1. prosinec 2018

Část: Adventní víkend

Obsah dílu

Zemřel George Bush st. — Zemřel George Bush st. — Zemřel George Bush st. — Zemřel George Bush st. — Zemřel George Bush st. — Andrej Babiš a střet zájmů — Summit G20 — Počasí a problémy na silnicích — Dálniční známka na rok 2019 — Protesty ve Francii — Ze Severní do Jižní Koreje uprchl další voják — Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl — Zdanění nového typu cigaret — Zdanění nového typu cigaret — Jak by se podílela daň na ceně cigaret — Silné zemětřesení zasáhlo jih Aljašky — Počet úmrtí při nehodách — Pojízdné prodejny místo kamenných obdchodů — Adventní víkend — Adventní víkend — Adventní víkend — Adventní víkend — Adventní víkend — Adventní víkend — Napětí mezi Ukrajinou a Ruskem — Středoevropská univerzita se musí přestěhovat — Rok od pádu lávky v Troji — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Češi jako nejlepší výrobci hologramů na světě

Části dílu

00:35
Zemřel George Bush st.
  Zemřel George Bush starší, jedenačtyřicátý americký prezident. Bylo mu čtyřiadevadesát. Spojené státy provázel dobou, kdy padla železná opona mezi Západem a Východem.
  01:22
  Zemřel George Bush st.
   Za přínos k ukončení studené války a sjednocení Evropy dostal prezident Bush v den 10. výročí sametové revoluce, 17. listopadu 1999, od prezidenta Václava Havla nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva.
   01:40
   Zemřel George Bush st.
    George Herbert Bush vedl taky vítěznou koalici do první války v Perském zálivu. Na poli zahraniční politiky slavil úspěchy.
    04:34
    Zemřel George Bush st.
     Živý vstup Davida Miřejovského.
     06:55
     Zemřel George Bush st.
      I když službu vlasti pokládal George Bush za celoživotní náplň, v soukromí pro něj byla rodina vším.
      10:19
      Andrej Babiš a střet zájmů
       Andrej Babiš znovu odmítl střet zájmů. Reagoval tak na informace zahraničních médií, že ho právníci Evropské komise podezírají kvůli dotacím pro Agrofert z konfliktu zájmů a porušení unijních pravidel.
       13:11
       Summit G20
        Státy G20 chtějí reformovat Světovou obchodní organizaci. Shodly se na tom v závěru summitu v Buenos Aires. Orgán řešící mimo jiné obchodní spory kritizuje hlavně Washington.
        13:36
        Počasí a problémy na silnicích
         Živý vstup Marka Štětiny.
         14:46
         Dálniční známka na rok 2019
          Ode dneška platí dálniční známka na rok 2019. Cena zůstává stejná – 1500 korun.
          15:11
          Protesty ve Francii
           Násilné protesty po týdnu znovu ochromily Paříž. Policie zasáhla proti demonstrantům, kteří odmítají plán na zvýšení cen pohonných hmot.
           17:10
           Ze Severní do Jižní Koreje uprchl další voják
            V posledních letech jde už o několikátý případ – a to v době, kdy oba státy omezují počet hlídek v pohraničí.
            17:27
            Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl
             Má čtyři ceny World Press Photo, pracoval pro magazíny jako Rolling Stone nebo Newsweek, fotil válku ve Rwandě, Bosně nebo Afghánistánu. O velké osobnosti světové fotografie začala v Černobylu natáčet dokument režisérka Andrea Sedláčková.
             20:50
             Zdanění nového typu cigaret
              Zdanění nového typu cigaret ze zahřívaného tabáku bude mít zpoždění. Ministryně financí České televizi potvrdila, že se to povede nejdřív v dubnu. Původní plán přitom počítal s platností od ledna.
              21:26
              Zdanění nového typu cigaret
               Premiér Andrej Babiš kvůli daňovému balíčku obvinil pravicovou opozici z obstrukcí. Její politici ale tvrdí, že si vláda může za zpoždění sama, protože pro ni zdanění zahřívaného tabáku nebylo prioritou.
               24:26
               Jak by se podílela daň na ceně cigaret
                I po plánovaném zavedení nové spotřební daně budou odvody ze zahřívaného tabáku podstatně nižší, než je tomu u klasických cigaret.
                25:23
                Silné zemětřesení zasáhlo jih Aljašky
                 Podle měření dosáhlo sedmi stupňů Richterovy škály. Národní služba vydala varování před tsunami, později ho odvolala.
                 25:54
                 Počet úmrtí při nehodách
                  V listopadu zemřelo na českých silnicích o třetinu víc lidí než před rokem.
                  26:14
                  Pojízdné prodejny místo kamenných obdchodů
                   Chybějící kamenné obchody nahrazují čím dál častěji pojízdné prodejny. Zboží přivezou přímo na náves. Nově teď zajíždějí do dalších sedmi obcí na jihu Moravy.
                   28:18
                   Adventní víkend
                    Plné Staroměstské náměstí. Tentokrát kvůli vánočním trhům, které tady dnes začaly. Přes 20 metrů vysoký smrk se poprvé rozzářil v půl páté odpoledne - zájem lidí byl tak velký, že policie musela uzavřít Kaprovu i Železnou ulici.
                    28:57
                    Adventní víkend
                     Ve většině krajských měst rozsvítí vánoční stromy až zítra, na první adventní neděli. Výjimkou jsou České Budějovice.
                     29:34
                     Adventní víkend
                      Už dávno to není tak, že stačí zmáčknout vypínač a vánoční strom na náměstí svítí. Hlavně velká města totiž většinou chystají scénickou podívanou s hudbou.
                      31:54
                      Adventní víkend
                       Do nákupních center se dnes po celé zemi vydal milion lidí. Podle odhadu utratí letos průměrný Čech za Vánoce téměř 11 tisíc korun.
                       33:45
                       Adventní víkend
                        K Vánocům patří taky ozdoby. V krkonošské obci Poniklá je už přes sto let ručně vyrábějí z foukaných perliček.
                        35:42
                        Adventní víkend
                         Začínají taky adventní koncerty České televize. První přímý přenos z Břevnovského kláštera odvysíláme na jedničce zítra v půl šesté.
                         35:59
                         Napětí mezi Ukrajinou a Ruskem
                          Německo a Francie vyzvaly Rusko k propuštění zadržených ukrajinských námořníků i vrácení tří zabavených lodí Kyjevu. Podle Kremlu je rozhodnutí v pravomoci soudu.
                          38:26
                          Středoevropská univerzita se musí přestěhovat
                           Prestižní Středoevropská univerzita se musí přestěhovat z Budapešti. Vypršela lhůta, do kdy s ní maďarská vláda mohla podepsat smlouvu.
                           38:48
                           Rok od pádu lávky v Troji
                            Čtyři zranění po pádu lávky pro pěší v pražské Troji se ani po roce odškodnění nedočkali. Dva z nich mají přitom trvalé následky. Zítra to bude přesně rok, co se můstek zřítil.
                            41:01
                            Rekonstrukce bitvy u Slavkova
                             Do doby před dvěma sty třinácti lety, kdy krajinou táhly armády tří císařů, se nadšenci vrací už osmadvacet let.
                             41:39
                             Češi jako nejlepší výrobci hologramů na světě
                              Nejlepší hologramy na světě umí podle mezinárodní asociace výrobců Češi. Specifické obrazce chrání doklady totožnosti, kolky, platební karty i nejrůznější komerční výrobky.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              2. prosinec 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              26. březen

                              Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                              26. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              26. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 3. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              25. březen

                              Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                              25. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              25. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 3. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              24. březen

                              Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                              24. 3. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. březen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 3. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám