Nahrávám video

13. březen 2019

Obsah dílu

První den schůzek o škrtech — Hledání úspor v resortech — Důvody ke škrtům — Varianty vývoje kolem brexitu — Reakce Bruselu na večerní hlasování — Zákaz prodeje o svátcích platí — Vznik Národní sportovní agentury — Příběhy okupace z r.1939 — 80 let Slovenského státu — Obžaloba soudce Elishera kvůli korupci — Nové opravy na hlavní ostravské třídě — Vězení pro církevního hodnostáře za zneužití dětí — Ocenění choreografa Jiřího Kyliána — 30 let za pašování heroinu na Bermudy — Sněmovna nevydala poslance M. Roznera — Poslanecký klub ODS řešil výrok V. Klause ml. — Kamion odbočoval do protisměru — 30 let webových stránek — Nižší platy při kumulaci příjmů — Zátěžové zkoušky Hlávkova mostu — Vynucené přistání spojů Smartwings mimo cílovou destinaci — Opožděný návrat cestujících — Pátrání po příčinách nehod boeingů — Provoz boeingů zakázala kromě EU desítka zemí — Hnutí ANO o úplatkářských kauzách — Nový trest pro Manaforta — Osud rozestavěných hal bez povolení — Útok na základní škole v Brazílii — Převýchovné tábory v Číně — Vymýcení prasečího moru v Česku — Ohlasy na premiéru snímku Skleněný pokoj

Části dílu

00:35
První den schůzek o škrtech
  Začalo první kolo vyjednávání o podobě rozpočtu pro rok 2020. Ministryně financí Alena Schillerová už začátkem roku dala kolegům z vlády za úkol najít úspory.
  01:14
  Hledání úspor v resortech
   Začalo první kolo vyjednávání o podobě rozpočtu pro rok 2020. Ministryně financí Alena Schillerová už začátkem roku dala kolegům z vlády za úkol najít úspory.
   03:49
   Důvody ke škrtům
    Vláda musí hledat úspory i proto, že už letos se hospodaření státu vyvíjí podstatně hůř než loni. Porovnání únorových dat: teď dvacet miliard v minusu, před rokem přebytek přes 25 miliard korun.
    04:39
    Varianty vývoje kolem brexitu
     Britští poslanci během příští hodiny rozhodnou, jestli má Spojené království odejít z Evropské unie bez dohody. Takzvaný tvrdý brexit by měl vážné ekonomické dopady.
     07:15
     Reakce Bruselu na večerní hlasování
      Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
      08:47
      Zákaz prodeje o svátcích platí
       Živý vstup redaktorky Barbory Kučerové.
       10:17
       Vznik Národní sportovní agentury
        Poslanecká sněmovna podpořila vznik Národní sportovní agentury. Ta má od ministerstva školství převzít sportovní agendu včetně dotací.
        11:49
        Příběhy okupace z r.1939
         V březnu 1939 bylo Haně Šimonové, tehdy Hlaváčkové, teprve devět let. Okupace její rodinu zastihla v malé vesnici na Semilsku, odkud se po válce přestěhovala do Liberce.
         13:16
         80 let Slovenského státu
          Tehdejší propaganda vydávala Slovenský štát za splněný sen o sebeurčení. Dnes je existence klerofašistického státu na Slovensku citlivé téma.
          15:46
          Obžaloba soudce Elishera kvůli korupci
           Státní zástupce obžaloval soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera. Měl ovlivňovat verdikty. Elischer to odmítá. Do pravomocného ukončení případu nesoudí, pobírá polovinu platu.
           16:04
           Nové opravy na hlavní ostravské třídě
            Jedna z nejrušnějších ulic v Ostravě, ulice Nádražní, se bude znova opravovat. Před třemi lety tady položili nové inženýrské sítě, které měly sloužit další desetiletí.
            17:43
            Vězení pro církevního hodnostáře za zneužití dětí
             Někdejší třetí muž Vatikánu dostal šest let vězení za zneužití chlapců. Trest je zatím nepravomocný, australský kardinál George Pell se proti němu odvolal.
             18:10
             Ocenění choreografa Jiřího Kyliána
              Zcela mimořádného ocenění se dočkal český choreograf Jiří Kylián. Francouzská Akademie krásných umění mu odpoledne udělila v Paříži rytířský řád.
              21:15
              30 let za pašování heroinu na Bermudy
               Na 30 let do vězení poslal soud na Bermudách Čecha, který chtěl předloni do země propašovat necelá tři kila heroinu. Při procesu mimo jiné zaznělo, že jde o největší množství, které se kdy kdo pokoušel na ostrovy dostat.
               21:39
               Sněmovna nevydala poslance M. Roznera
                Sněmovna nevydala k trestnímu stíhání poslance hnutí SPD Miloslava Roznera. To poslancům minulý týden doporučil mandátový a imunitní výbor. Policie tak nebude moci obvinit poslance Roznera v případu jeho výroků o někdejším romském táboře v Letech u Písku.
                24:16
                Poslanecký klub ODS řešil výrok V. Klause ml.
                 24:41
                 Kamion odbočoval do protisměru
                  Video z palubní kamery řidiče na dálničním přivaděči u Jablonce nad Nisou se objevilo na Facebooku. Nákladní vůz s polskou značkou na záběrech přes zákaz odbočí ke sjezdu na Rychnov v protisměru. Nebezpečný manévr málem skončil srážkou s dalšími auty.
                  25:11
                  30 let webových stránek
                   Hledat informace na internetu pomocí webových stránek. Dnes samozřejmost - před 30 lety jen návrh, ze kterého později vznikl World Wide Web – neboli www.
                   27:04
                   Nižší platy při kumulaci příjmů
                    Mzda placených zastupitelů obcí a krajů, kteří jsou zároveň v parlamentu nebo ve vládě, se může snížit na dvě pětiny. Novelu schválila sněmovna.
                    27:24
                    Zátěžové zkoušky Hlávkova mostu
                     Pražský Hlávkův most o víkendů zatíží šest kamionů - pokračuje se v diagnostice mostu před plánovanou opravou. Odborníci nyní zkoumají i materiály, ze kterých je most postavený.
                     29:03
                     Vynucené přistání spojů Smartwings mimo cílovou destinaci
                      Už téměř čtyřiadvacet hodin nesmí do Evropy letadla Boeing 737 MAX. Plošný zákaz se dotkl i dvou včerejších letů do Prahy. Návrat desítek lidí se tak výrazně zkomplikoval.
                      32:00
                      Opožděný návrat cestujících
                       Živý vstup Denisy Kotkové.
                       32:59
                       Pátrání po příčinách nehod boeingů
                        Technická závada i málo vyškolené posádky – takové jsou nejčastější spekulace ohledně pádu dvou Boeingů 737 MAX 8. Stroje teď nesmí do vzduchu.
                        35:12
                        Provoz boeingů zakázala kromě EU desítka zemí
                         Provoz nejnovějších modelů Boeingu 737 vedle Evropské unie zakázala nebo omezila víc než desítka dalších zemí. Některé z nich stroje úplně vykázaly ze vzdušného prostoru, v dalších teď nesmí startovat a přistávat.
                         37:04
                         Hnutí ANO o úplatkářských kauzách
                          Premiér Andrej Babiš se dnes znovu zastal prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Babiš ČT řekl, že má Faltýnek i přes kauzu údajného ovlivňování tendru na provozování mýta stále jeho důvěru.
                          38:59
                          Nový trest pro Manaforta
                           Bývalý šéf kampaně Donalda Trumpa stráví ve vězení o tři a půl roku déle. Nový trest Paulu Manafortovi vyměřil soud v New Yorku – za spiknutí proti USA a ovlivňování svědků.
                           39:27
                           Osud rozestavěných hal bez povolení
                            Firma CTP, která v Hradci Králové bez povolení rozestavěla skladové haly, chce i nadále jednat s tamním magistrátem a domluvit se na kompromisu. Reagovala tak na úterní rozhodnutí zastupitelů, kteří dohodu odmítli.
                            41:02
                            Útok na základní škole v Brazílii
                             Nejmíň sedm obětí má dnešní útok střelců na základní škole v Brazílii. Dva maskovaní mladíci zabili pět dětí, jednoho pracovníka školy a člověka, který stál před budovou.
                             41:31
                             Převýchovné tábory v Číně
                              Čína slíbila, že převýchovné tábory pro muslimskou ujgurskou menšinu postupně zmizí – ovšem pouze pokud se ukáže, že už nejsou potřeba.
                              43:50
                              Vymýcení prasečího moru v Česku
                               Česká republika po skoro dvou letech vymýtila africký mor prasat. Podle Státní veterinární správy se tak stala prvním státem na světě, který se této nemoci dokázal na svém území zbavit.
                               44:11
                               Ohlasy na premiéru snímku Skleněný pokoj
                                Skleněný pokoj – snímek inspirovaný vilou Tugendhat před zhruba půl hodinou představili jeho tvůrci v Praze. Světovou premiéru měl ale už včera v brněnském kině Scala.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                14. březen 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                1. 12. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                1. prosinec

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 12. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Třetí čtení státního rozpočtu — Schvalování rozpočtu na příští rok — Parametry státního rozpočtu — Státu bude příští rok chybět 295 mld. — Válka na Ukrajině — Opravy energetické soustavy na Ukrajině — Vyšetřování válečných zločinů — Nahrazování dodávek ropy z Ruska — Požár roubenky na Českolipsku — Trh s hypotékami — Výstava rolí Libuše Šafránkové — Protesty v Číně — Spor o evropské peníze pro Maďarsko — Zemřel epidemiolog Radim Šrám — Tendr na dostavbu JE Dukovany — Stížnosti neúspěšných zájemců o prezidentskou kandidaturu — Zrychlení vlakových spojů — Nájmy zdražují — Bydlení v panelových domech — Průměrná výše nájmů — Startovací byty pro mladé — Obvinění kvůli požáru hal v Mladé Boleslavi — Debaty o stavbě gigafactory na Plzeňsku — Rozhovor s Petrem Pavlem — Požár v Českém Těšíně — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Klinické testy léku na Alzheimerovu chorobu — Soud s útočníky na americký Kapitol — Obavy z klimatických změn ve Francii — Zemřel Ťiang Ce-Min — Končí platnost pandemického zákona — Koncert České filharmonie — Bývalý šéf Lesů ČR je nevinný — Manželství osob stejného pohlaví v USA — Pomoc hoteliérům v Českém Švýcarsku

                                30. 11. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 11. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Headlines — Novela služebního zákona — Poslanci přehlasovali prezidentovo veto — Změny ve služebním zákoně — Válka na Ukrajině — Situace v Charkově — Zelenská jednala v Londýně — Pomoc s energiemi velkým firmám — Konference malých a středních podniků — Napjatá situace v Číně — Knižní zamyšlení nad lidskými právy — Ústavní soud o kauze kolem Jany Nagyové — Propad životní úrovně v ČR — Zahraniční mise české armády — Vyšetřování vraždy v pražských Čakovicích — Zadržování vody v krajině — Rezignace správní rady Juventusu Turín — Peníze ve světovém fotbale — Kariéra Pavla Nedvěda — Konec stíhání Fica a Kaliňáka — Nový šéf Lesů ČR — Pojištění uměleckých děl — Jednání o růstu minimální mzdy — Rozhovor s kandidátem na prezidenta Tomášem Zimou — Odstavení českých skleníků kvůli drahým energiím — Virtuální realita v medicíně — Napětí před zápasem USA – Írán — Sériová výroba letadel L-39NG — Klimatické hodiny na Letné — Zrod počítačových her před 50 lety

                                29. 11. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. listopad

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 11. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám