49 minut

16. dubna 2019

Obsah dílu

Požár katedrály Notre-Dame — Symbol Francie v plamenech — Vyšetřování příčin požáru — Časová osa požáru — Proměny Notre-Dame v dějinách — Nevyčíslitelné škody — Událost pohledem českého velvyslance — První zprávy díky sociálním sítím — Peníze na rekonstrukci Notre-Dame — Sbírka na rekonstrukci ikonické stavby — Nové rozhodnutí soudu v kauze Altner — Noví poslanci složili slib — Sněmovna o 3. a 4. vlně EET — Propuštění Nadiji Savčenkové — Úrazů ve školách přibývá — Potvrzený trest pro Jaromíra Baldu — Kuriózní nehoda na Prostějovsku — Prevence před pády stromů na elektrické vedení — Požár Notre-Dame v obrazech — Skvosty uvnitř katedrály — Další postup prací v katedrále — Hašení památky zblízka — Co shořelo ve světě a u nás — Zabezpečení českých památek — Novým velvyslanecem NATO bude Jakub Landovský — Kárná žalobu na státního zástupce Jana Karabce — Možný střet zájmů Andreje Babiše — Finanční situace domácností — Únos dítěte z Prahy 10 — Nebezpečná věžička musela k zemi — Nový superpočítač pro umělou inteligenci

Části dílu

00:39
Požár katedrály Notre-Dame
  Symbol Paříže a celé Francie vážně poškodil požár. Katedrála Notre-Dame přišla během patnácti hodin o velkou část střechy i jednu z věží, kamenná část chrámu ale plamenům odolala.
  01:34
  Symbol Francie v plamenech
   Situaci v Paříži sledují i naši reportéři. V centru metropole je taky Martin Řezníček. Šok, smutek a vzápětí obrovská vlna solidarity. Tohle všechno prožili Francouzi během uplynulých čtyřiadvaceti hodin. To první přišlo včera krátce před začátkem Událostí, když se na střeše Notre-Dame objevily plameny, které později celou stavbu pohltily.
   05:16
   Vyšetřování příčin požáru
    V Paříži od včerejška záchranu katedrály sleduje zpravodaj Jan Šmíd.
    06:31
    Časová osa požáru
     Požár tady za mnou vypukl včera krátce před sedmou hodinou večer. Hasiče upozornili kolemjdoucí, kteří si všimli, že ze střechy stoupá dým. O pár minut později už byly plameny vidět z dálky.
     08:59
     Proměny Notre-Dame v dějinách
      "Katedrála Notre Dame, to jsou naše dějiny. Je to naše společná historie, která právě hoří." Slova, která francouzský prezident Emmanuel Macron pronesl během včerejšího večera. V době, kdy hasiči ještě bojovali zdánlivě beznadějnou bitvu.
      11:33
      Nevyčíslitelné škody
       Pojďme si přiblížit rozsah škod. Požár připravil katedrálu o centrální strop. Ten je ze dřeva a jeho nejstarší části pochází z 13. století. Na jeho konstrukci padlo odhadem až 13 tisíc dubů.
       12:10
       Událost pohledem českého velvyslance
        Rozhovor s velvyslanecem České republiky ve Francii Petrem Drulákem.
        14:47
        První zprávy díky sociálním sítím
         Svět prožívá poničení pařížské dominanty také na sociálních sítích. Právě jejich uživatelé začali jako první informace o požáru šířit.
         16:21
         Peníze na rekonstrukci Notre-Dame
          Celosvětová vlna solidarity přinesla i konkrétní příspěvky na rekonstrukci památky. K dispozici by už teď mělo být skoro tři čtvrtě miliardy eur. 60 milionů dají úřady, nejméně 600 pak slíbily tři z nejbohatších francouzských rodin.
          17:58
          Sbírka na rekonstrukci ikonické stavby
           V Paříži od včerejška záchranu katedrály sleduje zpravodaj Jan Šmíd.
           18:56
           Nové rozhodnutí soudu v kauze Altner
            Ústavní soud dnes vyhověl dědicům právníka Zdeňka Altnera a zrušil rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle kterého jim ČSSD zatím nemusela zaplatit 338 milionů za právní služby jejich otce. Sociální demokraté se znovu pokusí u Nejvyššího soudu o odklad.
            21:39
            Noví poslanci složili slib
             Poslanecká sněmovna je kompletní – na začátku jednání složili slib její noví členové. Iva Kalátová z ANO nahradila končícího ministra dopravy Dana Ťoka.
             22:25
             Sněmovna o 3. a 4. vlně EET
              Poslanci začali ve druhém čtení řešit novelu zákona o elektronické evidenci tržeb. Vládní návrh zavádí takzvanou třetí a čtvrtou vlnu, do které spadají třeba řemeslníci. Výhrady k němu má ale většina opozice.
              23:42
              Propuštění Nadiji Savčenkové
               Kontroverzní politička a bývalá pilotka Nadija Savčenková je venku z ukrajinské vazby. Úřady ji budou stíhat na svobodě. Viní ji z velezrady a pokusu o teroristický útok – žena obvinění odmítá.
               24:05
               Úrazů ve školách přibývá
                V českých školách roste počet úrazů – v mateřských, základních i středních. Děti si nejčastěji poraní ruku, nohu nebo hlavu. Každé páté zranění si způsobí během přestávek.
                26:08
                Potvrzený trest pro Jaromíra Baldu
                 Vrchní soud v Praze potvrdil Jaromíru Baldovi čtyřletý trest za teroristický útok a vyhrožování teroristickým trestným činem.
                 26:59
                 Kuriózní nehoda na Prostějovsku
                  32letá řidička tam při objíždění odstaveného nákladního auta sjela do výkopu kanalizace a spadla do téměř pětimetrové hloubky. Podle policie nebylo místo nijak označené – najížděla tam další technika.
                  27:22
                  Prevence před pády stromů na elektrické vedení
                   Majitelé pozemků by měli podle energetiků víc hlídat výšku stromů u elektrického vedení. Přerostlé dřeviny totiž patří mezi nejčastější příčiny poruch na venkovním vedení. Jen firma E.ON vynaloží ročně 100 milionů korun na kácení.
                   29:01
                   Požár Notre-Dame v obrazech
                    Záběry, které šokovaly celý svět.
                    29:49
                    Skvosty uvnitř katedrály
                     Zatím neexistuje seznam uměleckých děl, která se podařilo z hořící katedrály zachránit. Už teď je ale jasné, že ty nejcennější artefakty plamenům unikly. Je mezi nimi Kristova trnová koruna, požár přečkala vitrážová okna nebo varhany.
                     32:01
                     Další postup prací v katedrále
                      V Paříži od včerejška záchranu katedrály sleduje zpravodaj Jan Šmíd.
                      32:28
                      Hašení památky zblízka
                       S požárem hasiči bojovali celé hodiny – na místě jich zasahovalo na 400. Práci jim komplikovala hlavně velká výška chrámu a úzké ulice v okolí bránily v použití některé techniky. Jejich zásah popsal hasič Václav Kratochvíl.
                       35:37
                       Co shořelo ve světě a u nás
                        Požáry národních památek a historických budov způsobují nevyčíslitelné škody. Například loni lehlo popelem 200 let staré Národní muzeum v Riu de Janeiro. Plameny spolykaly sbírku více než 20 milionů historických předmětů.
                        37:38
                        Zabezpečení českých památek
                         Ministr kultury Antonín Staněk tvrdí, že významné české památky jsou v některých případech zabezpečené lépe než chrám Notre-Dame. Většina katedrál u nás prošla modernizací. Týká se to třeba Chrámu sv. Víta.
                         40:08
                         Novým velvyslanecem NATO bude Jakub Landovský
                          Novým českým velvyslancem při NATO se má stát náměstek ministra obrany Jakub Landovský. České televizi to v Berlíně řekl šéf resortu Lubomír Metnar.
                          40:27
                          Kárná žalobu na státního zástupce Jana Karabce
                           Jednání sledovala redaktorka Andrea Čandová.
                           42:07
                           Možný střet zájmů Andreje Babiše
                            Výsledky auditu kvůli možnému střetu zájmů Andreje Babiše představí Evropská komise až po eurovolbách. Vyplynulo to z pondělního jednání komisaře s evropskými poslanci.
                            42:46
                            Finanční situace domácností
                             44:46
                             Únos dítěte z Prahy 10
                              Dva neznámí muži unesli pětiletou Sofii Andreu Mikyškovou z Prahy 10 Uhříněvsi. Vytrhli ji z náruče babičky, která ji má svěřenou do péče.
                              45:06
                              Nebezpečná věžička musela k zemi
                               Dělníci sundali v Hranicích na Přerovsku z kostela Stětí svatého Jana Křtitele víc než dvě stě let starou věžičku. Podle statika, který viděl její fotky, byla nebezpečná a hrozilo, že se zřítí. Náměstí proto bylo pro dopravu až do dnešní akce uzavřené.
                               45:48
                               Nový superpočítač pro umělou inteligenci
                                Nejvýkonnější počítač v Česku určený pro výzkum umělé inteligence představili vědci z pražské ČVUT. Nové zařízení stálo víc než 41 milionů korun. Expertům umožní pracovat s nebývale velkými objemy dat a trénovat algoritmy pro kybernetickou bezpečnost.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                17. dubna 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Headlines — Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                16. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                15. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                14. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                13. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                13. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                12. června

                                Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                12. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                12. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                12. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám