48 minut

14. března 2019

Obsah dílu

Kauza Kapsch ve sněmovně — Kauza Kapsch ve sněmovně — Kauza Kapsch a ÚOHS — ANO jedná o vyloučení brněnských politiků — Kauza zakázek MČ Brno-střed — Obvinění v kauze vraždy Jána Kuciaka — Obvinění v kauze vraždy Jána Kuciaka — Piety k výročí začátku nacistické okupace — Bojovníci proti okupaci r. 1939 — Vzpomínka na hrdinku boje proti okupaci — Z léčebny v Bohnicích utekl voják — Spor mezi ODS a Václavem Klausem ml. — Výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram — Stavba dálnice D35 — Zdržení ve výstavbě dálnice D3 — Škody po orkánu Eberhard — Problémy letadel Boeing 737 MAX — Nové rozdělení národních parků — Novela zákona o ochraně přírody a krajiny — Nové rozdělení dalších národních parků — Zemřel Stanislav Zindulka — Hlasování o odložení brexitu — Hvězda Twitteru v Británii — Nebezpečný polský kamion — Česko-polský spor kvůli materiálu z lagun — K Francii se blíží ropná skvrna — USA nepodpoří Saúdskou Arábii v Jemenu — Poslední rozsudky v kauze metanol — Lidé letos utrácejí více — Z léčebny v Bohnicích utekl voják — Města budoucnosti na veletrhu v Cannes

Části dílu

00:36
Kauza Kapsch ve sněmovně
  Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek vysvětloval poslancům kauzu kolem jeho schůzek se zástupci společnosti Kapsch nebo Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.
  01:02
  Kauza Kapsch ve sněmovně
   Opoziční poslanci s Faltýnkovým vysvětlováním spokojeni nebyli. Například předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura tvrdí, že Faltýnek schůzkou se zástupcem společnosti Kapsch ohrozil regulérnost výběrového řízení na elektronické dálniční mýtné.
   03:33
   Kauza Kapsch a ÚOHS
    Podle policejního dokumentu, zveřejněného v deníku Právo, není Jaroslav Faltýnek mezi podezřelými - nejspíš byl prostředníkem mezi firmou Kapsch a antimonopolním úřadem.
    05:06
    ANO jedná o vyloučení brněnských politiků
     Živý vstup redaktorky ČT Kláry Bazalové.
     06:08
     Kauza zakázek MČ Brno-střed
      Kdo je kdo v kauze zakázek MČ Brno-střed.
      07:47
      Obvinění v kauze vraždy Jána Kuciaka
       Výrazný posun v nejsledovanější kauze na Slovensku. Prokuratura obvinila z objednání vraždy Jána Kuciaka podnikatele Mariána Kočnera.
       10:25
       Obvinění v kauze vraždy Jána Kuciaka
        Živý vstup zpravodaje ČT na Slovensku Lukáše Mathé.
        12:41
        Piety k výročí začátku nacistické okupace
         80 let od okupace a vzpomínkové akce napříč českými městy. V Plzni třeba expozice připomínají letce, kteří bojovali pod vlajkou britského Královského letectva.
         14:14
         Bojovníci proti okupaci r. 1939
          S okupací se někteří lidé nehodlali smířit a byli ochotni od prvního dne bojovat. Nebylo jich málo. Patřili k nim také tři důstojníci československé armády František Moravec, Josef Mašín nebo Karel Pavlík.
          16:04
          Vzpomínka na hrdinku boje proti okupaci
           "Jsem zasnoubena se smrtí" - napsala Irena Bernášková z berlínského vězení svojí rodině. Česká novinářka a odbojářka bojovala během druhé světové války proti německé okupaci.
           19:14
           Z léčebny v Bohnicích utekl voják
            Z psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích ráno utekl bývalý voják z povolání Lukáš Drtina.
            19:30
            Spor mezi ODS a Václavem Klausem ml.
             Výkonná rada ODS se v sobotu bude zabývat situací okolo Václava Klause mladšího. Ten totiž nechce vyhovět výzvě poslaneckého klubu, aby ho opustil.
             21:42
             Výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram
              Facebook stále nezná příčinu největšího výpadku ve své historii. Od včerejšího odpoledne potíže částečně postihly miliony uživatelů.
              21:58
              Stavba dálnice D35
               Začala stavba dálnice D35, která má být alternativou pro přetíženou D1. Práce budou trvat tři roky, zatím bude dlouhá 27 kilometrů.
               23:26
               Zdržení ve výstavbě dálnice D3
                Posun na D35 a naopak další zdržení na jihočeské D3. Ministerstvo dopravy přerušilo stavební řízení půlkilometrového úseku u Tábora.
                24:02
                Škody po orkánu Eberhard
                 Lesy České republiky vyčíslily škody způsobené orkánem Eberhard. Kalamita poničila asi milion metrů krychlových dřeva za půl miliardy korun.
                 24:21
                 Problémy letadel Boeing 737 MAX
                  Černé skříňky z Boeingu 737 Max, který se zřítil v neděli v Etiopii, už zkoumají vyšetřovatelé v Paříži. Prověřují, jestli tragédie měla stejné příčiny jako nehoda před půl rokem v Indonésii.
                  26:51
                  Nové rozdělení národních parků
                   Poslední den zbývá pro podávání připomínek k návrhu nové zonace Národního parku Šumava. Připomínky mohou zasílat jednotlivé obce, firmy sídlící na Šumavě, vědci, ekologové i jednotlivci z řad veřejnosti.
                   29:15
                   Novela zákona o ochraně přírody a krajiny
                    Novelu zákona o ochraně přírody a krajiny schválili zákonodárci v dubnu 2017. A to navzdory vetu prezidenta. Hlavní změnou je to, že zavádí 4 zóny ochrany - místo původních tří.
                    30:00
                    Nové rozdělení dalších národních parků
                     Národní parky by nové dělení měly mít hotové do konce června. Potom ho dostane k posouzení ministerstvo životního prostředí. Následně zonaci potvrdí vyhláškami pro jednotlivé parky.
                     32:43
                     Zemřel Stanislav Zindulka
                      Členovi Činoherního klubu bylo 86 let. Za roli ve snímku Babí léto získal Českého lva. Televizní diváci ho ale znali především ze seriálů Vlak dětství a naděje nebo Bylo nás pět.
                      35:01
                      Hlasování o odložení brexitu
                       Živý vstup zpravodaje ČT ve Velké Británii Bohumila Vostala.
                       37:48
                       Hvězda Twitteru v Británii
                        Hitem internetu je moderátorka BBC Emily Maitlisová. Když poslouchala, že labouristé zatím nemají o brexitu zcela jasno, její výraz podle Twitteru přesně vystihl náladu mnoha Britů.
                        38:08
                        Nebezpečný polský kamion
                         Policie pátrá po svědcích incidentu, který se stal v úterý večer u Jablonce nad Nisou. Kamion s polskou značkou nečekaně odbočil přes dvojitou čáru do protisměru - a při tom ohrozil i auto, které ho ve druhém pruhu předjíždělo.
                         38:44
                         Česko-polský spor kvůli materiálu z lagun
                          Materiál z ostravských lagun Češi z Polska nepřevezou. Soudní dvůr Evropské unie zamítl žalobu Evropské komise proti České republice za to, že nepřevzala od Polska 20000 tun směsi.
                          40:16
                          K Francii se blíží ropná skvrna
                           Francie varuje před ropnou skvrnou mířící k pobřeží. Deset kilometrů dlouhá plocha je v Atlantském oceánu od úterý - potopila se tam hořící italská loď.
                           40:39
                           USA nepodpoří Saúdskou Arábii v Jemenu
                            Krize mezi Spojenými státy a Saúdskou Arábií. Americký senát přijal rezoluci, která odmítá vojensky podpořit Saúdskou Arábii při jejím boji v Jemenu.
                            42:45
                            Poslední rozsudky v kauze metanol
                             Největší kriminální případ novodobé historie Česka - kauza Metanol - je po dnešku uzavřená. Vrchní soud v Olomouci vynesl pravomocné rozsudky v poslední nevyřešené části, takzvané ostravské větvi.
                             43:46
                             Lidé letos utrácejí více
                              Tržby obchodníků v lednu meziročně vzrostly o 4,7 procenta. Lidé nejvíce utráceli za dovolené, sport a kulturu.
                              44:38
                              Z léčebny v Bohnicích utekl voják
                               Z psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích ráno utekl bývalý voják z povolání Lukáš Drtina.
                               44:48
                               Města budoucnosti na veletrhu v Cannes
                                Více lidí, změny klimatu, nedostatek místa pro novou výstavbu a zapojení nových technologií. Vlivy, které budou v příštích desetiletích ovlivňovat podobu světových metropolí, se staly hlavním tématem veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                15. března 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                16. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                15. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                14. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                13. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                13. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám