Nahrávám video

1. březen 2019

Obsah dílu

Jan Hamáček obhájil post předsedy ČSSD — Delegáti ČSSD zvolili i nové místopředsedy strany — Obměněné vedení ČSSD — Jediným kandidátem na předsedu strany byl Jan Hamáček — Na sjezdu ČSSD promluvil také prezident Zeman — Plány staronového předsedy Hamáčka — Kauza zadržení finanční ředitelky Huawei v Kanadě — Reakce na summit USA a KLDR — Přísnější tresty pro obžalované v kauze zneužití Vojenského zpravodajství — Daňová reforma — Začala stavba části dálnice D3 — Kytice v Národním divadle — Premiéry v Národním divadle — Německý přístup k migrantům — Obvinění hasiče kvůli nehodě cisterny — Ruská nákladní loď narazila do mostu — Závadné kuřecí maso z Polska — Kauza zneužití Vojenského zpravodajství začala v roce 2013 — Zásah policie na Úřadu vlády v červnu 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase — Současnost aktérů tehdejší kauzy — Pákistán propustil indického pilota — Kalifornské Malibu a následky listopadových požárů — Státní rozpočet skončil v únoru ve schodku — Problémy s kontrolou rezidentního parkování v Brně — Stavba kostela v Turecku po sto letech — Chřipka v Česku ustupuje — Opravy Národního muzea ve finále — Urychlení návratu handicapovaných do práce — Pokračuje sjezd ČSSD v Hradci Králové

Části dílu

00:36
Jan Hamáček obhájil post předsedy ČSSD
  Jan Hamáček zůstává v čele sociální demokracie – na sjezdu v Hradci Králové ho do nejvyšší stranické funkce zvolilo 433 z 504 přítomných delegátů. Hamáček nakonec neměl žádného protikandidáta.
  01:20
  Delegáti ČSSD zvolili i nové místopředsedy strany
   Ve svém nominačním projevu Hamáček mimo jiné řekl, že ČSSD může odejít z vlády v případě příklonu ANO k pravici.
   04:53
   Obměněné vedení ČSSD
    Nejvyšší vedení už si tedy, jak zaznělo, sociální demokraté zvolili. Post předsedy obhájil Jan Hamáček, mění se naopak pozice statutárního místopředsedy – dvojkou ve straně je nově Roman Onderka.
    05:55
    Jediným kandidátem na předsedu strany byl Jan Hamáček
     Rozhovor s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.
     06:52
     Na sjezdu ČSSD promluvil také prezident Zeman
      Když Miloš Zeman ve svém projevu hodnotil ČSSD, řekl, že sociální demokraté mají řadu schopných komunálních politiků, a jmenoval některé konkrétní, kteří ve volbách uspěli.
      07:22
      Plány staronového předsedy Hamáčka
       Rozhovor s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.
       09:23
       Kauza zadržení finanční ředitelky Huawei v Kanadě
        Kanada musí do dnešní půlnoci rozhodnout, jestli zahájí proces o vydání finanční ředitelky firmy Huawei do Spojených států.
        09:47
        Reakce na summit USA a KLDR
         Donald Trump po návratu z Vietnamu zopakoval slova uznání na adresu Kim Čong-una. Americkému prezidentovi je vytýkají rodiče studenta, který zemřel krátce po návratu ze severokorejského vězení.
         12:22
         Přísnější tresty pro obžalované v kauze zneužití Vojenského zpravodajství
          Po téměř šesti letech od zásahu na Úřadu vlády padly první pravomocné tresty. Jana Nečasová, dříve Nagyová, dostala od soudu nejpřísnější možnou podmínku.
          13:04
          Daňová reforma
           Živnostníci mají podle ministerstva financí platit vyšší odvody. Počítá s tím velká daňová reforma, kterou připravila ministryně Alena Schillerová. Zjistila to Česká televize.
           15:48
           Začala stavba části dálnice D3
            Živý vstup redaktora Martina Donáta.
            17:12
            Kytice v Národním divadle
             Magické mýty o lásce i hororové pověsti, to vše ukrývá Erbenova Kytice. A ani po dvou stoletích od vydání této knihy se nic nezměnilo na tom, že stále patří mezi nejpopulárnější českou klasiku. Nově to teď dokazuje Národní divadlo.
             19:38
             Premiéry v Národním divadle
              V nadcházející sezoně uvede Národní divadlo celkem dvacet premiér. Jen činohra, kterou na další tři roky povede Daniel Špinar, jich představí sedm. Mezi nimi bude třeba Dostojevského Idiot. Soubor nově posílí herečka Zuzana Stivínová.
              20:40
              Německý přístup k migrantům
               Přísnější imigrační politiku chce v Německu prosadit nové vedení CDU. Nejsilnější německá strana, z jejíhož čela odešla v prosinci Angela Merkelová, navrhuje například kratší azylové řízení.
               22:52
               Obvinění hasiče kvůli nehodě cisterny
                Policie obvinila hasiče, který vloni v létě cestou k zásahu nezvládl řízení cisterny. Vozidlo se převrátilo, on sám se těžce zranil a jeho kolega na místě spolujezdce zemřel.
                24:49
                Ruská nákladní loď narazila do mostu
                 Teď video z jihokorejského Pusanu – hojně sdílené na internetu. Ruská nákladní loď nezvládla manévr a namířila si to přímo do konstrukce dálničního mostu.
                 25:17
                 Závadné kuřecí maso z Polska
                  Polského kuřecího masa, ve kterém inspektoři včera našli bakterie salmonely, bylo přes čtyři a půl tuny. Kromě Ústeckého kraje se dostalo i do Olomouckého, Královéhradeckého nebo Zlínského regionu.
                  28:00
                  Kauza zneužití Vojenského zpravodajství začala v roce 2013
                   Pro přísnější trest se vyslovil odvolací soud s Janou Nečasovou – dříve Nagyovou – a třemi zpravodajci. Klade jim za vinu zneužití tajných služeb k soukromým účelům.
                   31:06
                   Zásah policie na Úřadu vlády v červnu 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase
                    Policejní zásah na Úřadu vlády před necelými šesti lety vedl k pádu vlády a předčasným volbám.
                    32:26
                    Současnost aktérů tehdejší kauzy
                     Od razie, která vedla k pádu Nečasova kabinetu, letos uběhne šest let a za tu dobu se posunuly životy i všech zúčastněných. Detektivů a žalobců, zaměstnanců Úřadu vlády, poslanců i vrcholných představitelů Vojenského zpravodajství.
                     35:13
                     Pákistán propustil indického pilota
                      Pilot indické stíhačky sestřelené nad pákistánským územím je zpátky ve vlasti. Pákistán muže propustil, aby podle premiéra Chána uklidnil vyostřenou situaci mezi jadernými mocnostmi.
                      36:00
                      Kalifornské Malibu a následky listopadových požárů
                       Kalifornské Malibu se pomalu vzpamatovává z ničivého listopadového požáru. Podařilo se plně obnovit dodávky energií. Část majitelů pozemků chce začít znovu stavět. Svrchní část půdy je ale mnohdy kontaminovaná.
                       38:14
                       Státní rozpočet skončil v únoru ve schodku
                        Státní rozpočet byl na konci února ve schodku necelých dvacet miliard. To je nejhorší výsledek za posledních 8 let. Pro srovnání – loni byl ve stejnou dobu v přebytku téměř 26 miliard.
                        38:54
                        Problémy s kontrolou rezidentního parkování v Brně
                         V Brně pořád nefunguje automatická kontrola rezidentního parkování. Město chtělo ode dneška vybírat pokuty, podle radního pro dopravu se ale vyskytla další chyba.
                         40:29
                         Stavba kostela v Turecku po sto letech
                          V Turecku se chystá výstavba unikátní budovy – nového kostela. Poprvé od vzniku Turecké republiky v roce 1923 si místní křesťané mohou postavit plnohodnotný svatostánek. Povolení získala Syrská pravoslavná církev.
                          42:44
                          Chřipka v Česku ustupuje
                           Chřipka v Česku ustupuje. Za poslední týden se počet nemocných snížil zhruba o 10 procent.
                           43:03
                           Opravy Národního muzea ve finále
                            Po měsíční přestávce se znovu otevřelo Národní muzeum – tentokrát včetně bezbariérového vstupu. Návštěvníci tak mohli poprvé po sedmi letech vejít do zastřešených dvoran a do kopule stavby.
                            44:31
                            Urychlení návratu handicapovaných do práce
                             46:59
                             Pokračuje sjezd ČSSD v Hradci Králové
                              Živý vstup redaktora Vladimíra Keblůška.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              2. březen 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              5. říjen

                              Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                              5. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              5. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              5. 10. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              4. říjen

                              Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                              4. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              4. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              4. 10. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              3. říjen

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                              3. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              3. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              3. 10. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám