11. duben 2019

Obsah dílu

Brexit se odkládá — Británie má čas na odchod do konce října — Reakce na mimořádný summit EU — Kandidáti na nové ministry se setkají s prezidentem — Julian Assange zatčen — Londýnský soud poslal Assange do vazby — Assange byl v USA obviněn z počítačové kriminality — Vrah novináře Kuciaka a jeho partnerky se přiznal — Soud kvůli privatizaci OKD — Vláda chce znovu navrhnout, aby prezident jmenoval generálem ředitele BIS — Hledání peněz na opravu silnic nižších tříd — Terapie sdílením — Muž zadržený kvůli výbuchu v Rýmařově je v péči psychiatrů — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení běženci na D1 — O víkendu se má ochladit — Vyhlášení ocenění Hasič roku — Práce velitele hasičů — Hasičský zásah roku — Práce hasičů z jejich perspektivy — Pronájem kosmodromu Bajkonur — Žaloba ČR na novou směrnici o zbraních — Návrhy poslanců a senátorů na státní vyznamenání — Jednání 16+1 v Dubrovniku — Nebezpečné chemikálie v Chrasti na Chrudimsku — Vojenský puč v Súdánu — Dítě s DNA tří rodičů — Těžba českých granátů

Části dílu

00:35
Brexit se odkládá
  Další zvrat a nová lhůta pro brexit. Účastníci evropského summitu jednali do časných ranních hodin. A dohodli se na tom, že Britové dostanou na spořádaný odchod z Unie čas až do 31. října.
  01:18
  Británie má čas na odchod do konce října
   Kompromis se týká nové lhůty pro brexit. Naopak zcela nekompromisní jsou zatím unijní lídři ohledně jeho podoby.
   03:53
   Reakce na mimořádný summit EU
    Zítřejší neřízený odchod bez dohody se odkládá. Jak už zaznělo, Londýn se bude muset zúčastnit květnových voleb do Evropského parlamentu. Jestliže tak neučiní, musí Unii opustit k 1. červnu bez dohody.
    04:58
    Kandidáti na nové ministry se setkají s prezidentem
     Kandidáti na posty ministrů průmyslu a dopravy se v pondělí setkají s prezidentem na zámku v Lánech. Karel Havlíček a Vladimír Kremlík tam zamíří po poledni. Samotné jmenování do funkcí je ale čeká až na konci dubna.
     07:41
     Julian Assange zatčen
      Dramatické záběry z Londýna. Britští policisté vyvádějí z ekvádorské ambasády zakladatele WikiLeaks Juliana Assange.
      08:06
      Londýnský soud poslal Assange do vazby
       Julian Assange strávil na ekvádorském velvyslanectví téměř dva a půl tisíce dní. A jak je patrné z fotografií, prošel za tu dobu důkladnou proměnou.
       10:47
       Assange byl v USA obviněn z počítačové kriminality
        Živý vstup Bohumila Vostala, zahraničního zpravodaje ČT v Londýně.
        12:35
        Vrah novináře Kuciaka a jeho partnerky se přiznal
         Nové informace ve vyšetřování vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Podle slovenských médií se ke střelbě přiznal bývalý profesionální voják Miroslav Marček.
         12:59
         Soud kvůli privatizaci OKD
          V kauze privatizace společnosti OKD nepůjde nikdo do vězení. Soud pravomocně zprostil obžaloby znalce Rudolfa Douchu a někdejší členy vedení Fondu národního majetku. Městský soud tak potvrdil verdikt nižší instance.
          15:21
          Vláda chce znovu navrhnout, aby prezident jmenoval generálem ředitele BIS
           Vláda chce znovu navrhnout ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti.
           15:42
           Hledání peněz na opravu silnic nižších tříd
            Některé kraje zatím nemají peníze od vlády na opravu silnic druhé a třetí třídy. Jak je dostat? I o tom se radí hejtmani v Plzni.
            17:20
            Terapie sdílením
             Terapie sdílením – tak se jmenuje současný fenomén českých sociálních sítí. Za jeho vznikem stojí herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefína Bakošová.
             19:38
             Muž zadržený kvůli výbuchu v Rýmařově je v péči psychiatrů
              Muž podezřelý ze zavinění výbuchu radnice v Rýmařově na Bruntálsku je v péči psychiatrů – policisté ho zatím nemohou obvinit, čekají na posudky lékařů.
              23:19
              Dopravní komplikace v Praze
               Dlouhé kolony a zpoždění v řádu desítek minut v ranní špičce zažili řidiči i cestující v Praze. V tunelu Blanka došlo ke dvěma hromadným nehodám.
               24:08
               Zadržení běženci na D1
                Tři děti a deset dospělých běženců našli policisti ve speciálně upravené dodávce na dálnici D1. Litevský řidič je nelegálně převážel přes české hranice za přepážkou v zavazadlovém prostoru.
                24:29
                O víkendu se má ochladit
                 Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                 28:18
                 Vyhlášení ocenění Hasič roku
                  Hasiči na Pražském hradě – právě teď. Tentokrát ale nezasahují, ve Španělském sále se sešli proto, aby ti nejlepší z rukou ministra vnitra převzali ocenění v anketě Hasič roku.
                  29:42
                  Práce velitele hasičů
                   Velel mimořádným akcím v Česku – třeba po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Podílel se také na záchraně fotbalistů v zatopené jeskyni v Thajsku. Řeč je o Davidu Karešovi z Hlučína.
                   32:04
                   Hasičský zásah roku
                    Zásah roku 2018 – tedy ten z dvacátého ledna v hotelu v centru Prahy. Vůbec nejtragičtějšímu požáru loňského roku na místě podlehli dva cizinci, další tři zemřeli v nemocnicích.
                    33:31
                    Práce hasičů z jejich perspektivy
                     K 235 zásahům týdně vyjížděli loni jihomoravští hasiči. Část zásahů natáčeli velitelé z vlastní perspektivy – kamerou připevněnou k helmě. Autentické záběry z nehod, požárů nebo evakuace osob ukazují jejich každodenní práci.
                     35:53
                     Pronájem kosmodromu Bajkonur
                      Kazachstán uvažuje, že by zrušil smlouvu o dlouhodobém pronájmu kosmodromu Bajkonur Rusku. Napsala to dnes agentura Interfax s odvoláním na zdroje v kazašské vládě.
                      38:01
                      Žaloba ČR na novou směrnici o zbraních
                       Generální advokátka evropského soudního dvora doporučila zamítnout žalobu České republiky na novou směrnici o zbraních.
                       38:22
                       Návrhy poslanců a senátorů na státní vyznamenání
                        Prezident Miloš Zeman hodlá 28. října udělit vyšší vyznamenání knězi a bývalému ministrovi školství Petru Piťhovi, který v kázání odmítl Istanbulskou úmluvu proti násilí na ženách i tomu domácímu.
                        40:50
                        Jednání 16+1 v Dubrovniku
                         V chorvatském Dubrovníku začíná vrcholná schůzka čínského premiéra s 16 zeměmi střední a východní Evropy. Českou republiku zastupuje předseda vlády Andrej Babiš.
                         41:31
                         Nebezpečné chemikálie v Chrasti na Chrudimsku
                          Lahve a kanystry s kyselinami, plechovky s lepidly a neoznačené nádoby plné neznámých tekutin. V areálu bývalé výrobny chemikálií v Chrasti na Chrudimsku jsou stovky litrů nebezpečných látek, které by mohly prosáknout do půdy.
                          43:24
                          Vojenský puč v Súdánu
                           Vojenský puč v Súdánu – prezidenta Umara Bašíra svrhla armáda. Stalo se to po měsících lidových protestů, které v posledních dnech zesílily. Ministr obrany vyhlásil výjimečný stav, za dva roky chce uspořádat volby.
                           45:29
                           Dítě s DNA tří rodičů
                            V Řecku se narodilo dítě s DNA tří rodičů – dvou žen a jednoho muže. Lékaři při asistované reprodukci zkombinovali vajíčko matky, sperma otce a další vajíčko dárkyně.
                            45:50
                            Těžba českých granátů
                             V Dolní Olešnici na Trutnovsku se připravuje těžba českých granátů. Tamní šperkařské družstvo začne vzácný kámen dobývat z dvouhektarového ložiska.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             12. duben 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             4. únor

                             Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                             4. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             4. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             4. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             3. únor

                             Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                             3. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             3. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             3. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             2. únor

                             Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                             2. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             2. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             2. 2. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám