44 minut

31. březen 2019

Část: USA chce zastavit pomoc Latinské Americe

Obsah dílu

Zuzana Čaputová v čele Slovenska — Volební noc na Slovensku — Výsledky voleb v souhrnu — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Atmosféra ve volebních štábech — Reakce na volby — Kdo je zvolená slovenská prezidentka? — Výsledky voleb podle krajů — Volby na slovenských vesnicích — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Další vývoj na Slovensku — Státní zastupitelství nemá čelit útokům politiků — Poslední den na odevzdání daňového přiznání — Arcibiskup Duka odvolal kněze — Změny v poslaneckých klubech — USA chce zastavit pomoc Latinské Americe — U silnic zůstává třetina zakázaných billboardů — Zvýšení příspěvku na péči — Zvýšení příspěvku na péči — Zdravotní sestry pracující v domácí péči — Prezidentské volby na Ukrajině — Zájem o volby — Prezidentské volby na Ukrajině — Začíná zahrádkářská sezona — Nová třídílná minisérie Vodník — Unikátní český luminofor

Části dílu

00:42
Zuzana Čaputová v čele Slovenska
  Slovensko má jasno o nové hlavě státu – od poloviny června bude v jeho čele stát poprvé v historii žena. Právnička Zuzana Čaputová.
  01:31
  Volební noc na Slovensku
   Volební den i první kroky nové vítězky sledovali v Bratislavě i jinde na Slovensku Lukáš Mathé a Petr Obrovský.
   04:08
   Výsledky voleb v souhrnu
    Zuzanu Čaputovou v druhém kole podpořilo víc než 58 procent voličů. Konkrétně to byl milion a 56 tisíc lidí. Maroš Šefčovič získal o skoro 300 tisíc hlasů méně – dohromady přes tři čtvrtě milionu.
    04:55
    Rozhovor se Zuzanou Čaputovou
     Michal Kubal mluvil se Zuzanou Čaputovou třeba o nízké volební účasti.
     06:24
     Atmosféra ve volebních štábech
      Ve štábech obou finalistů natáčeli naši reportéři – Lukáš Mathé a Petr Obrovský.
      09:55
      Reakce na volby
       Zahraniční média si většinou všímají, že v konzervativním Slovensku zvítězila poprvé žena, rozvedená matka dvou dětí, která podporuje třeba práva gayů.
       11:11
       Kdo je zvolená slovenská prezidentka?
        Kdo tedy je zvolená slovenská prezidentka. Zuzana Čaputová oslaví přesně v den nástupu do funkce 46. narozeniny.
        14:32
        Výsledky voleb podle krajů
         Zuzana Čaputová v druhém kole ovládla sedm slovenských krajů – tedy všechny s výjimkou Prešovského.
         15:07
         Volby na slovenských vesnicích
          Jak je rozdělená slovenská společnost?
          18:30
          Rozhovor se Zuzanou Čaputovou
           Zuzana Čaputová v kampani slibovala, že se bude snažit Slovensko sjednocovat. I to byla jedna z otázek, na kterou dnes tady u nás odpovídala.
           19:35
           Další vývoj na Slovensku
            Co čeká novou prezidentku v nejbližších dnech a kdy se oficiálně ujme úřadu?
            20:46
            Státní zastupitelství nemá čelit útokům politiků
             Ministr vnitra Jan Hamáček a předseda Senátu Jaroslav Kubera se na tom shodli v Otázkách Václava Moravce.
             21:30
             Poslední den na odevzdání daňového přiznání
              Zítra je poslední den na odevzdání daňového přiznání. Výjimku mají ti, kdo využívají služeb poradce – v tom případě končí lhůta až v červnu.
              23:16
              Arcibiskup Duka odvolal kněze
               Pražský arcibiskup Dominik Duka odvolal ze služby kněze – a to kvůli důvodnému podezření ze sexuálního zneužívání.
               23:34
               Změny v poslaneckých klubech
                Současná sněmovna v tomto složení funguje zhruba rok a půl a prochází první větší personální obměnou. ODS vyloučila ze svého klubu Václava Klause mladšího, hnutí SPD pak opustili tři poslanci.
                25:49
                USA chce zastavit pomoc Latinské Americe
                 Opozice i humanitární organizace kritizují rozhodnutí amerického prezidenta o zastavení finanční pomoci třem latinskoamerickým zemím.
                 26:14
                 U silnic zůstává třetina zakázaných billboardů
                  Nucené odklízení billboardů se prakticky zastavilo – přitom jich u hlavních silnic a dálnic pořád zůstává asi třetina. Ukazují to statistiky úřadů a silničářů. Před měsícem přitom platnost zákazu v podstatě potvrdil Ústavní soud.
                  28:21
                  Zvýšení příspěvku na péči
                   Od zítřka se vážně nemocným a lidem po úrazech zvyšuje příspěvek na péči – těm s nejtěžším stavem až o šest tisíc měsíčně.
                   30:49
                   Zvýšení příspěvku na péči
                    Zvýšení příspěvku na péči proběhne ve dvou vlnách. Od dubna budou lidé s nejtěžším stupněm závislosti dostávat 19 200 korun měsíčně – jak zaznělo, je to zvýšení o šest tisíc korun.
                    31:35
                    Zdravotní sestry pracující v domácí péči
                     Práce zdravotních sester, které se o pacienty starají doma, patří k těm fyzicky i psychicky náročným. Do terénu vyjíždějí pravidelně za každého počasí.
                     34:53
                     Prezidentské volby na Ukrajině
                      Výjimečné volby na Ukrajině – vítězem úvodního kola je podle prvních odhadů herec Wolodymyr Zelenskij se ziskem více než 30 procent hlasů.
                      37:16
                      Zájem o volby
                       O volbu ukrajinského prezidenta byl velký zájem také v zahraničí. Nejinak tomu bylo v Praze a v Brně – jediných dvou místech, kde je v česku možné v ukrajinských volbách hlasovat.
                       37:34
                       Prezidentské volby na Ukrajině
                        Živý vstup zpravodaje ČT Miroslava Karase z Kyjeva.
                        39:01
                        Začíná zahrádkářská sezona
                         Teplé počasí o víkendu vylákalo k práci zahrádkáře. Věnují se zatím hlavně sázení rajčat nebo salátů ve sklenících. To jim zatím nedovolily ranní mrazy.
                         40:25
                         Nová třídílná minisérie Vodník
                          Už za chvíli bude mít na jedničce premiéru Vodník. Nová třídílná minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. V roli kriminalistky se vrací Klára Melíšková.
                          41:13
                          Unikátní český luminofor
                           Vyšší výkon a odolnost díky uměle vypěstovanému krystalu. To je podstata českého patentu, který vylepšuje takzvaný luminofor – tedy klíčovou součást většiny LED diod.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           1. duben 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           16. srpen

                           Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                           16. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           16. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           15. srpen

                           Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                           15. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           15. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           15. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           14. srpen

                           Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                           14. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           14. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           14. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám