44 minut

8. září 2019

Obsah dílu

Růst platů státních zaměstnanců — Platy ve státní a místní správě — Financování zdravotnictví — Narušení mírových rozhovorů mezi USA a Talibanem — Volební model — Nákup mobilních radarů — Protestující v Hongkongu a Donald Trump — Návrh na vazbu pro řidiče kamionu — Rusové volí do zastupitelstev — Další rezignace člena Johnsonovy vlády — Prodej hotelů — Americko-turecké hlídky — Česká stopa ve filmových Benátkách — Diplomacie kolem kontroverzního památníku — Zadržení Íránci s českými pasy — 1989: Mobilizace studentstva — Výstraha před povodní — Trénink psovodů ve zbořené budově — Kamiony blokující jízdní pruhy — Měření rychlosti na D1 — Pravidla řízení v dopravních omezeních — Spory o tankery — Škodliviny ze shořelé katedrály — Tajfun Lingling v Korejích — 100. narozeniny Medy Mládkové — Dvořákova Praha — Dětské oběti rituálních vražd v Peru

Části dílu

00:33
Růst platů státních zaměstnanců
  Jednání o platech ve veřejném sektoru – zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se sejdou zítra. Odbory požadují růst o osm procent. Ve hře je podle části z nich i zvýšení všem stejně o 1500 korun.
  01:02
  Platy ve státní a místní správě
   Ministryně financí Alena Schillerová teď propočítává, co by zvýšení platů všem o stejnou částku znamenalo pro státní rozpočet. Zopakovala, že do vyjednávání resort vstupuje s třemi procenty, což by byl růst zhruba o 1100 korun pro každého.
   03:35
   Financování zdravotnictví
    Koaliční partneři řeší taky financování zdravotnictví. Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka je kvůli podfinancování vážně ohrožena kvalita péče. Pojišťovny chtějí, aby šlo příští rok na zdravotní péči 346 miliard korun.
    04:48
    Narušení mírových rozhovorů mezi USA a Talibanem
     Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
     06:18
     Volební model
      Kdyby se v srpnu volilo do sněmovny, zvítězilo by podle průzkumu Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO. Získalo by 30 procent hlasů. Naopak poprvé by se do sněmovny nedostali komunisté.
      07:12
      Nákup mobilních radarů
       Nákupu nových mobilních radarů z Izraele už skoro nic nebrání. Ministerstvo obrany čeká na odborný posudek na výši ceny. Ten má dostat nejpozději do konce září.
       09:17
       Protestující v Hongkongu a Donald Trump
        Demonstranti v Hongkongu žádali o pomoc amerického prezidenta Donalda Trumpa. Poklidný pochod ke konzulátu Spojených států se později znovu proměnil ve střety s policií.
        09:38
        Návrh na vazbu pro řidiče kamionu
         Živý vstup redaktora Jana Beránka.
         11:19
         Rusové volí do zastupitelstev
          Nízká volební účast provází komunální volby v Rusku. Pro vládní stranu Jednotné Rusko jde o test podpory, která dlouhodobě klesá. V Moskvě úřady z voleb vyloučily opoziční kandidáty.
          13:24
          Další rezignace člena Johnsonovy vlády
           Po bratrovi britského premiéra Borise Johnsona rezignoval další člen vlády, a to ministryně práce a důchodů Amber Ruddová.
           14:09
           Prodej hotelů
            Rekordní prodeje hotelů v Česku. Letos jich zatím změnilo majitele 10, celkový objem transakcí byl 530 milionů eur, v přepočtu přes 13,5 miliardy korun. Ve srovnání s ročním průměrem za posledních pět let jde o víc než stoprocentní nárůst.
            16:17
            Americko-turecké hlídky
             Společné americko-turecké hlídky začaly působit na severovýchodě Sýrie.
             16:34
             Česká stopa ve filmových Benátkách
              Skončily 76. filmové Benátky. Zlatého lva za nejlepší film získal americký snímek Joker. Film Nabarvené ptáče, který byl prvním českým snímkem v hlavní souteži po pětadvaceti letech, žádnou sošku během závěrečného večera nezískal.
              20:08
              Diplomacie kolem kontroverzního památníku
               Vicepremiér Jan Hamáček odsoudil výrok ruského ministra kultury na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře – Vladimir Medinskij ho přirovnal k vůdci regionální pobočky nacistické NSDAP.
               21:29
               Zadržení Íránci s českými pasy
                Na kyperském letišti zadrželi tři Íránce, kteří se pokusili odletět do Británie s falešnými českými pasy. První chtěl takto odcestovat na začátku týdne, další dva pak v pátek.
                21:51
                1989: Mobilizace studentstva
                 Založení nezávislé studentské organizace, informačního střediska, vydávání studentských časopisů, pořádání diskusních fór. Vysokoškolští studenti se před třiceti lety začali aktivizovat.
                 24:32
                 Výstraha před povodní
                  Na severovýchodě republiky hrozí vydatný déšť. Meteorologové varují, že během dvanácti hodin může napršet až 40 milimetrů – a některé menší řeky se můžou rozvodnit.
                  25:02
                  Trénink psovodů ve zbořené budově
                   V sutinách bývalého lihovaru trénovala záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje. Jde podle ní o jedinečnou možnost, jak si hledání osob vyzkoušet v téměř reálném prostředí.
                   27:02
                   Kamiony blokující jízdní pruhy
                    Kamiony, které blokují oba jízdní pruhy – aby kolegové mohli snáz projet omezením. Obrázek, který je na českých dálnicích stále častější. Podle dopravních expertů nebezpečné, podle silničářů bezohledné.
                    30:03
                    Měření rychlosti na D1
                     To hlavní, na co si v kritických místech musejí dávat řidiči pozor, je rychlost – aktuálně se měří na čtyřech úsecích D1.
                     31:33
                     Pravidla řízení v dopravních omezeních
                      Tam, kde se dálnice opravuje, je provoz svedený obvykle do dvou úzkých pruhů. Sice tady platí stejná pravidla jako pro jízdu v klasických pruzích, nicméně má jízda ve zúženích svoje specifika a řidiči kvůli tomu často tápou.
                      33:49
                      Spory o tankery
                       Írán prodal ropu ze sporného tankeru. Plavidlo zadržel před dvěma měsíci Gibraltar kvůli podezření, že náklad veze v rozporu se sankcemi Evropské unie do Sýrie.
                       34:14
                       Škodliviny ze shořelé katedrály
                        Následky požáru katedrály Notre Dame z poloviny dubna stále komplikují život obyvatelům v jejím okolí. Vláda nařídila další analýzu vzorků, aby zjistila hodnoty olověného prachu ve vzduchu a hlavně v půdě.
                        36:48
                        Tajfun Lingling v Korejích
                         Tajfun Lingling přešel přes Severní Koreu – podle místní státní agentury usmrtil pět lidí, zničil 460 domů, 15 veřejných budov a 46 tisíc hektarů zemědělské půdy.
                         37:11
                         100. narozeniny Medy Mládkové
                          Mecenáška a sběratelka umění Meda Mládková slaví sté narozeniny. Její život přibližuje veřejnosti rozsáhlá výstava Meda Ambasadorka umění, kterou připravilo Museum Kampa.
                          38:36
                          Dvořákova Praha
                           Začíná Mezinárodní hudbení festival Dvořákova Praha. Už za několik málo minut rozezní Rudolfinum Dvořákův slavný violoncellový koncert i populární osmá symfonie v podání Národního symfonického orchestru italského rozhlasu a televize.
                           39:09
                           Dětské oběti rituálních vražd v Peru
                            Největší dětské obětiště na světě. Na 230 zachovalých ostatků na jednom místě odkryli archeologové na pobřeží severního Peru. Oblast byla od 10. do 15. století centrem říše Chimů.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            9. září 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            27. září

                            Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                            27. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                            26. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            25. září

                            Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                            25. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            25. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                            24. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            23. září

                            Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                            23. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            23. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 9. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám