Nahrávám video

6. duben 2019

Obsah dílu

Ochrana Česka v kyberprostoru — Ochrana Česka před kybernetickými riziky — Kybernetická rizika — Doplňovací volby do Senátu — Střety migrantů a policistů u řeckých hranic — Demonstrace proti zvyšování nájmů v německých městech — Omlouvání poslanců z jednání sněmovny v novém režimu — Požár louky v Praze — Nové vyšetřování v kauze zakázek pro nemocnice — Demonstrace v Caracasu — Zájem velmocí o Omán — Nové britské pasy bez evropského označení — Žluté trabanty na poslední cestě — Propagace Česka v zahraničních průvodcích — Dovoz ojetých osobních aut — Dobrovolníci uklízejí Česko — Záchrana dětí z hořícího auta — Rybářům začíná sezona — Prohřešky v jídelnách a restauracích — Prohřešky v jídelnách a restauracích — Kontroly SZPI — Změna stravování ve firmách — 2 roky od konce intervencí vůči koruně — Zahájení motorkářské sezony — 25 let od genocidy ve Rwandě — Extrémy počasí ničí mongolskou step — Zavírání skiareálů po zimě — Virtuální pomůcky při hledání práce — Snůška čapího vejce — Borové lesy usychají

Části dílu

00:33
Ochrana Česka v kyberprostoru
  Jak bránit naši zemi před počítačovými útoky? Česko do teď nemá zákon, který by umožnil obranu internetu a kybernetického prostoru včetně účelných protiútoků. Změnit to má novela o Vojenském zpravodajství.
  01:32
  Ochrana Česka před kybernetickými riziky
   Obranu kybernetického prostoru s aktivními protiútoky má v Česku na starosti právě Vojenské zpravodajství. V jeho gesci už vznikl speciální úřad - Národní centrum kybernetických operací.
   03:42
   Kybernetická rizika
    Právě možná bezpečnostní rizika čínských technologií se na přelomu roku stala velkým tématem. Firma Huawei nařčení odmítá.
    06:30
    Doplňovací volby do Senátu
     Hnutí ANO přijde o jeden senátorský post – rozhodly o tom volby v Praze 9. O uvolněné křeslo se příští týden utkají starosta této městské části Jan Jarolím a scenárista David Smoljak.
     07:55
     Střety migrantů a policistů u řeckých hranic
      Stovky migrantů z řeckého uprchlického tábora u Soluně se znovu střetly s policií při pokusu proniknout přes severní hranici dál do Evropy. Policisté použili slzný plyn a ohlušující granáty, běženci házeli kamení i další předměty a zapalovali ohně.
      08:22
      Demonstrace proti zvyšování nájmů v německých městech
       Vyvlastnění téměř čtvrt milionu bytů. Recept na prudce rostoucí nájmy, který nabízí sdružení založené v Berlíně. Dneškem zahájilo podpisou akci, která má vyústit v referendum o vyvlastnění velkých realitních společností v německé metropoli.
       10:32
       Omlouvání poslanců z jednání sněmovny v novém režimu
        První měsíc funguje nový způsob omluv poslanců. Pokud chybějí čtyři jednací dny a řádně se neomluví, přijdou o celý plat.
        11:03
        Požár louky v Praze
         ŽIvý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
         12:38
         Nové vyšetřování v kauze zakázek pro nemocnice
          Korupční kauza, která se týká nemocničních zakázek, se rozrůstá. Hlavní obviněný – podnikatel Tomáš Horáček – totiž začal spolupracovat s policií. Detektivové proto začali prověřovat zhruba desítku nových nákupů.
          14:55
          Demonstrace v Caracasu
           15:12
           Zájem velmocí o Omán
            Omán podepsal smlouvu se Spojenými státy, která rozšiřuje využití jeho přístavů pro americké vojenské loďstvo. Je to další ukázka toho, že zájem velmocí o tuto zemi roste.
            17:23
            Nové britské pasy bez evropského označení
             Britové i přes nejasnosti ohledně brexitu dostávají nové pasy, na kterých už není nápis Evropská unie. Úřady je začaly vydávat 30. března, tedy den po plánovaném odchodu Spojeného království z osmadvacítky.
             17:39
             Žluté trabanty na poslední cestě
              Na první expedici vyjel před dvanácti lety, na tu poslední loni v dubnu – stal se hrdinou celovečerních dokumentů i televizních seriálů. Žlutý trabant režiséra Dana Přibáně čeká premiéra posledního filmu.
              20:11
              Propagace Česka v zahraničních průvodcích
               21 milionů turistů v Česku za loňský rok - domácích i cizinců. Těch ze zahraničí bylo o 6 procent víc než rok předtím. Hlavně z Německa, Slovenska, Polska a Číny.
               22:48
               Dovoz ojetých osobních aut
                Do Česka se ze zahraničí dováží míň ojetých vozů. Letos do konce března to bylo 42 tisíc použitých osobních aut. O procento míň než před rokem.
                23:04
                Dobrovolníci uklízejí Česko
                 Zbavit se odpadků a černých skládek - o to se dnes snažilo zhruba 80 tisíc dobrovolníků po celé zemi. Na celé jaro je v plánu přes 3000 úklidů.
                 25:00
                 Záchrana dětí z hořícího auta
                  Duchapřítomnost zachovala matka dvou dětí v australském Sydney a získala za to obdiv na internetu. Její auto se rychle zaplnilo kouřem. Staršího syna postavila bokem a mladšího – pětiměsíčního – odepnula z autosedačky.
                  25:24
                  Rybářům začíná sezona
                   Na březích řek a přehrad v celém Česku vrcholí přípravy na start hlavní části rybářské sezony. Hospodáři teď z chovných rybníků přesouvají ryby do sportovních revírů. Jde o miliony kusů, většinou kaprů, ale například i sivenů a pstruhů.
                   27:22
                   Prohřešky v jídelnách a restauracích
                    Přes 40 tisíc kontrol v různých podnicích provedla loni Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Nejhůř dopadly provozovny společného stravování - třeba bary, pivnice, cukrárny nebo restaurace.
                    27:51
                    Prohřešky v jídelnách a restauracích
                     Kontroly nedělá jenom potravinářská inspekce, ale taky hygienici anebo veterináři. Provozovatelé jak restaurací, tak třeba i školních jídelen proto musejí splňovat a dodržovat přísné normy.
                     29:59
                     Kontroly SZPI
                      Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni zkontrolovala přes 40 tisíc potravinářských podniků. Nešlo ale jen o provozovny společného stravování, ale také třeba o internetový prodej, malé obchody anebo velkosklady.
                      30:43
                      Změna stravování ve firmách
                       Zvyšuje se i počet lidí, kteří v pracovních dnech pravidelně obědvají. Zatímco před deseti lety to byl každý osmý zaměstnanec, loni už každý sedmý. A mění se i jejich stravovací návyky. Požadují lehčí a kvalitnější jídla.
                       32:44
                       2 roky od konce intervencí vůči koruně
                        Dnes jsou to přesně dva roky, co Česká národní banka ukončila devizové intervence. Od té doby měna posílila asi o korunu a 40 haléřů. Analytici i centrální bankéři očekávali, že se kurz bude hýbat mnohem výrazněji.
                        35:09
                        Zahájení motorkářské sezony
                         Nejrůznější akce provázejí zahájení motorkářské sezony. Třeba na 15. ročník takzvaného Restartu dorazily do Otrokovic na Zlínsku čtyři stovky jezdců.
                         36:07
                         25 let od genocidy ve Rwandě
                          Rwanda si připomíná 25 let od genocidy. Extremisti z hmene Hutuů během sta dnů brutálně zavraždili na 800 tisíc menšinových Tutsiů, ale i svých umírněných soukmenovců. Francouzský prezident Macron tento týden zřídil komisi, která má objasnit roli Francie.
                          36:33
                          Extrémy počasí ničí mongolskou step
                           Zničující následky mají změny klimatu v Mongolsku. Podle OSN stoupla průměrná teplota od roku 1940 o víc než 2 stupně Celsia, což je dvojnásobek světového průměru.
                           38:51
                           Zavírání skiareálů po zimě
                            Lyžařská sezona ve většině skiareálů o tomto víkendu končí. Vy už teď živě můžete sledovat záběry z Pece pod Sněžkou. Desítky lyžařů se sem dnes vypravily na poslední večerní lyžování.
                            39:17
                            Virtuální pomůcky při hledání práce
                             Nezaměstnanost je rekordně nízká a lidé si vybírají práci důkladněji než dřív. Často jim nestačí už jen dobrý výdělek. Čtyři z pěti uchazečů si taky dopředu zjišťují, jací budou jejich kolegové a šéfové.
                             41:16
                             Snůška čapího vejce
                              Čápům začala doba hnízdění – první vejce snesla samice přímo před kamerou v Bohuslavicích na Trutnovsku. Oba ptáci se zdravili zakláněním hlavy a klapáním zobáků.
                              41:42
                              Borové lesy usychají
                               Přehrát celé video
                               Stopáž44 minut
                               Další díl
                               7. duben 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               4. říjen

                               Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                               4. 10. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               4. říjen

                               Ve znakovém jazyce

                               4. 10. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               3. říjen

                               Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                               3. 10. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               3. říjen

                               Ve znakovém jazyce

                               3. 10. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               2. říjen

                               Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                               2. 10. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               2. říjen

                               Ve znakovém jazyce

                               2. 10. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám