44 minut

30. prosinec 2018

Obsah dílu

Headlines — Růst důchodů — Jak porostou důchody — Dosavadní růst důchodů — Světoví politici na prahu nového roku — Tropická bouře Usman — Vyšetřování pátečního přepadení banky — Výstava děl Alfonse Muchy v Brně — Zadržení nelegální migranti v ČR — Italský rozpočet — Česko-izraelská spolupráce ohledně hospodaření s vodou — Písně Václava Neckáře v Hotelu Hvězdář — Prodej nepotřebného státního majetku — Zemřel Georges Loinger — Proplácení kochleárních implantátů — Požáry o silvestrovské noci — 40 let od uhelných prázdnin — Vlci v české divočině — Česká divočina — Medvěd na Valašsku — Předvolební sliby kolem MHD — Volby v Kongu — Hokejoví fanoušci v Pardubicích — Jak naučit děti správně držet tužku — Plán italských neonacistů na koncert pro Jana Palacha — Nový polský seriál s názvem 1983

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Růst důchodů
   Pozítří vzrostou důchody dvěma a půl milionu penzistů. A to o nejvyšší částku v historii. Průměrně dostane každý z nic přidáno 901 korun.
   01:19
   Jak porostou důchody
    V takzvaném 3. penzijním pilíři si dnes dobrovolně na důchod spoří téměř 4 a půl milionu lidí. Už v lednu chce ministerstvo práce kvůli plánované reformě ustavit důchodovou komisi.
    04:57
    Dosavadní růst důchodů
     Letos i v minulých letech rostly penze podstatně méně.
     06:30
     Světoví politici na prahu nového roku
      Blížící se konec roku vybízí k bilancování a potvrzování vztahů i mezi politiky. Ruský prezident Vladimir Putin zaslal americkému protějšku Donaldu Trumpovi novoroční dopis.
      09:13
      Tropická bouře Usman
       Po silném zemětřesení zasáhla část Filipín tropická bouře Usman. Následné záplavy a sesuvy půdy nepřežilo víc než dvacet lidí. Úřady pátrají po desítkách pohřešovaných.
       09:37
       Vyšetřování pátečního přepadení banky
        Soud poslal do vazby muže, který v pátek odpoledne přepadl banku v centru Příbrami. Obává se jeho útěku a opakování trestné činnosti. Muž čelí obvinění z braní rukojmí.
        11:20
        Výstava děl Alfonse Muchy v Brně
         Živý vsup Barbory Měchurové.
         12:30
         Zadržení nelegální migranti v ČR
          Letos mírně stoupl počet zadržených cizinců, kteří byli na území Česka nelegálně.
          15:41
          Italský rozpočet
           Na poslední chvíli schválili italští poslanci rozpočet na příští rok. Řím ho musel přepracovat po výtkách Evropské komise.
           16:04
           Česko-izraelská spolupráce ohledně hospodaření s vodou
            Po sérii suchých roků se Česká republika začíná inspirovat technologiemi, které vyvinul Izrael.
            18:27
            Písně Václava Neckáře v Hotelu Hvězdář
             Některé z písní Václava Neckáře na silvestra připomenou jeho i o několik generací mladší kolegové. Hitů se v pořadu Hotel Hvězdář ujali třeba Thom Artway, Jan Cina nebo Lucie Bílá.
             21:28
             Prodej nepotřebného státního majetku
              Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových za letošek odvede do státního rozpočtu zhruba jednu miliardu a 300 milionů korun. Peníze vydělal na prodeji nepotřebného majetku.
              23:51
              Zemřel Georges Loinger
               Zemřel Georges Loinger. Francouzský odbojář, který za druhé světové války zachránil víc než 350 židovských dětí. Šlo o dívky a chlapce, jejichž rodiče nacisti zabili nebo poslali do koncentračních táborů.
               24:09
               Proplácení kochleárních implantátů
                V Česku umožňuje kochleární implantát slyšet asi tisícovce lidí. Přístroj ale nevydrží věčně - jeho vnější část po čase vyžaduje výměnu.
                26:09
                Požáry o silvestrovské noci
                 Česko čeká silvestrovská noc a v posledních letech pokaždé přibylo požárů způsobených zábavní pyrotechnikou.
                 26:35
                 40 let od uhelných prázdnin
                  Zítra to bude přesně 40 let od památného silvestra 1978. Tehdy se na většině území Československa teploty během pár hodin propadly o 25 stupňů Celsia.
                  29:38
                  Vlci v české divočině
                   Když přišli vlci před několika lety, byla to dobrá zpráva. Teď už budí u myslivců obavy - podle nich dělají čím dál víc škody. Chtějí proto, aby stát stanovil zóny a maximální počty těchto zvířat tak, aby neohrozila člověka.
                   32:24
                   Česká divočina
                    Vlci ke zdejší přírodě odjakživa patřili. Nejvíc jich tu žilo patrně v 17. století.
                    33:17
                    Medvěd na Valašsku
                     Asi nejvíc pozornosti ze všech zvířat v tuzemsku na sebe přilákal medvěd hnědý, který během podzimu putoval Valašskem.
                     35:34
                     Předvolební sliby kolem MHD
                      Třeba v Karlových Varech od 1. ledna zavádějí pro studenty a seniory městskou hromadnou dopravu zdarma. Nové vedení města Cheb naopak bezplatné jízdné pro všechny ruší.
                      37:52
                      Volby v Kongu
                       Téměř 40 milionů obyvatel Konga vybírá nástupce prezidenta Josepha Kabily. Hlasování poznamenaly prodlevy ve volebních místnostech, etnické násilí a ebola.
                       38:10
                       Hokejoví fanoušci v Pardubicích
                        Policie zasahovala proti hokejovým fanouškům z Brna - na pardubické nádraží přijelo asi 150 příznivců hokeje, na které dohlížely desítky těžkooděnců.
                        38:31
                        Jak naučit děti správně držet tužku
                         Dokázat správně držet tužku nebo pero – jeden z úkolů, které mají děti splnit už v mateřských školách. Ne vždy se to ale daří.
                         40:44
                         Plán italských neonacistů na koncert pro Jana Palacha
                          Velké polemiky nejen v Itálii vyvolal plán italských neonacistů na koncert věnovaný 50. výročí smrti Jana Palacha. Uskutečnit se má 19. ledna.
                          41:14
                          Nový polský seriál s názvem 1983
                           Odkazy na současné Polsko a konzervativní vládní stranu Právo a spravedlnost - první polský seriál na síti Netflix budí kontroverze.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           1. leden 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                           10. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           10. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                           9. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           9. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           8. srpen

                           Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                           8. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           8. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           8. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám