28. listopad 2019

Obsah dílu

Ministrova zkrácená návštěva Ruska — Důvody předčasného návratu — Obchod s Ruskem — Proč se musela ministrova delegace vrátit? — Americká podpora demonstrantů v Hongkongu — EU a hromadné žaloby — Konec těžby v nejstarším dole OKD — Kolik bude stát odklon od uhlí — Úklid po zemětřesení — Obžaloba za potopení lodi na Dunaji — Játra v Dejvickém divadle — Premiérovu kauzu znovu projedná soud — Půjčky na vlastní bydlení — Přínos EET do státního rozpočtu — Předpověď počasí — Vyšetřování zločinu v Drážďanech — Ceny energií v příštím roce — Odhad vývoje cen elektrické energie — Budoucí využívání biomasy — Dotace pro Agrofert — Obavy z kolapsu dopravy kvůli novému mýtu — Nepokoje v Iráku — Nové objevy v kutnohorské kostnici — Přechod na nový vysílací standard — Zásah policie v sídle ÚSTR — Domov Vlčí mák pro válečné veterány — Show dronů v Asii — Slavné české skladby v anglickém podání

Části dílu

00:35
Ministrova zkrácená návštěva Ruska
  Diplomacie řeší nový incident. Ministr zemědělství Miroslav Toman musel předčasně ukončit pětidenní cestu po Rusku. Tamní úřady neumožnily jeho podnikatelské delegaci přelet z Moskvy do Kazaně.
  01:07
  Důvody předčasného návratu
   Ruská tisková agentura píše o špatně vyřízených odletových dokumentech. Oficiální informace o důvodech zablokované obchodní cesty ale nemá.
   04:07
   Obchod s Ruskem
    Ještě před pěti lety vývoz českých firem dosahoval 113 miliard korun. Pak ale kvůli anexi Krymu přišly protiruské sankce a ruská protiopatření. Export klesl až na 75 miliard v roce 2016. Od té doby zase mírně roste.
    04:58
    Proč se musela ministrova delegace vrátit?
     Hostem Událostí je ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček /ČSSD/.
     07:42
     Americká podpora demonstrantů v Hongkongu
      Další roztržka mezi Spojenými státy a Čínou. Donald Trump podepsal zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu.
      10:00
      EU a hromadné žaloby
       Členské státy EU se dohodly na podmínkách zavedení hromadných spotřebitelských žalob. Unijní ministři podpořili návrh, aby za poškozené zákazníky jednaly vybrané organizace nebo úřady.
       10:22
       Konec těžby v nejstarším dole OKD
        Živý vstup redaktorky Pavlíny Daňkové.
        11:46
        Kolik bude stát odklon od uhlí
         20 miliard eur navíc bude žádat premiér Andrej Babiš na jednání Evropské rady. Česko je podle něj potřebuje, aby mohlo přejít od uhlí k tzv. čistým zdrojům energie.
         14:11
         Úklid po zemětřesení
          Záchranáři v Albánii stále hledají pohřešované po úterním zemětřesení. V troskách budov v Drači mají být ještě dva lidé. Počet těch, kteří při neštěstí přišli o život, se podle posledních informací vyšplhal už na 47.
          16:18
          Obžaloba za potopení lodi na Dunaji
           Z nedbalosti vedoucí ke smrti 27 lidí obžalovali maďarští prokurátoři ukrajinského kapitána hotelové lodi.
           16:51
           Játra v Dejvickém divadle
            Diváci znají jeho Zdivočelou zemi nebo Bumerang. Při výpovědi o brutalitě komunistických věznic vycházel spisovatel Jiří Stránský ze své knihy Štěstí.
            19:44
            Premiérovu kauzu znovu projedná soud
             Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
             21:43
             Půjčky na vlastní bydlení
              Limity pro poskytování hypoték se zatím zpřísňovat nebudou. Guvernér centrální banky to oznámil po jednání bankovní rady. ČNB dnes bankám doporučuje tři hlavní ukazatele, podle kterých by měly půjčovat na bydlení.
              24:17
              Přínos EET do státního rozpočtu
               Elektronická evidence tržeb přinese podle ministerstva financí do státního rozpočtu za první tři roky fungování 33 miliard korun.
               25:15
               Předpověď počasí
                Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
                27:16
                Vyšetřování zločinu v Drážďanech
                 Štěstí v neštěstí měla podle svého ředitele vyloupená drážďanská klenotnice. V rozhovoru pro Českou televizi potvrdil, že se ztratila jen část obsahu vitríny.
                 29:36
                 Ceny energií v příštím roce
                  Elektřina v Česku i příští rok půjde nahoru. Naopak plyn bude zřejmě stagnovat, nebo dokonce mírně zlevní.
                  31:59
                  Odhad vývoje cen elektrické energie
                   Podle odhadu Energetického regulačního úřadu domácnosti, které mají menší spotřebu a elektřinou jen svítí, si připlatí v rozmezí od 250 do zhruba 460 korun.
                   33:05
                   Budoucí využívání biomasy
                    Sektoru obnovitelných zdrojů se nelíbí plány státu na spalování biomasy s uhlím ve velkých teplárnách a elektrárnách. Materiálu může být nedostatek, až současná kůrovcová kalamita odezní.
                    35:08
                    Dotace pro Agrofert
                     Agrofert dostane část pozastavených dotací. Státní zemědělský intervenční fond mu vyplatí přes 51 milionů korun – podle něj neexistuje právní důvod pro zadržování peněz.
                     35:36
                     Obavy z kolapsu dopravy kvůli novému mýtu
                      V neděli začne platit nový mýtný systém pro nákladní dopravu. Česko přechází na satelitní technologii. Díky tomu by měl stát podle ministerstva dopravy získat v příštím roce o dvě a půl miliardy korun víc.
                      37:42
                      Nepokoje v Iráku
                       Nejméně 24 lidí zemřelo při střetech s iráckými bezpečnostními složkami během protestů ve městě Násiríja na jihu země.
                       38:07
                       Nové objevy v kutnohorské kostnici
                        Množství kostí, ale i suť a úlomky skla tvořily jednu ze známých pyramid v kutnohorské kostnici, kterou rozebrali restaurátoři. Pod ní pak archeologové objevili několik dalších hrobů s ostatky obětí moru a hladomoru ze čtrnáctého století.
                        38:41
                        Přechod na nový vysílací standard
                         Minutu před půlnocí přestaly vysílače pro Prahu a střední Čechy šířit DVB-T signál programů České televize. Tu teď diváci v těchto krajích naladí už jen v novém formátu DVB-T2.
                         41:06
                         Zásah policie v sídle ÚSTR
                          41:30
                          Domov Vlčí mák pro válečné veterány
                           Ucelená a komplexní péče pro válečné veterány – a to jak o ty z druhé světové války, tak i ty novodobé ze zahraničních misí. Všechny služby teď můžou využívat v jednom speciálním pavilonu.
                           43:37
                           Show dronů v Asii
                            Nebe nad Filipínami ozářily stovky dronů – a to na závěr 30. Her Jihovýchodní Asie. Během velkolepé show svítila na obloze vlajka země, atleti v pohybu a další symboly soutěží.
                            43:58
                            Slavné české skladby v anglickém podání
                             Písně Karla Kryla a Jaromíra Nohavici netradičně v angličtině. Americká skupina hudebníků The Yehla collective nahrála deset jejich skladeb.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             29. listopad 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             28. květen

                             Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                             28. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             28. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             27. květen

                             Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                             27. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             27. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                             26. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 5. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám