9. září 2019

Obsah dílu

Peníze do zdravotnictví — Pře o peníze pro zdravotnictví — Financování zdravotnictví — Závěry z jednání koaliční rady — Zmařený pokus o předčasné volby — Modernizace D1 v úseku Humpolec–Koberovice — Zrychlené úseky českých dálnic — Nezaměstnanost v ČR — Složení Evropské komise — Nacista starostou německé obce — Výsledky komunálních voleb v Rusku — Pocta Haně Hegerové — Nové posouzení mýtného tendru — Pokus o spojení s indickou sondou na Měsíci — Obavy ze stoupajících hladin — Vazba pro řidiče kamionu z Uhříněvsi — Test na riziko vzniku rakoviny děložního hrdla — Les na stadionu v Klagenfurtu — Nová auta pro policisty — Začátek topné sezony — Vytápění domácností na Karlovarsku — Těžba dřeva v ČR — Kontroly kotlů před sezonou — Praha omezí vytápění černým uhlím — Soud v kauze směnek televize Markíza — Tajfun v Japonsku — Víc peněz pro neziskové organizace — Nový kulturní prostor v Kennedyho centru — Rušení koncertů v Číně — Zahraniční pomoc hendikepovaným Čechům

Části dílu

00:35
Peníze do zdravotnictví
  O 26 miliard víc než letos dostanou příští rok nemocnice, soukromí lékaři, zubaři i další zdravotnická zařízení.
  01:16
  Pře o peníze pro zdravotnictví
   Ministerstvo počítá příští rok taky se zvýšením základních platů zdravotníků ve státních nemocnicích o tři procenta. I to ale kritizují sociální demokrati.
   04:29
   Financování zdravotnictví
    Rozdělení peněz kritizují vedle odborů i některé zdravotnické organizace. Své spojenectví nazvaly krizovým štábem a požadují, aby do systému přišlo dalších 45 miliard.
    04:58
    Závěry z jednání koaliční rady
     Vstup redaktorky Mariany Novotné.
     06:44
     Zmařený pokus o předčasné volby
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      09:18
      Modernizace D1 v úseku Humpolec–Koberovice
       Dálnice D1 mezi Prahou a Brnem zažila další problematický den. Silničáři začali na Vysočině modernizovat osmikilometrový úsek mezi Humpolcem a Koberovicemi.
       11:56
       Zrychlené úseky českých dálnic
        Tunelem Valík se nově jako prvním dálničním tunelem v Česku jezdí 100kilometrovou rychlostí. Nezbytným vybavením modernizovaného tunelu je nové LED osvětlení.
        13:00
        Nezaměstnanost v ČR
         Nezaměstnanost zůstává v Česku nejnižší v Evropské unii. I v srpnu byla na dvou celých a sedmi desetinách procenta. Mírně klesl počet lidí registrovaných na úřadech práce – je jich tam míň než 205 tisíc.
         14:14
         Složení Evropské komise
          O novém složení Evropské komise je po dnešku jasno. Nastupující šéfka Ursula von der Leyenová schválila kandidáty členských zemí. V týmu bude 14 mužů a 13 žen, včetně Věry Jourové.
          14:43
          Nacista starostou německé obce
           Pobouření politických špiček Německa vyvolalo hlasování zastupitelů malé obce v Hesensku. Jejím starostou se stal člen neonacistické NPD. Hlasovali pro něj i členové vládních stran.
           17:11
           Výsledky komunálních voleb v Rusku
            Ruská vládní strana Jednotné Rusko v komunálních volbách v Moskvě výrazně ztratila. Hlasování provázela i nízká účast. K urnám přišlo jen 21 procent voličů.
            17:50
            Pocta Haně Hegerové
             Poctu Haně Hegerové připravilo pražské Divadlo Rokoko. Legendární šansoniérka oslaví na podzim osmdesáté osmé narozeniny. V inscenaci nazvané Bez Hany zpívá šest herců její písně a společně vyprávějí příběh, který vytvořil režisér Jakub Nvota.
             20:57
             Nové posouzení mýtného tendru
              Antimonopolní úřad se bude znovu zabývat mýtným tendrem. A to konkrétně námitkami firmy Kapsch. Úřadu, který předtím řízení o námitkách Kapsche zastavil, to nařídil jeho předseda Petr Rafaj.
              23:07
              Pokus o spojení s indickou sondou na Měsíci
               Indie má naději na spojení se svojí sondou na Měsíci. Podle tamní mediální agentury se přistávací modul Vikrám podařilo najít. Je šance, že není zničený, ale komunikaci s ním se zatím navázat nepodařilo.
               23:33
               Obavy ze stoupajících hladin
                Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
                24:47
                Vazba pro řidiče kamionu z Uhříněvsi
                 Řidič, který zastavil s kamionem na přejezdu v Praze-Uhříněvsi, zůstane ve vazbě. Určil to Obvodní soud pro Prahu 10. Muž rozhodnutí akceptoval a to je pravomocné.
                 25:34
                 Test na riziko vzniku rakoviny děložního hrdla
                  Poprvé si ženy budou moci udělat test na riziko rakoviny děložního hrdla doma. Lékaři vytipovali 10 000 z nich, kterým posílají testovací sady k tzv. samoodběru. Zlepšit tak chtějí prevenci, skoro 50 % žen totiž ke gynekologovi pravidelně nechodí.
                  27:08
                  Les na stadionu v Klagenfurtu
                   Místo dvaadvaceti fotbalistů dvě stě devadesát devět stromů. Les nevyrostl na stadionu v rakouském Klagenfurtu vinou zanedbané údržby, ale jako umělecký počin.
                   27:39
                   Nová auta pro policisty
                    Policisté dostanou do konce roku prvních 865 nových aut. Prototyp dnes představili ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar. Např. část auta bude mít nově i bezpečnostní rámy, jako ochranu při nárazu.
                    29:36
                    Začátek topné sezony
                     Na některých místech v Česku po víkendovém ochlazení začala topná sezona.
                     30:28
                     Vytápění domácností na Karlovarsku
                      Už o víkendu si někteří obyvatelé Ostrova na Karlovarsku stěžovali na chlad v bytech. Po letní pauze začala proto ostrovská teplárenská společnost vytápět domácnosti.
                      32:25
                      Těžba dřeva v ČR
                       Těžba dřeva v Česku vloni kvůli rozsáhlé kůrovcové kalamitě vzrostla na historické maximum – víc než pětadvacet milionu metrů krychlových loni.
                       33:45
                       Kontroly kotlů před sezonou
                        Většina domácností je u nás vytápěná dálkově ústředním topením nebo kotlem na zemní plyn. Ty první mohou otočit ventilem u radiátoru, ty druhé by měl před zahájením topné sezony navštívit odborný technik a kotel zkontrolovat.
                        35:48
                        Praha omezí vytápění černým uhlím
                         Část Pražanů čeká v topení změna už příští rok: hlavní město plánuje kvůli emisím od října příštího roku zakázat topení uhlím v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd.
                         36:19
                         Soud v kauze směnek televize Markíza
                          Slovenský podnikatel Marián Kočner, obviněný z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka, se po víc než roce objevil na veřejnosti. Vypovídal u soudu v kauze směnek televize Markíza.
                          38:36
                          Tajfun v Japonsku
                           Japonsko zasáhl nejsilnější tajfun za poslední dekádu. V okolí Tokia narušil provoz vlaků i letadel a skoro milion domácností bylo bez proudu. Bouře Faxai má zatím jednu oběť.
                           39:01
                           Víc peněz pro neziskové organizace
                            Bezmála pět miliard a sedm set tisíc korun rozdělí příští rok stát v dotacích určených výhradně neziskovým organizacím. Rozhodla tak vláda – oproti letošku částku navýšila o víc než dvě stě milionů.
                            41:09
                            Nový kulturní prostor v Kennedyho centru
                             Kennedyho centrum v americkém Washingtonu se téměř po padesáti letech poprvé rozrostlo. Nový prostor dostal jméno Reach a patřit bude všem druhům umění – hlavně moderním a okrajovým žánrům.
                             43:10
                             Rušení koncertů v Číně
                              Ministr kultury Lubomír Zaorálek se při jednání s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem ohradil proti rušení koncertů českých souborů v Číně. Podle něj to poškozuje obraz země a i velvyslanec za to nese odpovědnost.
                              44:34
                              Zahraniční pomoc hendikepovaným Čechům
                               Národní archiv získal nové dokumenty o švýcarské pobočce Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Podobných odnoží vzniklo v devadesátých letech v zahraničí třináct.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               10. září 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               4. únor

                               4. 2. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               4. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               4. 2. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               3. únor

                               Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                               3. 2. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               3. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               3. 2. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               2. únor

                               Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                               2. 2. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               2. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               2. 2. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám