyjí — Zahájení lázeňské sezony — Projížďky na lodích v Hřensku — Koronavirus v ČR — Testování na koronavirus — Státní hmotné rezervy na boj s pandemií — Činnost v DDM — Zablokovaná auta českých řidičů v Polsku — Epidemie eskaluje v Latinské Americe — Výstavy umělců v době koronaviru — Zrušená Eurovize — Zatčení jednoho z nejhledanějších mužů světa — Zámek Petrkov na prodej — Požár lesa v Ralsku — Počátky života a obchodu v Tasmánii — Historické vozy v Brně

Části dílu

00:40
Společnost Smartwings před krachem
  Stát uvažuje o tom, že by koupil až stoprocentní podíl v letecké společnosti Smartwings, která je většinovým vlastníkem Českých aerolinií. Podle vicepremiéra Havlíčka je to jedna z možností, jak zachránit firmu.
  01:20
  Společnost Smartwings před krachem
   Podle ministryně financí by vláda o pomoci aerolinkám mohla jednat v příštích týdnech.
   04:25
   Schůzka ministryně financí s prezidentem
    O vládní pomoci aerolinkám se krátce hovořilo i na jednání prezidenta, jeho expertního týmu a ministryně financí Aleny Schillerové v Lánech.
    05:15
    Státní rozpočet
     Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová.
     09:49
     Změny v živnostech
      Každý 18. živnostník už přerušil nebo ukončil činnost. Letos od ledna do konce dubna jich bylo 57 a půl tisíce.
      10:40
      Hromadné propouštění
       A potíže hlásí i velké firmy. Jim chybí hlavně klienti a zakázky ze zahraničí. Řada z nich už oznámila hromadné propouštění.
       12:40
       Víkend ve volnějším režimu
        První víkend, kdy jsou po uvolnění opatření otevřené ty největší obchody. Přístupné jsou od začátku týdne po dvouměsíční pauze. Stále přitom platí přísná hygienická pravidla.
        15:17
        Návštěvy vězňů
         A ještě jedno úplně nové uvolnění dnes oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Od pondělí budou moci za vězni chodit návštěvy.
         15:38
         Postupné uvolňování v Itálii
          Itálie – první evropská země, na kterou drtivě dopadla pandemie – se po čtvrt roce otevře světu. Premiér Giuseppe Conte podepsal dekret, který od třetího června otevře hranice občanům schengenského prostoru.
          18:07
          Chytrá karanténa na Slovensku
           Slovensko připravuje chytrou karanténu – mobilní aplikaci, která bude hlídat pobyt lidí doma. Po návratu z ciziny už Slováci nebudou muset nastoupit do státních zdravotnických zařízení.
           20:12
           Koronavirus v okolních zemích
            Situace na Slovensku se dál zlepšuje, počet nakažených tam spadl na 314, pozitivní trend pokračuje i v Rakousku.
            21:37
            Demonstrace polských podnikatelů
             Do varšavských ulic vyrazili demonstrující podnikatelé. Vláda jim údajně v časech krize nepomáhá dost. Nově požadují odškodnění za ušlý zisk během karanténních omezení.
             23:51
             Postupné otevírání hranic
              Rakousko o půlnoci částečně otevře své hranice Čechům, Slovákům i Maďarům. Na přechodech sice zůstanou kontroly kvůli koronaviru, budou ale už jen namátkové.
              26:17
              Režim na hranicích
               Živý vstup Martina Donáta.
               27:20
               Poukázky na dovolenou
                Poukázky na dovolenou v pozdějším termínu si už vyzvedla zhruba třetina klientů cestovních kanceláří. Pro ČT to uvedla Asociace cestovních kanceláří.
                27:48
                Hrady a zámky v omezeném režimu
                 První víkend mohou Češi navštívit hrady nebo zámky. Zatím ale v omezeném režimu a podle bezpečnostních pravidel. Návštěvníci hlavně procházeli zahradní areály nebo parky.
                 30:49
                 Otevírání památek
                  Jaká další opatření zavedl pro návštěvníky hradů a zámků Národní památkový ústav? Týkají se nyní přístupných venkovních areálů i od 25. května otevřených vnitřních prostor.
                  31:44
                  První jízda expresu Pálava Podyjí
                   Turisté na jižní Moravě se ode dneška můžou opět svézt speciálním cyklovlakem – expresem Pálava Podyjí. Ten dosud nejezdil kvůli omezením v souvislosti s covidem-19.
                   33:21
                   Zahájení lázeňské sezony
                    Lidé ve Františkových Lázních dnes měli oslavit už 227. ročník zahájení lázeňské sezony. Kvůli koronavirové pandemii se ale akce nemohla konat v tradiční podobě.
                    34:00
                    Projížďky na lodích v Hřensku
                     Sezona začíná v Hřensku na severu Čech. Obec na hranicích s Německem je součástí národního parku České Švýcarsko. Hlavní atrakcí je tady projížďka lodí skrz místní soutěsky.
                     35:36
                     Koronavirus v ČR
                      Covidem-19 trpí přes 2700 lidí, během soboty zatím přibylo 30 nových nemocných.
                      36:15
                      Testování na koronavirus
                       Strakonická nemocnice testuje o víkendu samoplátce na koronavirus za sníženou cenu 1756 korun, kterou požaduje ministerstvo zdravotnictví.
                       36:43
                       Státní hmotné rezervy na boj s pandemií
                        Státní hmotné rezervy by měly mít zásobu až na dva měsíce boje s pandemií. Původně resort průmyslu vládě navrhoval rezervy na jeden měsíc za víc než dvě miliardy.
                        38:44
                        Činnost v DDM
                         Do většiny kroužků v domech dětí a mládeže se tento týden vrátila alespoň polovina dětí. V Praze naplnili kapacitu dokonce ze sedmdesáti procent.
                         39:00
                         Zablokovaná auta českých řidičů v Polsku
                          Po dvou měsících vyjednání si mohou čeští řidiči postupně vyzvedávat svá auta z parkovišť na letištích v Polsku. Vozy tam museli nechat po uzavření hranic.
                          41:13
                          Epidemie eskaluje v Latinské Americe
                           Mexiko hlásí dosud nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek – celkem 2437 nakažených. Tamní úřady ale varují, že skutečný počet infikovaných je mnohonásobně vyšší.
                           43:02
                           Výstavy umělců v době koronaviru
                            Výstava, na kterou je vstup zakázaný. To je projekt pražského experimentálního prostoru NoD. Každý den, od 16. března, přibylo do expozice jedno dílo – k vidění jsou online.
                            45:25
                            Zrušená Eurovize
                             Poprvé v pětašedesátileté historii Eurovize se kvůli koronaviru neuskuteční finále této hudební soutěže. Místo toho se dnes večer v Rotterdamu odehraje online koncert Europe Shine a Light.
                             46:08
                             Zatčení jednoho z nejhledanějších mužů světa
                              Francouzská policie zatkla jednoho z nejhledanějších válečných zločinců. Félicien Kabuga je spoluzodpovědný za genocidu, při které v roce 1994 zemřelo v africké Rwandě osm set tisíc lidí.
                              46:34
                              Zámek Petrkov na prodej
                               Možnou koupí zámku umělecké rodiny Reynkových v Petrkově se zabývá ministerstvo financí. Prodávají ho potomci, koncem dubna se objevil v nabídce realitní kanceláře.
                               48:31
                               Požár lesa v Ralsku
                                48:45
                                Počátky života a obchodu v Tasmánii
                                 Australské historické kluby se už připravují na zrušení pandemických opatření. Ještě těsně před vypuknutím nákazy připravily u jižního ostrova Tasmánie rekonstrukci života a obchodu ze samého počátku evropského osídlení.
                                 50:17
                                 Historické vozy v Brně
                                  Centrem Brna projížděla kolona historických vozidel ze sbírek tamního technického muzea. Akce s příznačným názvem Muzeum v pohybu měla připomenout výročí 90 let od zahájení autobusové dopravy v Brně.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž50 minut
                                  Další díl
                                  17. květen 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  10. srpen

                                  Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                                  10. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  10. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  10. 8. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  9. srpen

                                  Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                                  9. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  9. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  9. 8. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  8. srpen

                                  Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                                  8. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  8. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  8. 8. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám