49 minut

27. února 2019

Obsah dílu

Druhé setkání Trumpa a Kima — Hlavním tématem jednání má být denuklearizace — Závěry jednání prezidenta USA a vůdce KLDR — Senát odmítl zdanění náhrad církvím — Aleš Gerloch ústavním soudcem? — Strategie pro vyjednávání s Bruselem — Kauza únosu dcery podnikatele z Kroměříže — Nosorožci objektivem Amy Vitaleové — Novela zákona o elektronických komunikacích — Modernizace tratí v hlavním městě — Případ postřeleného loveckého psa — Další srážka vlaků — Narovnání podmínek taxikářů a alternativních přepravců — Novinky pro přepravce — 50 let endoprotéz kyčelního kloubu — Čekací lhůty na výměnu kyčelního kloubu — Výroba ortopedických náhrad — Sněmovna reprezentantů se vyslovila proti stavu nouze na hranici — Svědectví Michaela Cohena v Kongresu — Spor o točnu v Českém Krumlově — Nové zóny v šumavském národním parku — Prověrka poslední zásilky polského masa — (Ne)účast senátorů na akcích svazu bojovníků za svobodu — Třetina lidí s úvěrem se chová rizikově — Eskalace napětí mezi Indií a Pákistánem — Sir Simon Rattle vůbec poprvé diriguje Českou filharmonii

Části dílu

00:36
Druhé setkání Trumpa a Kima
  Vstřícná slova Donalda Trumpa na adresu Kim Čong-una. Americký prezident je pronesl ve vietnamské Hanoji na úvod jednání se severokorejským vůdcem. O detailech prvních rozhovorů mluvit nechtěl, jejich průběh si ale na Twitteru pochvaloval.
  01:14
  Hlavním tématem jednání má být denuklearizace
   Donald Trump se s Kim Čong-unem schází podruhé. Po historické červnové schůzce sklidil kritiku za to, že v jaderném odzbrojování nedosáhl ze strany KLDR žádných konkrétních závazků. Denuklearizace zůstává americkým cílem i teď.
   03:54
   Závěry jednání prezidenta USA a vůdce KLDR
    Živý vstup zpravodajky Barbory Šámalové.
    07:55
    Senát odmítl zdanění náhrad církvím
     Senát zamítl poslanecký návrh komunistů na zdanění náhrad za církevní restituce – a to většinou 64 hlasů. Proti předloze byli i někteří zákonodárci z vládního ANO i ČSSD.
     10:22
     Aleš Gerloch ústavním soudcem?
      Prezident Miloš Zeman oficiálně navrhl Senátu na ústavního soudce prorektora Karlovy univerzity Aleše Gerlocha. Má nahradit Jana Musila, který instituci koncem ledna opustil ze zdravotních důvodů.
      10:48
      Strategie pro vyjednávání s Bruselem
       Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
       14:15
       Kauza únosu dcery podnikatele z Kroměříže
        Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
        15:57
        Nosorožci objektivem Amy Vitaleové
         Česko mi úplně změnilo život, říká fotografka Amy Vitaleová. 20 let dokumentovala válečné konflikty po celém světě. Potom se ale v Safari parku ve Dvoře Králové nad Labem setkala s bílými nosorožci.
         18:44
         Novela zákona o elektronických komunikacích
          Vláda schválila návrh premiéra na změnu zákona o elektronických komunikacích. Nové znění víc chrání zákazníky mobilních operátorů. Ministryně průmyslu a obchodu následně připustila, že její resort mohl pracovat rychleji.
          21:23
          Modernizace tratí v hlavním městě
           Naplno se rozběhly 2 klíčové stavby na železnici – dojezdy do pražského centra. Zatím je rekonstruovaný pouze jeden. Cena projektu - 6 miliard. Hotovo má být na jaře příštího a přespříštího roku.
           23:30
           Případ postřeleného loveckého psa
            Pět let starý lovecký pes bojuje o život kvůli postřelení brokovnicí. V hrudníku a zadních běhách má pes na 80 broků. Případ prošetřuje policie i myslivecké sdružení na Žďársku.
            25:40
            Další srážka vlaků
             V Havlíčkově Brodě se ráno srazil nákladní vlak s posunovanou lokomotivou. Při nehodě se nikdo nezranil.
             25:58
             Narovnání podmínek taxikářů a alternativních přepravců
              Bez taxametru, střešního označení i zkoušek z místopisu – vláda schválila nová pravidla pro taxikáře. Chce jim srovnat podmínky s alternativními přepravci. Jejich sdružení se ale novela nelíbí, proč, zazní v reportáži.
              28:29
              Novinky pro přepravce
               Schválená novela upravuje i další povinnosti. Označení "taxi" na střeše auta bude povinné pouzy pro ty, kteří budou zákazníkům nabízet odvoz na ulici – tedy klient si je neobjedná předem například telefonem.
               29:30
               50 let endoprotéz kyčelního kloubu
                Totální endoprotéza kyčelního kloubu – jedna z nejčastějších ortopedických operací v Česku. Ročně náhradu tohoto kloubu lékaři provedou u víc než 16 tisíc pacientů. Ten první ji dostal přesně před 50 lety.
                32:07
                Čekací lhůty na výměnu kyčelního kloubu
                 Výměnu kyčelního kloubu loni – jen podle statistik největších zdravotních pojišťoven – podstoupilo přes 13 tisíc pacientů.
                 33:40
                 Výroba ortopedických náhrad
                  A jak se náhrady vyrábí? Většinou standardním obráběním. Ve složitých případech se ale tisknou na 3D tiskárně. V Česku tak vznikne odhadem 5 procent všech implantátů.
                  36:07
                  Sněmovna reprezentantů se vyslovila proti stavu nouze na hranici
                   Sněmovna reprezentantů vedená demokraty schválila rezoluci, která blokuje prezidentem vyhlášený nouzový stav na hranici s Mexikem. Donald Trump tím chtěl obejít Kongres a zajistit peníze na stavbu bariéry bez jeho souhlasu.
                   36:40
                   Svědectví Michaela Cohena v Kongresu
                    Bývalý právník Donalda Trumpa Michael Cohen podává svědectví ve výboru Sněmovny reprezentantů. Obviňuje v něm prezidenta z trestných činů, lží, rasismu a morálních poklesků. Zaměřuje se i na spolupráci s Ruskem.
                    38:44
                    Spor o točnu v Českém Krumlově
                     Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane v tamní zámecké zahradě – doporučila to komise ministra kultury. Spor o točnu se řeší léta. Proti jejímu stávajícímu umístění právě v barokních zahradách se v létě vyslovili památkáři.
                     39:02
                     Nové zóny v šumavském národním parku
                      Nové zóny šumavského národního parku – téma dalšího jednání správců a tamních radnic. Ty se dozvěděly například o klidových zónách – tedy místech, kam budou turisti smět jen omezeně kvůli výskytu vzácných rostlin a živočichů.
                      41:13
                      Prověrka poslední zásilky polského masa
                       Veterináři prošetřují poslední zásilku 50 kilogramů závadného polského masa. To, které se prodalo ve Strakonicích, skončilo ve čtyřech restauracích. Od vypuknutí polské aféry odebrali veterináři 226 vzorků. Inspektoři pak provedli přes 1700 kontrol.
                       41:47
                       (Ne)účast senátorů na akcích svazu bojovníků za svobodu
                        Senátoři mají zvážit účast na akcích Českého svazu bojovníků za svobodu. Podle horní komory se vedení svazu odklonilo od jeho původních hodnot a zpolitizovalo ho.
                        43:55
                        Třetina lidí s úvěrem se chová rizikově
                         Víc než polovina lidí v Česku má nebo si v minulosti vzala úvěr – ať už na nějakou věc nebo službu. Vyplývá to z dnes zveřejněných statistik. Přitom podle České bankovní asociace 33 % z těchto lidí vykazuje rizikové chování.
                         44:32
                         Eskalace napětí mezi Indií a Pákistánem
                          Spor mezi jadernými velmocemi Indií a Pákistánem se dál vyostřuje – Islámábád oznámil, že sestřelil dva indické armádní stroje nad územím Kašmíru kontrolovaným Pákistánem. Podle tamní armády byl zadržen jeden pilot.
                          46:31
                          Sir Simon Rattle vůbec poprvé diriguje Českou filharmonii
                           Jeden z nejvýznamnějších současných dirigentů, šéf London Symphony Orchestra, sir Simon Rattle vůbec poprvé diriguje Českou filharmonii. Následující tři večery v pražském Rudolfinu budou pod jeho vedením patřit melodiím Antonína Dvořáka a Gustava Mahlera.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           28. února 2019

                           Přehled dílů

                           8329 dostupných
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                           23. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                           22. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                           21. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám