44 minut

29. prosinec 2018

Obsah dílu

Politika 2018 — Sjezdy politických stran a hnutí — Hodnocení politiky — Reakce na pumový útok u pyramid — Incident na letišti v Hannoveru — Propuštění 24 ukrajinských námořníků — Vyšetřování přepadení banky — Počet trestných činů v ČR — Divoká prasata v městských parcích — Nedostatkový lék Digoxin — Rozmary počasí ve Spojených státech — Dramatické změny na indonéském vulkánu — 130 let od narození kardinála Berana — Peníze z evropských fondů pro Česko — 29 let od zvolení Václava Havla — Nové vybavení aut celníků — Aktivní zálohy v české armádě — Lidé s mutací BRCA — Kondice české koruny — Vývoj kurzu koruny — 100 let koruny — Problémy na slovenské železnici — Sobotní demonstrace ve Francii — Tři generace na jednom místě — Tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky — Cabaret Calembour v knize

Části dílu

00:37
Politika 2018
  Na přelomu roku bilancují i politici. Mají za sebou obecní a senátní volby, příští rok jsou v plánu jen ty do Evropského parlamentu.
  01:22
  Sjezdy politických stran a hnutí
   Nové vedení bude volit i sociální demokracie. Post předsedy chce obhájit Jan Hamáček. Zatím se konaly čtyři krajské konference ČSSD – na třech nominaci získal.
   04:43
   Hodnocení politiky
    Jak hodnotí politiky před koncem roku obyvatelé Česka?
    05:53
    Reakce na pumový útok u pyramid
     Egyptské bezpečnostní složky zabily během 3 přestřelek 40 radikálů – oznámilo to tamní ministerstvo vnitra. Jednotky zasáhly po včerejším pumovém útoku na turistický autobus nedaleko pyramid v Gíze.
     07:57
     Incident na letišti v Hannoveru
      08:14
      Propuštění 24 ukrajinských námořníků
       Moskva odmítla výzvu představitelů Německa a Francie na propuštění 24 ukrajinských námořníků zajatých minulý měsíc v Kerčském průlivu.
       08:41
       Vyšetřování přepadení banky
        Policisté začali stíhat 28letého muže, který včera vpadl do banky na náměstí v Příbrami a zajal tam rukojmí – a to v zatím nejasné snaze upoutat média a podat trestní oznámení.
        11:26
        Počet trestných činů v ČR
         Celkově letos kriminalita v Česku opět klesá. Od ledna do konce listopadu zaznamenali policisté přes 179 tisíc trestných činů.
         12:08
         Divoká prasata v městských parcích
          Živý vstup Marka Štětiny.
          15:05
          Nedostatkový lék Digoxin
           Nedostatkový lék Digoxin by měl být podle ministerstva zdravotnictví znovu dostupný do konce příštího týdne. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv je nedostupný od 10. prosince.
           15:46
           Rozmary počasí ve Spojených státech
            Rozmary počasí ve Spojených státech. Středozápad zasáhla sněhová bouře. Zemřeli už dva lidé, tisíce Američanů zůstaly uvězněny na letištích nebo silnicích.
            17:44
            Dramatické změny na indonéském vulkánu
             Satelitní snímky ukázaly dramatické změny na indonéském vulkánu Anak Krakatoa, které před týdnem vyvolaly ničivé tsunami v oblasti. Podle odborníků přišla sopka o víc než dvě třetiny své výšky a objemu.
             18:06
             130 let od narození kardinála Berana
              130. výročí narození Josefa Jaroslava Berana. Katolický duchovní a teolog, arcibiskup pražský a primas český a od roku 1965 taky kardinál církve svaté byl symbolem svobody náboženství a odporu proti nacismu i komunismu.
              21:07
              Peníze z evropských fondů pro Česko
               Ministerstvo pro místní rozvoj uvedlo, že stát začal v polovině letošního roku lépe čerpat evropské peníze. I přesto ale podle Bruselu patří Česko mezi země, které jsou ve využívání unijních dotací pomalé.
               24:27
               29 let od zvolení Václava Havla
                29. prosinec 1989 – jeden z milníků moderních dějin této země. Československým prezidentem se stal Václav Havel. Hlasovali pro něj všichni poslanci Federálního shromáždění.
                24:54
                Nové vybavení aut celníků
                 Daňové úniky vyšetřuje vedle berních úřadů taky celní správa. Každý rok zkontroluje na silnicích téměř dvě stě tisíc aut. Teď můžou být celníci ještě efektivnější. Nově využívají sedmdesát služebních vozů se speciálním kamerovým systémem.
                 26:56
                 Aktivní zálohy v české armádě
                  Aktivní zálohy české armády jsou po letošním roce početnější.
                  27:18
                  Lidé s mutací BRCA
                   Každý 750. člověk v Česku má mutaci BRCA, která prokazatelně podporuje vznik celé řady zhoubných nádorů – především ženských orgánů.
                   29:45
                   Kondice české koruny
                    Kurz koruny stále zůstává u hranice 26 korun za euro. Po Vánocích konkrétně kupují Češi evropskou měnu za 25,86. A to i přesto, že podle původních odhadů už měla být koruna mnohem silnější.
                    32:13
                    Vývoj kurzu koruny
                     A tady už konkrétní vývoj kurzu koruny vůči euru od skončení intervencí České národní banky – tehdy stálo euro stabilně kolem 27 korun.
                     33:06
                     100 let koruny
                      Korunu ale nečeká v roce 2019 jen posilování. Česká, respektive československá měna totiž oslaví sto let. Už teď je připravena řada speciálních pamětních mincí i bankovek. A některými bude možné i platit.
                      35:52
                      Problémy na slovenské železnici
                       Slovensko se chystá prodloužit smlouvy se státním železničním dopravcem do roku 2030. Společnost provozuje drtivou většinu spojů. Ministerstvo dopravy příští rok vypíše jen tři soutěže na lokální trati.
                       38:09
                       Sobotní demonstrace ve Francii
                        S daleko menším zájmem se tentokrát setkaly pravidelné sobotní demonstrace takzvaných žlutých vest ve Francii. Protesty ovládly hlavně města na jihu země.
                        38:31
                        Tři generace na jednom místě
                         Na jedné starně osamělí senioři. Na té druhé děti, které se s nejstarší generací příliš často nesetkávají. Praxe ukazuje, že vzájemná spolupráce významně prospívá oběma skupinám.
                         41:01
                         Tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky
                          Na sto koledníků s korunou na hlavě a pláštěm se dopoledne sešlo v prostějovském kostele Povýšení svatého Kříže. V olomoucké arcidiecézi proběhlo tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky. Už na Nový rok vyrazí koledníci po celém Česku.
                          41:41
                          Cabaret Calembour v knize
                           Všechno nejlepší si přeje Cabaret Camembour v knize, která vychází k jeho desetiletému výročí. Jedná se o autorské divadlo někdejších tří spolužáků z pražské DAMU, kteří si začali před deseti lety psát skeče a divadelní hry.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           30. prosinec 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           1. prosinec

                           Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                           1. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           1. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           1. 12. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           30. listopad

                           Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                           30. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           30. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           29. listopad

                           Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                           29. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           29. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           28. listopad

                           Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                           28. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           28. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                           27. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 11. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám