48 minut

10. duben 2019

Obsah dílu

Vládu opustí také ministryně průmyslu Nováková — Novým ministrem dopravy má být Kremlík, průmyslu Havlíček — Vizitky kandidátů na uvolněná ministerská křesla — Priority v resortu průmyslu — Střídání ve vládě Andreje Babiše — Summit o odkladu brexitu — Růst spotřebitelských cen (inflace) — Exploze na rýmařovské radnici — Volební drama v Izraeli — Loupežné přepadení na letišti v Tiraně — Memorandum o stavbě jezu na Labi — Podmíněný trest za smrt pacienta — Zrestaurovaná Pieta z Bílska — Policie zabavila předsedovi ÚOHS 2 miliony korun v hotovosti — Podařilo se uhasit požár v Dole ČSM — Nehoda na Slovensku — Rozhodnutí ÚS o lichvě — Pardubický dopravní podnik stahuje trolejbusy Škoda 21Tr — Oprava kritického úseku D1 u Prahy — Komplikace kvůli obří uzavírce — Aktuální stavby na českých dálnicích — Plánované dopravní stavby na Brněnsku — Jednání o D43 — Francouzská vláda chce snížit daně — Novozélandský parlament schválil zpřísnění zákonů o držení zbraní — Ústavní soud o komunálních volbách ve Strakonicích — Nejlepší startupový projekt Evropy — Razie proti příznivcům německé pravice — Požár v pardubické věznici — Černá díra – teorie potvrzená teleskopem

Části dílu

00:35
Vládu opustí také ministryně průmyslu Nováková
  Vládní kabinet čeká obměna. Nového šéfa bude mít kromě ministerstva dopravy i resort průmyslu. Premiér oznámil, že kromě Dana Ťoka z vlády odejde i ministryně průmyslu Marta Nováková. Prezident s tím souhlasí. Zatímco šéf dopravy končí na vlastní žádost, Novákovou ministerský předseda odvolal sám – konkrétní důvody neuvedl.
  01:54
  Novým ministrem dopravy má být Kremlík, průmyslu Havlíček
   Po víc než týden trvajících spekulacích, kdo z vlády odejde, je tedy jasno. Změny se týkají ministrů za hnutí ANO – Marta Nováková, která na konci měsíce odejde z resortu průmyslu, se o svém konci dozvěděla už minulý týden.
   05:17
   Vizitky kandidátů na uvolněná ministerská křesla
    Vizitky obou mužů mířících do vlády.
    06:31
    Priority v resortu průmyslu
     Rozhovor s Karlem Havlíčkem, který by se měl stát novým ministrem průmyslu a obchodu
     10:15
     Střídání ve vládě Andreje Babiše
      Současnou vládu Andreje Babiše jmenoval prezident před 287 dny. Za uplynulých víc než 9 měsíců zaznamenala několik změn. První problémy byly na ministerstvu zahraničí.
      11:27
      Summit o odkladu brexitu
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
       14:57
       Růst spotřebitelských cen (inflace)
        Spotřebitelské ceny rostly v březnu o tři procenta. Je to nejrychlejší tempo růstu od října roku 2012. Čísla dnes zveřejnil Český statistický úřad. Cíl České národní banky je přitom o procento nižší.
        15:43
        Exploze na rýmařovské radnici
         Živý vstup redaktora Pavla Habrama.
         18:01
         Volební drama v Izraeli
          Oba dva uchazeči o post předsedy vlády se během noci prohlásili za vítěze. První odhady výsledků dodaly optimismu Benjaminu Gancovi ze strany Modrobílá, jenže když začaly přicházet reálné výsledky, ukázala se síla pravice.
          20:22
          Loupežné přepadení na letišti v Tiraně
           Drama v albánské Tiraně – ozbrojení lupiči vtrhli na tamní mezinárodní letiště, odkud uprchli se zásilkou peněz naloženou do letadla, které mířilo do Vídně.
           20:48
           Memorandum o stavbě jezu na Labi
            Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové.
            22:03
            Podmíněný trest za smrt pacienta
             Za smrt pacienta v šumperské nemocnici dvě roční podmínky. Okresní soud zatím nepravomocně potrestal ošetřujícího lékaře Tomáše Řezáče a primáře Vladimíra Štěpána. Ten dostal i zákaz řízení chirurgického oddělení.
             22:25
             Zrestaurovaná Pieta z Bílska
              Národní galerie představila zrestaurovanou Pietu z Bílska. Dřevěná socha Marie s Ježíšem byla v dezolátním stavu. Odborníci na jejím obnovení pracovali přes deset let.
              24:36
              Policie zabavila předsedovi ÚOHS 2 miliony korun v hotovosti
               Policisté podle deníku Právo našli při březnové domovní prohlídce u předsedy antimonopolního úřadu hotovost ve výši zhruba dva miliony korun.
               25:39
               Podařilo se uhasit požár v Dole ČSM
                Dnes, tedy 111 dnů od výbuchu metanu v Dole ČSM na Ostravsku, při kterém zahynulo 13 horníků, se situace pod zemí konečně uklidnila. Požár, který následně podzemí zachvátil, se podařilo uhasit.
                27:25
                Nehoda na Slovensku
                 Uvolněný kus dřeva z projíždějícího nákladního auta způsobil vážnou nehodou na Slovensku – upozornila na to tamní policie na Facebooku. Dřevo prorazilo čelní sklo osobního auta a zranilo spolujezdkyni.
                 27:39
                 Rozhodnutí ÚS o lichvě
                  Další důležitý nález Ústavního soudu proti lichvě. Zastal se muže, jehož půjčka 25 tisíc nabobtnala kvůli vysokým úrokům z prodlení až na necelý milion.
                  28:30
                  Pardubický dopravní podnik stahuje trolejbusy Škoda 21Tr
                   Pardubický dopravní podnik stahuje z provozu trolejbusy Škoda 21Tr. Tedy stejný typ, který se minulý týden v pondělí srazil v Brně s tramvají.
                   30:48
                   Oprava kritického úseku D1 u Prahy
                    Mapa, na kterou se právě teď díváme, ukazuje od víkendu asi nejkritičtější místo české silniční dopravy. Jde o křížení dálnice D1 a Pražského okruhu.
                    31:10
                    Komplikace kvůli obří uzavírce
                     Česká televize to zjistila z dokumentů ministerstva dopravy. Nejvytíženější úsek v zemi opravovali už loni, mimo oficiální modernizaci – a teď chtějí pokračovat.
                     33:12
                     Aktuální stavby na českých dálnicích
                      V Česku je teď rozestavěných přesně 21 víc než 185 km dlouhých úseků dálnic. Nejvíc – 66 km – je i kvůli modernizaci mezi Prahou a Vysočinou na D1.
                      35:18
                      Plánované dopravní stavby na Brněnsku
                       Rok a půl práce pro 60 odborníků, desítky tisíc stran textů a map. Jihomoravský kraj si za 24 milionů korun nechal zpracovat asi největší dokument v historii územního plánování v Česku. Týká se koridorů chystaných dopravních staveb na Brněnsku.
                       36:57
                       Jednání o D43
                        Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
                        38:20
                        Francouzská vláda chce snížit daně
                         Francouzská vláda hodlá co nejrychleji snížit daně. Reaguje tím na výsledky celostátní debaty, kterou vyvolal prezident Macron, aby zjistil, co Francouze nejvíc trápí. Právě na daně si stěžovali velmi často.
                         40:31
                         Novozélandský parlament schválil zpřísnění zákonů o držení zbraní
                          Novozélandský parlament schválil zpřísnění zákonů o držení zbraní. Impulzem byl teroristický útok ve dvou mešitách ve městě Christchurch z minulého měsíce.
                          40:55
                          Ústavní soud o komunálních volbách ve Strakonicích
                           Komunálními volbami ve Strakonicích se bude muset znovu zabývat Krajský soud v Českých Budějovicích. Ten v listopadu 2018 rozhodl o neplatnosti voleb kvůli narušení svobodné politické soutěže.
                           41:40
                           Nejlepší startupový projekt Evropy
                            Živý vstup redaktorky Michaely Novákové.
                            42:54
                            Razie proti příznivcům německé pravice
                             Mimořádná razie proti pravicovým extremistům na východě Německa, zejména ve městě Cottbus. Dvacítka podezřelých podle policie shromažďovala zbraně a vyhrožovala novinářům.
                             44:44
                             Požár v pardubické věznici
                              V jedné z cel pardubické věznice dopoledne hořelo. Zraněno bylo pět dozorců a dva odsouzení – především se nadýchali kouře. Jeden z pacientů je ale vážně popálený a musel být uveden do umělého spánku.
                              44:57
                              Černá díra – teorie potvrzená teleskopem
                               Historicky první fotka černé díry – mezinárodní tým vědců ji zveřejnil dnes odpoledne. Vzniknout mohla jen díky unikátnímu propojení přístrojů na několika kontinentech – včetně Antarktidy. Vědci tímto snímkem potvrdili teorii relativity Alberta Einsteina.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               11. duben 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               8. červen

                               Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                               8. 6. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               8. červen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               8. 6. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               7. červen

                               Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                               7. 6. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               7. červen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               7. 6. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               6. červen

                               Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                               6. 6. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               6. červen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               6. 6. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám