48 minut

21. říjen 2019

Obsah dílu

Nehlasování o brexitu — O brexitu rozhodne parlament — Reakce v Londýně i Bruselu — Registrace do mýtného systému — Odhalené přípravy na kyberútok — Pochybení stran — Obžalovaný Kočner — Začerněné noviny — Vlakové jízdné v Olomouckém kraji — Odškodnění za mrazy — Zranění vojáci — Ceny ministerstva kultury — Kottovi ve vězení — Víc Čechů spoří na penzi — Odzbrojení objetím — Ucpaná železnice — Zákaz buskingu v Českém Krumlově — Sucho ustoupilo — Soud kvůli přepadení benzinky — Transport bijícího srdce — Budoucnost a minulost transplantace orgánů — Logistika transplantací — Rozšíření letiště — Protesty v Chile — Kanadské volby — Nástrahy v podobě hřebíků a vrutů ohrožují řidiče v Pelhřimově — Zranění vojáci — Změny na Václavském náměstí — Sražená zvěř — Stažení kurdských milic — Česká hlavička — Dopis vnoučeti

Části dílu

00:37
Nehlasování o brexitu
  Další porážka britského premiéra v parlamentu. Boris Johnson chtěl, aby dnes poslanci závazně hlasovali o nové brexitové dohodě, kterou vyjednal minulý týden na summitu Evropské unie. Jenže předseda parlamentu John Bercow rozhodl jinak.
  01:15
  O brexitu rozhodne parlament
   Předseda sněmovny dodal, že pokud má britská vláda dost hlasů, nic jí nebrání v tom, aby tento týden prosadila svoji dohodu. Zásadní hlasování se tak přesouvá na zítřek. Britští poslanci budou rozhodovat o legislativě potřebné k brexitu.
   04:01
   Reakce v Londýně i Bruselu
    Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
    06:56
    Registrace do mýtného systému
     Do nového mýtného systému dopravci zatím registrovali něco málo přes osmdesát tisíc vozů. To je zhruba čtvrtina z očekávaného počtu. Ostrý provoz přitom začne prvního prosince.
     08:40
     Odhalené přípravy na kyberútok
      Živý vstup Pavla Schröttera.
      11:13
      Pochybení stran
       Hnutí SPD podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí chybovalo při kampani u voleb do sněmovny v roce 2017. Kontroloři zjistili celkem 17 nedostatků.
       11:41
       Obžalovaný Kočner
        Dvacet měsíců po nájemné vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky se případ posouvá k soudu. Prokurátor obžaloval čtyři lidi, včetně podnikatele Mariána Kočnera, kterého policie označila za objednatele. Hrozí jim až doživotí.
        14:06
        Začerněné noviny
         Australské noviny vyšly se začerněnými titulními stranami. Redakce tak protestují proti omezování přístupu k informacím. Podle nových zákonů jim je úřady mohou odepřít s odvoláním na bezpečnost.
         14:29
         Vlakové jízdné v Olomouckém kraji
          Živý vstup Dušana Gavendy.
          15:49
          Odškodnění za mrazy
           Ovocnáři mohou ode dneška žádat o náhradu ztrát, které jim způsobily jarní mrazy. Na podání žádosti u intervenčního fondu mají osm dní.
           17:34
           Zranění vojáci
            17:52
            Ceny ministerstva kultury
             Architektura, divadlo, hudba nebo literatura – významné osobnosti nejen z těchto odvětví ocenil ministr kultury Lubomír Zaorálek. Státní cenu za literaturu si odnesl Karol Sidon, za překlad Anna Kareninová. In memoriam byl oceněn kameraman Jaroslav Kučera.
             20:28
             Kottovi ve vězení
              Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení – každý z nich si má za korupci kolem středočeských zakázek odpykat šestiletý trest. Bývalý poslanec ODS a někdejší ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku přijali úplatky ve výši 17 milionů korun.
              20:53
              Víc Čechů spoří na penzi
               Lidí s penzijním spořením přibylo. Stalo se to poprvé od roku 2013. Dohromady si na penzi ukládá skoro 4 a půl milionu Čechů. To je o osm tisíc víc než na konci loňského roku.
               22:44
               Odzbrojení objetím
                Rychlou a citlivou reakcí pomohl trenér na střední škole v Oregonu předejít tragédii. Odzbrojil studenta, který dovnitř vešel s puškou. Psychicky nemocného mladíka pak držel v objetí, dokud nepřijela policie. Incident se stal už v květnu.
                23:10
                Ucpaná železnice
                 Nákladní vlaky na klíčové mezinárodní trati do Německa a dál na sever Evropy čekají v Děčíně v mnohahodinových frontách. Na dvacet let starém koridoru dělníci mění koleje, a tak soupravy jezdí jen po jedné.
                 25:05
                 Zákaz buskingu v Českém Krumlově
                  25:46
                  Sucho ustoupilo
                   Díky dešti a chladnějšímu září se hladina podzemních vod vrátila k normálu už na čtvrtině území Česka.
                   26:09
                   Soud kvůli přepadení benzinky
                    Výjimečný trest za vraždu pumpařky v Nelahozevsi navrhl dnes u soudu státní zástupce pro Davida Šindlera. Muž podle obžaloby loni v prosinci přepadl benzinovou stanici a zastřelil její obsluhu. Rozsudek soud vynese v pátek.
                    27:49
                    Transport bijícího srdce
                     Zásadní posun v kvalitě transplantací srdce v Česku. Lékaři z pražského IKEMu začátkem měsíce jako první v zemi použili novou metodu – transport bijícího srdce. Ta umožňuje orgán převážet v co nejpřirozenějších podmínkách.
                     30:12
                     Budoucnost a minulost transplantace orgánů
                      První lidský orgán, který se lékařům podařilo transplantovat, byly ledviny. A to i v někdejším Československu – konkrétně v 60. letech. V současnosti překračují orgány určené k transplantaci i hranice.
                      31:49
                      Logistika transplantací
                       Kromě lékařů a sester se do transplantace zapojují laboranti, koordinátoři, řidiči nebo piloti. Na převoz je 4 až 24 hodin – podle typu orgánu. Ten cestuje ve sterilních obalech a v tepelně izolovaném boxu.
                       33:57
                       Rozšíření letiště
                        Letiště Václava Havla v Praze bude větší. V roce 2035 by jím mohlo projít až 23 milionů cestujících. Letos to bude necelých 18. Stavba nového terminálu by měla začít za pět let. Plán počítá také s velkokapacitními parkovacími domy a hotelem.
                        34:56
                        Protesty v Chile
                         Nejméně 11 obětí už mají masové protesty v Chile. Rozpoutalo je zdražení jízdenek na metro v hlavním městě. Násilnosti se ale rozšířily po celé zemi – úřady v pěti regionech kvůli nim vyhlásily výjimečný stav.
                         35:15
                         Kanadské volby
                          Kanada právě volí nový parlament. Liberálové premiéra Justina Trudeaua v něm podle průzkumů neudrží většinu. Zemi proto nejspíš povede menšinový kabinet. Hlasování rozhodne, zda ho bude sestavovat Trudeau, nebo šéf dnes opozičních konzervativců.
                          37:36
                          Nástrahy v podobě hřebíků a vrutů ohrožují řidiče v Pelhřimově
                           Policie už je na stopě pachateli, který po silnicích ve městě rozmisťuje jablka nebo piškoty s hřebíky a vruty.
                           39:18
                           Zranění vojáci
                            39:53
                            Změny na Václavském náměstí
                             Tramvaje budou na pražském Václavském náměstí po svém návratu do horní části jezdit v trase dnešních vozovek pro auta. V minulosti byly koleje ve středu náměstí. Úpravy by měly začít v roce 2022 a práce mají trvat asi rok.
                             41:35
                             Sražená zvěř
                              Při srážkách s auty umírá letos na Šumavě dvakrát více zvěře než v předchozích letech. A to i té vzácné a chráněné. Na silnici už letos zahynula také dvě rysí mláďata. Vedení národního parku chce proto testovat speciální odrazky na stromech.
                              42:08
                              Stažení kurdských milic
                               Zítra v deset hodin večer místního času vyprší lhůta na stažení kurdských milic YPG ze syrsko-tureckého pohraničí. Turecko hrozí, že pokud se tak nestane, obnoví boje. Ankara připouští, že první fáze takzvané bezpečné zóny bude zhruba 100 km dlouhá.
                               44:45
                               Česká hlavička
                                Mimořádná vědecká práce v podání středoškoláků. Právě teď přebírá devět nadaných studentů ceny Česká hlavička 2019.
                                45:10
                                Dopis vnoučeti
                                 Šedesát českých seniorů se připojilo k mezinárodnímu projektu Dopis vnoučeti. Smyslem je zjistit, jaký vzkaz chtějí čeští, polští a němečtí zástupci starší generace předat té nejmladší. Nad dopisy dnes poprvé společně diskutovali.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 22. říjen 2019

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 1. červenec

                                 Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                                 1. 7. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 1. červenec

                                 Ve znakovém jazyce

                                 1. 7. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 30. červen

                                 Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                                 30. 6. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 30. červen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 30. 6. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 29. červen

                                 Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                                 29. 6. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 29. červen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 29. 6. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám