54 minut

22. ledna 2020

Obsah dílu

Spory o zavedení digitální daně — Americká odvetná opatření vůči Česku — Obchod s USA — Obavy firem a odveta kvůli digitální dani — Podezřelá zakázka a trestní oznámení — Šíření nového koronaviru — Rozloučení s Jaroslavem Kuberou — Sanace vyhořelého domova — Proces impeachmentu — Průběh řízení v kauze vraždy novináře — Sněmovna o brexitu — Průměrná úroková sazba hypoték — Podpora senátorů pro nominaci Pavla Šámala — Terry Jones: 1942–2020 — Fórum o holocaustu v Izraeli — Antisemitské nálady v Evropě — Prodej bytů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích — Milost od prezidenta — Zamítnutí úprav silničního zákona — Nepatřičné chování předsedy sněmovny — Hantaviróza v Opavě — Nová pravidla pro odtah vraků — Nová pravidla pro odtah odstavených aut — Řešení v Řeporyjích — Vyřazená auta z registru — Odtah vozu po nehodě — Krkonošská kauza - návrh na obžalobu — Obavy z útoku na českou ambasádu v Mali — V Karlových Varech začala odstávka vřídla — Nová řecká prezidentka — Spory o nový průplav v Instanbulu — Výjimečné tresty za loupežnou vraždu — Vlk sražený autem — Zpomalení růstu mezd — Firmy v Česku — Nová léčba nádorů sítnice — Konec přímé linky Praha–Peking — Solidarita s vypálenou Austrálii — Čínský nový rok — Dobrovolné hlídky seniorů u přechodů — Zákon k brexitové dohodě schválen

Části dílu

00:34
Spory o zavedení digitální daně
  Vláda má šanci prosadit ve sněmovně digitální daň. Komunisté jí slíbili podporu. I proto dnes návrh hladce prošel prvním čtením. Sedm procent by měly odvádět velké nadnárodní technologické firmy, jako je Facebook nebo Google.
  01:18
  Americká odvetná opatření vůči Česku
   Opozice i některé firmy se ale obávají případné odvety ze strany Spojených států - třeba vyšších cel na české výrobky. Americké velvyslanectví to zatím oficiálně nekomentuje
   04:23
   Obchod s USA
    Spojené státy jsou pro Česko dvanáctým nejvýznamějším obchodním partnerem. Předloni vyvezli čeští exportéři do USA zboží za téměř 91 miliard korun.
    05:19
    Obavy firem a odveta kvůli digitální dani
     Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová.
     07:46
     Podezřelá zakázka a trestní oznámení
      Po dnešku jsou potvrzené taky změny ve vládě. Prezident oficiálně odvolal z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. S platností k zítřku. Miloš Zeman zároveň pověřil řízením resortu ministra průmyslu Karla Havlíčka.
      09:27
      Šíření nového koronaviru
       Světová zdravotnická organizace rozhoduje, jestli kvůli epidemii nového koronaviru vyhlásí celosvětový stav zdravotní nouze. Nákaza způsobující zápal plic se mezitím dál šíří.
       11:53
       Rozloučení s Jaroslavem Kuberou
        Poslední rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou bude v pondělí 3. února v Teplicích. Dohodli se na tom zástupci Horní komory s rodinou zesnulého politika.
        12:49
        Sanace vyhořelého domova
         Živý vstup redaktora Ivo Brániše.
         14:02
         Proces impeachmentu
          Americký Senát po 13 hodinách bouřlivých diskusí schválil pravidla projednávání ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Republikánská většina zablokovala většinu návrhů demokratů na předvolání dalších svědků nebo získání důkazů.
          14:31
          Průběh řízení v kauze vraždy novináře
           Proces v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové bude mít nejspíš dvě části. Miroslav Marček, který se k činu přiznal, bude souzen odděleně. Zbylí tři obžalovaní vinu znovu odmítli.
           16:52
           Sněmovna o brexitu
            Britská vláda s většinou osmdesáti křesel v Dolní sněmovně podle očekávání odmítla podpořit pět změn v brexitové legislativě, které navrhla Sněmovna lordů.
            17:36
            Průměrná úroková sazba hypoték
             Hypotéky dál zlevňují, už jedenáct měsíců v řadě. Průměrná úroková sazba v prosinci klesla na 2 celá a 34 setin procenta.
             18:20
             Podpora senátorů pro nominaci Pavla Šámala
              Nominaci předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala na ústavního soudce podpořili i senátoři z petičního výboru. Zaujali tak stejné stanovisko jako minulý týden ústavně právní výbor.
              18:55
              Terry Jones: 1942–2020
               Zemřel herec Terry Jones - člen britských Monty Pythonů. Bylo mu sedmasedmdesát let. Pro veřejnoprávní BBC začala komediální skupina koncem šedesátých let připravovat seriál skečů a parodií.
               21:47
               Fórum o holocaustu v Izraeli
                Obří pietní, ale taky politická a politickymi spory provázená mezinárodní akce. V Jeruzalémě začíná Fórum o holocaustu. 75. vyročí osvobození koncentračního tábora Osvětim si přijíždějí připomenout prezidenti Ruska, Ukrajiny nebo Francie.
                22:56
                Antisemitské nálady v Evropě
                 V Evropě roste počet antisemitských útoků. Z Francie, kde žije nejpočetnější židovská komunita v Evropě, odešlo za posledních dvacet let šedesát tisíc lidí.
                 25:15
                 Prodej bytů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích
                  Prodej bytů v Horoměřicích po zkrachovalé společnosti H-System začne na jaře. Jejich cena by měla být známá v dubnu, po vypracování znaleckého posudku.
                  25:34
                  Milost od prezidenta
                   Prezident Miloš Zeman udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Hlava státu poznamenala, že je potřeba muže podpořit v úsilí o vedení života, který je pro společnost přijatelný.
                   25:48
                   Zamítnutí úprav silničního zákona
                    Nová omezení pro nákladní auta sněmovnou neprošla. Poslanci odložili plošný zákaz předjíždění pro kamiony i zákaz objíždění zpoplatněných úseků silnic.
                    27:59
                    Nepatřičné chování předsedy sněmovny
                     Předseda sněmovny Radek Vondráček opět pobouřil opozici svým chováním. V jednacím sále ukázal zdvižený prostředníček. Pak se omluvil a tvrdil, že šlo o legraci, která mířila na kolegu, navíc před schůzí.
                     28:45
                     Hantaviróza v Opavě
                      Už šest případů nebezpečné hantavirózy zachytili v posledním půl roce lékaři ve Slezské nemocnici v Opavě. Podle nich by si lidé měli dávat pozor na kontakt s přemnoženými hlodavci, hlavně s hraboši nebo myšicemi.
                      30:44
                      Nová pravidla pro odtah vraků
                       Vraky a nepojízdná auta by mohly z ulic mizet rychleji. Vlastníci silnic a veřejných parkovišť zřejmě budou mít širší práva odstraňovat odstavené automobily.
                       31:28
                       Nová pravidla pro odtah odstavených aut
                        Česká města a obce to vítají. Doteď byla totiž prakticky bezmocná. I když odstavená auta na první pohled nebyla jízdy schopná, pokud nesplňovala definici vraku, radnice je odtáhnout nesměly.
                        33:10
                        Řešení v Řeporyjích
                         Jedna z nejhorších situací s autovraky je v Praze. A řešení – jak na ně – se mnohdy našly. Třeba v Řeporyjích začaly vraky postupně mizet poté, co je někdo přesunul do silnice – tak, aby podle platné legislativy mohly být odstraněny.
                         33:48
                         Vyřazená auta z registru
                          Auta, se kterými se jezdí, musí být zapsána v registru vozidel. Každý rok je z něj vyřazeno přes sto tisíc z nich. V posledních letech jejich počet stále roste – loni už to bylo skoro 180 tisíc.
                          34:32
                          Odtah vozu po nehodě
                           V řadě případů jsou odstavené autovraky v ulicích po nehodách. Stává se, že poškozený vůz zůstane v místě, kde se havárie stala, nebo ho majitel odveze ke svému bydlišti a nechá ho stát na ulici.
                           37:01
                           Krkonošská kauza - návrh na obžalobu
                            Osm lidí a jednu firmu navrhuje obžalovat policie v kauze kolem stavby lanovky na Sněžku a projektu Herní krajina Pecka.
                            37:22
                            Obavy z útoku na českou ambasádu v Mali
                             Českou ambasádu v malijské metropoli Bamaku hlídá bezpečnostní tým Útvaru rychlého nasazení. A to kvůli hrozbě teroristického útoku.
                             39:19
                             V Karlových Varech začala odstávka vřídla
                              V Karlových Varech začala pravidelná odstávka vřídla. Bez dodávky vřídelní vody je teď zrhuba třicet lázeňských domů. Návrat vřídla na původní místo navíc komplikují nově vzniklé problémy.
                              39:57
                              Nová řecká prezidentka
                               Řecko bude mít poprvé prezidentku. Stane se jí soudkyně Katerina Sakellaropulosová. V parlamentní volbě získala pohodlnou většinu hlasů. Kandidátku pravicové vlády podpořila i levicová opozice.
                               40:16
                               Spory o nový průplav v Instanbulu
                                Turecká vláda chce letos začít se stavbou obřího průplavu v Istanbulu. Projekt, který sám jeho iniciátor Recep Tayyip Erdogan označil za bláznivý, má vést paralelně s Bosporem a ulehčit dopravě mezi Černým a Marmarským mořem.
                                42:32
                                Výjimečné tresty za loupežnou vraždu
                                 Potvrzené výjimečné tresty za loupežnou vraždu manželů na Písecku. Pražský vrchní soud zamítl dovolání Michaely Krajčové a Jána Moncoľa.
                                 42:53
                                 Vlk sražený autem
                                  Další případ chráněné šelmy sražené autem. Asi dvouletou vlčici našli u hlavní silnice poblíž Turnova. Odkud přišla, má odhalit pitva. Podle Agentury ochrany přírody a krajiny by právě Český ráj mohl být dalším místem, kde se vlci usadí.
                                  43:18
                                  Zpomalení růstu mezd
                                   Výdělky už letos neporostou tak rychle jako v minulých letech. Loni podle personalistů stouply o průměrných šest a půl procenta. Nejvýrazněji zpomaluje růst mezd ve finančnictví anebo právníkům.
                                   45:25
                                   Firmy v Česku
                                    V Česku vloni vzniklo necelých 30 tisíc nových firem – nejméně od roku 2017. I tak je akciových společností a podniků s ručením omezeným dohromady už přes 507 tisíc.
                                    45:43
                                    Nová léčba nádorů sítnice
                                     Nový způsob léčby dětských nádorů sítnice. Látku lékaři z pražského Motola poprvé v Česku aplikovali přímo do oka. Tak zvaný retinoblastom je vzácné onemocnění – u nás postihne 8 dětí ročně.
                                     47:39
                                     Konec přímé linky Praha–Peking
                                      Přímé letecké spojení mezi Prahou a Pekingem končí. Server týdeníku Respekt upozornil, že poslední let společnosti Hainan Airlines je plánovaný na konec února.
                                      48:03
                                      Solidarita s vypálenou Austrálii
                                       Austrálie se bojí nových lesních požárů. Po týdnu příznivého počasí se ve Viktorii a Novém Jižním Walesu teploty znovu přiblíží čtyřiceti stupňům. Od září zemřelo kvůli ohni 29 lidí a podle odhadů až miliarda zvířat.
                                       50:17
                                       Čínský nový rok
                                        V sobotu začne podle čínského kalendáře nový rok 2020. Je spojen s oslavou příchodu jarního období, kterému Číňané říkají Svátky jara. Jde o nejvýznamnější z tradičních svátků.
                                        50:58
                                        Dobrovolné hlídky seniorů u přechodů
                                         Bezpečnost chodců ve Znojmě pomáhají hlídat senioři. Každé ráno dohlíží na jeden ze sedmi vybraných přechodů. Inspirovali se podobným projektem v Liberci.
                                         52:26
                                         Zákon k brexitové dohodě schválen
                                          Přehrát celé video
                                          Stopáž54 minut
                                          Další díl
                                          23. ledna 2020

                                          Přehled dílů

                                          8321 dostupných
                                          Stopáž54 minut

                                          19. července

                                          Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                          19. 7. 2024 na ČT1
                                          Stopáž54 minut

                                          19. července

                                          Znakový jazyk a skryté titulky

                                          19. 7. 2024 na ČT24
                                          Stopáž55 minut

                                          18. července

                                          Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                          18. 7. 2024 na ČT1
                                          Stopáž55 minut

                                          18. července

                                          Znakový jazyk a skryté titulky

                                          18. 7. 2024 na ČT24
                                          Stopáž54 minut

                                          17. července

                                          Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                          17. 7. 2024 na ČT1
                                          Stopáž54 minut

                                          17. července

                                          Znakový jazyk a skryté titulky

                                          17. 7. 2024 na ČT24
                                          Stopáž54 minut

                                          16. července

                                          Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                          16. 7. 2024 na ČT1
                                          Stopáž54 minut

                                          16. července

                                          Znakový jazyk a skryté titulky

                                          16. 7. 2024 na ČT24
                                          Stopáž54 minut

                                          15. července

                                          Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                                          15. 7. 2024 na ČT1
                                          Stopáž54 minut

                                          15. července

                                          Znakový jazyk a skryté titulky

                                          15. 7. 2024 na ČT24

                                          Události na sociálních sítích

                                          Napište nám