48 minut

29. listopad 2019

Obsah dílu

Potvrzené zpomalení české ekonomiky — Jak zpomaluje ekonomika — Ekonomický vývoj — Dopad stavu ekonomiky na firmy — Pátrání po motivu útočníka — Rezignace premiéra Malty — Přechod na nový mýtný systém — Předseda Senátu vs. prezident — Nové případy infekce HIV v ČR — Úklid po zemětřesení v Albánii — Pokusy o nové arabské jaro — Pražská výzva k informační zodpovědnosti — Známé i neznámé profese Jiřího Šlitra — Premiér o předčasném konci ministrovy návštěvy — Tresty v kauze vytunelování kampeličky — Nejvýznamnější české osobnosti — Kočky jen na vodítku — Výše škody pro přestupek a trestný čin — Rozsvěcení vánočního stromu v Brně — Bezpečnost na vánočních trzích — Šetření zásahu v Hamru — Poslední listopadový pátek dnem slev — Poslední listopadový pátek dnem slev — Black Friday v číslech — Nekalé praktiky pod nálepkou Black Friday — Pátrání po motivu útočníka — Spor o krácení odměn při souběhu funkcí — Končí šéf pražské mordparty — Loučení Donalda Tuska — Pes v permafrostu — Razie proti padělkům na Hatích — Vzpomínky na konec totality v pohraničí — Po slovenských stopách OF

Části dílu

00:34
Potvrzené zpomalení české ekonomiky
  Podle statistiků rostla ve 3. čtvrtletí o 2,5 procenta. To je o dvě desetiny méně než v předchozím kvartálu a také méně, než očekávala Česká národní banka.
  01:19
  Jak zpomaluje ekonomika
   Stále platí, že české ekonomice pomáhá export a taky spotřeba domácností, i když už ani ta neroste tak rychle jako dřív. A hlavně – ubylo investic.
   03:46
   Ekonomický vývoj
    Ministerstvo financí v návrhu státního rozpočtu na příští rok počítá s dalším zpomalováním. HDP nejrychleji posiloval v roce 2015 a předloni, od té doby zvolňuje. I v příštích letech má podle odhadů dál klesat ke dvěma procentům.
    04:49
    Dopad stavu ekonomiky na firmy
     Hostem Událostí je Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy.
     07:32
     Pátrání po motivu útočníka
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      09:52
      Rezignace premiéra Malty
       Maltský premiér končí ve funkci. Rezignoval kvůli skandálu kolem vraždy novinářky Daphne Caruanové Galiziové. Ta zemřela před dvěma lety po výbuchu bomby v autě.
       10:12
       Přechod na nový mýtný systém
        Živý vstup redaktora Tomáš Indreie.
        11:35
        Předseda Senátu vs. prezident
         Předseda Senátu nebude komentovat kritiku prezidenta, která se týká plánované cesty na Tchaj-wan. Miloš Zeman v televizi Barrandov řekl, že Jaroslav Kubera jedná proti ekonomickým zájmům Česka, a když tam pojede, skončí jejich relativně přátelské vztahy.
         12:03
         Nové případy infekce HIV v ČR
          Lékaři letos v Česku evidují zhruba dvě stě nových pacientů nakažených virem HIV. Většinou jde o muže, kteří měli sex s muži. Do roku 2016 počet nových případů strmě rostl. V posledních letech klesá.
          13:00
          Úklid po zemětřesení v Albánii
           Albánská vláda přišla s prvním odhadem škod způsobených úterním zemětřesením. Nejsilnější otřesy posledních dekád zničily nebo poškodily na tisíc budov a o střechu nad hlavou připravily přes pět tisíc lidí.
           13:44
           Pokusy o nové arabské jaro
            Hned v několika blízkovýchodních zemích roste vnitropolitické napětí. V Iráku nabídl rezignaci premiér Mahdí, po mimořádně krvavých střetech mezi demonstranty a ozbrojenými silami. V Libanonu zase pokračují masové protesty.
            16:01
            Pražská výzva k informační zodpovědnosti
             Zástupci sedmi parlamentních stran vyzvaly americký Kongres, aby zvýšil tlak na velké technologické firmy provozující sociální sítě. Skupina poslanců chce zamezit šíření lží a dezinformací.
             16:22
             Známé i neznámé profese Jiřího Šlitra
              Jiří Šlitr byl pravděpodobně jedním z nejslavnějších neherců, patří k nejúspěšnějším skladatelům bez hudebního vzdělání, a jak ukazuje nová výstava, byl taky pozoruhodným výtvarníkem samoukem.
              19:21
              Premiér o předčasném konci ministrovy návštěvy
               Premiér čeká, co zjistí ministerstvo zahraničí o předčasně ukončené obchodní cestě šéfa resortu zemědělství Tomana v Rusku. Tamní úřady neumožnily přelet z Moskvy do Kazaně, podnikatelská delegace se musela vráti do Prahy.
               19:43
               Tresty v kauze vytunelování kampeličky
                Za vytunelování Metropolitního spořitelního družstva poslal soud manažery na šest a pět let do vězení. Kampelička přišla podle obžaloby o miliardu a dvě stě milionů korun. Nepravomocné tresty dostalo všech devatenáct obžalovaných.
                22:04
                Nejvýznamnější české osobnosti
                 Nejvýznamnější českou osobností byl podle aktuálního průzkumu CVVM Karel IV. Myslí si to 20 procent respondentů. 19 procent oslovených zmínilo Tomáše Garrigua Masaryka, 18 procent Václava Havla.
                 22:29
                 Kočky jen na vodítku
                  Svoboda pohybu platí v Unii i pro kočky, ujišťuje Evropská komise. Vyvrátila tak fámu z publikace dvou nizozemských právníků. Ti psali o chystaném opatření, podle kterého by majitelé své domácí mazlíčky nesměli pouštět ven.
                  22:58
                  Výše škody pro přestupek a trestný čin
                   Hranice škody, která odlišuje přestupky a trestné činy, by se mohla zdvojnásobit. Novelu, která by to umožnila, dnes v prvním čtení schválili poslanci.
                   25:03
                   Rozsvěcení vánočního stromu v Brně
                    Na brněnském náměstí Svobody už svítí vánoční strom. Tisíce Brňanů jeho rozsvícení odpočítaly před pátou hodinou.
                    25:25
                    Bezpečnost na vánočních trzích
                     Betonové zátarasy se dnes znovu objevily v centru Prahy. Mají zajistit větší bezpečnost lidí na vánočních trzích. Pracovníci správy služeb jich instalovali skoro 70, a to na Václavské náměstí a na náměstí Republiky.
                     26:01
                     Šetření zásahu v Hamru
                      Zásah v Hamru na Jezeře prošetří speciální komise. Chce zjistit, jestli někdo nepochybil. Při výbuchu 19. listopadu se zranilo 8 lidí, jeden zemřel. Zdravotní komplikace se ale objevily také u lidí, kteří na místě zasahovali nebo o zraněné pečovali.
                      28:10
                      Poslední listopadový pátek dnem slev
                       Na dnešek připadá Black Friday, tedy černý pátek. Obchodníci nabízejí část zboží ve slevových předvánočních akcích. A na to Češi čím dál víc slyší.
                       28:47
                       Poslední listopadový pátek dnem slev
                        Na černý pátek nabízejí některé obchody zboží i s více než 50procentní slevou. A čeští zákazníci na akční ceny stále slyší. Tržby obchodníků se tak podle odhadu oproti loňskému roku zvýší v tento den až o čtvrtinu.
                        31:23
                        Black Friday v číslech
                         Češi během této marketingové akce utratí jen na internetu podle odhadů až 800 milionů korun. Pro on-line nákup dárků se rozhodne většina lidí, 78 procent. Výhradně v kamenných obchodech nakupuje ani ne desetina zákazníků.
                         32:17
                         Nekalé praktiky pod nálepkou Black Friday
                          Black Friday je nejen příležitostí pro zákazníka nakoupit levně, ale taky pro nepoctivé internetové prodejce a nekalé praktiky. Ročně Českou obchodní inspekci upozorní na podvodné jednání e-shopů šest tisíc poškozených lidí.
                          35:20
                          Pátrání po motivu útočníka
                           35:40
                           Spor o krácení odměn při souběhu funkcí
                            Skupina třiceti senátorů se chce obrátit na Ústavní soud. Nelíbí se jim chystané krácení odměn komunálních politiků, kteří jsou zároveň členy parlamentu nebo vlády.
                            37:59
                            Končí šéf pražské mordparty
                             Po třiceti letech končí zítra u policie Josef Mareš, dlouholetý ředitel pražského oddělení vražd. Do civilu odchází na vlastní žádost. Nastoupí jako badatel Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu.
                             38:32
                             Loučení Donalda Tuska
                              V Bruselu se střídá politické vedení. Z čela Evropské rady dnes odešel Donald Tusk, post předal bývalému belgickému premiérovi Charlesi Michelovi. Tusk coby výrazný unijní politik se nově postaví do čela nejsilnějšího evropského politického uskupení.
                              41:38
                              Pes v permafrostu
                               Vědci ukázali snímky možná nejstaršího dosud objeveného psa. Ve zmrzlé půdě na Sibiři ležel 18 tisíc let. Tělo je v unikátně zachovalém stavu, včetně vousů, řas nebo zubů. Experti zatím nedokázali zjistit, jestli je dvouměsíční štěně nebo vlče.
                               42:02
                               Razie proti padělkům na Hatích
                                Česká obchodní inspekce hlásí největší zátah na padělky tohoto roku. Od včerejšího odpoledne až do noci zasahovala v tržnici v Hatích na Znojemsku. A celkem zabavila 6,5 tisíce kusů padělaného zboží v hodnotě přes 25 milionů korun.
                                43:59
                                Vzpomínky na konec totality v pohraničí
                                 Třicáté výročí pádu železné opony si na hranici Česka a Rakouska připomněli ministři zahraničí obou zemí. Sešli se u rakouského Hardeggu na mostě, který byl po čtyřicet let totality neprůchodný.
                                 44:54
                                 Po slovenských stopách OF
                                  Málo známý příběh z časů sametové revoluce na Slovensku. I když v jejím čele stálo hnutí Veřejnost proti násilí, v některých městech vznikaly buňky Občanského fóra. Nejsilnější bylo v Košicích, kde měl disent k Praze velmi blízko.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž44 minut
                                  Další díl
                                  30. listopad 2019

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Headlines — Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                  21. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                  20. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  19. září

                                  Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                                  19. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  19. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  19. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  18. září

                                  Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                                  18. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  18. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  18. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  17. září

                                  Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                                  17. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  17. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  17. 9. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám