53 minut

17. května 2020

Obsah dílu

Nouzový stav u konce — Roušky ani další opatření nekončí — Nouzový stav kvůli koronaviru — Projekt tzv. chytré karantény — Změny po konci nouzového stavu — Pomoc hasičů s ochrannými pomůckami — Podmínky pro návrat z Rakouska — Volné cesty do Rakouska a zpět — První Češi na chorvatských plážích — Rusko tvrdě zasažené koronavirem — Nákaza v USA — Bilance šíření koronaviru v zahraničí — Pokusy restaurací o udržení klientů — Program Covid III podpoří podnikatele — Vstup státu do Smartwings? — Plány nemocnic na úspory — Nošení roušek – do kdy — Milníky nouzového stavu — Vývoj šíření infekce v Česku — Práce vojáka při nouzovém stavu — Opatření v obchodech beze změny — Otevření mateřských školek — Náhrada za zrušené dětské kroužky — Koronavirus v ČR — Nakažení v dole Darkov — Porušování pravidel v přírodní rezervaci — Autokino v Dolních Vítkovicích — Podpora kultury v České televizi — Volební kampaně na pozadí pandemie — Firma pro dostavbu Dukovan — Kauza kolem diplomata s ricinem — Příspěvky na děti 30 let nazpět — Nová izraelská vláda — Rybí přechody pro návrat lososů

Části dílu

00:39
Nouzový stav u konce
  Úderem půlnoci v Česku skončí po více než dvou měsících nouzový stav, vůbec nejrozsáhlejší v historii.Vláda během něj výrazně omezila život v zemi s cílem zabránit šíření nemoci covidu-19.
  01:15
  Roušky ani další opatření nekončí
   I po skončení stavu nouze budou platit některá bezpečnostní opatření. Namísto krizového zákona však budou platit podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Povinné tak až do příští vlny uvolňování zůstanou třeba roušky.
   04:07
   Nouzový stav kvůli koronaviru
    Nouzový stav vláda vyhlásila 11 dnů poté, co se v Česku objevily první tři případy nákazy koronavirem. Sněmovna ho dvakrát prodlužovala.
    05:04
    Projekt tzv. chytré karantény
     Vláda už se připravuje na případnou druhou vlnu nákazy koronavirem a dál pokračuje v takzvané chytré karanténě, která má nahradit postupně uvolňované zákazy.
     06:26
     Změny po konci nouzového stavu
      Konec nouzového stavu znamená velké změny i pro hasiče a policisty. Tisíce z nich totiž denně podporovaly vládní opatření. Hasiči pomáhali s rozvozem respirátorů a roušek, policisté zase působili na hranicích kvůli zavedeným kontrolám.
      07:00
      Pomoc hasičů s ochrannými pomůckami
       Třeba hasiči celkem pomáhali přeložit 2 tisíce tun zdravotnického materiálu.
       09:12
       Podmínky pro návrat z Rakouska
        Rakousko od půlnoci otevřelo hraniční přechody s Českem, Slovenskem a Maďarskem. Kontroly kvůli epidemii koronaviru by měly být už jen namátkové.
        11:32
        Volné cesty do Rakouska a zpět
         Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.
         12:23
         První Češi na chorvatských plážích
          Přestože vláda zatím doporučuje zůstat v Česku, někteří lidé už odjeli do Chorvatska. Kromě dokladů je teď nutné mít s sebou aktuální platnou rezervaci ubytování.
          14:40
          Rusko tvrdě zasažené koronavirem
           V Rusku přibylo nových 9709 nakažených. Země je s 210 tisíci aktuálně nemocnými druhou nejhůř zasaženou hned po Spojených státech.
           16:54
           Nákaza v USA
            Celkový počet zaznamenaných případů v USA přesáhl hranici milionu a půl. Aktuálně nemocných je stále víc než milion, obětí už přes 90 tisíc.
            17:33
            Bilance šíření koronaviru v zahraničí
             Pohled na okolní země a pokračování pozitivního trendu – počet nakažených dál klesá na Slovensku i v Německu, v Rakousku zůstává tisícovka infikovaných.
             18:50
             Pokusy restaurací o udržení klientů
              Až milion lidí přišlo ve Francii o práci v důsledku uzavření restaurací a bister. Cest, jak snížit ztráty a udržet si část klientů, se přitom otevírá několik.
              21:07
              Program Covid III podpoří podnikatele
               Už zítra by mohl začít další záruční program na půjčky pro podnikatele – takzvaný Covid III. Rozhodnout o tom ještě musí vláda. Firmy by si měly rozdělit až 150 miliard záruk a získat tak úvěry za půl bilionu korun.
               23:04
               Vstup státu do Smartwings?
                Vstup státu do letecké společnosti Smartwings není podle vicepremiéra Hamáčka na stole. V Otázkách Václava Moravce řekl, že firma by měla využít dostupné programy podpory.
                23:28
                Plány nemocnic na úspory
                 Taky zdravotnická zařízení vyčíslují ztráty kvůli koronavirové krizi. Každá z větších nemocnic přišla o desítky milionů korun. Teď plánují úspory, týkat se mají i nákupu léků.
                 26:07
                 Nošení roušek – do kdy
                  Teď návrat k hlavnímu tématu dne. Zhruba za čtyři a půl hodiny skončí nejdelší nouzový stav v historii Česka.
                  26:52
                  Milníky nouzového stavu
                   Nouzový stav začal platit ve čtvrtek 12. března přesně ve dvě hodiny odpoledne. Hlavní momenty uplynulých 66 dnů teď krátce ve dvou minutách.
                   29:08
                   Vývoj šíření infekce v Česku
                    A jak se během nouzového stavu vyvíjel počet nakažených. Hlavní milníky nemoci covid-19 v Česku zjišťoval Daniel Stach.
                    30:27
                    Práce vojáka při nouzovém stavu
                     Dalším symbolem mimořádných opatření je armáda na hranicích.
                     32:11
                     Opatření v obchodech beze změny
                      Přísná pravidla zůstanou i po konci nouzového stavu taky v obchodech. Dodržování rozestupů, povinné roušky nebo hodiny vyhrazené jen pro seniory většinou hlídá ochranka prodejen.
                      34:21
                      Otevření mateřských školek
                       Na některých místech se připravují na otevření školek. Třeba v Brně, rozhodlo o tom vedení města, které ředitelkám a ředitelům zaslalo seznam hygienických doporučení.
                       34:51
                       Náhrada za zrušené dětské kroužky
                        Pořadatelé zájmových kroužků, ale i soukromí provozovatelé škol a školek taky řeší, jakým způsobem nahradí přerušenou výuku. Většina nabízí náhradní lekce, on-line kurzy nebo odložené hodiny odečte ze školného v příštím roce.
                        37:05
                        Koronavirus v ČR
                         Lidí, kteří jsou momentálně nemocní, je přes 2700. Během neděle zatím přibyly jen 3 nové případy.
                         37:46
                         Nakažení v dole Darkov
                          V dole Darkov na Karvinsku mají už 17 horníků s nákazou novým typem koronaviru. Covid-19 má i pět jejich příbuzných. Ještě včera večer tam evidovali celkem 17 nakažených, tedy o pět míň.
                          38:09
                          Porušování pravidel v přírodní rezervaci
                           Lidé o víkendu využili příznivého počasí a vyrazili taky do přírody. Mezi oblíbené lokality patří i Rolavská vrchoviště na Sokolovsku v Krušných horách.
                           39:58
                           Autokino v Dolních Vítkovicích
                            Plocha v Dolních Vítkovicích, na které se během festivalu Colours of Ostrava konají ty největší koncerty, se vůbec poprvé proměnila v autokino. Dnes se sem vejde až 300 vozů.
                            40:26
                            Podpora kultury v České televizi
                             Po pomoci žákům, učitelům nebo seniorům chce teď Česká televize podpořit i kulturu. A to díky projektu Česká tleská. Pořadatelům uměleckých akcí dá možnost, aby na své události mohli sami ve vysílání pozvat diváky.
                             43:08
                             Volební kampaně na pozadí pandemie
                              Na pozadí zdravotní krize se ve Spojených státech rozbíhá nové kolo politického boje o prezidenta. Už za necelý půlrok zvolí Američané prezidenta, starosty významných měst, jedenáct guvernérů, Sněmovnu reprezentantů a třetinu Senátu.
                              45:32
                              Firma pro dostavbu Dukovan
                               Vláda podle Deníku N schválila bezpečnostní pravidla pro výběr dodavatele nového jaderného bloku v Dukovanech. Podle zdroje blízkého tendru je dokument sepsaný tak, že by zakázku neměl dostat někdo, kdo je strategickým rizikem.
                               46:25
                               Kauza kolem diplomata s ricinem
                                Ten, kdo vypustil zprávu o příjezdu ruského agenta s ricinem do Prahy, by měl být podle Jana Hamáčka exemplárně potrestán. Vicepremiér to řekl v Otázkách Václava Moravce s tím, že informace ohrozila životy a zkomplikovala práci bezpečnostních složek.
                                46:53
                                Příspěvky na děti 30 let nazpět
                                 Před třiceti lety řešila československá vláda, jak změnit sociální systém zděděný z období před listopadem 1989. Dávky komunistický režim nastavoval od 70. let tak, že zvýhodňovaly rodiny se třemi a více dětmi.
                                 49:17
                                 Nová izraelská vláda
                                  Po roce a půl politické krize a trojích volbách složila přísahu nová izraelská vláda. Na rok a půl bude v jejím čele Benjamin Netanjahu, pak ho nahradí jeho rival a exnáčelník generálního štábu Benny Gantz.
                                  49:57
                                  Rybí přechody pro návrat lososů
                                   Komplikovaný návrat lososů do řek. Kdysi zmizeli kvůli špinavé vodě a přehradám. V národním parku České Švýcarsko každý rok vypouštějí tisíce mladých ryb.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   18. května 2020

                                   Přehled dílů

                                   8329 dostupných
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                   23. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   23. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                   22. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                   21. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                   20. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                   19. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 7. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám