48 minut

28. únor 2019

Obsah dílu

Jednání představitelů USA a KLDR skončila bez dohody — Jednání podle USA skončila kvůli požadavku KLDR na zrušení sankcí — Jednání USA s KLDR o denuklearizaci — Plány daňové reformy — Britští poslanci o brexitu — Další závadné maso z Polska — Mimořádné kontroly masa z Polska — Velké pardubické chybí sponzor — Hodnocení práce ministrů — Zemřel herec Jiří Pecha — Zahájení jarní sezony Národní galerie — Jednání ministrů Česka a Polska o životním prostředí — Škody způsobené suchem — Souboj medvěda s divočákem — České poště chybí peníze na provoz — Přípravy na změny v posílání balíků přes Českou poštu — Poslední únorový den byl rekordně teplý — Teplotní rekordy padly na víc než polovině stanic — Konec bruslení na Lipně — Izraelský premiér Netanjahu bude obviněn z korupce — Zasedání východních členů NATO v Košicích — Výsluhy příslušníků bezpečnostních složek — Vize českého vzdělávání do roku 2030 — Pákistán propustí zajatého indického pilota — Vojenská spolupráce Francie a Německa — Výběr šéfa Útvaru pro ochranu prezidenta — Světový den vzácných onemocnění

Části dílu

00:34
Jednání představitelů USA a KLDR skončila bez dohody
  Předčasně a bez dohody skončilo druhé setkání Donalda Trumpa s Kim Čong-unem. Američané opustili jednací stůl, když Severokorejci trvali na úplném zrušení sankcí.
  01:15
  Jednání podle USA skončila kvůli požadavku KLDR na zrušení sankcí
   Severokorejský vůdce setkání po jeho konci nekomentoval. Summit bez výsledku zklamal Jižní Koreu, která stejně jako Čína vyzývá obě strany k pokračování rozhovorů. Washington další jednání v budoucnu nevyloučil.
   03:39
   Jednání USA s KLDR o denuklearizaci
    Živý vstup zpravodajky ČT Barbory Šámalové.
    08:02
    Plány daňové reformy
     Plán na zrušení superhrubé mzdy je hotový – víc než 4 miliony zaměstnanců by mohly od roku 2021 platit daň ve výši 15 procent z hrubé mzdy.
     11:41
     Britští poslanci o brexitu
      Poslanci ve Westminsteru odhlasovali, že budou mít možnost rozhodnout, jestli Spojené království v případě odmítnutí brexitové dohody premiérky Mayové odchod odloží, nebo zvolí tak zvaný tvrdý brexit.
      12:23
      Další závadné maso z Polska
       Ve 1200 kilogramů mražených kuřecích stehen z Polska našli veterináři salmonelu. Zásilku objevili ve velkoobchodním skladu Petr Novotný – Gastroplus v Lounech. Veterináři nyní zjišťují, kam maso dále šlo.
       13:43
       Mimořádné kontroly masa z Polska
        Evropská komise nařídila České republice, aby do konce týdne odvolala mimořádné kontroly polského hovězího.
        14:21
        Velké pardubické chybí sponzor
         Ta značka patří k historickým klenotům, kterým říkáme rodinné stříbro. Překážkový dostih na 6900 metrů Velká pardubická s legendárním Taxisovým příkopem.
         16:24
         Hodnocení práce ministrů
          Do konce února – tedy do dneška – mají ministři za hnutí ANO předložit premiérovi hodnotící zprávy. Úspěchy i další práci v resortu pak s nimi premiér chce rozebírat na osobních schůzkách.
          19:04
          Zemřel herec Jiří Pecha
           Zemřel herec Jiří Pecha. V šedesátých letech spoluzakládal Divadlo Husa na Provázku, kde pak taky téměř celý život působil. Proslavil se ale hlavně po boku Bolka Polívky, se kterým vytvořil řadu zábavných pořadů.
           19:29
           Zahájení jarní sezony Národní galerie
            Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.
            21:35
            Jednání ministrů Česka a Polska o životním prostředí
             Česko a Polsko chtějí zakročit proti takzvaným odpadovým mafiím. Dohoda ministrů životního prostředí obou zemí reaguje na současné problémy s nelegálně dovezenými chemikáliemi na sever Moravy.
             23:41
             Škody způsobené suchem
              Škody způsobené suchem a kůrovcem se letos vyšplhají k třiceti miliardám – odhadují signatáři dnes zveřejněné Lesnické výzvy.
              25:22
              Souboj medvěda s divočákem
               Souboj medvěda s divočákem. Unikátní záběry se objevily na internetu. Podle autora byly pořízeny v okolí Starých Hamrů v Beskydech. Minulý týden ve čtvrtek zase medvěd pronásledoval divoké prase korytem říčky v Masarykově údolí.
               25:51
               České poště chybí peníze na provoz
                Česká pošta má problémy s financováním provozu. I když ještě nemá auditované výsledky, už teď říká, že loňský rok pro ni bude ztrátový. Chybí jí peníze od státu za poskytování tzv. univerzální služby.
                26:26
                Přípravy na změny v posílání balíků přes Českou poštu
                 Česká pošta taky od zítřka zavádí nový systém oceňování balíků, aby systém zjednodušila pro zákazníky. Už nebude rozhodovat hmotnost, ale velikost přepravované zásilky.
                 28:23
                 Poslední únorový den byl rekordně teplý
                  Poslední den února a taky poslední den meteorologické zimy se stal na řadě míst v Česku rekordně teplým. Odpolední teplota se často dostávala nad 15 stupňů. Padaly teplotní rekordy.
                  32:56
                  Teplotní rekordy padly na víc než polovině stanic
                   Spíš než poslední únor připomínal dnešek jaro i v ulicích hlavního města. Natočili jsme proměnu některých míst v Praze v rozmezí několika hodin.
                   34:38
                   Konec bruslení na Lipně
                    Čtvrtek byl nejteplejším dnem týdne. Teplotní rekord padl na 96 ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Například v Českých Budějovicích naměřili 18,2 stupně.
                    36:01
                    Izraelský premiér Netanjahu bude obviněn z korupce
                     Izraelský žalobce oznámil, že obviní premiéra Benjamina Netanjahua z korupce. Nejspíš to ale nestihne před dubnovými parlamentními volbami.
                     36:20
                     Zasedání východních členů NATO v Košicích
                      Živý vstup Lukáše Mathého, zahraničního zpravodaje ČT na Slovensku.
                      38:14
                      Výsluhy příslušníků bezpečnostních složek
                       Poslanecký návrh novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů vyvolává kritiku uvnitř policie, hasičů i vězeňské služby.
                       40:51
                       Vize českého vzdělávání do roku 2030
                        Ministerstvo školství zahájilo debatu nad tím, jak se má do roku 2030 vyvíjet vzdělávání. Zvažují se například úpravy jednotných přijímacích zkoušek na střední školy – současný model podle ministra znevýhodňuje žáky ze slabších rodin.
                        41:25
                        Pákistán propustí zajatého indického pilota
                         Pákistán v pátek propustí zajatého indického pilota, aby zmírnil napětí mezi oběma zeměmi. Vojáka armáda zadržela poté, co sestřelila jeho stíhačku nad pákistánskou částí Kašmíru.
                         41:47
                         Vojenská spolupráce Francie a Německa
                          Německo a Francie budou podle svých lídrů pokračovat v užší vojenské spolupráci. Emmanuel Macron a Angela Merkelová to potvrdili po setkání v Paříži.
                          44:22
                          Výběr šéfa Útvaru pro ochranu prezidenta
                           Policejní prezidium vypsalo výběrové řízení na ředitele Útvaru pro ochranu prezidenta. Nového šéfa chce mít do konce května. Elitní policejní tým bude zatím řídit plk. Martin Baláž, kriminalista ze Zlínského kraje, který např. vyšetřoval kauzu Metyl.
                           45:16
                           Světový den vzácných onemocnění
                            Svět si dnes připomíná den vzácných onemocnění. Patří mezi ně i Wilsonova choroba. Tato vrozená porucha tělu brání vylučovat měď obsaženou v potravě.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            1. březen 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            9. srpen

                            Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                            9. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            9. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            9. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            8. srpen

                            Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                            8. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            8. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            8. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            7. srpen

                            Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                            7. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            7. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            7. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám