Nahrávám video

22. srpen 2019

Část: Otrava čápů jedem na přemnožené hraboše

Obsah dílu

Headlines — Jmenování Lubomíra Zaorálka ministrem kultury — ČSSD před jednáním předsednictva — Reakce na budoucího ministra kultury — Priority v resortu kultury — Verdikt nad vrahem z Chemnitzu — Mike Pompeo jednal se svým dánským protějškem — Nové vrtulníky pro českou armádu — Oběti blesků v Tatrách — Zadlužení obyvatel ČR — Setkání Borise Johnsona a Emmanuela Macrona — Ceny pohonných hmot — Otrava čápů jedem na přemnožené hraboše — Slovenští herci na české scéně — Navyšování rozpočtů ministerstev — Nové záběry vraku Titanicu — Kontroverze kolem sochy maršála Koněva — 22. 8. 1968: nemocnice pod palbou — Zahájení agrosalonu Země živitelka — Zahájení agrosalonu Země živitelka — Stav zemědělství — Kompenzace za kůrovcovou kalamitu — Tramvaj srazila chlapce — Počasí do konce prázdnin — Požáry pustoší pralesy v Amazonii — Přihlášky vynálezů — Navigace pro řidiče na Západním břehu Jordánu — Výplata nemocenské po zrušení karenční doby — WHO: mikroplasty v pitné vodě zdraví neškodí — Příběhy emigrantů z Československa

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Jmenování Lubomíra Zaorálka ministrem kultury
   Návrh na jmenování Lubomíra Zaorálka ministrem kultury podepíše premiér ještě teď večer. Prezident už zveřejnil i datum a čas jmenování – příští úterý ve čtvrt na dvě odpoledne.
   01:19
   ČSSD před jednáním předsednictva
    I přesto, že sociální demokraté mají kandidáta na ministra, kterého je ochotný prezident Miloš Zeman jmenovat, bude předsednictvo strany diskutovat o celém několikaměsíčním sporu i dalších krocích.
    04:50
    Reakce na budoucího ministra kultury
     Jak na jméno nového ministra reagují ředitelé institucí a další osobnosti z kultury?
     06:12
     Priority v resortu kultury
      Živý vstup člena sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Petra Gazdíka.
      08:31
      Verdikt nad vrahem z Chemnitzu
       Devět a půl roku vězení – verdikt v nejsledovanějším německém soudním procesu za poslední roky. Za mříže tribunál poslal syrského žadatele o azyl. Ten měl skoro přesně před rokem, společně s azylantem z Iráku, ubodat v Chemnitzu Němce kubánského původu.
       11:10
       Mike Pompeo jednal se svým dánským protějškem
        Americký ministr zahraničí Mike Pompeo telefonicky jednal s dánským ministrem zahraničí. Telefonát proběhl jen den poté, co prezident Trump zrušil plánovanou návštěvu Dánska kvůli tomu, že tamní premiérka odmítla jeho nápad, že by odkoupil Grónsko.
        11:33
        Nové vrtulníky pro českou armádu
         Spojené státy dodají české armádě 12 vrtulníků – a to 8 víceúčelových strojů Venom a 4 bitevní helikoptéry Viper. Na letecké základně to dnes oznámili premiér Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar.
         13:49
         Oběti blesků v Tatrách
          Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
          15:41
          Zadlužení obyvatel ČR
           Češi se čím dál víc zadlužují. Celkový dluh obyvatel se za první pololetí tohoto roku zvýšil na 2 biliony a 380 miliard korun. Meziročně tak jde o navýšení o 6,7 procenta.
           16:06
           Setkání Borise Johnsona a Emmanuela Macrona
            Irská pojistka v dohodě mezi Británií a Evropskou unií je podle francouzského prezidenta nepostradatelná. Emmanuel Macron přijal britského premiéra v Elysejském paláci, ale velkou naději na přepracování brexitové dohody mu nedal.
            18:37
            Ceny pohonných hmot
             Benzin a nafta opět zlevnily. Litr naturalu 95 stojí v průměru asi 32,70 a nafty 31,90 korun. Za benzin zaplatí řidiči nejvíc v Praze a Olomouckém kraji.
             18:58
             Otrava čápů jedem na přemnožené hraboše
              Živý vstup redaktora Pavla Habrama.
              20:09
              Slovenští herci na české scéně
               Slovenští herci přijíždějí hrát do Česka - na jeviště i filmový plac. I když hranice mezi státy nevnímají, čeští herci se prý na Slovensku objevují méně. Oba státy propojuje třeba Emília Vášáryová.
               22:58
               Navyšování rozpočtů ministerstev
                Další ministři dnes vyjednali navýšení rozpočtů svých resortů pro příští rok. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová požadovala navýšení o půl miliardy.
                24:09
                Nové záběry vraku Titanicu
                 Titanic se rozpadá rychleji, než se čekalo - ukázala to první expedice k jeho vraku po 15 letech. Ten se podle expertů do roku 2030 úplně rozpadne. Nejslavnější loď všech dob po víc než sto letech na mořském dně koroduje kvůli mořské soli.
                 24:37
                 Kontroverze kolem sochy maršála Koněva
                  Sochu sovětského maršála Koněva v pražské Bubenči v noci na dnešek opět někdo posprejoval a polil barvou. Je to už třetí vandalský útok na pomník za poslední dva roky.
                  26:43
                  22. 8. 1968: nemocnice pod palbou
                   Zničený operační sál i vodovodní potrubí – pod palbou zbraní se 22. srpna 1968 ocitla i tehdejší Dětská fakultní nemocnice v Praze. Pacienti se ukrývali několik dní na chodbě.
                   29:13
                   Zahájení agrosalonu Země živitelka
                    Tady na výstavišti v Českých Budějovicích začal největší agrosalon svého druhu u nás – Země živitelka. Do areálu, odkud právě vysíláme, přijelo skoro 600 vystavovatelů z dvaceti zemí.
                    30:13
                    Zahájení agrosalonu Země živitelka
                     Loni navštívilo Zemi živitelku bezmála 116 tisíc lidí. Letos organizátoři očekávají obdobnou účast. Někoho přivádí odborný zájem, jiného výstava přitahuje jako společenská událost.
                     33:57
                     Stav zemědělství
                      Pojďme se teď podívat, jak se vlastně daří českému zemědělství. Letošní úroda je podle posledních odhadů srovnatelná s desetiletým průměrem.
                      35:09
                      Kompenzace za kůrovcovou kalamitu
                       Tématem, o kterém se tady dnes mluvilo, byla ale taky pokračující kůrovcová kalamita v českých lesích. Majitelé těch obecních a soukromých vyzvali stát, aby je víc podpořil – na obnovu zničených porostů v příštím roce žádají sedm miliard.
                       36:37
                       Tramvaj srazila chlapce
                        V Brně včera srazila tramvaj 13letého chlapce. Sledoval mobilní telefon a silnici přecházel bez rozhlédnutí. Pod vozem zůstal zaklíněný, záchranáři ho proto museli nejdřív vyprostit.
                        37:06
                        Počasí do konce prázdnin
                         Živý vstup meteorologa Michala Žáka.
                         39:20
                         Požáry pustoší pralesy v Amazonii
                          Podle brazilského prezidenta Jaira Bolsonara nemá země dostatek prostředků k uhašení požárů, které pustoší Amazonii. Satelitní snímky odhalily, že letos se v pralese vyskytlo téměř 73 tisíc ohnisek.
                          39:46
                          Přihlášky vynálezů
                           Češi málo pracují se systémem ochrany duševního vlastnictví – kvůli chybějícím patentům tak podniky přicházejí o peníze. Podle firem je na vině především délka, cena a složitost registračního procesu.
                           42:04
                           Navigace pro řidiče na Západním břehu Jordánu
                            Palestinští řidiči na Západním břehu Jordánu mají novou mobilní aplikaci. Na rozdíl od globálně známých aplikací, jako jsou Waze nebo Google Maps, má tahle být šitá na míru složité dopravní situaci v tomto regionu.
                            44:15
                            Výplata nemocenské po zrušení karenční doby
                             Počet nových případů výplaty nemocenské se v červenci po zrušení karenční doby meziročně zvýšil o zhruba 11 procent. V porovnání s letošním červnem pak o procenta 4.
                             44:37
                             WHO: mikroplasty v pitné vodě zdraví neškodí
                              Mikroplasty v pitné vodě zatím nejsou pro lidi nebezpečné – vyplývá to z výzkumu Světové zdravotnické organizace. Lidské tělo je totiž nevstřebává. To se ale může v budoucnu změnit.
                              45:00
                              Příběhy emigrantů z Československa
                               Z Československa během dvacátého století odešlo několik emigračních vln – především v osmičkových letech: 1938, 48 a 68. Mnozí exulanti zamířili do Spojených států. Jejich osudy jako první do hloubky mapuje projekt Stopy paměti.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               23. srpen 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                               29. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Ve znakovém jazyce

                               29. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                               28. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Ve znakovém jazyce

                               28. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                               27. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Ve znakovém jazyce

                               27. 9. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám