44 minut

31. březen 2019

Část: Volební noc na Slovensku

Obsah dílu

Zuzana Čaputová v čele Slovenska — Volební noc na Slovensku — Výsledky voleb v souhrnu — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Atmosféra ve volebních štábech — Reakce na volby — Kdo je zvolená slovenská prezidentka? — Výsledky voleb podle krajů — Volby na slovenských vesnicích — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Další vývoj na Slovensku — Státní zastupitelství nemá čelit útokům politiků — Poslední den na odevzdání daňového přiznání — Arcibiskup Duka odvolal kněze — Změny v poslaneckých klubech — USA chce zastavit pomoc Latinské Americe — U silnic zůstává třetina zakázaných billboardů — Zvýšení příspěvku na péči — Zvýšení příspěvku na péči — Zdravotní sestry pracující v domácí péči — Prezidentské volby na Ukrajině — Zájem o volby — Prezidentské volby na Ukrajině — Začíná zahrádkářská sezona — Nová třídílná minisérie Vodník — Unikátní český luminofor

Části dílu

00:42
Zuzana Čaputová v čele Slovenska
  Slovensko má jasno o nové hlavě státu – od poloviny června bude v jeho čele stát poprvé v historii žena. Právnička Zuzana Čaputová.
  01:31
  Volební noc na Slovensku
   Volební den i první kroky nové vítězky sledovali v Bratislavě i jinde na Slovensku Lukáš Mathé a Petr Obrovský.
   04:08
   Výsledky voleb v souhrnu
    Zuzanu Čaputovou v druhém kole podpořilo víc než 58 procent voličů. Konkrétně to byl milion a 56 tisíc lidí. Maroš Šefčovič získal o skoro 300 tisíc hlasů méně – dohromady přes tři čtvrtě milionu.
    04:55
    Rozhovor se Zuzanou Čaputovou
     Michal Kubal mluvil se Zuzanou Čaputovou třeba o nízké volební účasti.
     06:24
     Atmosféra ve volebních štábech
      Ve štábech obou finalistů natáčeli naši reportéři – Lukáš Mathé a Petr Obrovský.
      09:55
      Reakce na volby
       Zahraniční média si většinou všímají, že v konzervativním Slovensku zvítězila poprvé žena, rozvedená matka dvou dětí, která podporuje třeba práva gayů.
       11:11
       Kdo je zvolená slovenská prezidentka?
        Kdo tedy je zvolená slovenská prezidentka. Zuzana Čaputová oslaví přesně v den nástupu do funkce 46. narozeniny.
        14:32
        Výsledky voleb podle krajů
         Zuzana Čaputová v druhém kole ovládla sedm slovenských krajů – tedy všechny s výjimkou Prešovského.
         15:07
         Volby na slovenských vesnicích
          Jak je rozdělená slovenská společnost?
          18:30
          Rozhovor se Zuzanou Čaputovou
           Zuzana Čaputová v kampani slibovala, že se bude snažit Slovensko sjednocovat. I to byla jedna z otázek, na kterou dnes tady u nás odpovídala.
           19:35
           Další vývoj na Slovensku
            Co čeká novou prezidentku v nejbližších dnech a kdy se oficiálně ujme úřadu?
            20:46
            Státní zastupitelství nemá čelit útokům politiků
             Ministr vnitra Jan Hamáček a předseda Senátu Jaroslav Kubera se na tom shodli v Otázkách Václava Moravce.
             21:30
             Poslední den na odevzdání daňového přiznání
              Zítra je poslední den na odevzdání daňového přiznání. Výjimku mají ti, kdo využívají služeb poradce – v tom případě končí lhůta až v červnu.
              23:16
              Arcibiskup Duka odvolal kněze
               Pražský arcibiskup Dominik Duka odvolal ze služby kněze – a to kvůli důvodnému podezření ze sexuálního zneužívání.
               23:34
               Změny v poslaneckých klubech
                Současná sněmovna v tomto složení funguje zhruba rok a půl a prochází první větší personální obměnou. ODS vyloučila ze svého klubu Václava Klause mladšího, hnutí SPD pak opustili tři poslanci.
                25:49
                USA chce zastavit pomoc Latinské Americe
                 Opozice i humanitární organizace kritizují rozhodnutí amerického prezidenta o zastavení finanční pomoci třem latinskoamerickým zemím.
                 26:14
                 U silnic zůstává třetina zakázaných billboardů
                  Nucené odklízení billboardů se prakticky zastavilo – přitom jich u hlavních silnic a dálnic pořád zůstává asi třetina. Ukazují to statistiky úřadů a silničářů. Před měsícem přitom platnost zákazu v podstatě potvrdil Ústavní soud.
                  28:21
                  Zvýšení příspěvku na péči
                   Od zítřka se vážně nemocným a lidem po úrazech zvyšuje příspěvek na péči – těm s nejtěžším stavem až o šest tisíc měsíčně.
                   30:49
                   Zvýšení příspěvku na péči
                    Zvýšení příspěvku na péči proběhne ve dvou vlnách. Od dubna budou lidé s nejtěžším stupněm závislosti dostávat 19 200 korun měsíčně – jak zaznělo, je to zvýšení o šest tisíc korun.
                    31:35
                    Zdravotní sestry pracující v domácí péči
                     Práce zdravotních sester, které se o pacienty starají doma, patří k těm fyzicky i psychicky náročným. Do terénu vyjíždějí pravidelně za každého počasí.
                     34:53
                     Prezidentské volby na Ukrajině
                      Výjimečné volby na Ukrajině – vítězem úvodního kola je podle prvních odhadů herec Wolodymyr Zelenskij se ziskem více než 30 procent hlasů.
                      37:16
                      Zájem o volby
                       O volbu ukrajinského prezidenta byl velký zájem také v zahraničí. Nejinak tomu bylo v Praze a v Brně – jediných dvou místech, kde je v česku možné v ukrajinských volbách hlasovat.
                       37:34
                       Prezidentské volby na Ukrajině
                        Živý vstup zpravodaje ČT Miroslava Karase z Kyjeva.
                        39:01
                        Začíná zahrádkářská sezona
                         Teplé počasí o víkendu vylákalo k práci zahrádkáře. Věnují se zatím hlavně sázení rajčat nebo salátů ve sklenících. To jim zatím nedovolily ranní mrazy.
                         40:25
                         Nová třídílná minisérie Vodník
                          Už za chvíli bude mít na jedničce premiéru Vodník. Nová třídílná minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. V roli kriminalistky se vrací Klára Melíšková.
                          41:13
                          Unikátní český luminofor
                           Vyšší výkon a odolnost díky uměle vypěstovanému krystalu. To je podstata českého patentu, který vylepšuje takzvaný luminofor – tedy klíčovou součást většiny LED diod.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           1. duben 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           13. srpen

                           Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                           13. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           13. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           13. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                           12. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           12. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           12. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                           11. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           11. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám