44 minut

29. prosinec 2018

Obsah dílu

Politika 2018 — Sjezdy politických stran a hnutí — Hodnocení politiky — Reakce na pumový útok u pyramid — Incident na letišti v Hannoveru — Propuštění 24 ukrajinských námořníků — Vyšetřování přepadení banky — Počet trestných činů v ČR — Divoká prasata v městských parcích — Nedostatkový lék Digoxin — Rozmary počasí ve Spojených státech — Dramatické změny na indonéském vulkánu — 130 let od narození kardinála Berana — Peníze z evropských fondů pro Česko — 29 let od zvolení Václava Havla — Nové vybavení aut celníků — Aktivní zálohy v české armádě — Lidé s mutací BRCA — Kondice české koruny — Vývoj kurzu koruny — 100 let koruny — Problémy na slovenské železnici — Sobotní demonstrace ve Francii — Tři generace na jednom místě — Tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky — Cabaret Calembour v knize

Části dílu

00:37
Politika 2018
  Na přelomu roku bilancují i politici. Mají za sebou obecní a senátní volby, příští rok jsou v plánu jen ty do Evropského parlamentu.
  01:22
  Sjezdy politických stran a hnutí
   Nové vedení bude volit i sociální demokracie. Post předsedy chce obhájit Jan Hamáček. Zatím se konaly čtyři krajské konference ČSSD – na třech nominaci získal.
   04:43
   Hodnocení politiky
    Jak hodnotí politiky před koncem roku obyvatelé Česka?
    05:53
    Reakce na pumový útok u pyramid
     Egyptské bezpečnostní složky zabily během 3 přestřelek 40 radikálů – oznámilo to tamní ministerstvo vnitra. Jednotky zasáhly po včerejším pumovém útoku na turistický autobus nedaleko pyramid v Gíze.
     07:57
     Incident na letišti v Hannoveru
      08:14
      Propuštění 24 ukrajinských námořníků
       Moskva odmítla výzvu představitelů Německa a Francie na propuštění 24 ukrajinských námořníků zajatých minulý měsíc v Kerčském průlivu.
       08:41
       Vyšetřování přepadení banky
        Policisté začali stíhat 28letého muže, který včera vpadl do banky na náměstí v Příbrami a zajal tam rukojmí – a to v zatím nejasné snaze upoutat média a podat trestní oznámení.
        11:26
        Počet trestných činů v ČR
         Celkově letos kriminalita v Česku opět klesá. Od ledna do konce listopadu zaznamenali policisté přes 179 tisíc trestných činů.
         12:08
         Divoká prasata v městských parcích
          Živý vstup Marka Štětiny.
          15:05
          Nedostatkový lék Digoxin
           Nedostatkový lék Digoxin by měl být podle ministerstva zdravotnictví znovu dostupný do konce příštího týdne. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv je nedostupný od 10. prosince.
           15:46
           Rozmary počasí ve Spojených státech
            Rozmary počasí ve Spojených státech. Středozápad zasáhla sněhová bouře. Zemřeli už dva lidé, tisíce Američanů zůstaly uvězněny na letištích nebo silnicích.
            17:44
            Dramatické změny na indonéském vulkánu
             Satelitní snímky ukázaly dramatické změny na indonéském vulkánu Anak Krakatoa, které před týdnem vyvolaly ničivé tsunami v oblasti. Podle odborníků přišla sopka o víc než dvě třetiny své výšky a objemu.
             18:06
             130 let od narození kardinála Berana
              130. výročí narození Josefa Jaroslava Berana. Katolický duchovní a teolog, arcibiskup pražský a primas český a od roku 1965 taky kardinál církve svaté byl symbolem svobody náboženství a odporu proti nacismu i komunismu.
              21:07
              Peníze z evropských fondů pro Česko
               Ministerstvo pro místní rozvoj uvedlo, že stát začal v polovině letošního roku lépe čerpat evropské peníze. I přesto ale podle Bruselu patří Česko mezi země, které jsou ve využívání unijních dotací pomalé.
               24:27
               29 let od zvolení Václava Havla
                29. prosinec 1989 – jeden z milníků moderních dějin této země. Československým prezidentem se stal Václav Havel. Hlasovali pro něj všichni poslanci Federálního shromáždění.
                24:54
                Nové vybavení aut celníků
                 Daňové úniky vyšetřuje vedle berních úřadů taky celní správa. Každý rok zkontroluje na silnicích téměř dvě stě tisíc aut. Teď můžou být celníci ještě efektivnější. Nově využívají sedmdesát služebních vozů se speciálním kamerovým systémem.
                 26:56
                 Aktivní zálohy v české armádě
                  Aktivní zálohy české armády jsou po letošním roce početnější.
                  27:18
                  Lidé s mutací BRCA
                   Každý 750. člověk v Česku má mutaci BRCA, která prokazatelně podporuje vznik celé řady zhoubných nádorů – především ženských orgánů.
                   29:45
                   Kondice české koruny
                    Kurz koruny stále zůstává u hranice 26 korun za euro. Po Vánocích konkrétně kupují Češi evropskou měnu za 25,86. A to i přesto, že podle původních odhadů už měla být koruna mnohem silnější.
                    32:13
                    Vývoj kurzu koruny
                     A tady už konkrétní vývoj kurzu koruny vůči euru od skončení intervencí České národní banky – tehdy stálo euro stabilně kolem 27 korun.
                     33:06
                     100 let koruny
                      Korunu ale nečeká v roce 2019 jen posilování. Česká, respektive československá měna totiž oslaví sto let. Už teď je připravena řada speciálních pamětních mincí i bankovek. A některými bude možné i platit.
                      35:52
                      Problémy na slovenské železnici
                       Slovensko se chystá prodloužit smlouvy se státním železničním dopravcem do roku 2030. Společnost provozuje drtivou většinu spojů. Ministerstvo dopravy příští rok vypíše jen tři soutěže na lokální trati.
                       38:09
                       Sobotní demonstrace ve Francii
                        S daleko menším zájmem se tentokrát setkaly pravidelné sobotní demonstrace takzvaných žlutých vest ve Francii. Protesty ovládly hlavně města na jihu země.
                        38:31
                        Tři generace na jednom místě
                         Na jedné starně osamělí senioři. Na té druhé děti, které se s nejstarší generací příliš často nesetkávají. Praxe ukazuje, že vzájemná spolupráce významně prospívá oběma skupinám.
                         41:01
                         Tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky
                          Na sto koledníků s korunou na hlavě a pláštěm se dopoledne sešlo v prostějovském kostele Povýšení svatého Kříže. V olomoucké arcidiecézi proběhlo tradiční žehnání před zahájením Tříkrálové sbírky. Už na Nový rok vyrazí koledníci po celém Česku.
                          41:41
                          Cabaret Calembour v knize
                           Všechno nejlepší si přeje Cabaret Camembour v knize, která vychází k jeho desetiletému výročí. Jedná se o autorské divadlo někdejších tří spolužáků z pražské DAMU, kteří si začali před deseti lety psát skeče a divadelní hry.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           30. prosinec 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Headlines — Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                           27. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                           26. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                           25. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. listopad

                           Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                           24. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. listopad

                           Další krok k větší energetické bezpečnosti — Obavy ze zdražování energií — Vývoj očekávání firem — Klid zbraní v Gaze — Výměna rukojmích za vězně — Brigádníci s diplomatickým pasem — ÚS o valorizaci penzí — Vazba pro obviněné v Pardubicích — Ceny pohonných hmot v Česku — Rozhodnutí o MUS — Geert Wilders vítězem voleb — Hranice mezi Finskem a Ruskem — Kriminální seriál Vedlejší produkt — Stávka ve školách 27. 11. — Obcházením sankcí proti Rusku — Napadení dvou žen z Ukrajiny — Nefunkční váhy pro kamiony — Výroky na zářijové protivládní demonstraci — Zimní počasí v Česku — Podzimní vlna respiračních onemocnění — Akutní respirační infekce — Zásoby léků v lékárnách — Situace v nemocnicích — Milost pro ruské vrahy za účast v bojích — Razie proti podporovatelům radikálů — Chodov bez tepla a teplé vody — Katolická církev loni vydělala zhruba miliardu — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Přísné tresty za chov zvířat ve špatných podmínkách — Energetická krize a kvalita ovzduší — Nezákonné udělování zbrojních průkazů — Orel východní na Třeboňsku — ERC grant — Příspěvky na zaměstnávání lidí s handicapem — Výzkum hnízda sršně asijské — Noc venku

                           23. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 11. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám