Nahrávám video

10. duben 2020

Obsah dílu

Projev premiéra Babiše — Finanční pomoc dalším skupinám — Podpora živnostníkům a dalším skupinám — Daňové změny — Změny v daňové oblasti — Letní dovolené v zahraničí — Situace v zahraničí — Nakažení v ČR — Přísnější opatření v Domažlicích — Nakažení v ostravském Alzheimer centru — Umělci pomáhají zdravotníkům — Ústřední vojenská nemocnice a testování na covid-19 — Situace na silnicích — Velikonoční provoz na železnici — Fronty v hobbymarketech — Netradiční Velikonoce v době koronaviru — Fungování chytré karantény — Zvyšování testovacích kapacit — Dobrovolníci v laboratořích — Testování populace v Rakousku — Rušení soudních jednání — Podpora pro seniory — Záchranný balíček eurozóny — Poděkování dobrovolníkům — Rusku vadí odstranění sochy Koněva — Nižší DPH na pivo bude platit — Přijetí eura v Bulharsku — Deset let od neštěstí ve Smolensku — Loďaři v době koronaviru — Mše ve svatovítské katedrále

Části dílu

00:40
Projev premiéra Babiše
  Vláda je připravena podpořit ekonomiku až jedním tisícem miliard korun. V pořadí už ve druhém mimořádném projevu k národu to řekl premiér Andrej Babiš.
  03:45
  Finanční pomoc dalším skupinám
   Ministerstva financí a práce budou příští týden řešit nový program pomoci pro lidi pracující na dohodu. České televizi to potvrdila šéfka resortu financí.
   04:28
   Podpora živnostníkům a dalším skupinám
    Rozhovor s ministryní financí Alenou Schillerovou (nestr. za ANO).
    06:40
    Daňové změny
     Příští týden by vláda mohla jednat i o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Chce tak nastartovat trh bydlení. Tahle daň teď dělá 4 procenta z ceny.
     08:34
     Změny v daňové oblasti
      Rozhovor s ministryní financí Alenou Schillerovou (nestr. za ANO).
      10:11
      Letní dovolené v zahraničí
       Cestovní kanceláře přišly s plánem, jak zachránit letní dovolené v zahraničí. Po dohodě s vládou chtějí zřídit speciální koridory, kterými by se lidé mohli dopravit do zemí méně zasažených koronavirem.
       12:11
       Situace v zahraničí
        Epidemie ve Španělsku se stabilizuje. Tento trend potvrdil zatím nejnižší nárůst počtu obětí za jeden den od 24. března. Mrtvých přesto přibylo skoro 400.
        19:46
        Nakažení v ČR
         Ministerstvo zdravotnictví v podvečer zveřejnilo nová čísla - v Česku je 5467 potvrzených případů nákazy koronavirem.
         20:45
         Přísnější opatření v Domažlicích
          Dnes odstartovala na Domažlicku další opatření, která mají zpomalit šíření nákazy koronavirem. Právě tento okres je v přepočtu na obyvatele zřejmě tím úplně nejzasaženějším.
          22:22
          Nakažení v ostravském Alzheimer centru
           Živý vstup Tomáše Indreje.
           23:54
           Umělci pomáhají zdravotníkům
            Ač sami bojují o přežití, pomáhají ostatním. Umělci a kulturní scény podporují různými charitatvními projekty zdravotníky a záchranáře v první linii.
            25:47
            Ústřední vojenská nemocnice a testování na covid-19
             Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Právě sem už od 13. března míří každý den stovky lidí. Jako na jednom z prvních míst v Česku tady začali testovat nákazu koronavirem.
             28:16
             Situace na silnicích
              Živý vstup Pavly Krůčkové.
              29:21
              Velikonoční provoz na železnici
               Dopravci se chystají na velikonoční provoz - letos výrazně ovlivněný koronavirem. Nejvíce omezené jsou regionální spoje, těch je zrušených asi 1800.
               31:00
               Fronty v hobbymarketech
                Lidé i dnes ve velkém nakupovali na svátky - hlavně zahradní potřeby. Dnes už bylo ale v obchodech o poznání méně lidí než včera - kdy se poprvé po měsíci otevřely třeba hobbymarkety.
                32:57
                Netradiční Velikonoce v době koronaviru
                 Nouzový stav zcela změnil velikonoční zvyklosti. Lidi nemohli jít do kostelů na tradiční velkopáteční obřady, děti mohly ztichlé zvony nahradit jen symbolicky.
                 34:43
                 Fungování chytré karantény
                  Jihomoravští hygienici narazili na první problém v ostrém provozu chytré karantény. Nakažení manželé sice dali souhlas k využití svých mobilů, ale hygienici se k datům nedostali.
                  36:01
                  Zvyšování testovacích kapacit
                   Česko se nyní blíží hranici 10 000 testů za den, premiér řekl, že výhledově by to mělo být dvakrát tolik. To je ale podle vědců spíš maximum toho, co laboratoře zvládnou.
                   38:17
                   Dobrovolníci v laboratořích
                    Laboratoře potřebují pomoc dobrovolníků. Třeba Biologické centrum v Českých Budějovicích už zavedlo rozcestník, kam se mohou dobrovolníci přihlásit. Bere jen ty se zkušenostmi.
                    39:53
                    Testování populace v Rakousku
                     Epidemiologové připravují test promořenosti české populace. Ještě tenhle měsíc by chtěli odebrat vzorky zhruba 17 tisícům obyvatel a na základě výsledků odhadnout, kolik nakažených v zemi je ve skutečnosti.
                     41:05
                     Rušení soudních jednání
                      Soudy v těchto týdnech ruší většinu jednání. Buď je odkládají sami soudci, nebo odmítají chodit zúčastnění, včetně svědků. I státní zástupci mají doporučení neúčastnit se, pokud je líčení možné odložit.
                      43:06
                      Podpora pro seniory
                       Lidé vyjadřují podporu seniorům po celé republice. Kromě šití roušek nebo nakupování pro ně teď organizují různé akce. Třeba koncerty nebo malované vzkazy od dětí.
                       45:03
                       Záchranný balíček eurozóny
                        Ministři financí zemí eurozóny včera v noci - po dlouhých hodinách jednání - nakonec schválili záchranný balíček pro oživení unijní ekonomiky.
                        45:37
                        Poděkování dobrovolníkům
                         Hrdost, překvapení, vděčnost - nejsilnější pocity těchto dnů podle ředitele organizace Adra. Pořád se mu hlásí dobrovolníci, ale i ti, kteří pomoc potřebují.
                         46:25
                         Rusku vadí odstranění sochy Koněva
                          Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání představitelů Prahy 6, kteří dali před týdnem odstranit sochu maršála Koněva.
                          47:36
                          Nižší DPH na pivo bude platit
                           Nižší DPH na točené pivo za necelý měsíc začne platit, a to i ve chvíli, kdy vláda kvůli pandemii koronaviru odložila povinnost evidovat tržby.
                           50:01
                           Přijetí eura v Bulharsku
                            Bulharsko se chce už do konce měsíce přihlásit do režimu k zavedení eura. Premiér Bojko Borisov plán konzultoval s předsedkyní Evropské centrální banky Christine Lagardeovou.
                            50:28
                            Deset let od neštěstí ve Smolensku
                             Přední polští politici si připomenuli desáté výročí leteckého neštěstí u Smolensku.
                             52:50
                             Loďaři v době koronaviru
                              Jedna z historicky nejdelších lodních souprav proplula dolním tokem Labe. Nákladní loď z Německa přivezla tanky na výrobu piva. Přes sušší úsek jí pomáhal remorkér Beskydy.
                              54:34
                              Mše ve svatovítské katedrále
                               Kardinál Dominik Duka dnes v Katedrále svatého Víta sloužil velkopáteční obřad. Součástí liturgie byl i Zlatý relikviářový kříž ze 14. století, který je součástí Svatovítského pokladu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž50 minut
                               Další díl
                               11. duben 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                               28. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Ve znakovém jazyce

                               28. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                               27. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Ve znakovém jazyce

                               27. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                               26. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Ve znakovém jazyce

                               26. 9. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám