Nahrávám video

23. srpen 2019

Obsah dílu

Headlines — Podpora rozpočtu na příští rok — Navýšení rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí — Jednání o rozpočtu — Vyjednávání o rozpočtu — Zklidnění v ČSSD i koalici — Konec sporů v koalici? — Tragédie v Tatrách — Odškodnění pro klienty H-Systemu — Ministr proti povinné maturitě z matematiky — Napětí mezi Čínou a USA kvůli clům — Propuštění Alexeje Navalného — Bezpečnostní opatření kvůli summitu G7 — Další orchestr s Prahou v názvu nemůže do Číny — On-line četba na pokračování — Kauza ÚZSI — Rušení malých prodejen — Výběr mýta v červenci — Reakce na znečištění sochy maršála Koněva — Zadržení čtveřice migrantů v Kolíně — Náměstí ve Volyni pokryté bílým prachem — Nové pruhy pro autobusy a záchranáře — Tragédie v Tatrách — Blesky zabíjely v Tatrách — Nebezpečí zásahu bleskem — Varování ČHMÚ před bouřkami — Jak se chránit při bouřce v krajině — Poslední rozloučení s Vojmírem Srdečným — Rozsáhlé požáry jako globální problém — Lidské řetězy jako způsob protestu — Záchrana výra z žumpy — Uniforma, která se přizpůsobí prostředí

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Podpora rozpočtu na příští rok
   Sociálnědemokratičtí ministři, podle šéfky resortu práce a sociálních věcí Jany Maláčové, podpoří ve vládě státní rozpočet pro příští rok. V červnu se při projednávání základních parametrů zdrželi.
   01:32
   Navýšení rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí
    Podle Aleny Schillerové půjde o technickou debatu s experty. Na jejím základě pak může ministryně financí poskytnout ještě letos 800 milionů korun.
    04:07
    Jednání o rozpočtu
     Sociální demokracie by měla rozpočet na příští rok podpořit. Ještě v červnu byla ale situace úplně jiná. Ministři za ČSSD se při hlasování o jeho předběžném návrhu na vládě zdrželi.
     05:10
     Vyjednávání o rozpočtu
      Hostem Událostí je ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
      08:34
      Zklidnění v ČSSD i koalici
       Poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu šéfovi strany Janu Hamáčkovi. Po jednání má podle svých slov jistotu, že členů klubu je nadále 15. Podle Hamáčka to znamená, že členem zůstává i Jaroslav Foldyna.
       10:04
       Konec sporů v koalici?
        Hostem Událostí je ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
        11:46
        Tragédie v Tatrách
         Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
         13:43
         Odškodnění pro klienty H-Systemu
          Další posun v jednání o odškodnění klientů vytunelovaného H-Systemu. Premiér Andrej Babiš dnes prohlásil, že chce situaci řešit změnou zákona. A ne pomocí mimořádného opatření vlády, jak navrhovala ministryně spravedlnosti.
          15:02
          Ministr proti povinné maturitě z matematiky
           Zvrat v debatě o zavedení povinné maturity z matematiky. Proti se postavil ministr školství Robert Plaga – a to poté, co se seznámil s analýzou výsledků maturantů.
           15:28
           Napětí mezi Čínou a USA kvůli clům
            Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
            16:52
            Propuštění Alexeje Navalného
             Ruské úřady propustily z vězení opozičního předáka Alexeje Navalného. Za mřížemi strávil třicet dní za výzvy k účasti na nepovolených protivládních demonstracích.
             17:14
             Bezpečnostní opatření kvůli summitu G7
              Jihofrancouzský Biarritz se opevňuje před víkendovým summitem skupiny G7 – ekonomicky nejsilnějších zemí světa. Hlavním tématem je boj proti nerovnostem, ale řešit se budou i aktuální otázky spojené například s brexitem.
              19:23
              Další orchestr s Prahou v názvu nemůže do Číny
               Plánované turné do Číny musel zrušit další umělecký soubor. Potřebná povolení od čínské strany nedostal Symfonický orchestr Českého rozhlasu.
               19:50
               On-line četba na pokračování
                Méně času na sociálních sítích a víc u knih. Nakladatelství Albatros přišlo s aplikací Story me, která přináší četbu na pokračování.
                22:36
                Kauza ÚZSI
                 Z podvodu a zneužití pravomoci dnes policie obvinila bývalého náměstka civilní rozvědky Zdeňka Blahuta. A to v souvislosti s podezřelým hospodařením Úřadu pro zahraniční styky a informace v době, kdy na něm působil.
                 23:20
                 Rušení malých prodejen
                  Letos zanikne až 500 malých prodejen, hlavně na venkově. Odhaduje to Asociace českého tradičního obchodu. Loni to bylo podobné číslo - zrušeno bylo přes pět stovek prodejen s potravinami a smíšeným zbožím o velikosti do 400 metrů čtverečních.
                  25:26
                  Výběr mýta v červenci
                   Výběr mýtného v Česku – stát v červenci inkasoval víc než 926 milionů korun. Meziročně jde o nárůst o téměř 6 procent.
                   25:42
                   Reakce na znečištění sochy maršála Koněva
                    Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
                    27:23
                    Zadržení čtveřice migrantů v Kolíně
                     Policie zadržela v Kolíně čtyři migranty ukryté v kamionu. Podle prvotního šetření jde o mladé Afghánce. Ukrytí byli v návěsu mezi krabicemi s nábytkem. Šlo o zboží, která do Česká mířilo z Bosny a Hercegoviny.
                     28:25
                     Náměstí ve Volyni pokryté bílým prachem
                      Náměstí ve Volyni zbělalo pod vrstvou kamenné drti, kterou dělníci ve čtvrtek spárovali dlažbu.
                      28:52
                      Nové pruhy pro autobusy a záchranáře
                       Praha chce zavádět další pruhy vyhrazené pro vozy MHD, záchrannou službu nebo vozy taxi. Ještě letos by mohly přibýt na Bělohorské, Strakonické, Libušské nebo Michelské.
                       31:00
                       Tragédie v Tatrách
                        Jak už jsme avizovali, vracíme se ještě jednou do Tater - především na jejich polskou stranu, kde blesky zabily čtyři lidi, z toho dvě děti.
                        31:49
                        Blesky zabíjely v Tatrách
                         Nejdramatičtější situace se odehrála na hoře Giewont. Právě tam blesky připravily o život 4 lidi. Dalších 34 jich zůstává v polských nemocnicích – s těžkými popáleninami nebo úrazy hlavy.
                         34:46
                         Nebezpečí zásahu bleskem
                          Blesk je vlastně silný elektrický výboj, který jde většinou z oblaku do země. V některých případech ale může probíhat i opačným směrem nebo mezi mraky.
                          36:02
                          Varování ČHMÚ před bouřkami
                           Silné bouřky podle meteorologů dál hrozí nejen na Slovensku, ale taky v Česku, a to o víkendu. Varování platí pro některé kraje od sobotního poledne do úterní půlnoci.
                           37:33
                           Jak se chránit při bouřce v krajině
                            Sledování počasí těsně před výletem – jedině tak se dá bezpečně vyhnout bouřce uprostřed Šumavy. Přesto se dá v národním parku přečkat. Pod přístřešky nebo v údolí jezer.
                            40:13
                            Poslední rozloučení s Vojmírem Srdečným
                             Rodina a přátelé se rozloučili s Vojmírem Srdečným – byl posledním ze studentů, které nacisté věznili v koncentračním táboře Sachsenhausen po zásahu 17. listopadu 1939.
                             40:59
                             Rozsáhlé požáry jako globální problém
                              Amazonské požáry zažehly mezinárodní spor. Francie chce téma coby globální problém probrat na víkendové schůzi G7. Brazilský prezident Bolsonaro to označil za koloniální chování.
                              43:24
                              Lidské řetězy jako způsob protestu
                               Na dnešek připadá 30. výročí utvoření lidského řetězu, kterým v Pobaltí na dva miliony lidí demonstrovaly touhu po svobodě a nezávislosti států tehdy spadajících pod Sovětský svaz.
                               45:31
                               Záchrana výra z žumpy
                                Nezvyklou práci měli včera hasiči z Klatov – v Malonicích zachraňovali výra, který uvízl ve fekální jímce. K sově museli slanit do zhruba 6metrové hloubky a odlovit ji pomocí odchytového naběráku.
                                45:55
                                Uniforma, která se přizpůsobí prostředí
                                 Vojenskou uniformu, která mění barvu jako chameleon, vyvinuli vědci z Technické univerzity v Liberci. Reaguje na teplotu – dokáže se přizpůsobit prostředí v lese i v poušti.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž44 minut
                                 Další díl
                                 24. srpen 2019

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 4. říjen

                                 Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                                 4. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 4. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 4. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 3. říjen

                                 Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                                 3. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 3. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 3. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                                 2. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 2. 10. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám