9. září 2019

Obsah dílu

Peníze do zdravotnictví — Pře o peníze pro zdravotnictví — Financování zdravotnictví — Závěry z jednání koaliční rady — Zmařený pokus o předčasné volby — Modernizace D1 v úseku Humpolec–Koberovice — Zrychlené úseky českých dálnic — Nezaměstnanost v ČR — Složení Evropské komise — Nacista starostou německé obce — Výsledky komunálních voleb v Rusku — Pocta Haně Hegerové — Nové posouzení mýtného tendru — Pokus o spojení s indickou sondou na Měsíci — Obavy ze stoupajících hladin — Vazba pro řidiče kamionu z Uhříněvsi — Test na riziko vzniku rakoviny děložního hrdla — Les na stadionu v Klagenfurtu — Nová auta pro policisty — Začátek topné sezony — Vytápění domácností na Karlovarsku — Těžba dřeva v ČR — Kontroly kotlů před sezonou — Praha omezí vytápění černým uhlím — Soud v kauze směnek televize Markíza — Tajfun v Japonsku — Víc peněz pro neziskové organizace — Nový kulturní prostor v Kennedyho centru — Rušení koncertů v Číně — Zahraniční pomoc hendikepovaným Čechům

Části dílu

00:35
Peníze do zdravotnictví
  O 26 miliard víc než letos dostanou příští rok nemocnice, soukromí lékaři, zubaři i další zdravotnická zařízení.
  01:16
  Pře o peníze pro zdravotnictví
   Ministerstvo počítá příští rok taky se zvýšením základních platů zdravotníků ve státních nemocnicích o tři procenta. I to ale kritizují sociální demokrati.
   04:29
   Financování zdravotnictví
    Rozdělení peněz kritizují vedle odborů i některé zdravotnické organizace. Své spojenectví nazvaly krizovým štábem a požadují, aby do systému přišlo dalších 45 miliard.
    04:58
    Závěry z jednání koaliční rady
     Vstup redaktorky Mariany Novotné.
     06:44
     Zmařený pokus o předčasné volby
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      09:18
      Modernizace D1 v úseku Humpolec–Koberovice
       Dálnice D1 mezi Prahou a Brnem zažila další problematický den. Silničáři začali na Vysočině modernizovat osmikilometrový úsek mezi Humpolcem a Koberovicemi.
       11:56
       Zrychlené úseky českých dálnic
        Tunelem Valík se nově jako prvním dálničním tunelem v Česku jezdí 100kilometrovou rychlostí. Nezbytným vybavením modernizovaného tunelu je nové LED osvětlení.
        13:00
        Nezaměstnanost v ČR
         Nezaměstnanost zůstává v Česku nejnižší v Evropské unii. I v srpnu byla na dvou celých a sedmi desetinách procenta. Mírně klesl počet lidí registrovaných na úřadech práce – je jich tam míň než 205 tisíc.
         14:14
         Složení Evropské komise
          O novém složení Evropské komise je po dnešku jasno. Nastupující šéfka Ursula von der Leyenová schválila kandidáty členských zemí. V týmu bude 14 mužů a 13 žen, včetně Věry Jourové.
          14:43
          Nacista starostou německé obce
           Pobouření politických špiček Německa vyvolalo hlasování zastupitelů malé obce v Hesensku. Jejím starostou se stal člen neonacistické NPD. Hlasovali pro něj i členové vládních stran.
           17:11
           Výsledky komunálních voleb v Rusku
            Ruská vládní strana Jednotné Rusko v komunálních volbách v Moskvě výrazně ztratila. Hlasování provázela i nízká účast. K urnám přišlo jen 21 procent voličů.
            17:50
            Pocta Haně Hegerové
             Poctu Haně Hegerové připravilo pražské Divadlo Rokoko. Legendární šansoniérka oslaví na podzim osmdesáté osmé narozeniny. V inscenaci nazvané Bez Hany zpívá šest herců její písně a společně vyprávějí příběh, který vytvořil režisér Jakub Nvota.
             20:57
             Nové posouzení mýtného tendru
              Antimonopolní úřad se bude znovu zabývat mýtným tendrem. A to konkrétně námitkami firmy Kapsch. Úřadu, který předtím řízení o námitkách Kapsche zastavil, to nařídil jeho předseda Petr Rafaj.
              23:07
              Pokus o spojení s indickou sondou na Měsíci
               Indie má naději na spojení se svojí sondou na Měsíci. Podle tamní mediální agentury se přistávací modul Vikrám podařilo najít. Je šance, že není zničený, ale komunikaci s ním se zatím navázat nepodařilo.
               23:33
               Obavy ze stoupajících hladin
                Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
                24:47
                Vazba pro řidiče kamionu z Uhříněvsi
                 Řidič, který zastavil s kamionem na přejezdu v Praze-Uhříněvsi, zůstane ve vazbě. Určil to Obvodní soud pro Prahu 10. Muž rozhodnutí akceptoval a to je pravomocné.
                 25:34
                 Test na riziko vzniku rakoviny děložního hrdla
                  Poprvé si ženy budou moci udělat test na riziko rakoviny děložního hrdla doma. Lékaři vytipovali 10 000 z nich, kterým posílají testovací sady k tzv. samoodběru. Zlepšit tak chtějí prevenci, skoro 50 % žen totiž ke gynekologovi pravidelně nechodí.
                  27:08
                  Les na stadionu v Klagenfurtu
                   Místo dvaadvaceti fotbalistů dvě stě devadesát devět stromů. Les nevyrostl na stadionu v rakouském Klagenfurtu vinou zanedbané údržby, ale jako umělecký počin.
                   27:39
                   Nová auta pro policisty
                    Policisté dostanou do konce roku prvních 865 nových aut. Prototyp dnes představili ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar. Např. část auta bude mít nově i bezpečnostní rámy, jako ochranu při nárazu.
                    29:36
                    Začátek topné sezony
                     Na některých místech v Česku po víkendovém ochlazení začala topná sezona.
                     30:28
                     Vytápění domácností na Karlovarsku
                      Už o víkendu si někteří obyvatelé Ostrova na Karlovarsku stěžovali na chlad v bytech. Po letní pauze začala proto ostrovská teplárenská společnost vytápět domácnosti.
                      32:25
                      Těžba dřeva v ČR
                       Těžba dřeva v Česku vloni kvůli rozsáhlé kůrovcové kalamitě vzrostla na historické maximum – víc než pětadvacet milionu metrů krychlových loni.
                       33:45
                       Kontroly kotlů před sezonou
                        Většina domácností je u nás vytápěná dálkově ústředním topením nebo kotlem na zemní plyn. Ty první mohou otočit ventilem u radiátoru, ty druhé by měl před zahájením topné sezony navštívit odborný technik a kotel zkontrolovat.
                        35:48
                        Praha omezí vytápění černým uhlím
                         Část Pražanů čeká v topení změna už příští rok: hlavní město plánuje kvůli emisím od října příštího roku zakázat topení uhlím v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd.
                         36:19
                         Soud v kauze směnek televize Markíza
                          Slovenský podnikatel Marián Kočner, obviněný z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka, se po víc než roce objevil na veřejnosti. Vypovídal u soudu v kauze směnek televize Markíza.
                          38:36
                          Tajfun v Japonsku
                           Japonsko zasáhl nejsilnější tajfun za poslední dekádu. V okolí Tokia narušil provoz vlaků i letadel a skoro milion domácností bylo bez proudu. Bouře Faxai má zatím jednu oběť.
                           39:01
                           Víc peněz pro neziskové organizace
                            Bezmála pět miliard a sedm set tisíc korun rozdělí příští rok stát v dotacích určených výhradně neziskovým organizacím. Rozhodla tak vláda – oproti letošku částku navýšila o víc než dvě stě milionů.
                            41:09
                            Nový kulturní prostor v Kennedyho centru
                             Kennedyho centrum v americkém Washingtonu se téměř po padesáti letech poprvé rozrostlo. Nový prostor dostal jméno Reach a patřit bude všem druhům umění – hlavně moderním a okrajovým žánrům.
                             43:10
                             Rušení koncertů v Číně
                              Ministr kultury Lubomír Zaorálek se při jednání s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem ohradil proti rušení koncertů českých souborů v Číně. Podle něj to poškozuje obraz země a i velvyslanec za to nese odpovědnost.
                              44:34
                              Zahraniční pomoc hendikepovaným Čechům
                               Národní archiv získal nové dokumenty o švýcarské pobočce Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Podobných odnoží vzniklo v devadesátých letech v zahraničí třináct.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               10. září 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               27. leden

                               Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                               27. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 1. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. leden

                               Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                               26. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 1. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               25. leden

                               Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                               25. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               25. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 1. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám