48 minut

3. červenec 2019

Obsah dílu

Unijní posty obsazeny — Charanzová místopředsedkyní europarlamentu — Nové tváře ve vedení EU — Vyjednávání o postech — Harmonogram schvalování — Schůzka v Lánech — Zpoždění letadel — Tragédie na ponorce — Útok v Libyi — Věznice v Králíkách nebude — Fronty na úřadech — Nový ředitel Horské služby — Kouř v Karlových Varech — Šarlatán — Zákon o státním zastupitelství — Zatmění Slunce — Soud za pád z lanovky — Důsledky sucha — Otáčení u Slaného — V protisměru na dálnici — Pohřeb Františka Čuby — Propuštěná kapitánka — Írán přestane plnit jaderné závazky — Žitava láká Čechy — Srážka autobusu s osobním autem — Peníze na sociální služby — Dotace proti smogu — Záchrana barokního zámku v Horním Maršově — Beats for Love

Části dílu

00:35
Unijní posty obsazeny
  Vedení Evropské unie je kompletní. Osmadvacítka po 50 hodinách vleklého vyjednávání našla kompromis a shodla se na obsazení vrcholných funkcí.
  01:25
  Charanzová místopředsedkyní europarlamentu
   Poslanci odpoledne zvolili taky místopředsedy. Těch je celkem 14 – včetně Dity Charanzové za ANO.
   01:42
   Nové tváře ve vedení EU
    Maraton rozhovorů a vyjednávání odhalil hluboký rozkol mezi členskými zeměmi osmadvacítky. A výsledný kompromis vzápětí kritizovaly některé politické frakce v europarlamentu.
    04:29
    Vyjednávání o postech
     Živý vstup Lukáše Dolanského.
     07:00
     Harmonogram schvalování
      Nominaci Ursuly von der Leyenové do čela Evropské komise budou muset schválit ještě europoslanci. Hlasování je naplánované na 16. července. Bez jejich souhlasu se později neobejdou ani jednotliví komisaři.
      07:41
      Schůzka v Lánech
       Do schůzky prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem a předsedou koaliční ČSSD Janem Hamáčkem zbývá necelých sedmnáct hodin. Babiš chce na schůzce v Lánech Miloše Zemana přesvědčit, aby vyhověl jeho návrhu na odvolání ministra Antonína Staňka.
       10:33
       Zpoždění letadel
        Každé páté letadlo v Praze má aktuálně zpoždění. Vyplývá to ze zveřejněných statistik. V květnu to bylo dokonce 28 procent. Letečtí experti přitom očekávají v následujících dnech a týdnech nárůst opožděných letů.
        11:27
        Tragédie na ponorce
         Rusko odmítá zveřejnit podrobnosti o nehodě ponorky, při které zahynulo 14 elitních důstojníků. Věc nazývá státním tajemstvím. Informace vyšla najevo v úterý. Podle ní začalo na palubě zařízení pro sestupy do velkých hloubek hořet.
         13:26
         Útok v Libyi
          Nejmíň 44 lidí zemřelo při nočním náletu na detenční centrum pro migranty nedaleko libyjského Tripolisu. Zraněných je přes 130.
          13:54
          Věznice v Králíkách nebude
           Rozhodnutí, na které lidi v Králíkách na Orlickoústecku čekali 4 roky: věznice v opuštěné budově ve středu města nevznikne. Proti byli nejen místní, ale i Pardubický kraj.
           14:33
           Fronty na úřadech
            Firmy marně nabízejí tisíce volných pracovních míst. Přesto cizince, kteří chtějí přijet do země za prací, čekají leckde dlouhé fronty na úřadech. Na brněnském pracovišti odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra čekali dnes lidé už v pět.
            16:01
            Nový ředitel Horské služby
             Horská služba má nového ředitele – Patrika Jakla. Jmenovala ho správní rada této organizace. Do funkce ho uvedla ministryně pro místní rozvoj. Jakl chce podle vlastních slov hlavně zlepšit materiální zázemí pro záchranáře.
             16:25
             Kouř v Karlových Varech
              Kouř – legendární muzikál totalitního věku – dodává podtitulek – právě k tomuto filmu se upíná pozornost obecenstva v Karlových Varech. Tamní festival se přehoupl do druhé půlky.
              17:44
              Šarlatán
               Podoba otce Ivana a syna Josefa Trojanových natolik zaujala režisérku Agnieszku Hollandovou, že je oba obsadila do jediné role – stane se z nich Šarlatán.
               20:21
               Zákon o státním zastupitelství
                Další kolo jednání o nové podobě zákona o státním zastupitelství. Podle nejvyššího žalobce Pavla Zemana by nezávislost nejlépe garantovalo, pokud by státní zastupitelství nebylo z ústavy součástí moci výkonné.
                22:55
                Zatmění Slunce
                 Úplné zatmění Slunce pozorovali lidé v Argentině a Chile. Trvalo zhruba dvě minuty a nenechaly si jej ujít statisíce místních i turistů.
                 23:51
                 Soud za pád z lanovky
                  Semilský soud zprostil obžaloby babičku šestileté dívky, která počátkem roku vypadla z lanovky na Čertovu horu v Harrachově. Rozsudek zatím není pravomocný. Ženě hrozil až roční trest za ublížení na zdraví z nedbalosti.
                  24:16
                  Důsledky sucha
                   Živý vstup Aleny Zárybnické.
                   28:39
                   Otáčení u Slaného
                    Zhruba dvacítka řidičů a jejich jízda na dálnici v protisměru - případ, který aktuálně řeší středočeští policisté. Stal se v pondělí na D7 u Slaného – vytvořila se tam kolona kvůli nehodě. Někteří řidiči v ní ale čekat nechtěli a vozidla otočili.
                    30:31
                    V protisměru na dálnici
                     Otáčení a jízda v protisměru na dálnici je jeden z nejvážnějších přestupků – a jako takový ho zákon o provozu na pozemních komunikacích i trestá. Řidiči za něj hrozí až sedm trestných bodů, roční zákaz řízení a desetitisícová pokuta.
                     33:41
                     Pohřeb Františka Čuby
                      Stovky lidí – včetně prezidenta – se v kostele ve Slušovicích na Zlínsku rozloučily s Františkem Čubou.
                      34:42
                      Propuštěná kapitánka
                       Kapitánka lodi, která na italskou Lampedusu přivezla na 40 migrantů, podle justice neporušila zákon, když svým plavidlem najela do policejního člunu. Ten jí blokoval cestu do přístavu. Soudkyně konstatovala, že Carola Racketeová plnila svou povinnost.
                       35:08
                       Írán přestane plnit jaderné závazky
                        Živý vstup Davida Borka.
                        37:23
                        Žitava láká Čechy
                         Žitava v německé části trojmezí láká české sousedy na prázdné byty. Zůstaly po lidech, kteří odešli po roce 89 – a nebylo jich málo. Ostatně i dnes dávají Němci přednost životu v atraktivnějších městech nebo naopak na venkově.
                         39:23
                         Srážka autobusu s osobním autem
                          39:55
                          Peníze na sociální služby
                           Nejpozději v polovině srpna by měly kraje dostat doplatek miliardu na úhradu platů a sociálních služeb. Pak začnou sumu rozdělovat mezi potřebné organizace. Některé ale říkají, že jsou bez peněz už teď. Omezují činnost a lidem snižují úvazky.
                           42:11
                           Dotace proti smogu
                            Polsku hrozí, že přijde o evropské peníze na boj se smogem. Úředníci podle tamních médií nestihli čerpání prostředků připravit. Odpovědný ministr pochybení odmítá. Polsko patří k zemím, které mají vůbec nejznečištěnější ovzduší na kontinentu.
                            44:29
                            Záchrana barokního zámku v Horním Maršově
                             Zachránit barokní zámek, který loni vyhořel – o to se teď snaží radnice v Horním Maršově v Krkonoších. Podle policejního vyšetřování ho někdo zapálil úmyslně. Ve vazbě je zástupce firmy, která památku několik měsíců po požáru koupila.
                             46:31
                             Beats for Love
                              Největší taneční parket pod širým nebem – to je festival taneční hudby Beats for love, kam se díváme živě. Koná se v ostravské Dolní oblasti Vítkovice.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              4. červenec 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              17. srpen

                              17. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              17. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              16. srpen

                              Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                              16. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              16. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              15. srpen

                              Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                              15. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              15. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              15. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám