Události

2. červenec 2019

48 minut

2. červenec 2019

Obsah dílu

3. den summitu EU — Summit EU v Bruselu — Kandidáti do klíčových postů EU — Váznoucí jednání na summitu — Možné scénáře po lánské schůzce — Nové vedení EU — Vyšetřování lodního neštěstí v Budapešti — Likvidace následků bouřek — Sčítání škod po krupobití — Spor mezi Českem a Ruskem o přelety — Americká pomoc uprchlíkům z Mexika — Soutěžní dokument Dálava Martina Marečka — Vizuální podoba MFF Karlovy Vary — Nový Spiderman v karlovarské předpremiéře — Senátní komise a audity z Bruselu — Zákaz kouření v rakouských restauracích — Spor o tuny prachu z uhelné skládky — Komplikace kvůli opravám silnic, tratí a potrubí — Komplikace kvůli opravám silnic, tratí a potrubí — Letní opravy — Údržba v pražském metru — Stíhání řidiče za riskantní manévr — Zákaz Roundupu v Rakousku — Poláci víc holdují alkoholu — Smrt při požáru batyskafu — Kontroverzní výjimka pro chvaletickou elektrárnu — Platba kartou na České poště — Nová loď na Orlík — Úplné zatmění Slunce

Části dílu

00:35
3. den summitu EU
  Tak dlouhý summit Evropská unie ještě nezažila. Už třetí den jednají prezidenti a premiéři jejích členských zemí v Bruselu o obsazení klíčových postů osmadvacítky. Zatím bez výsledku.
  01:20
  Summit EU v Bruselu
   Lídři se scházejí po dvou i ve skupinkách, poslední společné jednání začalo před půl hodinou.
   03:38
   Kandidáti do klíčových postů EU
    Ursula von der Leyenová – německé obraně šéfuje od roku 2013. Dlouholetá členka CDU je vnímaná jako spojenec kancléřky Merkelové. Ještě loni byla jednou ze zvažovaných kandidátek do vedení NATO.
    04:31
    Váznoucí jednání na summitu
     Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
     10:01
     Možné scénáře po lánské schůzce
      Nabízíme ještě rekapitulaci možných scénářů dalšího vývoje.
      12:12
      Nové vedení EU
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
       13:40
       Vyšetřování lodního neštěstí v Budapešti
        Loď, která v květnu potopila výletní plavidlo v Budapešti, měla podle médií vypnutý výstražný systém. Experti uvedli, že loď v době srážky nijak nezpomalila, posádka navíc měla špatný výhled kvůli sníženému můstku.
        14:01
        Likvidace následků bouřek
         V Olomouckém kraji pokračovalo odstraňování následků po silných bouřkách s krupobitím. Hasiči tam kvůli nim měli od včerejšího odpoledne na 250 výjezdů.
         16:11
         Sčítání škod po krupobití
          Živý vstup redaktora Dušana Gavendy.
          17:32
          Spor mezi Českem a Ruskem o přelety
           Letecký spor mezi Českem a Ruskem. Ministerstvo dopravy omezilo ruským aerolinkám přílety do země. Důvodem je zákaz přeletů letadel ČSA přes Sibiř.
           18:33
           Americká pomoc uprchlíkům z Mexika
            Americký prezident podepsal zákon vyčleňující peníze pro migranty zadržené na jižní hranici. Předloha prošla, i když demokraté chtěli pevnější záruky, že vláda prostředky využije výhradně na humanitární pomoc.
            21:04
            Soutěžní dokument Dálava Martina Marečka
             Zatímco v soutěži hraných filmů chybí český zástupce, do soutěže dokumentů dnes vstoupil nový snímek režiséra Martina Marečka Dálava.
             22:18
             Vizuální podoba MFF Karlovy Vary
              Nedílnou součástí každého ročníku festivalu je jeho originální vizuální podoba. Značku filmového svátku každý rok vymýšlí Studio Najbrt. Letošní vizuální styl s číslem 54 nutí diváka trochu přimhouřit oči.
              24:54
              Nový Spiderman v karlovarské předpremiéře
               Ve Velkém sále hotelu Thermal se bude promítat snímek Spiderman: Daleko od domova, který se loni v září natáčel v Praze a v Liberci. Na plátně se tak hlavní postava, kterou hraje Tom Holland, prochází třeba po Karlově mostě.
               26:02
               Senátní komise a audity z Bruselu
                Ministerstva financí, zemědělství a pro místní rozvoj nedodala senátní komisi návrhy auditů Evropské komise, které se týkají údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
                26:44
                Zákaz kouření v rakouských restauracích
                 Rakousko definitivně schválilo zákaz kouření v restauracích. Zákon začne platit od listopadu. Zapálit si lidé budou moci pouze na letních zahrádkách. Norma bude platit i pro elektronické cigarety a vodní dýmky.
                 27:06
                 Spor o tuny prachu z uhelné skládky
                  Obyvatele Ostravy-Bartovic sužují mračna prachu ze skládky uhlí. Ta patří společnosti Liberty Ostrava. Vítr z ní ročně odnese přes 7 tun prachu. Podle Moravskoslezského kraje ale skládka splňuje všechna pravidla.
                  29:04
                  Komplikace kvůli opravám silnic, tratí a potrubí
                   Rozkopané silnice a chodníky, opravy tramvajových i železničních tratí, ale i plynových nebo vodovodních přípojek.
                   29:35
                   Komplikace kvůli opravám silnic, tratí a potrubí
                    Rozkopané silnice a chodníky, opravy tramvajových i železničních tratí, ale i plynových nebo vodovodních přípojek. Kdo zůstane o prázdninách ve městě, může se „těšit“ na nejrůznější dopravní omezení a uzavírky.
                    32:20
                    Letní opravy
                     Kromě týdenní uzavírky metra na začátku prázdnin čeká Pražany v létě dalších 10 výluk kvůli opravám tramvajových tratí. Nejhorší situace bude v 5. obvodu mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy – tam tramvaje nepojedou celé 2 měsíce.
                     33:32
                     Údržba v pražském metru
                      Plynulejší výstup z metra i nástup do něj či posílení náhradních autobusových linek. Dnešní ráno na trase metra C mezi Pražského povstání a Kačerovem během výluky.
                      35:22
                      Stíhání řidiče za riskantní manévr
                       Česká republika předala německým úřadům ke stíhání řidiče kamionu, který v lednu nebezpečně předjížděl na silnici v Bavorsku. Informaci našim reportérům potvrdil brněnský krajský soud.
                       37:14
                       Zákaz Roundupu v Rakousku
                        37:38
                        Poláci víc holdují alkoholu
                         V Polsku znovu roste spotřeba alkoholu. Ještě před deseti lety připadalo na hlavu 8 litrů čistého alkoholu, loni to bylo 11. Podle odborníků za tenhle trend můžou nízké ceny nebo snadná dostupnost nápojů.
                         39:54
                         Smrt při požáru batyskafu
                          Při požáru v ruském batyskafu zemřelo 14 lidí – zřejmě se nadýchali zplodin. K tragédii došlo při plavbě u Murmanské oblasti, kterou úřady označily za výzkumnou.
                          40:20
                          Kontroverzní výjimka pro chvaletickou elektrárnu
                           Ekologové se bouří proti rozhodnutí Pardubického krajského úřadu – ten vyhověl elektrárně Chvaletice a udělil jí výjimku na limity emisí rtuti a oxidů dusíku. Rozhodnutí padlo v době, kdy nedaleko elektrárny probíhá Klimakemp.
                           42:18
                           Platba kartou na České poště
                            Platba kartou za nákup i služby na České poště. Největší státní zaměstnavatel nově zavedl tuto službu od začátku července na všech svých pobočkách – těch je přes tři tisíce.
                            44:10
                            Nová loď na Orlík
                             Turisty na Orlíku začne vozit nová loď. Bude největší na přehradě – měří skoro šestadvacet metrů a váží šestatřicet tun. Majitel ji koupil v Berlíně, pochází z roku 1953 a před nasazením na hladinu prošla rekonstrukcí.
                             44:58
                             Úplné zatmění Slunce
                              Úplné zatmění Slunce bude dnes vidět v části Chile a Argentiny. Měsíční stín teď dopadá do Tichého oceánu a postupně se blíží k pevnině.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              3. červenec 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              16. květen

                              Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              15. květen

                              Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                              Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              15. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              14. květen

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                              Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              14. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám