11. květen 2020

Část: Ochrana ruského diplomata

Obsah dílu

Největší dosavadní vlna uvolňování zákazů — Konec nošení roušek venku od 25. 5. — Otevření nákupních center a zahrádek — Otevřené obchody, služby a památky, povolené akce — Uvolňování protiepidemických opatření — Francie uvolňuje i zpřísňuje opatření — Nová britská pravidla — Koronavirus v zahraničí — Kawasakiho syndrom u dětí — Nárok na ošetřovné v dalších týdnech — Návrat části dětí do škol — Pravidla pro školáky — Netradiční cesta do školy po pauze — Déšť, vítr a místy sněžení — Ochlazení v Česku — Plány na nové přehrady — Otevření restauračních zahrádek — Propad cestovního ruchu — Otevření hranic mezi Českem a Slovenskem? — Koronavirus v ČR — Doprava jako před omezeními — Odklad termínu pro návrh rozpočtu na r. 2021 — Přibývají místa, kde přejet hranice — Soukromá bezpilotní ostraha hranic — Hromadné venkovní tréninky — Prezident o tzv. čínském dopise — Nehoda íránských vojáků během cvičení — Nežádoucí kamiony v okolí Mimoně — Ochrana ruského diplomata — Vědec Tomáš Mikolov bude půobit na ČVUT — Předvečer zahájení Pražského jara

Části dílu

00:40
Největší dosavadní vlna uvolňování zákazů
  Dnešek přinesl zatím největší vlnu uvolňování zákazů, které měly bránit šíření koronaviru. Mnohá místa otevírají po zhruba dvouměsíční pauze, i když třeba s určitým omezením.
  01:31
  Konec nošení roušek venku od 25. 5.
   Zmírnění opatření schválila vláda s podmínkou, že nedojde k rychlému nárůstu nakažených po dnešní vlně uvolňování.
   04:05
   Otevření nákupních center a zahrádek
    Dnešní den byl také ve znamení rozvolňování dalších vládních opatření. Otevřely se tak velké prodejny a obchodní centra i zahrádky restaurací.
    07:09
    Otevřené obchody, služby a památky, povolené akce
     Obchodní centra jsou tedy ode dneška otevřená téměř celá – jen stravovací služby musejí mít v nákupních komplexech dál zavřeno.
     13:44
     Uvolňování protiepidemických opatření
      Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch /ANO/.
      16:58
      Francie uvolňuje i zpřísňuje opatření
       Přesně dva měsíce poté, kdy Světová zdravotnická organizace označila šíření koronaviru za pandemii, začala řada evropských zemí s rozsáhlejším uvolňováním karanténních opatření.
       18:57
       Nová britská pravidla
        V Británii překročil počet obětí koronaviru 32 000. Premiér Boris Johnson čelí kritice opozice, že jeho plán na uvolnění opatření je nejasný. Nově by lidé měli mít možnost sportovat bez omezení, a to od středy.
        21:18
        Koronavirus v zahraničí
         K18. hodině bylo na světě přes 2 miliony 400 tisíc aktivních případů covidu-19, zemřelo na 290 tisíc lidí. Počet vyléčených už překonal hranici milionu a půl.
         22:55
         Kawasakiho syndrom u dětí
          New York vyšetřuje až 85 případů vzácného onemocnění u dětí, které by mohl způsobovat koronavirus. Tři pacienti s pozitivními testy zemřeli, u dvou dalších úmrtí lékaři spojení s nákazou covid-19 zatím nepotvrdili.
          23:55
          Nárok na ošetřovné v dalších týdnech
           Školy dnes pro část žáků obnovily výuku. Vrátit do lavic se mohli maturanti a děti z devátých tříd. Provoz se obnovuje také v dalších mateřských školách.
           24:49
           Návrat části dětí do škol
            Do lavic se žáci a studenti vrací za přísných hygienických opatření - musí s sebou mít nejméně dvě roušky a sáček na jejich uložení.
            27:40
            Pravidla pro školáky
             V maximálně patnáctičlenných skupinách se může ode dneška konat taky výuka na základních uměleckých školách. Všichni žáci i zaměstnanci školy musí ve společných prostorách nosit roušky.
             28:50
             Netradiční cesta do školy po pauze
              Starosta řidičem, hasičské auto školním autobusem. Obrázek z dnešního rána ve Hvozdné na Zlínsku. V nouzovém stavu dál nejezdí školní autobusy, žáci 9. tříd se tak do školy v sousední vesnici dostali po dvouměsíční pauze jen díky netradičnímu dopravci.
              30:17
              Déšť, vítr a místy sněžení
               Po teplém víkendu se počasí v Česku během dneška výrazně mění. Odpoledne se od severozápadu začalo citelně ochlazovat. Přidal se silný vítr a taky vydatný déšť, který od vyšších poloh přechází do sněžení.
               32:13
               Ochlazení v Česku
                Živý vstup meteorologa Michala Žáka.
                34:27
                Plány na nové přehrady
                 Navzdory aktuálnímu dešti zůstává hlavním tématem počasí sucho. Ochranou proti němu mají být i přehrady.
                 36:19
                 Otevření restauračních zahrádek
                  Počasí tomu dnes sice nepřálo - i tak si možnost posedět v restauraci na zahrádce nenechala ujít řada lidí. Moment, na který se těšili taky provozovatelé restaurací.
                  38:41
                  Propad cestovního ruchu
                   Za první čtvrtletí letošního roku se v českých hotelech, penzionech a kempech ubytovaly tři miliony lidí, což je ve srovnání s loňskem o dvacet dva procent méně.
                   41:47
                   Otevření hranic mezi Českem a Slovenskem?
                    Česko a Slovensko by se mohly stát prvními zeměmi ve střední Evropě, které vzájemně otevřou své hranice. Uvedl to slovenský premiér Igor Matovič s tím, že o tom intenzivně jedná s českým protějškem Andrejem Babišem.
                    42:10
                    Koronavirus v ČR
                     Denní přírůstek případů koronaviru se desátým dnem drží pod stovkou. Za pondělí přibylo 34 případů, během neděle to bylo 28 případů.
                     42:55
                     Doprava jako před omezeními
                      K normálu se vrací i doprava. Postupně se rozjíždějí mezinárodní spoje, vlakové i autobusové. Nejcitelnější návrat k normálu ale probíhá v rovině každodenní dopravy: ta už se podle správců čím dál víc blíží k hodnotám před koronavirovou krizí.
                      45:20
                      Odklad termínu pro návrh rozpočtu na r. 2021
                       Návrh rozpočtu na příští rok bude letos moct vláda předložit sněmovně o měsíc později – tedy ke konci října. Změnu pravidel schválil kabinet na návrh ministerstva financí.
                       45:41
                       Přibývají místa, kde přejet hranice
                        Rozvolňují se taky podmínky pro cestování přes hranice. Do Česka můžou ode dneška přijet občané ze zemí mimo EU - musí jít ale o nepostradatelné pracovníky a prokázat se negativním testem.
                        47:39
                        Soukromá bezpilotní ostraha hranic
                         Unikátní test bezpilotního letounu má za sebou policie na jižní Moravě. Do ostrahy hranic vůbec poprvé zapojila dron soukromého provozovatele.
                         49:11
                         Hromadné venkovní tréninky
                          Profesionální i amatérští sportovci v Česku mohou znovu hromadně trénovat a omezeně i závodit. Na venkovních hřištích a v halách může být ode dneška až sto lidí najednou.
                          50:01
                          Prezident o tzv. čínském dopise
                           Prezident se kvůli tzv. čínskému dopisu setká s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem. Celou záležitost ale Miloš Zeman považuje za nafouknutou bublinu. Řekl to v rozhovoru pro ČTK.
                           50:42
                           Nehoda íránských vojáků během cvičení
                            Nejmíň 19 íránských námořníků zemřelo a dalších 15 utrpělo zranění při nehodě během cvičení v Ománském zálivu.
                            51:05
                            Nežádoucí kamiony v okolí Mimoně
                             S nárůstem kamionové dopravy se potýká okolí Mimoně na Liberecku. Situace se zhoršuje od ledna, kdy byl nově zpoplatněný úsek z Jestřebí směrem na Mladou Boleslav - a řidiči se ho snaží objíždět.
                             51:48
                             Ochrana ruského diplomata
                              Ruské velvyslanectví se obrátilo na české ministerstvo zahraničí a policii kvůli ochraně svého diplomata. Ambasáda uvedla, že její zaměstnanec čelí výhrůžkám kvůli lživému obvinění z útoku na pražské politiky.
                              52:12
                              Vědec Tomáš Mikolov bude půobit na ČVUT
                               Mezinárodně uznávaný počítačový vědec Tomáš Mikolov se po letech působení v zahraničí vrací do Česka. Vyvíjel inovace pro Goolge, Microsoft i Facebook, skokově vylepšil algoritmy umělé inteligence pro rozpoznávání jazyka.
                               52:57
                               Předvečer zahájení Pražského jara
                                Desítky let zahajuje Pražské jaro Má vlast. 75. ročník hudebního festivalu začíná zítra. Letos ho fanoušci klasické hudby zhlédnou jen díky televizi. ČT art dnes ve 20 hodin nabídne pořad složený z unikátních uvedení symfonických básní Bedřicha Smetany.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                12. květen 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                30. březen

                                Headlines — Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                                30. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                29. březen

                                Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                                29. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                28. březen

                                Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                                28. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                28. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 3. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám