44 minut

27. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — Platby za státní pojištěnce — Platby za státní pojištěnce — Spor v ČSSD o post ministra kultury — Spor o peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem — Čína hájí své firmy v Česku — Výstraha před silnými bouřkami — Demontrace v Rusku — Zácpy na silnicích — Požár pole na Kutnohorsku — Boj proti závislostem na lécích — Zneužívání léků v Česku — Letní filmová škola v Uherském Hradišti — Rozplétání kauzy korupce v pražských nemocnicích — Další demonstrace v Hongkongu — Zastaralá výšková technika hasičů — Odstraňování nápisů z Karlova mostu — 50 let od tragické nehody u Mladé Boleslavi — Ukradli auto a v něm i unikátní protézu — Bezpečnější koupání dětí — Mladí lidé bez práce — Mladí lidé bez práce — Zájem firem o absolventy podle oborů — Podpora zaměstnávání mladých lidí — Ministr zahraničí Tomáš Petříček v Afghánistánu — Poláci demonstrovali proti nenávisti — Nebezpečný azbest v Náchodě — Archeologové zkoumají zbouranou vesnici

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Platby za státní pojištěnce
   Vládní politici se nově přou o výši zdravotního pojištění za děti a důchodce. ČSSD chce, aby platby za státní pojištěnce dál rostly. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO ale zvažuje, že je v roce 2021 zmrazí.
   01:23
   Platby za státní pojištěnce
    Plán ministra kritizují kromě ČSSD i odbory a lékařská komora. Podle nich zdravotnictví peníze chybí. Platby za státní pojištěnce chtějí naopak skokově zvýšit.
    04:31
    Spor v ČSSD o post ministra kultury
     Politici ale zdaleka neřeší jen spor kvůli zdravotnictví. Jak zaznělo, tématem číslo jedna pro vládu je teď odkládaná výměna ministra kultury.
     06:13
     Spor o peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem
      Živý vstup zpravodaje ČT v USA Davida Miřejovského.
      08:12
      Čína hájí své firmy v Česku
       Čínská ambasáda se ohradila proti zprávám o přebírání zpravodajských informací od čínských firem působících v Česku. Označila je za smyšlené. Radiožurnál v týdnu uvedl, že se podobná praxe týká společnosti Huawei.
       09:52
       Výstraha před silnými bouřkami
        Živý vstup redaktorky ČT Anety Beránkové.
        11:12
        Demontrace v Rusku
         Ruská policie zadržela přes 560 lidí během nepovoleného protestu poblíž moskevské radnice. Proti demonstrantům použila i obušky.
         11:34
         Zácpy na silnicích
          Tento víkend se pokládá za první skutečně zátěžový pro dálniční tahy ze severní a střední Evropy k Jadranu a Středozemnímu moři. Školákům začaly prázdniny v Bavorsku, Bádensku Würtenbersku a taky v Rakousku.
          13:38
          Požár pole na Kutnohorsku
           U Vlačic na Kutnohorsku shořelo 53 hektarů pole. Rozsáhlý požár likvidovalo 13 jednotek hasičů. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných.
           14:01
           Boj proti závislostem na lécích
            Češi propadli lékům na bolest a mnozí jsou na nich i závislí. Problémy se špatným dávkováním řeší statisíce lidí. Nejčastěji jde o tablety na spaní, uklidnění nebo antidepresiva.
            16:11
            Zneužívání léků v Česku
             O rizicích nadužívání některých léků mluví i data zdravotnických statistiků.
             17:16
             Letní filmová škola v Uherském Hradišti
              45. ročník Letní filmové školy právě slavnostně začíná v Uherském Hradišti.
              19:52
              Rozplétání kauzy korupce v pražských nemocnicích
               Vyšetřování možné korupce v pražských nemocnicích se rozrůstá. Do kauzy se vložil někdejší náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr, kterého podnikatel Tomáš Horáček označil za ústřední postavu manipulací se zakázkami.
               22:12
               Další demonstrace v Hongkongu
                Slzným plynem a gumovými projektily rozháněla policie další demonstraci v Hongkongu. Tisíce lidí protestovaly proti nečinnosti bezpečnostních sil při brutálním útoku v metru z minulé neděle.
                22:42
                Zastaralá výšková technika hasičů
                 Profesionální hasiči se potýkají se zastaralým vybavením. U téměř poloviny výškové techniky, kterou používají, uplynula doba životnosti.
                 24:41
                 Odstraňování nápisů z Karlova mostu
                  Restaurátoři začali dnes ráno s odstraňováním graffiti z Karlova mostu. Testovali krátkodobé prostředky, které by měly nápis z pilíře očistit bez poškození kamenů.
                  25:25
                  50 let od tragické nehody u Mladé Boleslavi
                   Od jedné z nejtragičtějších nehod v Československu zítra uplyne padesát let. 28. července 1969 zemřelo na přejezdu u Mladé Boleslavi 23 lidí – další člověk později v nemocnici.
                   27:45
                   Ukradli auto a v něm i unikátní protézu
                    Policisti vyšetřují krádež vozu, ve kterém měl jeho majitel stehenní náhradu za stovky tisíc. Bez ní se nemůže pohybovat.
                    28:10
                    Bezpečnější koupání dětí
                     Za posledních deset dnů se v Česku utopilo už pět lidí – včetně jednoho dítěte. Právě na ty nejmenší se zaměřil projekt U vody bez nehody, na kterém spolupracují vodní záchranáři.
                     30:40
                     Mladí lidé bez práce
                      V Česku je bez práce přes 40 tisíc lidí do 29 let. Důvody jsou různé – často je to chybějící praxe nebo málo zkušeností.
                      31:23
                      Mladí lidé bez práce
                       Za poslední dva roky vzrostly požadavky mladých na výplaty v průměru o pět tisíc korun. Víc než výši mzdy ale řeší třeba flexibilitu, volný čas nebo kariérní růst.
                       34:02
                       Zájem firem o absolventy podle oborů
                        O které absolventy mají zaměstnavatelé největší zájem? Nejčastěji si vybírají ty z oboru informatiky a také strojírenství.
                        34:59
                        Podpora zaměstnávání mladých lidí
                         Na podporu zaměstnávání těchto lidí se zaměřuje i Úřad práce – mimo jiné prostřednictvím takzvaného projektu Záruky pro mladé. Na ten je vyčleněna zhruba miliarda a tři sta milionů - většinu tvoří evropské peníze.
                         37:10
                         Ministr zahraničí Tomáš Petříček v Afghánistánu
                          Ministr zahraničí Tomáš Petříček po návratu z Afghánistánu ocenil 350 vojáků z téhle největší české mise v cizině. S politiky v Kábulu mluvil o tamní napjaté situaci i o tom, jak ji můžou ovlivnit podzimní prezidentské volby.
                          37:47
                          Poláci demonstrovali proti nenávisti
                           Tisíce lidí se ve Varšavě sešly na demonstraci proti nenávisti. Chtěly tak vyjádřit solidaritu s oběťmi násilí proti duhovému pochodu v Bělostoku z minulé soboty.
                           39:58
                           Nebezpečný azbest v Náchodě
                            Radnice v Náchodě řeší problém s nebezpečným azbestem. Na neodbornou likvidaci střechy z eternitu, který karcinogenní látku obsahuje, si stěžovali rodiče dětí ze sousední mateřské školy.
                            40:32
                            Archeologové zkoumají zbouranou vesnici
                             Libkovice na Mostecku. Poslední obec v Česku zbouraná kvůli uhlí. Bagry do ní vjely v roce 1991. Dosud se ale v místě netěží. Důlní stroje tam dorazí za dva roky.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             28. červenec 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             10. srpen

                             Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                             10. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             10. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                             9. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             9. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                             8. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             8. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám