26. únor 2019

Obsah dílu

Snazší změna operátora — Premiérova kritika ministryně průmyslu — Srovnání cen za data v mobilu — Hanoj den před setkáním Trumpa s Kimem — Očekávání Kim Čong-una od setkání s Donaldem Trumpem — Precedentní verdikt v kauze placení snížených alimentů kvůli hazardu — Kritika vedení ČSBS — Cesta vede do Tibetu — Reforma daní a odvodů na zdravotní pojištění — Úvahy o odkladu brexitu — Další vývoj kolem brexitu — Nejbohatší regiony Evropské unie — Hromadná nehoda hasičských aut — Absolventi učňovských oborů — Nejvyšší státní vyznamenání pro Emila Bočka — Poslední díl seriálu Most! — Kam putovalo závadné maso — Monitorování zásilek s masem a vejci — Kontroly kamionů v pohraničí — Setkání premiéra s prezidentem — Prezidentský kandidát odstoupil — Češi v CERN — Nepedagogové do škol — Platná smlouva na mýtné brány — Vysoký církevní hodnostář odsouzen za zneužívání dětí — První vývařovna potravinové banky — Soud s provozovatelem serveru Ulož.to — Ubývá živočišných a rostlinných druhů

Části dílu

00:34
Snazší změna operátora
  Rychlejší změna mobilního operátora i úlevy od smluvních pokut. Změnu zákona chystá premiér Andrej Babiš i Piráti. Podle Andreje Babiše má být rychlejší ukončení smlouvy s operátorem – místo deseti dnů mají stačit dva.
  01:25
  Premiérova kritika ministryně průmyslu
   Premiér dnes v této souvislosti hlavně kritizoval ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Její úřad prý zaspal. Na otázku, zda ji chce odvolat, ale jednoznačně neodpověděl.
   04:03
   Srovnání cen za data v mobilu
    Podle evropských statistik patří ceny v Česku v průměru k nejvyšším v Evropě. Pro představu, za 750–800 korun nabízí všichni tři hlavní operátoři v jednom ze svých balíčků neomezené volání a k tomu data.
    07:24
    Hanoj den před setkáním Trumpa s Kimem
     První část důležitého jednání čeká Donalda Trumpa a Kim Čong-una v Hanoji ve středu večer. Jejich historická schůzka loni v červnu znamenala symbolický průlom ve vzájemných vztazích.
     09:52
     Očekávání Kim Čong-una od setkání s Donaldem Trumpem
      Živý vstup zpravodajky Barbory Šámalové.
      11:28
      Precedentní verdikt v kauze placení snížených alimentů kvůli hazardu
       Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
       13:15
       Kritika vedení ČSBS
        Neúspěšný pokus o odvolání předsednictva Českého svazu bojovníků za svobodu v čele s Jaroslavem Vodičkou. Někteří členové svazu na dnešním jednání ústředního výboru vyzvali vedení, aby dalo funkce k dispozici.
        14:00
        Cesta vede do Tibetu
         Po více než šedesáti letech se do kin vrací Cesta vede do Tibetu, unikátní český dokument o stavbě čínské magistrály vedoucí do srdce tibetského území. Dnes polozapomenutý film natočili režisér Vladimír Sís a kameraman Josef Vaniš.
         17:00
         Reforma daní a odvodů na zdravotní pojištění
          Premiér Andrej Babiš dnes podpořil záměr ministryně financí Aleny Schillerové výrazně zreformovat daně a odvody na zdravotní pojištění, o kterém včera informovala Česká televize.
          18:35
          Úvahy o odkladu brexitu
           Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
           19:08
           Další vývoj kolem brexitu
            Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
            22:18
            Nejbohatší regiony Evropské unie
             Praha si udržela pozici a je stále sedmým nejbohatším regionem Evropské unie. Zdaleka nejlépe je na tom Londýn, následuje třeba Lucembursko nebo Brusel.
             22:47
             Hromadná nehoda hasičských aut
              Nehoda hasičů cestou k požáru. Se zapnutými majáky jeli ráno k zásahu tři hasičská auta ulicí Na Petřinách v Praze. Pod Ústřední vojenskou nemocnicí se pak kolona zatím z neznámých příčin srazila s dodávkou.
              23:12
              Absolventi učňovských oborů
               V Česku se po letech zastavil propad absolventů učňovských oborů. Meziročně už na některých oborech dokonce studenti přibývají – jsou to hlavně ty, kde se začíná pracovat s novými technologiemi – tedy strojírenství a elektro.
               25:22
               Nejvyšší státní vyznamenání pro Emila Bočka
                Válečný hrdina a poslední žijící pilot československých perutí ve Velké Británii Emil Boček oslavil 96. narozeniny. Přišli mu popřát veteráni, přátelé a politici, včetně prezidenta republiky.
                27:50
                Poslední díl seriálu Most!
                 Poslední díl seriálu MOST! se stal včera vůbec nejsledovanějším pořadem na televizních obrazovkách. Viděl ho jeden milion a 610 tisíc diváků. Celou sérii průměrně sledovalo ještě víc lidí – o 30 tisíc.
                 28:27
                 Kam putovalo závadné maso
                  Veterináři dohledali maso ze závadné dodávky polského hovězího. Celkem se jedná o 1164 kilogramů masa.
                  31:31
                  Monitorování zásilek s masem a vejci
                   Informaci o poslední závadné zásilce masa dostala Česká republika prostřednictvím systému RASFF, tedy Systému rychlého varování před nebezpečnými potravinami a krmivy.
                   32:22
                   Kontroly kamionů v pohraničí
                    Stále ale platí mimořádná opatření, která zavedl minulou středu ministr zemědělství Miroslav Toman. Na silnicích kontrolují kamiony, které převáží živočišné produkty, nejen celníci, ale také policisté.
                    35:37
                    Setkání premiéra s prezidentem
                     Premiér Andrej Babiš dnes jednal s prezidentem Milošem Zemanem. Jedním z témat byla jeho nadcházející cesta do Bílého domu.
                     36:02
                     Prezidentský kandidát odstoupil
                      Zvrat necelé tři týdny před slovenskými prezidentskými volbami. Z klání odstoupil vědec Robert Mistrík, aby netříštil síly podle něj demokratických kandidátů. Jeden z dosavadních favoritů podpořil právničku Zuzanu Čaputovou.
                      38:00
                      Češi v CERN
                       Nalákat více Čechů na práci ve švýcarském CERN – takový cíl si dali tuzemští vědci, kteří už v prestižní instituci působí. Odstartovali proto turné po vysokých školách.
                       38:34
                       Nepedagogové do škol
                        Chybějící učitele by mohli doplnit lidé s jiným vysokoškolským vzděláním. Ministerstvo plánuje, že by mohli učit matematiku, fyziku, ale třeba i češtinu nebo dějepis. Museli by si ale doplnit znalosti pedagogiky, psychologie a didaktiky.
                        41:00
                        Platná smlouva na mýtné brány
                         Smlouva na mýtné brány mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll platí. Rozhodl o tom předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Firma Kapsch napadla podpis dohody s tím, že odporoval dřívějšímu rozhodnutí úřadu.
                         41:22
                         Vysoký církevní hodnostář odsouzen za zneužívání dětí
                          Vinen sexuálním zneužitím dětí. Verdikt australského soudu nad donedávna třetím nejvyšším hodnostářem katolické církve, kardinálem Georgem Pellem.
                          43:28
                          První vývařovna potravinové banky
                           Potravinová banka začala vařit a otevřela první kuchyň. Podle charitativních organizací chudí lidé jí často nezdravě a neví, jak s darovaným jídlem naložit. V Praze jim to dnes předvedli profesionální kuchaři.
                           45:14
                           Soud s provozovatelem serveru Ulož.to
                            Server Ulož.to prohrál soud se společností DILIA. Ta zastupuje autory literárních i audiovizuálních děl. Úložiště nesmí nabízet šest filmů, podle Hospodářských novin jde třeba o Pelíšky nebo Ostře sledované vlaky.
                            45:33
                            Ubývá živočišných a rostlinných druhů
                             Zmenšuje se druhová rozmanitost a to vážně ohrožuje světové zdroje potravin. Varuje zpráva OSN. Podle ní se za poslední dvě dekády snížila produktivita zhruba pětiny zemské plochy pokryté vegetací.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             27. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             1. červen

                             Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                             1. 6. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. červen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 6. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                             31. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                             30. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 5. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám