Nahrávám video

15. duben 2019

Obsah dílu

Kandidáti na ministry dopravy a průmyslu u prezidenta — Schůzky končících a nastupujících ministrů — Miliardy pro obce na stavbu sociálních bytů — Návrhy na změny daní — Vyšší zdanění bank — Rozpočtový výbor EP o českém premiérovi — Devastující tornádo na jihu USA — Závěrečné řeči v kauze kolem Ivo Rittiga — Záchranáři v podzemí dolu ČSM — Růst HDP v roce 2018 — Třetí vládní návrh na povýšení ředitele BIS do hodnosti generála — Šarlatán: nový film Agnieszky Hollandové — Schůze pražských koaličních partnerů — Povolební vyjednávání ve Finsku — Předvolební rétorika nacionalistů — Česko není soběstačné v živočišné výrobě — Odklízení paliva z reaktoru ve Fukušimě – 7 let od katastrofy — Plány na vyšší zabezpečení dokladů — Ochrana vinic před jarními mrazy — Škody na horách po sérii vichřic — Opravy hlavních tahů zkomplikují cestu na svátky — Opravy hlavních tahů zkomplikují cestu na svátky — Kritická místa na silnicích před Velikonocemi — Nehody na silnicích během Velikonoc — Požár Notre-Dame — Proces v kauze brutálního útoku na číšníka — Kácení stromů kvůli novým sjezdovkám? — Obžaloby kvůli aféře Dieselgate — Kampaň proti vývoji nepřátelských robotů — Odhalení busty Liou Siao-poa — Pokuta za zásah do stromů — 50 let od prvního letu L-410

Části dílu

00:35
Kandidáti na ministry dopravy a průmyslu u prezidenta
  Miloš Zeman jmenuje 30. dubna Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy a Karla Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu. Potvrdil to mluvčí Hradu. Prezident se dnes s oběma kandidáty sešel v Lánech.
  01:28
  Schůzky končících a nastupujících ministrů
   Premiér Andrej Babiš prezidentovi navrhl změny v čele dvou ministerstev minulý týden. Miloš Zeman už dopředu avizoval, že s návrhy souhlasí. Oba budoucí ministři teď plánují jednání s končícími protějšky.
   04:44
   Miliardy pro obce na stavbu sociálních bytů
    Vláda se sešla tady ve Strakově akademii ještě ve starém složení po poledni. Schválila mimo jiné nový program pro města a obce, který jim umožní čerpat peníze na budování sociálních a dostupných bytů.
    07:09
    Návrhy na změny daní
     Po jednání kabinetu se sešla taky koaliční rada. Sociální demokraté šli na jednání s návrhy na změny daní. Vláda má jejich prostřednictvím posílit příjmy státního rozpočtu.
     08:10
     Vyšší zdanění bank
      Hostem Událostí je předseda hospodářského výboru a šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.
      10:34
      Rozpočtový výbor EP o českém premiérovi
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
       12:12
       Devastující tornádo na jihu USA
        Jih Spojených států zasáhlo další ničivé tornádo. Při silných bouřích, které ho doprovázely, zemřelo nejmíň 8 lidí - z toho tři děti. Na sto tisíc domácností zůstalo bez elektřiny, úřady zrušily na dva tisíce letů.
        14:05
        Závěrečné řeči v kauze kolem Ivo Rittiga
         Žalobce chce, aby soud v kauze pražského dopravního podniku poslal jeho exšéfa Martina Dvořáka a lobbistu Iva Rittiga každého na pět let do vězení. Ve své závěrečné řeči také žádal, aby dostali peněžitý trest ve výši 10 milionů korun.
         15:13
         Záchranáři v podzemí dolu ČSM
          Živý vstup redaktorky Heleny Dohnalové.
          17:02
          Růst HDP v roce 2018
           Česká ekonomika byla loni třináctým nejrychleji rostoucím hospodářstvím v Evropské unii. Hrubý domácí produkt byl těsně pod třemi procenty.
           17:50
           Třetí vládní návrh na povýšení ředitele BIS do hodnosti generála
            Vláda už potřetí navrhla jmenovat ředitele BIS Michala Koudelku do generálské hodnosti – a to přesto, že ho Miloš Zeman loni dvakrát povýšit odmítl.
            18:06
            Šarlatán: nový film Agnieszky Hollandové
             Agnieszka Hollandová natáčí Šarlatána. Životopisné historické drama inspirované osudy léčitele Jana Mikoláška.
             20:53
             Schůze pražských koaličních partnerů
              21:17
              Povolební vyjednávání ve Finsku
               Po 20 letech zvítězili ve finských volbách sociální demokraté. Těsně za nimi ale bodovala protiimigrační Strana Finů, s kterou všechny hlavní subjekty odmítají spolupracovat.
               21:39
               Předvolební rétorika nacionalistů
                Evropské strany zahájily kampaň před volbami do europarlamentu. Francouzské protiimigrační Národní sdružení představilo ve Štrasburku svůj program založený na vzniku Asociace evropských národů.
                23:56
                Česko není soběstačné v živočišné výrobě
                 Na vině je podle závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu špatné rozdělování dotací. Do podpory živočišné produkce přitom mezi lety 2015 a 2017 směřovalo víc než dvacet miliard korun.
                 25:06
                 Odklízení paliva z reaktoru ve Fukušimě – 7 let od katastrofy
                  V jaderné elektrárně Fukušima začali odstraňovat palivo z reaktoru, který v březnu 2011 poničilo zemětřesení a následná tsunami. Vyzvednutí více než pěti set padesáti palivových tyčí mělo začít už před pěti lety.
                  25:21
                  Plány na vyšší zabezpečení dokladů
                   Ministerstvo vnitra chce u pasů a občanských průkazů zlepšit zabezpečení. Právě za nejlepší ochranu proti padělání mezitím ve Spojených státech dostaly cenu inovativní hologramy české firmy z Řeže u Prahy.
                   27:30
                   Ochrana vinic před jarními mrazy
                    Teď snímky z francouzských vinic, kde spadly noční teploty pod nulu. Pěstitelé rozdělali stovky malých ohňů, aby prohřali vzduch a narašenou révu před pozdním jarním mrazem zachránili.
                    27:49
                    Škody na horách po sérii vichřic
                     Až v těchto dnech se dostávají energetici a správci telefonních sítí k opravám některých poškozených úseků ve vysoko položených horských oblastech. Série vichřic tam v minulých měsících lámala vrcholky stromů.
                     29:54
                     Opravy hlavních tahů zkomplikují cestu na svátky
                      Už pozítří odstartují obrovské dopravní kontroly - s Velikonocemi se blíží i první letošní kritické období na silnicích. Největší nápor policie očekává už ve čtvrtek a potom na Velikonoční pondělí.
                      30:32
                      Opravy hlavních tahů zkomplikují cestu na svátky
                       Velikonoční týden znamená výrazný mezník i pro silničáře. Před prázdninami rozkopali několik klíčových míst dálniční sítě. První den se je podařilo udržet relativně průjezdné, dá se ale předpokládat, že se během týdne kolony prodlouží.
                       32:49
                       Kritická místa na silnicích před Velikonocemi
                        Kritická místa na hlavních tazích jsme sledovali celý den pomocí telematických systémů. Když se odečtou místa s nehodami, samotné stavební práce nejvíc zdržují na silnici číslo 7 z Chomutova do Mostu na obchvatu Loun.
                        34:01
                        Nehody na silnicích během Velikonoc
                         37:18
                         Požár Notre-Dame
                          37:39
                          Proces v kauze brutálního útoku na číšníka
                           Před pražským městským soudem stanuli dva turisti z Nizozemska Armin Nahvi a jeho bratr Aräsh. Čelí obžalobě z pokusu o vraždu číšníka. Oba tvrdí, že na ně a jejich přátele loni v centru Prahy jako první fyzicky zaútočil manažer podniku.
                           39:56
                           Kácení stromů kvůli novým sjezdovkám?
                            Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                            41:16
                            Obžaloby kvůli aféře Dieselgate
                             Německo obžalovalo bývalého šéfa Volkswagenu a čtyři další manažery z podvodu v rámci takzvané kauzy Dieselgate. 71letému Martinu Winterkornovi hrozí až deset let vězení.
                             41:40
                             Kampaň proti vývoji nepřátelských robotů
                              Tisíce vědců už se připojily ke kampani proti vývoji tzv. vražedných robotů - automatů, které dokážou samy volit cíle a také je likvidovat.
                              44:05
                              Odhalení busty Liou Siao-poa
                               V centru současného umění DOX odhalili bustu čínského disidenta a nositele Nobelovy ceny za mír Liou Siao-poa. Ten zemřel před dvěma lety na rakovinu – čínská vláda mu neumožnila léčit se v zahraničí.
                               44:56
                               Pokuta za zásah do stromů
                                Stotisícovou pokutou potrestala Česká inspekce životního prostředí klatovskou radnici. Ta nechala v městském parku vybudovat lanové centrum a jeho části jsou zašroubované do živých stromů.
                                45:29
                                50 let od prvního letu L-410
                                 České dopravní letadlo L-410 vyrobené v Kunovicích na Uherskohradišťsku oslavuje 50 let od prvního vzletu. V leteckém průmyslu je to unikát, na světě se žádný jiný dopravní stroj tak dlouho nevyrábí.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 16. duben 2019

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 30. září

                                 Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                                 30. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 30. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 30. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 29. září

                                 Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                                 29. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 29. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 29. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 28. září

                                 Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                                 28. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 28. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 28. 9. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám