49 minut

26. února 2019

Obsah dílu

Snazší změna operátora — Premiérova kritika ministryně průmyslu — Srovnání cen za data v mobilu — Hanoj den před setkáním Trumpa s Kimem — Očekávání Kim Čong-una od setkání s Donaldem Trumpem — Precedentní verdikt v kauze placení snížených alimentů kvůli hazardu — Kritika vedení ČSBS — Cesta vede do Tibetu — Reforma daní a odvodů na zdravotní pojištění — Úvahy o odkladu brexitu — Další vývoj kolem brexitu — Nejbohatší regiony Evropské unie — Hromadná nehoda hasičských aut — Absolventi učňovských oborů — Nejvyšší státní vyznamenání pro Emila Bočka — Poslední díl seriálu Most! — Kam putovalo závadné maso — Monitorování zásilek s masem a vejci — Kontroly kamionů v pohraničí — Setkání premiéra s prezidentem — Prezidentský kandidát odstoupil — Češi v CERN — Nepedagogové do škol — Platná smlouva na mýtné brány — Vysoký církevní hodnostář odsouzen za zneužívání dětí — První vývařovna potravinové banky — Soud s provozovatelem serveru Ulož.to — Ubývá živočišných a rostlinných druhů

Části dílu

00:34
Snazší změna operátora
  Rychlejší změna mobilního operátora i úlevy od smluvních pokut. Změnu zákona chystá premiér Andrej Babiš i Piráti. Podle Andreje Babiše má být rychlejší ukončení smlouvy s operátorem – místo deseti dnů mají stačit dva.
  01:25
  Premiérova kritika ministryně průmyslu
   Premiér dnes v této souvislosti hlavně kritizoval ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Její úřad prý zaspal. Na otázku, zda ji chce odvolat, ale jednoznačně neodpověděl.
   04:03
   Srovnání cen za data v mobilu
    Podle evropských statistik patří ceny v Česku v průměru k nejvyšším v Evropě. Pro představu, za 750–800 korun nabízí všichni tři hlavní operátoři v jednom ze svých balíčků neomezené volání a k tomu data.
    07:24
    Hanoj den před setkáním Trumpa s Kimem
     První část důležitého jednání čeká Donalda Trumpa a Kim Čong-una v Hanoji ve středu večer. Jejich historická schůzka loni v červnu znamenala symbolický průlom ve vzájemných vztazích.
     09:52
     Očekávání Kim Čong-una od setkání s Donaldem Trumpem
      Živý vstup zpravodajky Barbory Šámalové.
      11:28
      Precedentní verdikt v kauze placení snížených alimentů kvůli hazardu
       Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
       13:15
       Kritika vedení ČSBS
        Neúspěšný pokus o odvolání předsednictva Českého svazu bojovníků za svobodu v čele s Jaroslavem Vodičkou. Někteří členové svazu na dnešním jednání ústředního výboru vyzvali vedení, aby dalo funkce k dispozici.
        14:00
        Cesta vede do Tibetu
         Po více než šedesáti letech se do kin vrací Cesta vede do Tibetu, unikátní český dokument o stavbě čínské magistrály vedoucí do srdce tibetského území. Dnes polozapomenutý film natočili režisér Vladimír Sís a kameraman Josef Vaniš.
         17:00
         Reforma daní a odvodů na zdravotní pojištění
          Premiér Andrej Babiš dnes podpořil záměr ministryně financí Aleny Schillerové výrazně zreformovat daně a odvody na zdravotní pojištění, o kterém včera informovala Česká televize.
          18:35
          Úvahy o odkladu brexitu
           Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
           19:08
           Další vývoj kolem brexitu
            Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
            22:18
            Nejbohatší regiony Evropské unie
             Praha si udržela pozici a je stále sedmým nejbohatším regionem Evropské unie. Zdaleka nejlépe je na tom Londýn, následuje třeba Lucembursko nebo Brusel.
             22:47
             Hromadná nehoda hasičských aut
              Nehoda hasičů cestou k požáru. Se zapnutými majáky jeli ráno k zásahu tři hasičská auta ulicí Na Petřinách v Praze. Pod Ústřední vojenskou nemocnicí se pak kolona zatím z neznámých příčin srazila s dodávkou.
              23:12
              Absolventi učňovských oborů
               V Česku se po letech zastavil propad absolventů učňovských oborů. Meziročně už na některých oborech dokonce studenti přibývají – jsou to hlavně ty, kde se začíná pracovat s novými technologiemi – tedy strojírenství a elektro.
               25:22
               Nejvyšší státní vyznamenání pro Emila Bočka
                Válečný hrdina a poslední žijící pilot československých perutí ve Velké Británii Emil Boček oslavil 96. narozeniny. Přišli mu popřát veteráni, přátelé a politici, včetně prezidenta republiky.
                27:50
                Poslední díl seriálu Most!
                 Poslední díl seriálu MOST! se stal včera vůbec nejsledovanějším pořadem na televizních obrazovkách. Viděl ho jeden milion a 610 tisíc diváků. Celou sérii průměrně sledovalo ještě víc lidí – o 30 tisíc.
                 28:27
                 Kam putovalo závadné maso
                  Veterináři dohledali maso ze závadné dodávky polského hovězího. Celkem se jedná o 1164 kilogramů masa.
                  31:31
                  Monitorování zásilek s masem a vejci
                   Informaci o poslední závadné zásilce masa dostala Česká republika prostřednictvím systému RASFF, tedy Systému rychlého varování před nebezpečnými potravinami a krmivy.
                   32:22
                   Kontroly kamionů v pohraničí
                    Stále ale platí mimořádná opatření, která zavedl minulou středu ministr zemědělství Miroslav Toman. Na silnicích kontrolují kamiony, které převáží živočišné produkty, nejen celníci, ale také policisté.
                    35:37
                    Setkání premiéra s prezidentem
                     Premiér Andrej Babiš dnes jednal s prezidentem Milošem Zemanem. Jedním z témat byla jeho nadcházející cesta do Bílého domu.
                     36:02
                     Prezidentský kandidát odstoupil
                      Zvrat necelé tři týdny před slovenskými prezidentskými volbami. Z klání odstoupil vědec Robert Mistrík, aby netříštil síly podle něj demokratických kandidátů. Jeden z dosavadních favoritů podpořil právničku Zuzanu Čaputovou.
                      38:00
                      Češi v CERN
                       Nalákat více Čechů na práci ve švýcarském CERN – takový cíl si dali tuzemští vědci, kteří už v prestižní instituci působí. Odstartovali proto turné po vysokých školách.
                       38:34
                       Nepedagogové do škol
                        Chybějící učitele by mohli doplnit lidé s jiným vysokoškolským vzděláním. Ministerstvo plánuje, že by mohli učit matematiku, fyziku, ale třeba i češtinu nebo dějepis. Museli by si ale doplnit znalosti pedagogiky, psychologie a didaktiky.
                        41:00
                        Platná smlouva na mýtné brány
                         Smlouva na mýtné brány mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll platí. Rozhodl o tom předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Firma Kapsch napadla podpis dohody s tím, že odporoval dřívějšímu rozhodnutí úřadu.
                         41:22
                         Vysoký církevní hodnostář odsouzen za zneužívání dětí
                          Vinen sexuálním zneužitím dětí. Verdikt australského soudu nad donedávna třetím nejvyšším hodnostářem katolické církve, kardinálem Georgem Pellem.
                          43:28
                          První vývařovna potravinové banky
                           Potravinová banka začala vařit a otevřela první kuchyň. Podle charitativních organizací chudí lidé jí často nezdravě a neví, jak s darovaným jídlem naložit. V Praze jim to dnes předvedli profesionální kuchaři.
                           45:14
                           Soud s provozovatelem serveru Ulož.to
                            Server Ulož.to prohrál soud se společností DILIA. Ta zastupuje autory literárních i audiovizuálních děl. Úložiště nesmí nabízet šest filmů, podle Hospodářských novin jde třeba o Pelíšky nebo Ostře sledované vlaky.
                            45:33
                            Ubývá živočišných a rostlinných druhů
                             Zmenšuje se druhová rozmanitost a to vážně ohrožuje světové zdroje potravin. Varuje zpráva OSN. Podle ní se za poslední dvě dekády snížila produktivita zhruba pětiny zemské plochy pokryté vegetací.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             27. února 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             28. května

                             Headlines — Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                             28. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             28. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             27. května

                             Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                             27. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             27. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             26. května

                             Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                             26. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             26. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             25. května

                             Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                             25. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             25. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. května

                             Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                             24. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám