45 minut

6. duben 2019

Obsah dílu

Ochrana Česka v kyberprostoru — Ochrana Česka před kybernetickými riziky — Kybernetická rizika — Doplňovací volby do Senátu — Střety migrantů a policistů u řeckých hranic — Demonstrace proti zvyšování nájmů v německých městech — Omlouvání poslanců z jednání sněmovny v novém režimu — Požár louky v Praze — Nové vyšetřování v kauze zakázek pro nemocnice — Demonstrace v Caracasu — Zájem velmocí o Omán — Nové britské pasy bez evropského označení — Žluté trabanty na poslední cestě — Propagace Česka v zahraničních průvodcích — Dovoz ojetých osobních aut — Dobrovolníci uklízejí Česko — Záchrana dětí z hořícího auta — Rybářům začíná sezona — Prohřešky v jídelnách a restauracích — Prohřešky v jídelnách a restauracích — Kontroly SZPI — Změna stravování ve firmách — 2 roky od konce intervencí vůči koruně — Zahájení motorkářské sezony — 25 let od genocidy ve Rwandě — Extrémy počasí ničí mongolskou step — Zavírání skiareálů po zimě — Virtuální pomůcky při hledání práce — Snůška čapího vejce — Borové lesy usychají

Části dílu

00:33
Ochrana Česka v kyberprostoru
  Jak bránit naši zemi před počítačovými útoky? Česko do teď nemá zákon, který by umožnil obranu internetu a kybernetického prostoru včetně účelných protiútoků. Změnit to má novela o Vojenském zpravodajství.
  01:32
  Ochrana Česka před kybernetickými riziky
   Obranu kybernetického prostoru s aktivními protiútoky má v Česku na starosti právě Vojenské zpravodajství. V jeho gesci už vznikl speciální úřad - Národní centrum kybernetických operací.
   03:42
   Kybernetická rizika
    Právě možná bezpečnostní rizika čínských technologií se na přelomu roku stala velkým tématem. Firma Huawei nařčení odmítá.
    06:30
    Doplňovací volby do Senátu
     Hnutí ANO přijde o jeden senátorský post – rozhodly o tom volby v Praze 9. O uvolněné křeslo se příští týden utkají starosta této městské části Jan Jarolím a scenárista David Smoljak.
     07:55
     Střety migrantů a policistů u řeckých hranic
      Stovky migrantů z řeckého uprchlického tábora u Soluně se znovu střetly s policií při pokusu proniknout přes severní hranici dál do Evropy. Policisté použili slzný plyn a ohlušující granáty, běženci házeli kamení i další předměty a zapalovali ohně.
      08:22
      Demonstrace proti zvyšování nájmů v německých městech
       Vyvlastnění téměř čtvrt milionu bytů. Recept na prudce rostoucí nájmy, který nabízí sdružení založené v Berlíně. Dneškem zahájilo podpisou akci, která má vyústit v referendum o vyvlastnění velkých realitních společností v německé metropoli.
       10:32
       Omlouvání poslanců z jednání sněmovny v novém režimu
        První měsíc funguje nový způsob omluv poslanců. Pokud chybějí čtyři jednací dny a řádně se neomluví, přijdou o celý plat.
        11:03
        Požár louky v Praze
         ŽIvý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
         12:38
         Nové vyšetřování v kauze zakázek pro nemocnice
          Korupční kauza, která se týká nemocničních zakázek, se rozrůstá. Hlavní obviněný – podnikatel Tomáš Horáček – totiž začal spolupracovat s policií. Detektivové proto začali prověřovat zhruba desítku nových nákupů.
          14:55
          Demonstrace v Caracasu
           15:12
           Zájem velmocí o Omán
            Omán podepsal smlouvu se Spojenými státy, která rozšiřuje využití jeho přístavů pro americké vojenské loďstvo. Je to další ukázka toho, že zájem velmocí o tuto zemi roste.
            17:23
            Nové britské pasy bez evropského označení
             Britové i přes nejasnosti ohledně brexitu dostávají nové pasy, na kterých už není nápis Evropská unie. Úřady je začaly vydávat 30. března, tedy den po plánovaném odchodu Spojeného království z osmadvacítky.
             17:39
             Žluté trabanty na poslední cestě
              Na první expedici vyjel před dvanácti lety, na tu poslední loni v dubnu – stal se hrdinou celovečerních dokumentů i televizních seriálů. Žlutý trabant režiséra Dana Přibáně čeká premiéra posledního filmu.
              20:11
              Propagace Česka v zahraničních průvodcích
               21 milionů turistů v Česku za loňský rok - domácích i cizinců. Těch ze zahraničí bylo o 6 procent víc než rok předtím. Hlavně z Německa, Slovenska, Polska a Číny.
               22:48
               Dovoz ojetých osobních aut
                Do Česka se ze zahraničí dováží míň ojetých vozů. Letos do konce března to bylo 42 tisíc použitých osobních aut. O procento míň než před rokem.
                23:04
                Dobrovolníci uklízejí Česko
                 Zbavit se odpadků a černých skládek - o to se dnes snažilo zhruba 80 tisíc dobrovolníků po celé zemi. Na celé jaro je v plánu přes 3000 úklidů.
                 25:00
                 Záchrana dětí z hořícího auta
                  Duchapřítomnost zachovala matka dvou dětí v australském Sydney a získala za to obdiv na internetu. Její auto se rychle zaplnilo kouřem. Staršího syna postavila bokem a mladšího – pětiměsíčního – odepnula z autosedačky.
                  25:24
                  Rybářům začíná sezona
                   Na březích řek a přehrad v celém Česku vrcholí přípravy na start hlavní části rybářské sezony. Hospodáři teď z chovných rybníků přesouvají ryby do sportovních revírů. Jde o miliony kusů, většinou kaprů, ale například i sivenů a pstruhů.
                   27:22
                   Prohřešky v jídelnách a restauracích
                    Přes 40 tisíc kontrol v různých podnicích provedla loni Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Nejhůř dopadly provozovny společného stravování - třeba bary, pivnice, cukrárny nebo restaurace.
                    27:51
                    Prohřešky v jídelnách a restauracích
                     Kontroly nedělá jenom potravinářská inspekce, ale taky hygienici anebo veterináři. Provozovatelé jak restaurací, tak třeba i školních jídelen proto musejí splňovat a dodržovat přísné normy.
                     29:59
                     Kontroly SZPI
                      Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni zkontrolovala přes 40 tisíc potravinářských podniků. Nešlo ale jen o provozovny společného stravování, ale také třeba o internetový prodej, malé obchody anebo velkosklady.
                      30:43
                      Změna stravování ve firmách
                       Zvyšuje se i počet lidí, kteří v pracovních dnech pravidelně obědvají. Zatímco před deseti lety to byl každý osmý zaměstnanec, loni už každý sedmý. A mění se i jejich stravovací návyky. Požadují lehčí a kvalitnější jídla.
                       32:44
                       2 roky od konce intervencí vůči koruně
                        Dnes jsou to přesně dva roky, co Česká národní banka ukončila devizové intervence. Od té doby měna posílila asi o korunu a 40 haléřů. Analytici i centrální bankéři očekávali, že se kurz bude hýbat mnohem výrazněji.
                        35:09
                        Zahájení motorkářské sezony
                         Nejrůznější akce provázejí zahájení motorkářské sezony. Třeba na 15. ročník takzvaného Restartu dorazily do Otrokovic na Zlínsku čtyři stovky jezdců.
                         36:07
                         25 let od genocidy ve Rwandě
                          Rwanda si připomíná 25 let od genocidy. Extremisti z hmene Hutuů během sta dnů brutálně zavraždili na 800 tisíc menšinových Tutsiů, ale i svých umírněných soukmenovců. Francouzský prezident Macron tento týden zřídil komisi, která má objasnit roli Francie.
                          36:33
                          Extrémy počasí ničí mongolskou step
                           Zničující následky mají změny klimatu v Mongolsku. Podle OSN stoupla průměrná teplota od roku 1940 o víc než 2 stupně Celsia, což je dvojnásobek světového průměru.
                           38:51
                           Zavírání skiareálů po zimě
                            Lyžařská sezona ve většině skiareálů o tomto víkendu končí. Vy už teď živě můžete sledovat záběry z Pece pod Sněžkou. Desítky lyžařů se sem dnes vypravily na poslední večerní lyžování.
                            39:17
                            Virtuální pomůcky při hledání práce
                             Nezaměstnanost je rekordně nízká a lidé si vybírají práci důkladněji než dřív. Často jim nestačí už jen dobrý výdělek. Čtyři z pěti uchazečů si taky dopředu zjišťují, jací budou jejich kolegové a šéfové.
                             41:16
                             Snůška čapího vejce
                              Čápům začala doba hnízdění – první vejce snesla samice přímo před kamerou v Bohuslavicích na Trutnovsku. Oba ptáci se zdravili zakláněním hlavy a klapáním zobáků.
                              41:42
                              Borové lesy usychají
                               Přehrát celé video
                               Stopáž45 minut
                               Další díl
                               7. duben 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               22. únor

                               22. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               22. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               21. únor

                               Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                               21. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               20. únor

                               Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                               20. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               20. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. únor

                               Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                               19. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               18. únor

                               Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                               18. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               18. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 2. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám