45 minut

28. července 2019

Obsah dílu

Headlines — Postoj levicových stran k reformě — Superhrubá mzda — Reakce na ruské demonstrace — Násilné střety mezi policií a demonstranty — Start odložených oprav na D1 — Omezení kvůli opravám D1 — Požár u Šibeniku — Čerpání dotací EU v prvním půl roce — Česko a rozpočet EU — Česko-polská solidarita 1989 — Tragický víkend pro Čechy v Rakousku — Ocenění pro režiséra Hynka Bočana — Konec generálního tajemníka Martina Selmayra — Jaderná dohoda s Íránem — Náročná léčba žloutenky typu C — Graffiti z Karlova mostu zmizelo — Silné bouřky v Evropě — Po zásahu bleskem přežil svoji smrt — Česko vyhledávané turisty — Cizinci na návštěvě v Česku — Žebříček nejnavštěvovanějších památek — Odvrácená stránka turistiky u nás — Regulace vodáků ve městech na Vltavě — Výkon vodních elektráren — Milionové škody v lesních školkách — Vykolejený nákladní vlak — Paříž se připravuje na olympiádu — Rychlost v Rakousku na dálnicích — Kolaps na palubě letadel

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Postoj levicových stran k reformě
   Zdrženliví vůči návrhu jsou vládní sociální demokraté a komunisté. Obě levicové strany se obávají, že by pak stát neměl dost peněz na jiné priority – třeba na vyšší penze nebo učitelské platy.
   03:26
   Superhrubá mzda
    Patnáctiprocentní daň ze superhrubé mzdy odolává dlouho. Přežila hned několik vlád.
    04:23
    Reakce na ruské demonstrace
     Šéfka evropské diplomacie Mogheriniová odsoudila tvrdý zásah ruské policie proti nepovolené demonstraci v Moskvě. Policejní těžkooděnci použili obušky, pozatýkali na 14 set lidí.
     05:10
     Násilné střety mezi policií a demonstranty
      Hongkong má za sebou druhý den násilných střetů mezi policií a demonstranty. Ti žádají vysvětlení, proč strážci pořádku nezasáhli, když minulý týden ozbrojení útočníci brutálně napadli v metru lidi vracející se z protestů.
      07:23
      Start odložených oprav na D1
       Už za hodinu a půl začne očekávaná oprava dálnice D1 přímo před Prahou – mezi 2. a 11. kilometrem. Silničáři chtějí vyměnit povrch, opravit protihlukové stěny a vyměnit nadjezdy.
       08:35
       Omezení kvůli opravám D1
        Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
        09:48
        Požár u Šibeniku
         Desítky hasičů a vojáků úspěšně likvidují rozsáhlý požár lesů u chorvatského letoviska Šibenik. Pomáhá jim v tom déšť. Oheň stále hoří, ale už neohrožuje obydlené oblasti.
         10:15
         Čerpání dotací EU v prvním půl roce
          Skoro 5 tisíc projektů za 40 miliard korun zaplatí v Česku po prvním pololetí Evropská unie. Brusel už tyto evropské dotace schválil.
          12:39
          Česko a rozpočet EU
           Česko jasně zůstává čistým příjemcem unijních dotací. V letošním prvním pololetí obdrželo ze společného rozpočtu skoro 54 miliard korun, do Bruselu odvedlo necelých 30.
           13:21
           Česko-polská solidarita 1989
            Před 30 lety musel komunistický režim přihlížet tomu, jak polští poslanci vykřikují v centru Prahy hesla o svobodě a konci sovětského bloku. Šlo o zástupce Solidarity, kteří v červnu 1989 uspěli v prvních částečně demokratických polských volbách.
            16:07
            Tragický víkend pro Čechy v Rakousku
             24letá žena zahynula včera v Alpách při výstupu na horu Bosruck. Uklouzla na mokrém turistickém chodníku a spadla do 150 metrové strže.
             16:32
             Ocenění pro režiséra Hynka Bočana
              Na 45. Letní filmové škole v Uherském Hradišti se udělovala první letošní výroční cena. Získal ji režisér Hynek Bočan. Jeho filmy tvoří podstatnou část programu největší tuzemské nekomerční přehlídky filmů.
              19:15
              Konec generálního tajemníka Martina Selmayra
               Někdy se mu přezdívá Bruselský kardinál Richelieu. Muž, který dlouhá léta patřil mezi nejvlivnější úředníky Evropské komise a který z pozadí často řídil běh této instituce, odchází.
               21:25
               Jaderná dohoda s Íránem
                O záchraně jaderné dohody s Íránem jednali ve Vídni diplomaté Francie, Británie, Německa, Ruska a Číny. Íránský zástupce schůzku pochválil, Teherán bude ale podle něj dál ustupovat od jednotlivých částí smlouvy, dokud Západ nevyváží dopad amerických sankc
                21:52
                Náročná léčba žloutenky typu C
                 Je to větší zabiják než HIV nebo malárie. Řeč je o žloutence. Na její rizika má upozornit právě dnešní den hepatitidy. V Česku je nejvíc hlášených případů u typu B a C – přenosných hlavně krví.
                 23:57
                 Graffiti z Karlova mostu zmizelo
                  Graffiti na pražském Karlově mostě přes noc někdo odstranil. Odborníci přitom včera testovali látky, které by ho rozpustily, a s odstraňováním chtěli začít zítra.
                  24:30
                  Silné bouřky v Evropě
                   Po vlně veder zasáhly Evropu silné bouřky, hlavně střed a sever Itálie. V Římě voda zatopila několik stanic metra, mezinárodní letiště Fiumicino na několik hodin přerušilo provoz.
                   26:27
                   Po zásahu bleskem přežil svoji smrt
                    Sousedé L. Bardon a M. Pozdílek zachránili ve Smržově na Hradecku L. Zahoře (26). Udeřil do něj blesk. Poskytli mu masáž srdce.
                    28:31
                    Česko vyhledávané turisty
                     Turistická sezona právě vrcholí. Vidět je to i v ulicích Karlštejna. Zdejší hrad patří mezi nejnavštěvovanější tuzemské památky.
                     29:15
                     Cizinci na návštěvě v Česku
                      Nejvíc přijíždí tradičně Němců. Pořadí na ostatních příčkách se mění. Třeba Rusy a Američany už přeskočili turisti z Číny.
                      32:08
                      Žebříček nejnavštěvovanějších památek
                       Nejnavštěvovanější památkou v zemi je jednoznačně Pražský hrad. Každý rok tam zamíří skoro dva a půl milionu lidí. Hned za ním se drží lanová dráha na Petřín a pražská zoologická zahrada.
                       32:51
                       Odvrácená stránka turistiky u nás
                        Cestovní ruch je ale zároveň zátěží pro starousedlíky i přírodu. Starostové řeší problémy s parkováním, černými skládkami i hlukem. Často přitom nevědí, jak turisty oslovit.
                        34:54
                        Regulace vodáků ve městech na Vltavě
                         Co s náporem návštěvníků, řeší i některá města na Vltavě. Třeba Český Krumlov a Vyšší Brod zvažují zavedení mýtného pro vodáky.
                         36:11
                         Výkon vodních elektráren
                          Navzdory aktuálnímu suchu na tom zatím letos české vodní elektrárny nejsou tak špatně jako loni.
                          36:36
                          Milionové škody v lesních školkách
                           Podstatně horší je situace v lesích. Soukromí vlastníci i pracovníci LČR počítají ztráty na mladých stromcích, které se kvůli velkému suchu neuchytily nebo uschly.
                           38:33
                           Vykolejený nákladní vlak
                            Nehoda na trati mezi Plzní a Mariánskými Lázněmi – odpoledne tam vykolejil nákladní vlak převážející vápno. Událost se obešla bez zranění. Česká televize získala amatérské záběry z míst, kde se nehoda stala.
                            38:55
                            Paříž se připravuje na olympiádu
                             Přesně za pět let začne v Paříži letní olympiáda. Francouzská metropole se na ni pomalu připravuje programem, který má získat podporu Her od veřejnosti.
                             40:56
                             Rychlost v Rakousku na dálnicích
                              Zvýšení maximální povolené rychlosti ze 130 na 140 kilometrů v hodině má v Rakousku pozitivní výsledky. Pilotní projekt se týká dvou úseků dálnice A1.
                              41:19
                              Kolaps na palubě letadel
                               Záchranáři ošetřují stále víc kolabujících leteckých pasažérů. Na pražském letišti Václava Havla vloni evidovali už 2 200 takových případů. Letos jejich počet dál roste.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               29. července 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               21. dubna

                               Headlines — Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristián se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                               21. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               21. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               20. dubna

                               Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                               20. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               20. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. dubna

                               Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                               19. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž56 minut

                               18. dubna

                               Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                               18. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž56 minut

                               18. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. dubna

                               Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                               17. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 4. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám