49 minut

29. listopadu 2019

Obsah dílu

Potvrzené zpomalení české ekonomiky — Jak zpomaluje ekonomika — Ekonomický vývoj — Dopad stavu ekonomiky na firmy — Pátrání po motivu útočníka — Rezignace premiéra Malty — Přechod na nový mýtný systém — Předseda Senátu vs. prezident — Nové případy infekce HIV v ČR — Úklid po zemětřesení v Albánii — Pokusy o nové arabské jaro — Pražská výzva k informační zodpovědnosti — Známé i neznámé profese Jiřího Šlitra — Premiér o předčasném konci ministrovy návštěvy — Tresty v kauze vytunelování kampeličky — Nejvýznamnější české osobnosti — Kočky jen na vodítku — Výše škody pro přestupek a trestný čin — Rozsvěcení vánočního stromu v Brně — Bezpečnost na vánočních trzích — Šetření zásahu v Hamru — Poslední listopadový pátek dnem slev — Poslední listopadový pátek dnem slev — Black Friday v číslech — Nekalé praktiky pod nálepkou Black Friday — Pátrání po motivu útočníka — Spor o krácení odměn při souběhu funkcí — Končí šéf pražské mordparty — Loučení Donalda Tuska — Pes v permafrostu — Razie proti padělkům na Hatích — Vzpomínky na konec totality v pohraničí — Po slovenských stopách OF

Části dílu

00:34
Potvrzené zpomalení české ekonomiky
  Podle statistiků rostla ve 3. čtvrtletí o 2,5 procenta. To je o dvě desetiny méně než v předchozím kvartálu a také méně, než očekávala Česká národní banka.
  01:19
  Jak zpomaluje ekonomika
   Stále platí, že české ekonomice pomáhá export a taky spotřeba domácností, i když už ani ta neroste tak rychle jako dřív. A hlavně – ubylo investic.
   03:46
   Ekonomický vývoj
    Ministerstvo financí v návrhu státního rozpočtu na příští rok počítá s dalším zpomalováním. HDP nejrychleji posiloval v roce 2015 a předloni, od té doby zvolňuje. I v příštích letech má podle odhadů dál klesat ke dvěma procentům.
    04:49
    Dopad stavu ekonomiky na firmy
     Hostem Událostí je Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy.
     07:32
     Pátrání po motivu útočníka
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      09:52
      Rezignace premiéra Malty
       Maltský premiér končí ve funkci. Rezignoval kvůli skandálu kolem vraždy novinářky Daphne Caruanové Galiziové. Ta zemřela před dvěma lety po výbuchu bomby v autě.
       10:12
       Přechod na nový mýtný systém
        Živý vstup redaktora Tomáš Indreie.
        11:35
        Předseda Senátu vs. prezident
         Předseda Senátu nebude komentovat kritiku prezidenta, která se týká plánované cesty na Tchaj-wan. Miloš Zeman v televizi Barrandov řekl, že Jaroslav Kubera jedná proti ekonomickým zájmům Česka, a když tam pojede, skončí jejich relativně přátelské vztahy.
         12:03
         Nové případy infekce HIV v ČR
          Lékaři letos v Česku evidují zhruba dvě stě nových pacientů nakažených virem HIV. Většinou jde o muže, kteří měli sex s muži. Do roku 2016 počet nových případů strmě rostl. V posledních letech klesá.
          13:00
          Úklid po zemětřesení v Albánii
           Albánská vláda přišla s prvním odhadem škod způsobených úterním zemětřesením. Nejsilnější otřesy posledních dekád zničily nebo poškodily na tisíc budov a o střechu nad hlavou připravily přes pět tisíc lidí.
           13:44
           Pokusy o nové arabské jaro
            Hned v několika blízkovýchodních zemích roste vnitropolitické napětí. V Iráku nabídl rezignaci premiér Mahdí, po mimořádně krvavých střetech mezi demonstranty a ozbrojenými silami. V Libanonu zase pokračují masové protesty.
            16:01
            Pražská výzva k informační zodpovědnosti
             Zástupci sedmi parlamentních stran vyzvaly americký Kongres, aby zvýšil tlak na velké technologické firmy provozující sociální sítě. Skupina poslanců chce zamezit šíření lží a dezinformací.
             16:22
             Známé i neznámé profese Jiřího Šlitra
              Jiří Šlitr byl pravděpodobně jedním z nejslavnějších neherců, patří k nejúspěšnějším skladatelům bez hudebního vzdělání, a jak ukazuje nová výstava, byl taky pozoruhodným výtvarníkem samoukem.
              19:21
              Premiér o předčasném konci ministrovy návštěvy
               Premiér čeká, co zjistí ministerstvo zahraničí o předčasně ukončené obchodní cestě šéfa resortu zemědělství Tomana v Rusku. Tamní úřady neumožnily přelet z Moskvy do Kazaně, podnikatelská delegace se musela vráti do Prahy.
               19:43
               Tresty v kauze vytunelování kampeličky
                Za vytunelování Metropolitního spořitelního družstva poslal soud manažery na šest a pět let do vězení. Kampelička přišla podle obžaloby o miliardu a dvě stě milionů korun. Nepravomocné tresty dostalo všech devatenáct obžalovaných.
                22:04
                Nejvýznamnější české osobnosti
                 Nejvýznamnější českou osobností byl podle aktuálního průzkumu CVVM Karel IV. Myslí si to 20 procent respondentů. 19 procent oslovených zmínilo Tomáše Garrigua Masaryka, 18 procent Václava Havla.
                 22:29
                 Kočky jen na vodítku
                  Svoboda pohybu platí v Unii i pro kočky, ujišťuje Evropská komise. Vyvrátila tak fámu z publikace dvou nizozemských právníků. Ti psali o chystaném opatření, podle kterého by majitelé své domácí mazlíčky nesměli pouštět ven.
                  22:58
                  Výše škody pro přestupek a trestný čin
                   Hranice škody, která odlišuje přestupky a trestné činy, by se mohla zdvojnásobit. Novelu, která by to umožnila, dnes v prvním čtení schválili poslanci.
                   25:03
                   Rozsvěcení vánočního stromu v Brně
                    Na brněnském náměstí Svobody už svítí vánoční strom. Tisíce Brňanů jeho rozsvícení odpočítaly před pátou hodinou.
                    25:25
                    Bezpečnost na vánočních trzích
                     Betonové zátarasy se dnes znovu objevily v centru Prahy. Mají zajistit větší bezpečnost lidí na vánočních trzích. Pracovníci správy služeb jich instalovali skoro 70, a to na Václavské náměstí a na náměstí Republiky.
                     26:01
                     Šetření zásahu v Hamru
                      Zásah v Hamru na Jezeře prošetří speciální komise. Chce zjistit, jestli někdo nepochybil. Při výbuchu 19. listopadu se zranilo 8 lidí, jeden zemřel. Zdravotní komplikace se ale objevily také u lidí, kteří na místě zasahovali nebo o zraněné pečovali.
                      28:10
                      Poslední listopadový pátek dnem slev
                       Na dnešek připadá Black Friday, tedy černý pátek. Obchodníci nabízejí část zboží ve slevových předvánočních akcích. A na to Češi čím dál víc slyší.
                       28:47
                       Poslední listopadový pátek dnem slev
                        Na černý pátek nabízejí některé obchody zboží i s více než 50procentní slevou. A čeští zákazníci na akční ceny stále slyší. Tržby obchodníků se tak podle odhadu oproti loňskému roku zvýší v tento den až o čtvrtinu.
                        31:23
                        Black Friday v číslech
                         Češi během této marketingové akce utratí jen na internetu podle odhadů až 800 milionů korun. Pro on-line nákup dárků se rozhodne většina lidí, 78 procent. Výhradně v kamenných obchodech nakupuje ani ne desetina zákazníků.
                         32:17
                         Nekalé praktiky pod nálepkou Black Friday
                          Black Friday je nejen příležitostí pro zákazníka nakoupit levně, ale taky pro nepoctivé internetové prodejce a nekalé praktiky. Ročně Českou obchodní inspekci upozorní na podvodné jednání e-shopů šest tisíc poškozených lidí.
                          35:20
                          Pátrání po motivu útočníka
                           35:40
                           Spor o krácení odměn při souběhu funkcí
                            Skupina třiceti senátorů se chce obrátit na Ústavní soud. Nelíbí se jim chystané krácení odměn komunálních politiků, kteří jsou zároveň členy parlamentu nebo vlády.
                            37:59
                            Končí šéf pražské mordparty
                             Po třiceti letech končí zítra u policie Josef Mareš, dlouholetý ředitel pražského oddělení vražd. Do civilu odchází na vlastní žádost. Nastoupí jako badatel Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu.
                             38:32
                             Loučení Donalda Tuska
                              V Bruselu se střídá politické vedení. Z čela Evropské rady dnes odešel Donald Tusk, post předal bývalému belgickému premiérovi Charlesi Michelovi. Tusk coby výrazný unijní politik se nově postaví do čela nejsilnějšího evropského politického uskupení.
                              41:38
                              Pes v permafrostu
                               Vědci ukázali snímky možná nejstaršího dosud objeveného psa. Ve zmrzlé půdě na Sibiři ležel 18 tisíc let. Tělo je v unikátně zachovalém stavu, včetně vousů, řas nebo zubů. Experti zatím nedokázali zjistit, jestli je dvouměsíční štěně nebo vlče.
                               42:02
                               Razie proti padělkům na Hatích
                                Česká obchodní inspekce hlásí největší zátah na padělky tohoto roku. Od včerejšího odpoledne až do noci zasahovala v tržnici v Hatích na Znojemsku. A celkem zabavila 6,5 tisíce kusů padělaného zboží v hodnotě přes 25 milionů korun.
                                43:59
                                Vzpomínky na konec totality v pohraničí
                                 Třicáté výročí pádu železné opony si na hranici Česka a Rakouska připomněli ministři zahraničí obou zemí. Sešli se u rakouského Hardeggu na mostě, který byl po čtyřicet let totality neprůchodný.
                                 44:54
                                 Po slovenských stopách OF
                                  Málo známý příběh z časů sametové revoluce na Slovensku. I když v jejím čele stálo hnutí Veřejnost proti násilí, v některých městech vznikaly buňky Občanského fóra. Nejsilnější bylo v Košicích, kde měl disent k Praze velmi blízko.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž45 minut
                                  Další díl
                                  30. listopadu 2019

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž55 minut

                                  22. května

                                  Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                                  22. 5. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  22. května

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 5. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  21. května

                                  Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                                  21. 5. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  21. května

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 5. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  20. května

                                  Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                                  20. 5. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  20. května

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 5. 2024 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  19. května

                                  Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                                  19. 5. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  19. května

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  19. 5. 2024 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  18. května

                                  Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                                  18. 5. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  18. května

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  18. 5. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám