Události

29. prosinec 2018

44 minut

29. prosinec 2018

Obsah dílu

Politika 2018 — Sjezdy politických stran a hnutí — Hodnocení politiky — Reakce na pumový útok u pyramid — Incident na letišti v Hannoveru — Propuštění 24 ukrajinských námořníků — Vyšetřování přepadení banky — Počet trestných činů v ČR — Divoká prasata v městských parcích — Nedostatkový lék Digoxin — Rozmary počasí ve Spojených státech — Dramatické změny na indonéském vulkánu — 130 let od narození kardinála Berana — Peníze z evropských fondů pro Česko — 29 let od zvolení Václava Havla — Nové vybavení aut celníků — Aktivní zálohy v české armádě — Lidé s mutací BRCA — Kondice české koruny — Vývoj kurzu koruny — 100 let koruny — Problémy na slovenské železnici — Sobotní demonstrace ve Francii — Tři generace na jednom místě — Tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky — Cabaret Calembour v knize

Části dílu

00:37
Politika 2018
  Na přelomu roku bilancují i politici. Mají za sebou obecní a senátní volby, příští rok jsou v plánu jen ty do Evropského parlamentu.
  01:22
  Sjezdy politických stran a hnutí
   Nové vedení bude volit i sociální demokracie. Post předsedy chce obhájit Jan Hamáček. Zatím se konaly čtyři krajské konference ČSSD – na třech nominaci získal.
   04:43
   Hodnocení politiky
    Jak hodnotí politiky před koncem roku obyvatelé Česka?
    05:53
    Reakce na pumový útok u pyramid
     Egyptské bezpečnostní složky zabily během 3 přestřelek 40 radikálů – oznámilo to tamní ministerstvo vnitra. Jednotky zasáhly po včerejším pumovém útoku na turistický autobus nedaleko pyramid v Gíze.
     07:57
     Incident na letišti v Hannoveru
      08:14
      Propuštění 24 ukrajinských námořníků
       Moskva odmítla výzvu představitelů Německa a Francie na propuštění 24 ukrajinských námořníků zajatých minulý měsíc v Kerčském průlivu.
       08:41
       Vyšetřování přepadení banky
        Policisté začali stíhat 28letého muže, který včera vpadl do banky na náměstí v Příbrami a zajal tam rukojmí – a to v zatím nejasné snaze upoutat média a podat trestní oznámení.
        11:26
        Počet trestných činů v ČR
         Celkově letos kriminalita v Česku opět klesá. Od ledna do konce listopadu zaznamenali policisté přes 179 tisíc trestných činů.
         12:08
         Divoká prasata v městských parcích
          Živý vstup Marka Štětiny.
          15:05
          Nedostatkový lék Digoxin
           Nedostatkový lék Digoxin by měl být podle ministerstva zdravotnictví znovu dostupný do konce příštího týdne. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv je nedostupný od 10. prosince.
           15:46
           Rozmary počasí ve Spojených státech
            Rozmary počasí ve Spojených státech. Středozápad zasáhla sněhová bouře. Zemřeli už dva lidé, tisíce Američanů zůstaly uvězněny na letištích nebo silnicích.
            17:44
            Dramatické změny na indonéském vulkánu
             Satelitní snímky ukázaly dramatické změny na indonéském vulkánu Anak Krakatoa, které před týdnem vyvolaly ničivé tsunami v oblasti. Podle odborníků přišla sopka o víc než dvě třetiny své výšky a objemu.
             18:06
             130 let od narození kardinála Berana
              130. výročí narození Josefa Jaroslava Berana. Katolický duchovní a teolog, arcibiskup pražský a primas český a od roku 1965 taky kardinál církve svaté byl symbolem svobody náboženství a odporu proti nacismu i komunismu.
              21:07
              Peníze z evropských fondů pro Česko
               Ministerstvo pro místní rozvoj uvedlo, že stát začal v polovině letošního roku lépe čerpat evropské peníze. I přesto ale podle Bruselu patří Česko mezi země, které jsou ve využívání unijních dotací pomalé.
               24:27
               29 let od zvolení Václava Havla
                29. prosinec 1989 – jeden z milníků moderních dějin této země. Československým prezidentem se stal Václav Havel. Hlasovali pro něj všichni poslanci Federálního shromáždění.
                24:54
                Nové vybavení aut celníků
                 Daňové úniky vyšetřuje vedle berních úřadů taky celní správa. Každý rok zkontroluje na silnicích téměř dvě stě tisíc aut. Teď můžou být celníci ještě efektivnější. Nově využívají sedmdesát služebních vozů se speciálním kamerovým systémem.
                 26:56
                 Aktivní zálohy v české armádě
                  Aktivní zálohy české armády jsou po letošním roce početnější.
                  27:18
                  Lidé s mutací BRCA
                   Každý 750. člověk v Česku má mutaci BRCA, která prokazatelně podporuje vznik celé řady zhoubných nádorů – především ženských orgánů.
                   29:45
                   Kondice české koruny
                    Kurz koruny stále zůstává u hranice 26 korun za euro. Po Vánocích konkrétně kupují Češi evropskou měnu za 25,86. A to i přesto, že podle původních odhadů už měla být koruna mnohem silnější.
                    32:13
                    Vývoj kurzu koruny
                     A tady už konkrétní vývoj kurzu koruny vůči euru od skončení intervencí České národní banky – tehdy stálo euro stabilně kolem 27 korun.
                     33:06
                     100 let koruny
                      Korunu ale nečeká v roce 2019 jen posilování. Česká, respektive československá měna totiž oslaví sto let. Už teď je připravena řada speciálních pamětních mincí i bankovek. A některými bude možné i platit.
                      35:52
                      Problémy na slovenské železnici
                       Slovensko se chystá prodloužit smlouvy se státním železničním dopravcem do roku 2030. Společnost provozuje drtivou většinu spojů. Ministerstvo dopravy příští rok vypíše jen tři soutěže na lokální trati.
                       38:09
                       Sobotní demonstrace ve Francii
                        S daleko menším zájmem se tentokrát setkaly pravidelné sobotní demonstrace takzvaných žlutých vest ve Francii. Protesty ovládly hlavně města na jihu země.
                        38:31
                        Tři generace na jednom místě
                         Na jedné starně osamělí senioři. Na té druhé děti, které se s nejstarší generací příliš často nesetkávají. Praxe ukazuje, že vzájemná spolupráce významně prospívá oběma skupinám.
                         41:01
                         Tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky
                          Na sto koledníků s korunou na hlavě a pláštěm se dopoledne sešlo v prostějovském kostele Povýšení svatého Kříže. V olomoucké arcidiecézi proběhlo tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky. Už na Nový rok vyrazí koledníci po celém Česku.
                          41:41
                          Cabaret Calembour v knize
                           Všechno nejlepší si přeje Cabaret Camembour v knize, která vychází k jeho desetiletému výročí. Jedná se o autorské divadlo někdejších tří spolužáků z pražské DAMU, kteří si začali před deseti lety psát skeče a divadelní hry.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           30. prosinec 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Headlines — Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           18. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám