Události

26. únor 2019

48 minut

26. únor 2019

Obsah dílu

Snazší změna operátora — Premiérova kritika ministryně průmyslu — Srovnání cen za data v mobilu — Hanoj den před setkáním Trumpa s Kimem — Očekávání Kim Čong-una od setkání s Donaldem Trumpem — Precedentní verdikt v kauze placení snížených alimentů kvůli hazardu — Kritika vedení ČSBS — Cesta vede do Tibetu — Reforma daní a odvodů na zdravotní pojištění — Úvahy o odkladu brexitu — Další vývoj kolem brexitu — Nejbohatší regiony Evropské unie — Hromadná nehoda hasičských aut — Absolventi učňovských oborů — Nejvyšší státní vyznamenání pro Emila Bočka — Poslední díl seriálu Most! — Kam putovalo závadné maso — Monitorování zásilek s masem a vejci — Kontroly kamionů v pohraničí — Setkání premiéra s prezidentem — Prezidentský kandidát odstoupil — Češi v CERN — Nepedagogové do škol — Platná smlouva na mýtné brány — Vysoký církevní hodnostář odsouzen za zneužívání dětí — První vývařovna potravinové banky — Soud s provozovatelem serveru Ulož.to — Ubývá živočišných a rostlinných druhů

Části dílu

00:34
Snazší změna operátora
  Rychlejší změna mobilního operátora i úlevy od smluvních pokut. Změnu zákona chystá premiér Andrej Babiš i Piráti. Podle Andreje Babiše má být rychlejší ukončení smlouvy s operátorem – místo deseti dnů mají stačit dva.
  01:25
  Premiérova kritika ministryně průmyslu
   Premiér dnes v této souvislosti hlavně kritizoval ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Její úřad prý zaspal. Na otázku, zda ji chce odvolat, ale jednoznačně neodpověděl.
   04:03
   Srovnání cen za data v mobilu
    Podle evropských statistik patří ceny v Česku v průměru k nejvyšším v Evropě. Pro představu, za 750–800 korun nabízí všichni tři hlavní operátoři v jednom ze svých balíčků neomezené volání a k tomu data.
    07:24
    Hanoj den před setkáním Trumpa s Kimem
     První část důležitého jednání čeká Donalda Trumpa a Kim Čong-una v Hanoji ve středu večer. Jejich historická schůzka loni v červnu znamenala symbolický průlom ve vzájemných vztazích.
     09:52
     Očekávání Kim Čong-una od setkání s Donaldem Trumpem
      Živý vstup zpravodajky Barbory Šámalové.
      11:28
      Precedentní verdikt v kauze placení snížených alimentů kvůli hazardu
       Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
       13:15
       Kritika vedení ČSBS
        Neúspěšný pokus o odvolání předsednictva Českého svazu bojovníků za svobodu v čele s Jaroslavem Vodičkou. Někteří členové svazu na dnešním jednání ústředního výboru vyzvali vedení, aby dalo funkce k dispozici.
        14:00
        Cesta vede do Tibetu
         Po více než šedesáti letech se do kin vrací Cesta vede do Tibetu, unikátní český dokument o stavbě čínské magistrály vedoucí do srdce tibetského území. Dnes polozapomenutý film natočili režisér Vladimír Sís a kameraman Josef Vaniš.
         17:00
         Reforma daní a odvodů na zdravotní pojištění
          Premiér Andrej Babiš dnes podpořil záměr ministryně financí Aleny Schillerové výrazně zreformovat daně a odvody na zdravotní pojištění, o kterém včera informovala Česká televize.
          18:35
          Úvahy o odkladu brexitu
           Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
           19:08
           Další vývoj kolem brexitu
            Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
            22:18
            Nejbohatší regiony Evropské unie
             Praha si udržela pozici a je stále sedmým nejbohatším regionem Evropské unie. Zdaleka nejlépe je na tom Londýn, následuje třeba Lucembursko nebo Brusel.
             22:47
             Hromadná nehoda hasičských aut
              Nehoda hasičů cestou k požáru. Se zapnutými majáky jeli ráno k zásahu tři hasičská auta ulicí Na Petřinách v Praze. Pod Ústřední vojenskou nemocnicí se pak kolona zatím z neznámých příčin srazila s dodávkou.
              23:12
              Absolventi učňovských oborů
               V Česku se po letech zastavil propad absolventů učňovských oborů. Meziročně už na některých oborech dokonce studenti přibývají – jsou to hlavně ty, kde se začíná pracovat s novými technologiemi – tedy strojírenství a elektro.
               25:22
               Nejvyšší státní vyznamenání pro Emila Bočka
                Válečný hrdina a poslední žijící pilot československých perutí ve Velké Británii Emil Boček oslavil 96. narozeniny. Přišli mu popřát veteráni, přátelé a politici, včetně prezidenta republiky.
                27:50
                Poslední díl seriálu Most!
                 Poslední díl seriálu MOST! se stal včera vůbec nejsledovanějším pořadem na televizních obrazovkách. Viděl ho jeden milion a 610 tisíc diváků. Celou sérii průměrně sledovalo ještě víc lidí – o 30 tisíc.
                 28:27
                 Kam putovalo závadné maso
                  Veterináři dohledali maso ze závadné dodávky polského hovězího. Celkem se jedná o 1164 kilogramů masa.
                  31:31
                  Monitorování zásilek s masem a vejci
                   Informaci o poslední závadné zásilce masa dostala Česká republika prostřednictvím systému RASFF, tedy Systému rychlého varování před nebezpečnými potravinami a krmivy.
                   32:22
                   Kontroly kamionů v pohraničí
                    Stále ale platí mimořádná opatření, která zavedl minulou středu ministr zemědělství Miroslav Toman. Na silnicích kontrolují kamiony, které převáží živočišné produkty, nejen celníci, ale také policisté.
                    35:37
                    Setkání premiéra s prezidentem
                     Premiér Andrej Babiš dnes jednal s prezidentem Milošem Zemanem. Jedním z témat byla jeho nadcházející cesta do Bílého domu.
                     36:02
                     Prezidentský kandidát odstoupil
                      Zvrat necelé tři týdny před slovenskými prezidentskými volbami. Z klání odstoupil vědec Robert Mistrík, aby netříštil síly podle něj demokratických kandidátů. Jeden z dosavadních favoritů podpořil právničku Zuzanu Čaputovou.
                      38:00
                      Češi v CERN
                       Nalákat více Čechů na práci ve švýcarském CERN – takový cíl si dali tuzemští vědci, kteří už v prestižní instituci působí. Odstartovali proto turné po vysokých školách.
                       38:34
                       Nepedagogové do škol
                        Chybějící učitele by mohli doplnit lidé s jiným vysokoškolským vzděláním. Ministerstvo plánuje, že by mohli učit matematiku, fyziku, ale třeba i češtinu nebo dějepis. Museli by si ale doplnit znalosti pedagogiky, psychologie a didaktiky.
                        41:00
                        Platná smlouva na mýtné brány
                         Smlouva na mýtné brány mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll platí. Rozhodl o tom předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Firma Kapsch napadla podpis dohody s tím, že odporoval dřívějšímu rozhodnutí úřadu.
                         41:22
                         Vysoký církevní hodnostář odsouzen za zneužívání dětí
                          Vinen sexuálním zneužitím dětí. Verdikt australského soudu nad donedávna třetím nejvyšším hodnostářem katolické církve, kardinálem Georgem Pellem.
                          43:28
                          První vývařovna potravinové banky
                           Potravinová banka začala vařit a otevřela první kuchyň. Podle charitativních organizací chudí lidé jí často nezdravě a neví, jak s darovaným jídlem naložit. V Praze jim to dnes předvedli profesionální kuchaři.
                           45:14
                           Soud s provozovatelem serveru Ulož.to
                            Server Ulož.to prohrál soud se společností DILIA. Ta zastupuje autory literárních i audiovizuálních děl. Úložiště nesmí nabízet šest filmů, podle Hospodářských novin jde třeba o Pelíšky nebo Ostře sledované vlaky.
                            45:33
                            Ubývá živočišných a rostlinných druhů
                             Zmenšuje se druhová rozmanitost a to vážně ohrožuje světové zdroje potravin. Varuje zpráva OSN. Podle ní se za poslední dvě dekády snížila produktivita zhruba pětiny zemské plochy pokryté vegetací.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             27. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             20. květen

                             Headlines — Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                             Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             19. květen

                             Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                             Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             19. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             18. květen

                             Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             18. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám