49 minut

28. února 2019

Obsah dílu

Jednání představitelů USA a KLDR skončila bez dohody — Jednání podle USA skončila kvůli požadavku KLDR na zrušení sankcí — Jednání USA s KLDR o denuklearizaci — Plány daňové reformy — Britští poslanci o brexitu — Další závadné maso z Polska — Mimořádné kontroly masa z Polska — Velké pardubické chybí sponzor — Hodnocení práce ministrů — Zemřel herec Jiří Pecha — Zahájení jarní sezony Národní galerie — Jednání ministrů Česka a Polska o životním prostředí — Škody způsobené suchem — Souboj medvěda s divočákem — České poště chybí peníze na provoz — Přípravy na změny v posílání balíků přes Českou poštu — Poslední únorový den byl rekordně teplý — Teplotní rekordy padly na víc než polovině stanic — Konec bruslení na Lipně — Izraelský premiér Netanjahu bude obviněn z korupce — Zasedání východních členů NATO v Košicích — Výsluhy příslušníků bezpečnostních složek — Vize českého vzdělávání do roku 2030 — Pákistán propustí zajatého indického pilota — Vojenská spolupráce Francie a Německa — Výběr šéfa Útvaru pro ochranu prezidenta — Světový den vzácných onemocnění

Části dílu

00:34
Jednání představitelů USA a KLDR skončila bez dohody
  Předčasně a bez dohody skončilo druhé setkání Donalda Trumpa s Kim Čong-unem. Američané opustili jednací stůl, když Severokorejci trvali na úplném zrušení sankcí.
  01:15
  Jednání podle USA skončila kvůli požadavku KLDR na zrušení sankcí
   Severokorejský vůdce setkání po jeho konci nekomentoval. Summit bez výsledku zklamal Jižní Koreu, která stejně jako Čína vyzývá obě strany k pokračování rozhovorů. Washington další jednání v budoucnu nevyloučil.
   03:39
   Jednání USA s KLDR o denuklearizaci
    Živý vstup zpravodajky ČT Barbory Šámalové.
    08:02
    Plány daňové reformy
     Plán na zrušení superhrubé mzdy je hotový – víc než 4 miliony zaměstnanců by mohly od roku 2021 platit daň ve výši 15 procent z hrubé mzdy.
     11:41
     Britští poslanci o brexitu
      Poslanci ve Westminsteru odhlasovali, že budou mít možnost rozhodnout, jestli Spojené království v případě odmítnutí brexitové dohody premiérky Mayové odchod odloží, nebo zvolí tak zvaný tvrdý brexit.
      12:23
      Další závadné maso z Polska
       Ve 1200 kilogramů mražených kuřecích stehen z Polska našli veterináři salmonelu. Zásilku objevili ve velkoobchodním skladu Petr Novotný – Gastroplus v Lounech. Veterináři nyní zjišťují, kam maso dále šlo.
       13:43
       Mimořádné kontroly masa z Polska
        Evropská komise nařídila České republice, aby do konce týdne odvolala mimořádné kontroly polského hovězího.
        14:21
        Velké pardubické chybí sponzor
         Ta značka patří k historickým klenotům, kterým říkáme rodinné stříbro. Překážkový dostih na 6900 metrů Velká pardubická s legendárním Taxisovým příkopem.
         16:24
         Hodnocení práce ministrů
          Do konce února – tedy do dneška – mají ministři za hnutí ANO předložit premiérovi hodnotící zprávy. Úspěchy i další práci v resortu pak s nimi premiér chce rozebírat na osobních schůzkách.
          19:04
          Zemřel herec Jiří Pecha
           Zemřel herec Jiří Pecha. V šedesátých letech spoluzakládal Divadlo Husa na Provázku, kde pak taky téměř celý život působil. Proslavil se ale hlavně po boku Bolka Polívky, se kterým vytvořil řadu zábavných pořadů.
           19:29
           Zahájení jarní sezony Národní galerie
            Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.
            21:35
            Jednání ministrů Česka a Polska o životním prostředí
             Česko a Polsko chtějí zakročit proti takzvaným odpadovým mafiím. Dohoda ministrů životního prostředí obou zemí reaguje na současné problémy s nelegálně dovezenými chemikáliemi na sever Moravy.
             23:41
             Škody způsobené suchem
              Škody způsobené suchem a kůrovcem se letos vyšplhají k třiceti miliardám – odhadují signatáři dnes zveřejněné Lesnické výzvy.
              25:22
              Souboj medvěda s divočákem
               Souboj medvěda s divočákem. Unikátní záběry se objevily na internetu. Podle autora byly pořízeny v okolí Starých Hamrů v Beskydech. Minulý týden ve čtvrtek zase medvěd pronásledoval divoké prase korytem říčky v Masarykově údolí.
               25:51
               České poště chybí peníze na provoz
                Česká pošta má problémy s financováním provozu. I když ještě nemá auditované výsledky, už teď říká, že loňský rok pro ni bude ztrátový. Chybí jí peníze od státu za poskytování tzv. univerzální služby.
                26:26
                Přípravy na změny v posílání balíků přes Českou poštu
                 Česká pošta taky od zítřka zavádí nový systém oceňování balíků, aby systém zjednodušila pro zákazníky. Už nebude rozhodovat hmotnost, ale velikost přepravované zásilky.
                 28:23
                 Poslední únorový den byl rekordně teplý
                  Poslední den února a taky poslední den meteorologické zimy se stal na řadě míst v Česku rekordně teplým. Odpolední teplota se často dostávala nad 15 stupňů. Padaly teplotní rekordy.
                  32:56
                  Teplotní rekordy padly na víc než polovině stanic
                   Spíš než poslední únor připomínal dnešek jaro i v ulicích hlavního města. Natočili jsme proměnu některých míst v Praze v rozmezí několika hodin.
                   34:38
                   Konec bruslení na Lipně
                    Čtvrtek byl nejteplejším dnem týdne. Teplotní rekord padl na 96 ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Například v Českých Budějovicích naměřili 18,2 stupně.
                    36:01
                    Izraelský premiér Netanjahu bude obviněn z korupce
                     Izraelský žalobce oznámil, že obviní premiéra Benjamina Netanjahua z korupce. Nejspíš to ale nestihne před dubnovými parlamentními volbami.
                     36:20
                     Zasedání východních členů NATO v Košicích
                      Živý vstup Lukáše Mathého, zahraničního zpravodaje ČT na Slovensku.
                      38:14
                      Výsluhy příslušníků bezpečnostních složek
                       Poslanecký návrh novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů vyvolává kritiku uvnitř policie, hasičů i vězeňské služby.
                       40:51
                       Vize českého vzdělávání do roku 2030
                        Ministerstvo školství zahájilo debatu nad tím, jak se má do roku 2030 vyvíjet vzdělávání. Zvažují se například úpravy jednotných přijímacích zkoušek na střední školy – současný model podle ministra znevýhodňuje žáky ze slabších rodin.
                        41:25
                        Pákistán propustí zajatého indického pilota
                         Pákistán v pátek propustí zajatého indického pilota, aby zmírnil napětí mezi oběma zeměmi. Vojáka armáda zadržela poté, co sestřelila jeho stíhačku nad pákistánskou částí Kašmíru.
                         41:47
                         Vojenská spolupráce Francie a Německa
                          Německo a Francie budou podle svých lídrů pokračovat v užší vojenské spolupráci. Emmanuel Macron a Angela Merkelová to potvrdili po setkání v Paříži.
                          44:22
                          Výběr šéfa Útvaru pro ochranu prezidenta
                           Policejní prezidium vypsalo výběrové řízení na ředitele Útvaru pro ochranu prezidenta. Nového šéfa chce mít do konce května. Elitní policejní tým bude zatím řídit plk. Martin Baláž, kriminalista ze Zlínského kraje, který např. vyšetřoval kauzu Metyl.
                           45:16
                           Světový den vzácných onemocnění
                            Svět si dnes připomíná den vzácných onemocnění. Patří mezi ně i Wilsonova choroba. Tato vrozená porucha tělu brání vylučovat měď obsaženou v potravě.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            1. března 2019

                            Přehled dílů

                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Headlines — Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                            14. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            13. dubna

                            Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                            13. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            13. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                            12. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            12. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            11. dubna

                            Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                            11. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            11. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            11. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            10. dubna

                            Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                            10. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            10. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            10. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám